The White Queen S01E03: The Storm

S01E03: The Storm

S01E03: The Storm

Když parlament odmítne podpořit Warwicka a Georga, Warwick ztratí nervy a Edward uniká. Elizabeth chce pomstu pro svého otce a bratra, ale je šokována Edwardovým odmítnutím, ten se totiž chce snažit o usmíření…

cz sk
30.6.2013
5 320 000
58 minut

Zprávy o Edwardově útěku se dostanou i k Margaret, která se přidala k Georgovi, a Edward tak za trest odejme jejímu muži titul.

Jsou Vánoce a Warwick s Georgem se vrací ke dvoru, Elizabeth je musí přivítat. Anne a Isabel se mají stát jejími dvorními dámami, což je situace, která nevyhovuje ani jedné ze zúčastněných. Vše se obrátí, když Isabel zjistí, že je těhotná. Doufá, že bude mít chlapce. Edward si je vědom, že Warwickova a Georgova loajalita nebude zadarmo.

Jasper přichází na panství Stafford se zprávou o dalším povstání. Chce, aby Stafford přivedl své muže, ale ten to odmítá. Margaret ho nazve zrádcem a zbabělcem. Když Jasper odchází, dostane od Margaret stříbrný kříž, který ho má chránit, a slib, že požádá Richarda Wellese, aby mu přivedl armádu.

Isabel a Anne jsou rády, že se vrací domů, ale Warwick jim oznámí, že on a George vyráží jménem krále Edwarda do boje proti dalšímu lancesterskému povstání. Ve skutečnosti však mají v plánu Edwarda zabít a udělat králem George.

Elizabeth je opět těhotná a když Edward vyráží do boje proti povstalcům, varuje ho, aby si dal pozor na Warwicka a Georga. Edward si však nepřipouští, že by se mohli obrátit proti němu. Všechny hrdinky se modlí za výsledek, který se jim hodí. Elizabeth za vítězství Edwarda, Margaret za jeho porážku a Anne s Isabel za to, že jejich otec ví, co dělá.

Welles však Edwardovi o spiknutí, které se na něj chystá, řekne a Edward ho ve vzteku zabije. Jasper Tudor uprchne do Francie a nechá Margaretina syna samotného v Pembroke.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

The White Queen
89/100 - 89×

The White Queen

Seriál vás zavede do Anglie, která se nachází v období války růží, děj začíná v roce 1464, kdy dvě větve jednoho rodu, Yorkové a Lancasteři, již devět let vedou násilný konflikt o to, komu po právu patří trůn. Příběh se zaměřuje na tři ženy – Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville – které v boji o moc mistrně a nenápadně manipulují v zákulisí dějin.

VB | 2013 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC One | 58 minut
žánr
Historický, Romantický, Životopisný
hrají
Faye Marsay (Anne Neville), David Oakes (George), Janet McTeer (Jacquetta Woodville),

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Hlídejte si nás