The Witcher (Zaklínač) S01E08: Much More

S01E08: Much More

S01E08: Much More

Zaklínač jde vstříc svému osudu, nicméně po cestě ho skolí děsivé příšery. Yennefer a ostatní čarodějky se připravují na invazi Nilfgaardu. Ciri se ujme neznámá žena.

cz sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Marc Jobst
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Anna-Louise Plowman (Zola), Francis Magee (Yurga), Frida Gustavsson (Visenna), Emma Appleton (Renfri), Shaun Dooley (Foltest), Lu Corfield (Marites), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Máté Haumann (polní maršál), Tristan Ruggeri (mladý Geralt), Jack Bandeira (mladý radní), Jack Wolfe (Nadbor), Daniel Burke (nilfgaardský voják), Rhianna McGreevy (Lytta Neyd), Jim Caesar (Atlan Kerk), Roland Tzafetaas (čaroděj), Iván Lengyel (mladík), Barnabás Kovács-Szégner (mladík), Theo James (mladý Vesemir), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Geralt se stále nachází v královské pevnosti Cintry, ve které vzpomíná na to, co se zapřisáhl udělat. Následně Cintru opouští, aby dostál svému slovu.

Verden

Po nějakém čase Geralt projíždí zničeným táborem, ve kterém narazí na vesničana Yurgu, který zrovna odklízí mrtvé. Jedná se o stejný tábor, ve kterém byli Ciri a ostatní přeživší přepadeni Nilfgaardem. Nyní tedy můžeme vidět, jak to s tímto táborem dopadlo.

Když se Geralt vybavuje s Yurgou, tak si uvědomí, že jsou v okolí netvoři, a proto se jim rozhodne postavit. Tábor je skutečně napaden ghúly, které Geralt sice pobije, ale ti ho ošklivě poraní, a proto ho Yurga odveze s sebou domů.

Geraltovi je cestou zle, a proto má halucinace. V nich vidí nejrůznější věci, ale především vzpomíná na dobu, kdy byl ještě malý chlapec. Tehdy cestoval se svou matkou Visennou, čarodějkou, která ho opustila v lese, kde se ho ujal zaklínač Vesemir.

Geralt i nadále blouzní a nějakou dobu se dokonce vybavuje i se svou matkou, nicméně i ta je přelud. Poté se mu však udělá lépe, a proto mu Yurga poví, že mu musí dát něco za to, že ho zachránil před oněmi ghúly. Yurga se zmíní o zákonu překvapení, o kterém Geralt nerad slyší, každopádně však opět pokračují v cestě.

Sodden

Ciri se probouzí a zjišťuje, co se jí stalo minulou noc. Opět se setkává s onou vesničankou, která jí dříve chtěla pomoci, tentokrát však Ciri přijme její nabídku, a proto spolu vyrazí do jejího domova, kde by se mohla na čas schovat.

V novém domově se Ciri začne líbit, nicméně jednoho večera se jí zdá sen o Geraltovi, který zrovna pátrá po Yennefer. Následné ráno Ciri uprchne do lesa, přičemž záhy dojedou k jejich domu Yurga s Geraltem.

Zola, jak se jmenuje Yurgova manželka, řekne svému muži o tom, že u nich nyní bydlí Ciri. Když Geralt uslyší, o kom se baví, tak mu ihned dojde, že se Ciri nachází někde blízko, a proto se vydá do lesa, kde na ni skutečně narazí. Po obejmutí se Ciri zeptá, kdo je Yennefer, kterou Geralt volal v jejím snu.

Soddenský pahorek

Čarodějové a čarodějky, kteří se chtějí postavit Nilfgaardu, se ocitají na Soddenském pahorku, na kterém by se mohli vypořádat s přicházejícími nepřáteli. Jako přirozený vůdce čarodějů tu vystupuje Vilgefortz, kterého zároveň Yennefer poznává zase o něco lépe.

Po příchodu se dozvídají, že se místní lidé taktéž chtějí postavit Nilfgaardu, protože se před ním nedá nikde schovat. Započnou tedy přípravy na obranu, přičemž důležitou složku představují samotní čarodějové, kteří chtějí tvrz bránit za pomoci svých kouzelnických vychytávek.

Čarodějové však nemají být jediní, kteří se tu po postaví nilfgaardskému vojsku, a proto Yennefer zjišťuje od Triss, zda přijede král Foltest z Temerie, zatímco se s ní baví i o Geraltovi. Yennefer si tu zároveň opět promluví s Tissaiou, která jí řekne, že má světu stále co nabídnout.

Cahir se v nedalekém táboře dozvídá, že se na Soddenském pahorku objevili členové kapituly, což ho zneklidní, nicméně Fringilla si stojí za tím, že se jim stále mohou postavit, protože i oni ovládají magii. Cahir s ní souhlasí, a proto vydá rozkazy k útoku.

Bitva začíná a čarodějové dělají, co mohou, aby pevnost ubránili. Nilfgaard začne pomalu prohrávat, a proto Vilgefortz využije situace k přepadení jejich vůdce Cahira, se kterým se pustí do souboje. Vilgefortz se však přestane ovládat a nakonec i přijde o své magické meče, kvůli čemuž souboj prohraje, nicméně Cahir ho nezabije.

Fringilla mezitím využije svou moc k prolomení brány, díky čemuž do pevnosti pronikne krabička s jakýmisi magickými červy, kteří ovládnou některé místní obránce. Ti následně začnou sabotovat obranu pevnosti. Tissaia se zároveň pokusí Fringillu získat na svou stranu, nicméně ta ji brzy přemůže a i nadále podporuje Nilfgaard.

Jednou z posedlých se stane i Sabrina, která se pokusí zabít Yennefer, nicméně se jí to nepodaří, protože v tu chvíli dojde k několika výbuchům v pevnosti. Následně se Yennefer snaží zjistit, kteří čarodějové ještě žijí, nicméně se jí nikdo neozývá. Triss, Tissaia a Vilgefortz jsou však stále naživu.

Yennefer neví, co má dělat, ale setkání s Tissaiou jí dodá odvahu. Yennefer proto začne kouzlit, díky čemuž přemůže všechny nilfgaardské vojáky. Bitva je tak konečně u konce, přičemž ve chvíli, kdy Yennefer všechny sežehla, dorazil na pomoc král Foltest.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Machnitko

Příjde mi to hodně odfláknuté..

25.2.2020 | 12:42:38
SaDiablo

:(

19.2.2020 | 18:22:36
AzurovyAzure77

Odpad všech odpadů, nejhorší zpracování bitevní sekvence co jsem kdy viděli. Režisérka opět dokazuje že umí psát tak maximálně Twilight lovestory. Kokotský Cahir porazí všemocného Vilgefortze, Triss se jak idiot popálí o pochodeň, Fringilla se ani neobtěžuje oslepit Yennefer a Tissaia se jde rovnou nechat zabít bez ochrany. Nilfgaarská zbroj v přímém záberu – no tyvole. Geralt a Ciri se v závěru potkají jako by se dávno znali – na nějaké setkání v Brokilonu a vytvoření mezi nimi trochu reálného vztahu podle scénáře s**e pes. Trochu to aspoň zachraňují Cavill a Chalotra, ta ohnivá bouře byla jediná trochu působivá, i když zase totálně mimo lore – Yennefer nikdy nebyla, není a nebude nejmocnější čarodějka. Taková Tissaia nebo Vilgefortz nebo by ji podle knih strčili do kapsy. Tfuj

17.2.2020 | 22:43:52
honza03

První série měla mít minimálně 10 dílů pokud měla končit takto. Zbytečně se spousta věcí vynechala a závěrečné shledávání prostě nefunguje. V Polské verzi byla vidět Geraltova beznaděj a když se konečně potkaly tak to mělo ohromnou atmosféru, tady to nefunguje.

15.2.2020 | 0:50:33
medojed

Pěkné, líbilo se mi to. Mohlo být více dílů, alespoň 12. Pokud by další řada začala před Vánoci (letos), byl by to od Netflixu pěkný Ježíšek.

4.2.2020 | 22:35:39
Kothy

Super finale, tesim se na pokracovani :)

4.2.2020 | 21:18:06
Robinson

A máme tu konec. Netflix ukázal, že nás v dalších letech čeká opravdu velká akce. Yen má obrovskou moc a určitě toho od ní uvidíme víc. Kladně hodnotím efekty, hudbu, výkony herců, výběr natáčecích lokací, kameru a emoce. Záporně hodnotím kostýmy, systém soubojů, opravdu špatně zpracovaná monstra a zrychlené dění.

Hlavní otázka – Je to lepší než GoT? Určitě ne, GoT má stále obrovský náskok. Bude to lepší než GoT? Já si myslím že bude, když to Netflix neposere. A zmrvil někdy něco Netflix? Něco velkého? Hmm, zatím ne.

1. série 8/10 Finálová epizoda 10/10

Těšíme se za rok.

1.2.2020 | 0:22:09
tominotomino

Asi nejlepší díl série. Dost mu pomáhá to, že se už všechny tři linky odehrávají ve stejném čase, takže je to celkově ucelenější. Knižní sérii jsem nečetl, takže nemám informace o bitvě a postavách v ní z předlohy, a proto té bitvě nemůžu něco vytýkat. Mně se líbila.

A myslím, že i ti, co knižní předlohu nečetli, se v tom seriálu dokážou zorientovat (ve třetím díle člověk zjistí, jak to je časově mezi Geraltem a Yen a hned v dalším díle mezi Geraltem a Ciri). Měl jsem kvůli ohlasům ostatních obavy, jaký ten seriál bude, ale jsem celkem spokojený (negativita bude nejspíš pocházet primárně od znalců předlohy). Ano, chtělo by to určitě lepší CGI a masky, ale snad se to napraví s další sérií.

webmaster
21.1.2020 | 22:39:21
Terencius

Seriál na úrovni Xeny, akorát více nahoty a efektnější souboje. I polská adaptace byla lépe zasazena do světa zaklínače než tohle.

17.1.2020 | 8:26:04
massx

Když to neumíte, tak to radši nedělejte. Na to, že ten Sodden Hill má být jedno z nejstrategič­tějších míst severu, tak je to pěkná zřícenina. Bohužel v Polsku asi nejsou pěkné pahorky s pěknými hrady jako třeba u nás. Ale pak přišel nějaký magor s CGI a naprosto zbytečně tam přidal tu propast s mostem alá Moria, která ale vůbec nedává smysl, navíc na konci Foltest přes žádný most přece nejede. „Bitva“ samotná taky absolutně nedává smysl, je to jen několik scén magič vs. šourek zbroj. Ale děckám se bude líbit, něco lítá, něco hoří a na konci to všechno pro jistotu vybouchne. I od amatérů z Dračího prstenu sme dostali lepší bitvu. Abych jen nekritizoval, Ciri a ghulove sou super a kvůli Geraltově mámě ( herečka Frida Gustavsson) bych se stal Milfguardanem :)

17.1.2020 | 2:23:13

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás