The Witcher (Zaklínač) S01E08: Much More

S01E08: Much More

S01E08: Much More

Zaklínač jde vstříc svému osudu, nicméně po cestě ho skolí děsivé příšery. Yennefer a ostatní čarodějky se připravují na invazi Nilfgaardu. Ciri se ujme neznámá žena.

cz sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Marc Jobst
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Anna-Louise Plowman (Zola), Francis Magee (Yurga), Frida Gustavsson (Visenna), Emma Appleton (Renfri), Shaun Dooley (Foltest), Lu Corfield (Marites), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Máté Haumann (polní maršál), Tristan Ruggeri (mladý Geralt), Jack Bandeira (mladý radní), Jack Wolfe (Nadbor), Daniel Burke (nilfgaardský voják), Rhianna McGreevy (Lytta Neyd), Jim Caesar (Atlan Kerk), Roland Tzafetaas (čaroděj), Iván Lengyel (mladík), Barnabás Kovács-Szégner (mladík), Theo James (mladý Vesemir), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Geralt se stále nachází v královské pevnosti Cintry, ve které vzpomíná na to, co se zapřisáhl udělat. Následně Cintru opouští, aby dostál svému slovu.

Verden

Po nějakém čase Geralt projíždí zničeným táborem, ve kterém narazí na vesničana Yurgu, který zrovna odklízí mrtvé. Jedná se o stejný tábor, ve kterém byli Ciri a ostatní přeživší přepadeni Nilfgaardem. Nyní tedy můžeme vidět, jak to s tímto táborem dopadlo.

Když se Geralt vybavuje s Yurgou, tak si uvědomí, že jsou v okolí netvoři, a proto se jim rozhodne postavit. Tábor je skutečně napaden ghúly, které Geralt sice pobije, ale ti ho ošklivě poraní, a proto ho Yurga odveze s sebou domů.

Geraltovi je cestou zle, a proto má halucinace. V nich vidí nejrůznější věci, ale především vzpomíná na dobu, kdy byl ještě malý chlapec. Tehdy cestoval se svou matkou Visennou, čarodějkou, která ho opustila v lese, kde se ho ujal zaklínač Vesemir.

Geralt i nadále blouzní a nějakou dobu se dokonce vybavuje i se svou matkou, nicméně i ta je přelud. Poté se mu však udělá lépe, a proto mu Yurga poví, že mu musí dát něco za to, že ho zachránil před oněmi ghúly. Yurga se zmíní o zákonu překvapení, o kterém Geralt nerad slyší, každopádně však opět pokračují v cestě.

Sodden

Ciri se probouzí a zjišťuje, co se jí stalo minulou noc. Opět se setkává s onou vesničankou, která jí dříve chtěla pomoci, tentokrát však Ciri přijme její nabídku, a proto spolu vyrazí do jejího domova, kde by se mohla na čas schovat.

V novém domově se Ciri začne líbit, nicméně jednoho večera se jí zdá sen o Geraltovi, který zrovna pátrá po Yennefer. Následné ráno Ciri uprchne do lesa, přičemž záhy dojedou k jejich domu Yurga s Geraltem.

Zola, jak se jmenuje Yurgova manželka, řekne svému muži o tom, že u nich nyní bydlí Ciri. Když Geralt uslyší, o kom se baví, tak mu ihned dojde, že se Ciri nachází někde blízko, a proto se vydá do lesa, kde na ni skutečně narazí. Po obejmutí se Ciri zeptá, kdo je Yennefer, kterou Geralt volal v jejím snu.

Soddenský pahorek

Čarodějové a čarodějky, kteří se chtějí postavit Nilfgaardu, se ocitají na Soddenském pahorku, na kterém by se mohli vypořádat s přicházejícími nepřáteli. Jako přirozený vůdce čarodějů tu vystupuje Vilgefortz, kterého zároveň Yennefer poznává zase o něco lépe.

Po příchodu se dozvídají, že se místní lidé taktéž chtějí postavit Nilfgaardu, protože se před ním nedá nikde schovat. Započnou tedy přípravy na obranu, přičemž důležitou složku představují samotní čarodějové, kteří chtějí tvrz bránit za pomoci svých kouzelnických vychytávek.

Čarodějové však nemají být jediní, kteří se tu po postaví nilfgaardskému vojsku, a proto Yennefer zjišťuje od Triss, zda přijede král Foltest z Temerie, zatímco se s ní baví i o Geraltovi. Yennefer si tu zároveň opět promluví s Tissaiou, která jí řekne, že má světu stále co nabídnout.

Cahir se v nedalekém táboře dozvídá, že se na Soddenském pahorku objevili členové kapituly, což ho zneklidní, nicméně Fringilla si stojí za tím, že se jim stále mohou postavit, protože i oni ovládají magii. Cahir s ní souhlasí, a proto vydá rozkazy k útoku.

Bitva začíná a čarodějové dělají, co mohou, aby pevnost ubránili. Nilfgaard začne pomalu prohrávat, a proto Vilgefortz využije situace k přepadení jejich vůdce Cahira, se kterým se pustí do souboje. Vilgefortz se však přestane ovládat a nakonec i přijde o své magické meče, kvůli čemuž souboj prohraje, nicméně Cahir ho nezabije.

Fringilla mezitím využije svou moc k prolomení brány, díky čemuž do pevnosti pronikne krabička s jakýmisi magickými červy, kteří ovládnou některé místní obránce. Ti následně začnou sabotovat obranu pevnosti. Tissaia se zároveň pokusí Fringillu získat na svou stranu, nicméně ta ji brzy přemůže a i nadále podporuje Nilfgaard.

Jednou z posedlých se stane i Sabrina, která se pokusí zabít Yennefer, nicméně se jí to nepodaří, protože v tu chvíli dojde k několika výbuchům v pevnosti. Následně se Yennefer snaží zjistit, kteří čarodějové ještě žijí, nicméně se jí nikdo neozývá. Triss, Tissaia a Vilgefortz jsou však stále naživu.

Yennefer neví, co má dělat, ale setkání s Tissaiou jí dodá odvahu. Yennefer proto začne kouzlit, díky čemuž přemůže všechny nilfgaardské vojáky. Bitva je tak konečně u konce, přičemž ve chvíli, kdy Yennefer všechny sežehla, dorazil na pomoc král Foltest.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jamis

Mám trochu rozporuplné pocity. Díl se mi celkově líbil, ale hodnotím spíš celou první řadu.

Chápu, že kdo nečetl knihy, musí mít v celém příběhu docela bordel. Pro nečtenáře tam nebyly záchytné body. Pro čtenáře tam zase chyběla duše. Knižní příběhy byly vykostěny a zformalizovány.

Přesto si nemyslím, že to bylo špatné. Bylo tam zrnko pravdy. Nevadily mi černé dryády. Řekl bych, že i Vilgefortz byl docela v pohodě. Věřím, že druhá řada bude lepší. Tahle nebyla přímo zklamání, ale pravda je, že jsem čekal víc.

30.12.2019 | 22:37:45
naviivan

Tak , ako som obdivoval P.Jacksona za pochopenie Pána Prsteňov , … tak mi je ľúto , že autori Zaklínača nepochopili Sapkowského . V seriáli nebol humor , neboli čarodejníci , neboli trpaslíci , neboli jednoduchí ľudia a neboli elfovia . Bol iba temný horor a Biely Vlk , ktorý nechápúc prechádzal sem a tam , robil čo mu réžia prikazovala a trpel…Trpel a ničomu nerozumel . kto nečítal knihy , trpel s ním . Yennefer bola zaujímavá iba do čias , kým bola kripeľ . Potom už bola akoby zakomplexovaná polednice . Marigold bol otravný a iba zavadzal .Sklamanie , veľké sklamanie . pre mňa známka sotva dobrý . Mám obavy o pokračovanie . Toto nie je LOTR a už vôbec nie GOTH . hudobný doprovod zaujímavý, ale mimo misu… Premárnenú šanca

30.12.2019 | 12:17:10
Spiker

Who is Yennefer?

30.12.2019 | 0:06:29
feez

Asi to není úplně pro hardcore fanoušky, ale pro ty, kterým se líbí svět zaklínače a nemusí mít vše perfektní. Seriál si bere to zajímavé z povídek a snaží se to spojit s románem, bohužel mi tam pár věcí chybělo, ale když přimhouřím oči, tak to byla super série a těším se, co si na nás připraví v dalším pokračování :) Knížky jsou knížky, hry jsou hry a seriál, je zas další pohled do světa zaklínače, který byl hezky zpracovaný :)

29.12.2019 | 19:56:46
tom99

Tak bohužel samotné finále je pro mě nejslabší epizodou celé první řady. Vůbec mě to nebavilo, bitva o ničem, postavy mě nezajímaly. Ach jo…

webmaster, grafik
29.12.2019 | 10:00:38
oskarka

Aha, tak on se Geralt nemohl setkat s Ciri v Brokilonu, museli se potkat v lese u chalupy, ale hned bylo jasné, že ona je jeho osud… A v bitvě u Soddenu Cahir jen tak levou zadní srazí Vilgefortze.. Tak zase jedna promarněná šance.

29.12.2019 | 0:03:48
Mithril04

Jako divačka knižní předlohou nepolíbená jsem si seriál užila- neměla jsem žádná přehnaná očekávání, Henry mi v hlavní roli sedí, v ději jsem se navzdory časovým skokům dovedla zorientovat celkem snadno. Jediné, co mne v tuto chvíli štve, je, že další řada bude až za dva roky…

28.12.2019 | 16:17:51
Darkner

Ikdyž ta bitva vypadala dost lacině jako hodně dalších věcí na tomto seriálu, fungovalo to a doufám, že další řada už nebude tak zmatená a netflix pustí víc orenů na efekty(vypadalo to opravdu hoodně lacině, krom Strigy jsem si nic neužil. Jen nechápu jak chtějí udělat z Cahira dobráka po tomhle co tu s ním ukázali.

28.12.2019 | 0:16:43
risker

„Šetři si chaos." Toho se měli držet i tvůrci seriálu…

27.12.2019 | 22:36:00
dCate

Za mě taková zvláštní epizoda se zvláštním koncem.. Předlohu jsem nečetla, tak v porovnání s knihami nemohu soudit, ale jako nepolíbená světem zaklínače jsem se občas ztrácela, v ději, v postavách, proč dělají to, co dělají.. Opravdu to mohli více rozvést, vždyť nemuseli toho tolik narvat do první řady, nebo mohli natočit víc dílů, když už tak aspoň deset, dvanáct. No, i tak se mi seriál vcelku líbil, jen si myslím, že mohl být lepší. S hlavní trojicí jsem spokojená, hudba taky v pořádku, tak uvidíme příště…

27.12.2019 | 18:29:59

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás