The Witcher (Zaklínač) S01E08: Much More

S01E08: Much More

S01E08: Much More

Zaklínač jde vstříc svému osudu, nicméně po cestě ho skolí děsivé příšery. Yennefer a ostatní čarodějky se připravují na invazi Nilfgaardu. Ciri se ujme neznámá žena.

cz sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Marc Jobst
Scénář: Lauren Schmidt Hissrich
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Therica Wilson-Read (Sabrina Glevissig), Anna-Louise Plowman (Zola), Francis Magee (Yurga), Frida Gustavsson (Visenna), Emma Appleton (Renfri), Shaun Dooley (Foltest), Lu Corfield (Marites), Judit Fekete (Vanielle z Brugge), Máté Haumann (polní maršál), Tristan Ruggeri (mladý Geralt), Jack Bandeira (mladý radní), Jack Wolfe (Nadbor), Daniel Burke (nilfgaardský voják), Rhianna McGreevy (Lytta Neyd), Jim Caesar (Atlan Kerk), Roland Tzafetaas (čaroděj), Iván Lengyel (mladík), Barnabás Kovács-Szégner (mladík), Theo James (mladý Vesemir), … 

Hlavní příběhové linie:

Cintra

Geralt se stále nachází v královské pevnosti Cintry, ve které vzpomíná na to, co se zapřisáhl udělat. Následně Cintru opouští, aby dostál svému slovu.

Verden

Po nějakém čase Geralt projíždí zničeným táborem, ve kterém narazí na vesničana Yurgu, který zrovna odklízí mrtvé. Jedná se o stejný tábor, ve kterém byli Ciri a ostatní přeživší přepadeni Nilfgaardem. Nyní tedy můžeme vidět, jak to s tímto táborem dopadlo.

Když se Geralt vybavuje s Yurgou, tak si uvědomí, že jsou v okolí netvoři, a proto se jim rozhodne postavit. Tábor je skutečně napaden ghúly, které Geralt sice pobije, ale ti ho ošklivě poraní, a proto ho Yurga odveze s sebou domů.

Geraltovi je cestou zle, a proto má halucinace. V nich vidí nejrůznější věci, ale především vzpomíná na dobu, kdy byl ještě malý chlapec. Tehdy cestoval se svou matkou Visennou, čarodějkou, která ho opustila v lese, kde se ho ujal zaklínač Vesemir.

Geralt i nadále blouzní a nějakou dobu se dokonce vybavuje i se svou matkou, nicméně i ta je přelud. Poté se mu však udělá lépe, a proto mu Yurga poví, že mu musí dát něco za to, že ho zachránil před oněmi ghúly. Yurga se zmíní o zákonu překvapení, o kterém Geralt nerad slyší, každopádně však opět pokračují v cestě.

Sodden

Ciri se probouzí a zjišťuje, co se jí stalo minulou noc. Opět se setkává s onou vesničankou, která jí dříve chtěla pomoci, tentokrát však Ciri přijme její nabídku, a proto spolu vyrazí do jejího domova, kde by se mohla na čas schovat.

V novém domově se Ciri začne líbit, nicméně jednoho večera se jí zdá sen o Geraltovi, který zrovna pátrá po Yennefer. Následné ráno Ciri uprchne do lesa, přičemž záhy dojedou k jejich domu Yurga s Geraltem.

Zola, jak se jmenuje Yurgova manželka, řekne svému muži o tom, že u nich nyní bydlí Ciri. Když Geralt uslyší, o kom se baví, tak mu ihned dojde, že se Ciri nachází někde blízko, a proto se vydá do lesa, kde na ni skutečně narazí. Po obejmutí se Ciri zeptá, kdo je Yennefer, kterou Geralt volal v jejím snu.

Soddenský pahorek

Čarodějové a čarodějky, kteří se chtějí postavit Nilfgaardu, se ocitají na Soddenském pahorku, na kterém by se mohli vypořádat s přicházejícími nepřáteli. Jako přirozený vůdce čarodějů tu vystupuje Vilgefortz, kterého zároveň Yennefer poznává zase o něco lépe.

Po příchodu se dozvídají, že se místní lidé taktéž chtějí postavit Nilfgaardu, protože se před ním nedá nikde schovat. Započnou tedy přípravy na obranu, přičemž důležitou složku představují samotní čarodějové, kteří chtějí tvrz bránit za pomoci svých kouzelnických vychytávek.

Čarodějové však nemají být jediní, kteří se tu po postaví nilfgaardskému vojsku, a proto Yennefer zjišťuje od Triss, zda přijede král Foltest z Temerie, zatímco se s ní baví i o Geraltovi. Yennefer si tu zároveň opět promluví s Tissaiou, která jí řekne, že má světu stále co nabídnout.

Cahir se v nedalekém táboře dozvídá, že se na Soddenském pahorku objevili členové kapituly, což ho zneklidní, nicméně Fringilla si stojí za tím, že se jim stále mohou postavit, protože i oni ovládají magii. Cahir s ní souhlasí, a proto vydá rozkazy k útoku.

Bitva začíná a čarodějové dělají, co mohou, aby pevnost ubránili. Nilfgaard začne pomalu prohrávat, a proto Vilgefortz využije situace k přepadení jejich vůdce Cahira, se kterým se pustí do souboje. Vilgefortz se však přestane ovládat a nakonec i přijde o své magické meče, kvůli čemuž souboj prohraje, nicméně Cahir ho nezabije.

Fringilla mezitím využije svou moc k prolomení brány, díky čemuž do pevnosti pronikne krabička s jakýmisi magickými červy, kteří ovládnou některé místní obránce. Ti následně začnou sabotovat obranu pevnosti. Tissaia se zároveň pokusí Fringillu získat na svou stranu, nicméně ta ji brzy přemůže a i nadále podporuje Nilfgaard.

Jednou z posedlých se stane i Sabrina, která se pokusí zabít Yennefer, nicméně se jí to nepodaří, protože v tu chvíli dojde k několika výbuchům v pevnosti. Následně se Yennefer snaží zjistit, kteří čarodějové ještě žijí, nicméně se jí nikdo neozývá. Triss, Tissaia a Vilgefortz jsou však stále naživu.

Yennefer neví, co má dělat, ale setkání s Tissaiou jí dodá odvahu. Yennefer proto začne kouzlit, díky čemuž přemůže všechny nilfgaardské vojáky. Bitva je tak konečně u konce, přičemž ve chvíli, kdy Yennefer všechny sežehla, dorazil na pomoc král Foltest.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
zroutik

Knížky jsem nečetl, hru nehrál a že bych se nevyznal v ději jak tady každej píše se mě teda nestalo. Další dobrej seriál na GOT to nemá a to ani nikdy mít nic nebude, ale i tak TOP seriál.

27.12.2019 | 8:40:44
RedRose

Výpravně výborné, a casting byl fajn. Ale nacpat tolik děje do 8-mi epizod, to se fakt nepovedlo! Bylo to přehnaně uspěchané, postavy nevykreslené, spousta motivaci a vazeb neodhalena a prostě tomu chyběl prostor, aby to mělo hloubku. Nejhorší byla linka s Ciri, ta byla fakt odfláknutá! Proč po ní šli? A proč se tam vlastně bojuje a spousta dalšího co chybí a závěrečná bitva taková divně jalová… V podstatě jsme viděli zaklínače, který nezaklínal a moc tam ani nebyl! Údajně mocnou čarodějku, která až na ten oheň prakticky nečarovala! Osudové setkání taky nebylo nic co by mě odrovnalo, prostě tomu strašně moc chybělo to hlubší prokreslení všeho. Měli tomu dát 13 epizod, aby byli vše schopní odvyprávět! Takto to jako celek vyznělo jen jako lepší průměr s parádním vizuálem…

27.12.2019 | 1:31:37
Lady Adeline

Nejlepsi dil!!!!!! Bitva byla zajimave provedena,proste zase neco noveho,takze za me super! Setkani Geralta s Ciri bylo nadherne.Nepo­trebovali se znat, aby vedeli ze jsou spojeni osudem..... Prosim prosim, at je ta druha serie co nejdriv natocena ;-) Serial bych celkove hodnotila 8,9 z 10.Doufam, ze v pristi serii napravi ty efekty a usiji kostymi z kvalitnejsich latek a materialu. Jsem rada, ze jsem nepolibena knihami,proto jsem si mohla serial naplno vychutnat a nic neporovnavat ;-)

26.12.2019 | 22:33:56
EllaYankee

Jsem jediná komu v téhle epizodě došlo, že si seriál bere z knih to nejlepší a zbytek upravuje tak, aby byl příběh ještě poutavější a pro větší publikum??? Jako, mě se to stále líbí a nemůžu se dočkat pokračování!

26.12.2019 | 20:40:05
Dark Angel

Úplná TOP epizóda. Asi najlepšia!

26.12.2019 | 18:56:27
svätý.šebastián

Súboje magov som si užil, Yen ako generálka, ghoul ok. Fringila šikovná, tá brána pre šípy bola geniálna, celkovo bitka plná nápadov. Len dúfam, že v ďalšej sérii nebude Geralt len pestún, súboje s monstrami by mi chýbali. 1. Séria úplná spokojnosť, 90%. Pozriem si to celé ešte aspoň 2× určite. Hoci o také 2 diely to mohlo mať naviac..

26.12.2019 | 14:54:24
Venous4

Na to ze to delal neflix docela slaba prvni rada, jsou serialy s nizsim rozpoctem ktere jsou kvalitou lepsi.

25.12.2019 | 23:37:00
Lex Luthor

Zaklínač je dobrý seriál doufám, že tu s námi ještě dlouho zůstane. Takových 10 sérii by nebylo špatných.

25.12.2019 | 18:18:27
Kalam

kdo čet knížky, tak z tohoto se poblije… mělo by to tam být jako upozornění na začátku každého dílu

25.12.2019 | 17:42:54
kudry.cz

Tak jsem to horko těžko dokoukal. Pro neznalce knižní předlohy, nebo her jako jsem já, je příběh podán nesrozumitelným stylem a věci se dají do pohybu až v epizodách 4,5,6, které jsou mimochodem z celé série nejlepším počinem. Zřejmě dám šanci ještě druhé sérii, ale v celku je mi putna kdy bude.

25.12.2019 | 12:49:12

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás