The Witcher (Zaklínač) Jakých změn se dočká děj seriálu Zaklínač?

Jakých změn se dočká děj seriálu Zaklínač?

Jakých změn se dočká děj seriálu Zaklínač?

Během posledního měsíce se tvůrci konečně rozpovídali o příběhu Zaklínače, ale některé fanoušky knih čeká nepříjemné překvapení. Několik stěžejních bodů v samotném ději bylo naprosto změněno, ale údajně by se to mělo vyplatit. O jaké změny jde? Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery ze seriálu.

14 5
3.12.2019

Během nedávných akcí, kde se herci a tvůrci seriálu setkali s fanoušky, jsme se dozvěděli, jakých změn se dočká seriálový Zaklínač. Tvůrci se pro tyto změny rozhodli z důvodu, že kdyby jeli přesně podle knih, nastaly by některé události až ve třetí sérii, čemuž se chtěli vyhnout. Ciri a Yennefer tak pořádně poznáme už od začátku a s tím tedy přichází i změny v příběhu.

Zcela jiné bude setkání Geralta s Yennefer, které jsme viděli už v traileru. V něm se dvojice setká během orgií, kdy se Geralt rozhodne požádat čarodějku o pomoc v boji proti džinovi. Důvod setkání tedy bude stejný, ale celkový průběh si tvůrci přizpůsobili seriálu a vlastnímu zpodobnění Yennefer.


V seriálu mimo jiné uvidíme i vizi Ciri, o níž jsme se již v minulosti párkrát zmínili. Této zvláštní vidiny se dočkáme v epizodě s pořadovým číslem čtyři a vize by snad měla divákům vysvětlit, proč je Geralt Ciriiným osudem. Vize pravděpodobně proběhne během návštěvy u dryád, k nimž se v knihách Ciri dostala spolu s Geraltem, ale v seriálu k nim zabloudí sama a následně se vydá hledat bělovlasého zaklínače.

Ciriina vize bude plná skrytých symbolů. Foto: Netflix

S celou změnou v příběhu Ciri souvisí také pád Cintry, které proběhne již v první epizodě. Následně pak uvidíme mladou princeznu, jak se potlouká světem. Zajímavé ale je, že v Cintře uvidíme i Geralta, který však v téže epizodě bude vykonávat zakázku v Blavikenu. Pokud z něj do Cintry rovnou nevyrazí, tak to možná znamená i to, že se jednotlivé linky neodehrávají souběžně, ale v různých časech, jako tomu bylo třeba u Westworldu.

Úpravy se dočká také postava čaroděje Stregobora, s nímž se v knihách Geralt potkal v Blavikenu. Ten by měl vyučovat v Ban Ardské škole pro čaroděje nebo alespoň tak to tvrdí popis Istredda, který se od něj má v seriálu učit. U Blavikenu a Stregobora navíc ještě trochu zůstaneme, jelikož tu máme i postavu Renfri. Právě proti ní bude Geralt v první epizodě stát a ve výsledku si má navíc nechat její brož, kterou bude po zbytek seriálu nosit na svém meči. Tím si bude Geralt situaci pořád připomínat, jelikož její zabití byl jedním z definujících momentů v zaklínačově životě.

Královna je jednou z postav vytvořených pro účely seriálu. Foto: Netflix

Ke středověkým světům samozřejmě patří také bály a jednoho v Aretuze se bude Yennefer účastnit. Tato scéna by měla nastat po proměně Yennefer a zde ji uvidíme jako krásnou a silnou ženu. Na bálu se jinak Yen setká s králem Virfurilem, tedy vládcem Aedrinu a otcem Demavenda III. Ve stejné epizodě jinak začne dějová linka, v níž Yennefer chrání královnu Kalis z Lyrie, matku slavné Meve. V tomhle případě jde o zcela novou postavu a v ději ji bude pronásledovat jakýsi čaroděj, jehož identitu zatím neznáme. Královna i dítě mají ve výsledku zemřít, což Yennefer „promění“ v onu mrchu s ledovým srdcem.

Další novou postavou bude Dara, který bude v ději doprovázet Ciri, abychom ji nesledovali samotnou. Spekuluje se, že možná půjde o nějakou příšeru, jelikož herec podstoupil skeny obličeje. Jediné, co zatím víme, je, že půjde o chlapce, jehož Ciri potká, když bude utíkat před Cahirem. Jelikož jsme ale dříve psali o tom, že Cahir bude mít možná dopplera, je velice pravděpodobné, že Dara bude vycházet z postavy Dudu a půjde tedy o jednoho z měňavců.

Co si o změnách v ději myslíte? Měli podle vás tvůrci jet více podle knih nebo udělali správně?

Zdroj článku: Redanian Intelligence

Diskuze /6

Decado23

Myslím, že s hodnocením počkám až po celé sérii. Pak uvidím, jestli to sedlo jako prdel na hrnec, nebo byly změny násilné a poplatné době. I když každý fanda seriálů a filmů ví, že ne vše z knížek se dá natočit tak, aby to dobře vypadalo pro oko divákovo.

3.12.2019 | 17:09:21
Billy the Kid

mám kamaráda, a ten četl všechno a hrál i hru,a říkal mi tak přibližně co a jak. Ale mi nebude vadit pár změn, a snad ani těm co ví o čem jsou knihy to vadit nebude :)

3.12.2019 | 17:19:20
Beranir

ohhh ta věta jak uvidíme Yennefer jako krásnou a silnou ženu ve mě vyvolala tak nechutnou reakci, asi začínám bejt na tohle slovní spojení alergickej potom kolik „silnejch žen“ nám hollywood v posledních letech naservíroval a doufám že Yennefer, která opravdu byla silná ženská postava jak v knihách tak ve hře se nepřipojí k současnýmu trendu.

3.12.2019 | 22:54:05
Leco_leco

https://www.youtube.com/watch?… čas 6:20, souboj na banketu v Cintře

4.12.2019 | 15:31:38
Bukelos

Jo takže to bude Geralt kdo bude prosit o pomoc a ne Yennefer, která sice pomoci nechtěla, ale dostalo se jí, páč by jinak umřela a přitom by vzala ssebou půlku města. Dobrý, mám to. Netřeba rozvádět dál, velmi mi to smrdí průserem. :D Máme tu dva druhy silných žen. Ty co jsou doopravdy silné a ty co jsou tzv silné, ale nikdo jim to nevěří a všichni bučí, když vidí demonstraci jejich „síly“

5.12.2019 | 18:02:06
Samuel-El

Takže nebude žiadne chytanie satyra na posteli za fragment hodný uchopenia? :D Tak to je škoda. :(

8.12.2019 | 12:13:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás