The Witcher (Zaklínač) Které příběhy uvidíme v první sérii Zaklínače?

Které příběhy uvidíme v první sérii Zaklínače?

Které příběhy uvidíme v první sérii Zaklínače?

Zaklínač na naše obrazovky dorazí již za pár měsíců, a proto by nebylo špatné si zrekapitulovat, jaké příběhy nám jednotlivé zdroje potvrdily. Kolika povídek se tedy v seriálu dočkáme a které příběhy zřejmě neuvidíme?

21 0
9.10.2019

Již letos v prosinci se dočkáme seriálové adaptace knižní série Zaklínač od Andrzeje Sapkowského. Již dříve bylo řečeno, že se první série zaměří převážně na první dvě knihy, tedy Poslední přání a Meč osudu, které jsou na rozdíl od těch následujících zcela povídkové. V seriálu se samozřejmě nedočkáme všech povídek, ale to neznamená, že se jimi tvůrci neinspirují pro rozšíření jiných příběhů.

První povídkou, na kterou v knize narazíte, je Cesta, z níž není návratu, jež se točí kolem setkání Geraltových rodičů. Celá epizoda se této dvojici věnovat určitě nebude, ale už teď víme, že minimálně Geraltova otce Korina a poté i mladého Geralta uvidíme v nějakém flashbacku. Zcela potvrzeným zadaptovaným příběhem je povídka Zaklínač, kterou částečně zpracoval i CD Project pro intro ke své první hře. V ní se Geralt střetne se Strigou a odhalí tajemství týkající se rodiny a dvora krále Foltesta.


Adaptace se dočká i povídka Menší zlo, která pomáhá utvářet Geraltův charakter. V tomhle příběhu se dozvídáme, jak Geralt získal svou přezdívku Řezník z Blavikenu, na níž se v následujících příbězích neustále odkazuje. Tento příběh bude pravděpodobně sloužit jako pilotní epizoda, což potvrzuje hned několik zdrojů. Z první knihy uvidíme v seriálu ještě povídky Otázka ceny, Konec světa a Poslední přání, přičemž tedy nemáme žádné informace pouze o povídkách Hlas rozumu a Zrnko pravdy. Druhá kniha nám pak začíná příběhem Hranice možností, jenž se zaměřuje se setkání s drakem, ale zde pouze víme, že na postavu draka probíhal casting, ale o jeho obsazení jsme od té doby nic neslyšeli.

Do první série se samozřejmě všechny povídky nedostaly. Foto: Netflix

Pokud bychom se nedočkali přímé adaptace povídky Střípek ledu, tak určitě uvidíme alespoň společnou minulost Yennefer a Istredda. Trailer jejich příběh víceméně potvrzuje, ale dosud nevíme, zda se s Istreddem v seriálu setká i Geralt. Zajímavé to bude rozhodně s povídkou Věčný oheň, která nám představuje proměňující se dopplery. Zde jsme neslyšeli o castingu ani jedné z postav, ale jak jsme vás již dříve informovali, prvek dopplera tvůrci možná využijí ve zcela jiném příběhu.

Povídku Trochu se obětovat zřejmě neuvidíme, ale následujícím dvěma příběhům, tedy Meči osudu a Něco více se tvůrci nevyhnou, ani kdyby chtěli. Tyto příběhy se totiž točí kolem setkání Geralta a Ciri, na něž pak následně navazují již populární novely. Stoprocentně však nespatříme adaptaci příběhu Něco končí, něco začíná, který i sám Sapkowski považuje za nekanonický a v knize funguje jen jako takový bonus.

Kromě povídek si pro nás tvůrci ale připravili i zpracování momentů, které knihy pouze zmínily nebo se dějí mezi řádky. Potvrzeno tak máme například výcvik Yennefer a její přeměnu v čarodějku, setkání Geralta s Triss nebo bitvu o Soddenský pahorek. Uvidíme tedy, jak bude seriál působit jako celek a jestli se bude jednat o adaptaci, jakou si příběh zaslouží.

Mrzí vás absence některého z příběhů nebo tvůrci zvolili správnou cestu?

Diskuze /13

mar.st

Mrzí mě Trochu se obětovat, protože Essi jsem měl rád a vždy mi jí bylo nakonec líto. Dále pak povídka krásně rozvíjí Marigoldův charakter. To se ale dá v seriálu nahradit někde jinde něčím jiným :)

#4 DC Expert #12 smither
redaktor
9.10.2019 | 18:21:48
Tatar

Přijde mi že je na ten počet epizod toho ke zpracování poměrně hodně a tak mám jen obavu, aby to nebylo příliš uspěchané a vše dostalo řádný prostor ke zpracování :)

#5 mirako
9.10.2019 | 19:02:33
Levascue

Trochu se obětovat byla neuvěřitelná povídka, škoda…

9.10.2019 | 19:26:17
DC Expert

#1 mar.st: Merigolda hraje blbec který neumí vůbec hrát. Viděl jsem tu ostudu v knightfall.

9.10.2019 | 19:49:00
mirako

#2 Tatar: Přesně, zdupali to. Měli udělat první sérii podle povídek z první knihy a druhou sérii podle povídek z druhé knihy. Klidně po přehazovat pořadí povídek, ale tak aby tam byli všechny.

9.10.2019 | 20:15:02
Marilla

Ach jo. Tak moc jsem se těšila že uvidím Trochu se obětovat a Essi. No, ale kdo ví. Zatím se budu těšit na ostatní díly. :)

9.10.2019 | 21:25:14
Laisobel

No radeji bych sla cestou jedna rada jedna kniha, nez takhle. Kdyz uz se do toho pousti… tak uvidime jak se jim povede se s tim poprat.

redaktor
9.10.2019 | 21:28:24
Flourense

Mě mrzí, že nebude Zrnko pravdy. To byla také dobrá povídka. Jinak ty nejdůležitější povídky zůstali a uvidíme jak se s nimi tvůrci vyhráli.

10.10.2019 | 8:23:59
stitch123

Přenýst ten twist z poslední stránky Trochu se obětovat do seriálu by se jim asi nikdy nepodařilo s takovou silou, jak to bylo v knížce.

10.10.2019 | 13:58:26
Thunderbird

Essi > nějaký kraviny o minulosti Yennefer, na který není nikdo zvědavej

Hlas rozumu mohl sloužit jako dobrá osnova pro první polovinu série, škoda.

10.10.2019 | 14:45:31
mateSKAtes

Tak si řikám že je možní dobře že jsme ty knihy nikdy nečetl aspon nebudu zklamanej z toho že vim jaké to má pořadí.

10.10.2019 | 19:19:45
smither

#1 mar.st: Souhlasím, doufal jsem že tam tato povídka bude. Essi byla super. Snad jeden z nejvíc překvapivých konců.

#13 fabec
10.10.2019 | 22:30:42
fabec

#12 smither: To že tam není teď, ještě neznamená, že nebude třeba ve 2. sérii :)

11.10.2019 | 17:54:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás