The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 338×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Podle herce Henryho Cavilla je jeho Geralt věrný knihám

Podle herce Henryho Cavilla je jeho Geralt věrný knihám

V nedávném rozhovoru se Geraltův představitel Henry Cavill vyjádřil ke své postavě i samotné práci na seriálu. Co řekl o celém projektu a jeho vztahu k Zaklínači?

28 0
7.11.2019

Jaké to je dostávat se do postavy Geralta?

Hrání her a knih tohoto žánru si ve volném čase velmi užívám. Neberu to jako práci. Pro mě to je neobyčejná příležitost prožít si své dětské i dospělé sny. To je jedním z důvodů, proč si to velmi užívám, a nepřijde mi složité dostat se do postavy.

Jaké jsou vaše oblíbené hry?

Rozhodně Zaklínač 3, ale samozřejmě zbožňuji i sérii Total War. Pokaždé, když si nějakou z těchto strategií zapnu, hraju, dokud úplně neodpadnu. Z nějakého důvodu je v jejich povaze něco, co zbožňuji. Někdy hry nehraji po dobu několika měsíců, ale jakmile hru dohraju, můžu ji hned projet znovu a prožít tak zcela jiný zážitek. Hry ze série Total War mám rád také z toho důvodu, že si je můžu zahrát kdykoliv a kdekoliv. Navíc lze vždycky začít znovu, přičemž jde vždycky o svěží zážitek.


Co Geralt a knihy?

Moje verze Geralta je věrná knihám a jsem si jistý, že i hrám, jelikož jsem velkým herním fanouškem. Ale abych to řekl jednoduše, Geralt je v srdci putujícím rytířem, který je navenek znavený a jehož vlastní svět a vize jsou zastřeny světem ostatních. Na první pohled tak může působit jako drsňák, ale když se podíváte pořádně, je to zcela jinak. Geralta dělá zajímavým to, že hluboko uvnitř je rytířem, je jedním z našich hrdinů, ale navenek působí zcela jinak. A to je důvod, proč miluji tuhle postavu.

Co vás na Geraltovi baví? Jak se s postavou osobně spojujete? 

Jak se s ním spojuji? Myslím si, že je to trochu postava, kterou bych chtěl být. Já i Geralt máme podobné pochyby o světě a v jeho přístupu vidím něco nového. Je to těžká otázka, ale velice osobní. Myslím si, že jedna moje část s ním tak trochu rezonuje. Určitě se části našich osobností někde střetávají.

Jaké to je pracovat pro produkci Netflixu během zlaté éry televizních seriálů? 

Je to skvělé. Vracím se tak k věcem, kterými žiju ve svém volném čase a teď můžu jít do práce a věnovat se tomu každý den. Tyhle věci, které bych dělal ve svém volném čase, jsou jako neobyčejná příležitost, především v době, kdy se televize považuje za hlavní formu vyprávění příběhu. A je to alternativa, kde můžu dlouze převyprávět Geraltův příběh, a doufám, že tomu tak bude po mnoho let, kdy se tento sen bude stávat skutečností.

Jaká byla nejtěžší scéna k natočení?

Naneštěstí nemůžu jmenovat žádnou specifickou scénu ze Zaklínače, jelikož chci, aby byl pro diváky co nejsvěžejší. Ale byly tu dlouhé sekvence, které jsme natáčeli několik týdnů. Natáčely se na několik způsobů a měly dlouhé dialogy spolu s mimořádnými akčními momenty. Nemůžu říct, který z nich byl nejtěžší, ale je fakt, že některé byly opravdu dlouhé a já sotva spal, což mělo na konci těch dvou týdnů svůj efekt.

Seriál je na jednu stranu zábavný, na druhou má ale mnoho politických elementů. Jak byste jej popsal pro někoho, kdo není seznámen s knihami ani herní adaptací? 

To je velmi dobrá otázka. Řekl bych, že v dnešním velice politickém světě je to těžké popsat. Máte zde možnost sledovat postavu, která je svěže nepolitická. Zároveň je ale kontroverzní a politicky korektní, jak se sám vidí a sám by se popsal.

Jak budete reflektovat Geraltovu vyvrženost v seriálu, kde je tolik akce? 

Úžasné je, že od něj nečekáte, že bude hrdina. Vlastně by ani neměl být hrdinou. Hlavně kvůli tomu, jak se k němu ostatní staví. Ale on nám dává skvělé příklady toho, že i po tom všem může být hrdinou, a to svými akcemi a reakcemi.

Když jde o akci, měli bychom se připravit na něco jako Johna Wicka, ale s magií? 

Inspiruji se z mnoha zdrojů, které jsou skvělé a stojí samy na sobě, ale nechtěl bych to s ničím srovnávat. To, co tu děláme, je, že vytváříme něco fantastického s šermířskou akcí. Jak ale všichni víte, dávám do toho vše, abych se ujistil, že to bude reprezentovat to, čeho je Zaklínač schopen.

Když vás vidíme, na mysl nám přijdou superhrdinové. Jaké to je hrát Geralta v porovnání se Supermanem? 

Jsou to velmi odlišné postavy, ale oba jsou to hrdinové. Myslím si, že Geralt má mnoho příležitostí dodat tomu trochu více zábavy, jelikož je to prastarý a nepolitický hrdina, který má kontroverzní pohled na svět a je to nekonformista. I když jsou oba hrdinové, Geralt je uvnitř i Supermanem, ale navenek je něčím zcela jiným. Takže tu pro diváky máme další vrstvu, kterou mohou rozlousknout a postavy s ní mohou pracovat.

Jak vypadá takový zaklínač a jaká je na něho příprava? Máte nějako speciální zaklínačskou dietu? 

Je tu něco speciálního, ale neřekl bych, že přímo pro zaklínače. Myslím to tak, že pro mě dietu připravil trenér, takže je to taková „Henryho dieta“. A ano, momentálně se soustředím na trénování, abych si byl jistý, že jsem pro Zaklínače dostatečně hubený. Kromě toho však musím mít i dostatek svalů, abych působil jako někdo, kdo prošel stejnými omezeními i tréninkem jako Geralt.

Skutečný meč je kvůli jeho váze po dlouhou dobu velmi obtížné používat. A pokud si dovedete představit, že tohle dělal Geralt od doby, co byl kluk, tak se skutečně musíte dostat do jeho kůže, což je pro hraní velmi podstatné. Chci, aby postava vypadala zároveň hubeně, ale i nebezpečně a dieta s tréninkem tohle reflektují.

Jak jsou pro Geralta důležité ženské postavy a jak byste je popsal v rámci vývoje své postavy? 

Myslím si, že pro Geralta není nikdo důležitý. Nebo si to alespoň rádi myslíme. Ať už vědomě nebo podvědomě, pro něj začínají být důležití všichni. Geralt měl neobyčejné spojení se svou matkou, o kterou následně přišel, ale velice silně se to zakořenilo do jeho psychiky. Neříkám, že má kvůli tomu nějaké problémy, ale přesto to má kvůli ženským postavám v příběhu vliv na jeho život. Každý, kdo četl knihy nebo hrál hry, ví, že je tu velmi mnoho důležitých ženských postav. Nepůjdu příliš do detailů, ale jsou to skvělé postavy, jež jsou zároveň ženy a mají velký vliv na Geraltův život, což se na něm velmi silně podepisuje.

Co si o Henryho vyjádřeních myslíte? Věříte, že jeho Geralt bude věrný předloze?

Zdroj: Redanian Intelligence; Foto: Netflix

Diskuze /12

Decado23

Geralt bude perfektní. Osobně mu věřím nejvíce ze všech, v trailerech je vidět že to z Henryho strany má koule.

7.11.2019 | 17:09:18
mateSKAtes

Ja mu držím palce. Je na něm vidět že do toho dáva opravdu vše a že má k tomu vztah. Myslím si že tenhle seriál má na to aby přebral na dlouho dobu vedoucí otěže. Už se na to těším.

7.11.2019 | 17:16:07
max_payne

Jak už od začátku výběru Geralta všude říkám, věřim tomu že do toho Henry Cavill dá všechno, a že bude co nejlepší to půjde, sem fanboy maximální ale sem otevřenej tomu ať to dělá po svým…nechci aby přesně kopíroval knihy ( kdo to chce ať zůstane u knih ;-) ). Za mě perfektní

7.11.2019 | 17:48:47
Svjatogor

Jsem skeptik, ale Henry hraje Total War. Total War není hra pro úplné trubky a podvodníky (Fornite). Ergo: Henry má u mě malé plus a mě se bude dnes večer lépe spát. xD

7.11.2019 | 18:15:14
Violet

Jeho to baví a to dělá hodně. Dáva do toho srdce a určitě to jde poznat už teď. Bude to pravý Geralt <3 Jsem ráda, že k tomu takto přistupuje.

7.11.2019 | 18:22:20
Zilwicky

Ach.. aby to neprehypovali zbytočne nakoniec. Myslím ze väčšina lúdi ktorý by si takéto niečo chcela pozriet uz o tom dávno vie a ten zvyšok sa o tom dozvie od známych/inter­netu/novín/uke­caneho suseda potom čo to vyjde, takže by s tou reklamou mohli troska spomaliť :D

7.11.2019 | 18:23:21
azoxid

Jako zrovna o Geralta se vážně nebojim.. :-D

7.11.2019 | 18:26:47
dvl

Ja sa skôr bojím či ostatný ansábel, bude Cavillovi herecky stíhať.

7.11.2019 | 18:34:00
Flourense

Buďme za Henryho rádi. Líbí se mi ta pasáž, jak říká, že ve volném čase hraje a nebo hrával Zaklínače. A mimoděk také chodil do „práce“ a hrál tu samou postavu. Tomu říkám život :) A nebo. Mám rád hry. Hraju je prakticky dokud neodpadnu :-D Jojo známe to. Ještě jeden quest, jen jeden a jdeme spát. Mě se líbí a jsem rád, že vybrali zrovna jeho. S prakticky každou upoutávkou se v tom jen potvrzuji. Jemu věřím, že to potáhne a může podpořit i ostatní.

7.11.2019 | 19:08:19
caliel

Na druhou stranu z tohodle rozhovoru mam pocit jak kdyby mu nekdo stál za zády a řikal co ma říct…Je to uplně jinejch styl vyjadřování takovej neosobní (v originálu) tenhle člověk je normálně tak jakoby nad věcí a všechno ho baví ale tady je jak zombie…

7.11.2019 | 22:52:52
AzurovyAzure77

Věřím, že Cavill v hlavní roli to zandá jak nikdo, ale teď aby byl taky zajímavý a propracovaný příběh :) protože seriál i se sebelepšími hereckými výkony stojí za prd když to ujede scenáristům. Z trailerů to ale vypadá nadějně

7.11.2019 | 22:57:40
Wulfi44

Hodně oceňuji jeho pochopení pro to, že Geralt by neměl být jen nějaký namakanec, co vypadá, že právě vylezl z posilovny.

8.11.2019 | 13:18:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama