The Witcher (Zaklínač) Seriál vs. kniha: Menší zlo

Seriál vs. kniha: Menší zlo

Seriál vs. kniha: Menší zlo

Snad každá adaptace knižního díla si příběh upraví podle svého. Výjimkou není ani seriál Zaklínač, kdy se kvůli většímu počtu dějových linek mnohokrát zkracovalo. Co tvůrci vynechali u povídky Menší zlo a jaké scény naopak přidali?

24 1
29.12.2019

Jak už bývá u seriálových adaptací zvykem, příběh Menšího zla začíná oproti knize již lovem kikimory, kterou následně Geralt přiváží do Blavikenu, aby si vybral svou odměnu. V seriálu se Geralt po příjezdu do Blavikenu následně vydává do hospody, kde se vyptává po cestě k fojtovi, zatímco knihy nám říkají, že se s ním znal již nějakou dobu. Postava fojta je navíc v seriálu zcela vynechána a prostor místo něj dostala jeho dcera Marilka. Ta zaklínače pošle k místnímu čaroději.

Rozdíl je tu také v tom, že zatímco v knihách bylo řečeno, že na kikimoru odměnu nikdo nevypsal, v seriálu přistoupí Geralt k hostinským s plakátem, který poukazuje na vypsání zakázky. V případě seriálu byla však zakázka vypsána na jiného tvora, graveira z čeledi upírů, kvůli čemuž za kikimoru zaklínač peníze dostat nemůže. Geralt se v hostinci mimo jiné setkává s Renfri a její bandou daleko dříve než v povídce a hned je konfrontován vesničany, kteří s jeho přítomností v obci nejsou spokojeni.


Souboj s kikimorou byl v povídce vynechán, v obrazové formě se však každá akce počítá.

Čemu se tvůrci seriálu vyhnuli, je čarodějovo mluvící klepadlo, ale na druhou stranu si vyhráli s iluzí sadu a nahých dívek. Co se týče setkání se Stregoborem, v knize jej Geralt pozná sám, jelikož se s ním zná z minula, zatímco v seriálu se mu čaroděj teprve představí. Vysvětlení užití identity mistra Iriona je také mírně pozměněno. Seriálový Stregobor tvrdí, že ji užil z žertu, zatímco knižní mluví o užití z úcty k původnímu majiteli věže.

Debata o prokletí černého slunce a Renfri je samozřejmě pro účely seriálu zkrácena a krapet pozměněna, ale odkaz na nerýmující se proroctví zůstal zachován. V knize následuje Geraltovo pátrání po Renfri, ale jelikož ji v seriálu poznal již v hostinci, přesouváme se mimo město do lesa, kde prokletá princezna Geralta vyhledává a ptá se jej na Stregobora. Stejně jako v knihách to nakonec neskončí jen u mluvení a Geralt s Renfri se spolu vyspí.

Přátelský vztah mezi Geraltem a Stregoborem v seriálu nenajdete.

Jelikož se ani v seriálové adaptaci nepodařilo Geraltovi Renfri přesvědčit, aby se Stregobora nevydala zabít, došlo i zde k boji s její bandou. I v seriálu využili tvůrci půlelfa s kuší a Geralt jeho šíp odrazil, načež ve městě došlo k souboji na meče. Po zabití samotné Renfri je zde Stregobor vykreslen daleko negativněji než v knihách a právě on Geralta jako nějaký soudce vyhání z města. Kamenování zaklínače davem lidí ale zůstalo zachováno.

Líbilo se vám seriálové zpracování Menšího zla? Co z povídky podle vás měli tvůrci v seriálu zachovat?

Foto: Netflix

Diskuze /362

Svjatogor

Znáte ta předsevzetí, že někdo s něčím / někým skončí? Tak já jsem si dal předsevzetí, že začnu. A začal jsem číst A.S. :-D

29.12.2019 | 15:01:28
Orea

Jsem si teda myslela, že tady bude vysvětleno tridamské ultimátum, a tedy důvod, proč se Geralt rozhodl kuchnout Renfri a její bandu. Což v seriálu úplně nevyznělo – že chtěli jednoho po druhém zabíjet nevinné lidi na rynku, dokud čaroděj nevyjde z věže. A že přestože fojt od začátku věděl, že je to hrozná verbež a budou s nima jen problémy, nemohl zasáhnout, dokud nic neprovedou, protože Renfri měla glejt od krále. Takže Geralt to vzal na sebe, obětoval svoji pověst a vysloužil si tu nehezkou přezdívku za to, že zachránil spoustu nevinných životů.

Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/

#3 Xavik #4 Violet #28 Orea #109 naviivan #279 alexis
29.12.2019 | 16:36:20
Xavik

#2 Orea: To trochu přeháníš, ne? Kdyby tu povídku snad nečetl, tak by ani nemohl napsat to zbylý porovnání, který ty vůbec neřešíš.

#4 Violet #5 Darnwell
admin
29.12.2019 | 17:22:27
Violet

#3 Xavik: Ona asi chtěla jen napsat, že by ještě článek o něco doplnila:) A nějak se jí to pomotalo.

#2 Orea: Třeba kdyby ses zamyslela, tak možná i schválně, kvůli velkým spoilerům? Hodně lidí teď bude knihy čist, knihy zaklínače byly tyhle Vánoce dost častý dárek;) A i kdyby ne. Nemusíš se do autora navážet, stačí napsat, že bys ještě dopsala pár věcí. Ale vymyslet si úplně nesmyslný nařknutí, který nedává smysl, pokud jsi článek četla, nechápu:)

#7 Svjatogor
29.12.2019 | 18:12:43
Darnwell

#3 Xavik: Enemže právě tridamské ultimátum, bylo jedním z klíčových bodů zápletky celé té povídky, že? Takže to povzdechnutí Orei, byť nadsazené, není tak docela od věci.

#6 Violet #77 oskarka
29.12.2019 | 18:13:25
Violet

#5 Darnwell: Dá se to ovšem napsat naprosto jinak. A né být hned takový drzý hnidopich.

#10 Darnwell
29.12.2019 | 18:16:15
Svjatogor

#4 Violet: Dárek za milion bludišťáků. Už jsem dočetl Zrnko pravdy. xD

#8 Violet
29.12.2019 | 18:19:19
Violet

#7 Svjatogor: Tak hele, jako já to četla hodně dávno, v polštině ještě k tomu a už si to všechno nepamatuji. Takže pro mě je to premiéra v češtině:) Dostala jsem pod stromek :D Takže si tady dávám dost pozor na to, co čtu. A ty už jsi to četl vše taky ne?:)

#9 Svjatogor
29.12.2019 | 18:24:31
Svjatogor

#8 Violet: Kdysik dávno jsem četl nějaké komiksy… :-D

#11 Svjatogor
29.12.2019 | 18:28:41
Darnwell

#6 Violet: Ale jistěže! Jenže, kdo se dnes odváží cokoliv publikovat, měl by být připraven, že mu bude každé opomenutí nemilosrdně omláceno o hlavu. A já vskutku vím, o čem píšu ;-)

#12 Violet #13 Violet #14 Violet #18 RiniX
29.12.2019 | 18:30:25
Svjatogor

#9 Svjatogor: Letos jsem dostal pod stromeček kompletku. ;-)

#12 Violet
29.12.2019 | 18:31:03
Violet

#10 Darnwell: Aha, takže ona si může otevřít pusu a nikdo jí nesmí nic říct? Že jí tak bráníš? Ale prosímtě;) A neříkej mi, že slušnost se už dnes nenosí a budeme se tohoto stylu ještě chování zastávat. To už se můžeme rovnou připojit, abychom nezůstali pozadu, ne? Nemám taky začít tedy nadávat auttorovi, aby to bylo dle tvé představy? Jedna věc je být připraven na kritiku a blbce, ale že bych už jako nemohla ani nic říct? Ne, nebudu se takových lidí nikdy zastávat. Já vím taky dobře o čem píšu. Nebudu ovce ;) To fakt né, díky. Pokud se tobě tohle chování líbí, tvá věc, ale radši vždy postojím na opačné straně.

#11 Svjatogor: Tak to jsme na tom stejně:)

29.12.2019 | 19:10:59
Violet

#10 Darnwell: Mimochodem, když někdo řve, tak musí být taky připraven na to, že se ještě najdou lidi kterým se takový chování nelíbí. Protože to umí i slušně. Takže jako nevím, proč bych já měla být ta špatná za to, že jsem jen řekla, že to jde říct i slušně a ty se jí budeš zastávat. Vůbec se mi nelíbíš, evidentně jdeš s dnešním proudem lidí, co nadávají a vyloženě i hejtujou po netu a ještě oni jsou ti dobří a ty ten špatný když se bráníš. Bezohlednost už dnes fakt nezná hranice. Ale klidně mě dál přesvědčuj, že je to naprosto vpořádku a že bych měla mlčet když se někoho zastanu. Fakt už radši no comment.

29.12.2019 | 19:17:38
Violet

#10 Darnwell: Jo a ještě něco. Normálně by byla na místě omluva od slečny. To je totiž normální a né se jí zastávat. A tím pádem není co dodat. Jako třeba omlouvám se, já to tak nemyslela, nebo já se unáhlila atd… Ale né, že ještě jí budem bránit. Připomínáš mi ten dav co kamenoval Geralta. Tahle ovečkost lidí se zjevně projevuje postupně celé naše dějiny, ale trošku jinak, přizpůsobuje se době. Ale bohužel tady pořád je.

Ale když to tolik chceš, jéé slečno jsi šikovná, že jsi tak drzá, jen do toho, doufám, že napíšeš ještě hodně takových věcí a mnohem horších, protože se tě vždy někdo zastane a tohle byla ještě slabota, i když to byla urážka, umíš to přece mnohem líp.

Spokojený? Asi ano.

#15 Darnwell
29.12.2019 | 19:24:02
Darnwell

#14 Violet: Páni, vy jste se ale rozjela, jenže mi vkládáte do úst cosi, co jsem nenapsal. Slečna tu v diskusi taky co? No publikovala svůj názor přeci. Takže i na ni se vztahuje, co jsem napsal. Slovy klasika: „Výsosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem!“

#16 Svjatogor #17 Violet #18 RiniX #19 Violet
29.12.2019 | 19:31:07
Svjatogor

#15 Darnwell: Ale notak… redaktoři, admini, webmasteři i bůh nejasnější (Xavik) mají taky svoje životy. Chtít po nich wiki na free serveru je poněkud… odvážné. :-)

#20 Darnwell
29.12.2019 | 19:43:50
Violet

#15 Darnwell: slečna či paní tady někoho uráží a neumí se ani už ozvat, slušnost je se omluvit, ale to evidentně někteří nikdy nepochopí
Někoho urazit, teda nění publikovat svůj názor :D K vám už teda fakt nemám co říct, jste totálně mimo pane „vím vše nejlíp“

29.12.2019 | 19:51:24
RiniX

#10 Darnwell: #15 Darnwell: Názor sem napsat můžeš, ale když je názor dementní, tak člověku o hlavu omlácen bude. Tak prosím nedělej, že je omlácen každý názor, ano? Kdyby paní napsala spíše „Prosím autora článku o doplnění“, tak to vyzní úplně jinak.

#19 Violet
29.12.2019 | 19:53:55
Violet

#18 RiniX: Kdyby prostě jen napsala, že mu tam chybí pro ní nejpodstatnější věc a to je Tridamské ultimátum, tak nikdo neřekne nic. Ale paní si musí ještě pořádně rýpnout a v podstatě pohanit celý článek, urazit autora, že to ani nečetl. Takže dnes je zjevně in, někoho urážet, vlastně někomu ubližovat. A ještě tu někdo vypustí, že to je její názor :D To snad né :D Snad je každýmu jasný, o čem se tu bavíme, o tom, že paní nebo slečna uráží autora. Né o tom, co psala, že jí chybí.

#15 Darnwell: Nebo to jasné není? Né, vám asi nic jasné není.

#21 Darnwell
29.12.2019 | 19:59:01
Darnwell

#16 Svjatogor: No jo, jsem moc náročněj. A taky zahořklej cynik. Holt, jak mě vycepovali kritici, tak mě tu máte.

29.12.2019 | 20:24:09
Darnwell

#19 Violet: K tomu zda mi mi je Váš názor jasný a zda s ním ve skutečnosti skouhlasím zopakuji první větu naší konverzace: Ale jistěže!
Navíc jsem si jen dovolil z vlastní (špatné) zkušenosti podoktnout, že hroší kůži považuji pro autory všech publikovaných textů za nezbytnost.

#22 Violet
29.12.2019 | 20:31:09
Violet

#21 Darnwell: To ovšem neznamená, že se takového chování ještě budeme zastávat;) Je mi líto, pokud Vás se nikdo nezastal, ale já tohle chování podporovat určitě nebudu. Nijak;) Ano, doba je bohužel taková, že lidi si nevidí na prsty. Jsou rychlejší než hlava. O puse nemluvě.

#23 Darnwell #28 Orea
29.12.2019 | 20:39:23
Darnwell

#22 Violet: To bych po Vás ani nechtěl. Přál bych Vám číst nějakou kritiku od Wojty Běhounka (ten mě musí ale nenávidět). :-( Nebo snad raději ani ne. Co já… já jsem už zvyklej, ale chudákovi mojí ženě jedna kritička v Pevnosti naservírovala takový masakr, že potom přestala psát.

#24 Svjatogor
29.12.2019 | 20:51:32
Svjatogor

#23 Darnwell: Jaj!!! Skald (amatér) Svjatogor si váží každého, kdo píše. A dvojnásob profi, kdo si nesyslí nic do šuplíku. :-)

#25 Darnwell
29.12.2019 | 20:57:37
Darnwell

#24 Svjatogor: A Darnwell, nádeník fantasy (a snad už brzy i sci-fi), se klaní pěvcům a všem vlastníkům básnického střeva vůbec, neb sám je postrádá :-)

#26 Svjatogor
29.12.2019 | 21:02:49
Svjatogor

#25 Darnwell: SF kosmické futuristické, kosmické alt.hist., postapo, dystopy, happy…??? ;-)

#27 Darnwell
29.12.2019 | 21:10:34
Darnwell

#26 Svjatogor: Jateční sci-fi. Je to „Kulhánkovina“ z blízké budoucnosti (2030). Evropská unie padla, Ukrajinu si mezi sebe rozdělily okolní státy a na části Německa se roztahuje Chalífát. A ne, upíři tam nejsou, zato tam mám gravitační kluzák. Akorát, že nakladatel zdržuje vydání už druhým rokem a tak jsem z toho poněkud nevrlý. Snad to konečně vyjde koncem ledna, či v únoru. Hodil bych sem anotaci, ale admini by to oprávněně mohli brát jako reklamu. Vyjde to pod Poutníkem.

#39 Svjatogor
29.12.2019 | 21:19:36
Orea

#2 Orea: Jasně že to četl, jinak by to nemohl napsat, boha :-O byl to jen takovej povzdech, netřeba brát všechno doslova.

#22 Violet: slečna netráví celej den na internetech, aby tady mohla střelhbitě reagovat… Napiš mi prosím tě, kde jsem autora urazila, já žádnou urážku nevidím. Nikde jsem autorovi nenadávala, neřvala, ani nepsala nic neslušného. Nedejbože, že bych mu ublížila, jsi normální? Zato ty tady po mně jdeš jak slepice po flusu. Tak jsem si rejpla, no a co. Byl to povzdech, že autor vynechal zásadní momenty a motivaci jednání postavy. Argumentovat spoilerama je dost mimo – kdo nechce spoilery, nemá lézt do diskuzí a už vůbec ne číst články „seriál vs. kniha“, to dá snad rozum (pardon, chci říct, že jsem se nad spoilery třeba zamyslela).

#29 Violet #30 Zaklínačka
29.12.2019 | 21:33:04
Violet

#28 Orea: Jasně byl to jen takový povzdech. Tak tohle ber taky jako takový povzdech, achjo některý lidi jsou fakt úplně vymletý. A místo omluvy si ještě obhajují svojí drzost, přesně jak jsem psala, ty jsi další z těch co si něco dovolí a ještě bude dál držkovat. Jak slepice? Jediný kdo se tu chová jak se slepičím mini mozkem jsi ty. Ale jak ses už dobře znovu obhajila, však co, o co jde. Můžeš se chovat jako prinezna. Nafoukaná a drzá potvora. Tak si to užij a pokračuj v tom dál. Slušnost tebe nikdy nepotká. A zamyslet se? To by tě asi zabolelo. Ne, až teď jsem se do tebe navezla, protože paní hrozně urazilo, že někomu vadilo, že neumíš napsat něco slušně.

Tak jak že to vlastně je? Jen pozvdech nebo jsi drzá a no a co? Kdyby tak ještě milostivá věděla, že? Myšlení orpavdu není tvá silná stránka.

#31 Orea #31 Orea
29.12.2019 | 21:51:27
Zaklínačka

#28 Orea: Tvl, tak takovou drzost jsem už dlouho neviděla. Prvně jsme se přes den zapojovat nechtěla, ale teď.
Sama prvně řekneš, že to byl jen povzdech a pak řekneš že jo že jsi byla drzá a no a co? Jak jako no a co? Tak co se sakra divíš, že někdo autora článku brání?!!!! Neskutečný. Lidi jako ty bych fakt hnala. Nevidíš si do huby a ani pomalu nevíš co píšeš! Ty jedna chytrá slepice!

#31 Orea
29.12.2019 | 21:56:48
Orea

#29 Violet: #30 Zaklínačka: dámy, vy máte fakt dost :-D

Já jsem psala, že jsem si rejpla, ne že jsem drzá. To píšete vy a s tím fakt nesouhlasím. Však si ho klidně braňte, já jsem řekla svůj názor, vy svůj. Ale já jsem napsala slušně jednu nadnesenou větu, zatímco vy tu píšete, že jsem drzá a nevidím si do huby, že jsem slepice a hloupá k tomu. Takže jediné drzé jste tady vy a zamyslete se nad tím, co jste tady vypustily vy v porovnání se mnou.

#29 Violet: „jít po někom, jak slepice po flusu“ je známé přirovnání… že ty ho neznáš je tvůj problém a následné nadávky docela trapas ;-)

#33 Violet #36 True
29.12.2019 | 22:10:13
Martan73

Tak vám všem zúčasněným děkuji za velké NIC a ztrátu času. Přišel jsem zkouknout příspěvky k článku a kromě prvního od Orea(y), se tu ostatní (hlavně jedna) mají potřebu jen hádat. A správně uvedeno, ne každý, kdo něco napíše, pak visí celý den na netu, aby mohl okamžitě reagovat. ;-)

#33 Violet
29.12.2019 | 22:12:23
Violet

#31 Orea: Kdo koho první označil za slepici? Ty ho asi znáš špatně. Tak klidni hormon. Jediná trpaná jsi tady ty. Obhajuješ vlastní drzost. Né vůbec to nebyla urážka. Urážka přece není žádná drzost. Prosímtě už nic nepiš. Jsi fakt k smíchu. Ty bys fakt akorát zasloužila do huby, protože na netu to máš silné kecy. A ani omluvit se neumíš. Radši se budeš obhajovat jak ty jsi skvělá. Ale spíš jsi jen ubohá. Nemínim na takové nedomyšlené kecy už reagovat. Ty nic inteligentního napsat nedovedeš.

#32 Martan73: A já tady asi vypisuji každý den ehm co? A tobě přijde asi taky normální takové prý rýpání. A zastat se někoho se dnes už fakt nesluší, ještě si paní bude obahajovat, že slušně psát neumí.

#56 Orea
29.12.2019 | 22:17:47
Lady Adeline

Violet: vystrojime Orei a Oskarce veselici :-) Panecku ty dve by se k sobe tak hodily ;-) Vrta mi hlavou ,ktera z nich je horsi :-(

#37 Violet
29.12.2019 | 22:18:17
bublifuk

Na té povídce je dokonalé navíc to, že…

…by Renfri podle vlastních slov k tomu masakru nepřikročila, protože pochopila, že by to bylo Stregoborovi šumák. I kdyby povraždila Blaviken celý (a tedy se nakonec ukázala lidštější než Stregobor). V celé té pointě je geniální právě ta nejistota, jestli Renfri s tím vražděním blufovala nebo ne. Jestli byla skutečně takový netvor, jak se o ní říkalo či ne. Jestli svými slovy chtěla Geralta jen ranit, či zda byla vždycky lepší, než její pověst či zda v ní tu lidskost skutečně vyvolal – aby jí v zápětí dokázal, že všechno co jí řekl o tom, že se nemusí chovat jako netvor, že je strůjcem svého osudu a žádná předpověď – byl jenom kec a prostě v ní toho netvora i dál vidí. Pro mě to byla i povídka o (ne)důvěře v to lepší v člověkovi a vysvětlení té urputnosti, s níž se Renfri vrhla do souboje s Geraltem. V seriálu v podstatě jen zachránil malou sociopatku a sadistku (její slova o ubití psa) Marilku před údajnou vražedkyní, pro jejíž konání měl člověk možná větší porozumění, než pro to Marilčino. Tím, že ve filmu vzala Renfri divku za rukojmí veřejně, se jako „ta zlá“ ostatně ukázala. V povídce lidi skutečně viděli jen Geraltovo řádění. Tahle povídka si prostě zasloužila delší stopáž, aby se v ní nemuselo tolik škrtat a měnit…

#171 4391
29.12.2019 | 22:20:07
True

#31 Orea: Co kdybys radši zalezla odkud jsi vyšla? Obhajovat vlastní rýpání, shazování článku, né to není drzost. A ještě si napíšeš no a co. Jsi prostě jen namyšelná chudinka.
A ještě si protiřečíš :D ty jsi fakt blbá :D Né byl to jen povzdech, no tak jsem si rejpla no a co. Co přijde pak? :D A Né ty sis nerejpla, byla to normální drzá urážka. Nauč se číst. Myslet? Asi obojí.

#207 Zilwicky
29.12.2019 | 22:23:35
Violet

#34 Lady Adeline: Tak to dopadá když se někoho zastaneš, pak je tu zbytečná kilomtrová hádka, jsi ta nejhorší a místo aby se tady řešil článek tady paní chytrá bude ohajovat svojí blbost. Protože kdyby se omluvila autorovi, tak by ukázala že má charakter a umí uznat že se utla. Ale to nemůže dopustit, to je pod její úroveň, nějaká slušnost. Radši se bude nelogicky vymlouvat. Jo Oskarka lvl 2.

29.12.2019 | 22:28:05
Dupenka

Musít reeagovat a po několika letech se tu přihlásti.

Jediný kdo je to sprostý je uživatel Violet, ty jsi mě tak při večeru namýchla! Komentář od Orei je opodstatněná kritika a správně napsala co v článku zásadně chybí. Autor článku, aby přiznal chybu/kritiku a možná dooporavil rychle napsaný článek, tak tu radši klábosí s Violet.

Kroutím jen hlavou a příště, až autor bude něco publikovat tak za prvé si to po sobě přešíst a za druhé kritika není sprosté slovo.

#40 True #41 True #42 True
29.12.2019 | 22:29:51
Svjatogor

#27 Darnwell: Supeeer xenofobní jízda!!! Jsi můj člověk. ;-) Jakou budoucnost maluješ nám a Slovákům? :-D

#50 Darnwell
29.12.2019 | 22:29:58
True

#38 Dupenka: „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/

Tohle je taky kritika? Aha. Navíc jsi trapná. Vím, že máš stejnou ip :D Takže fakt vtipný, obhajovat sama sebe. To už je na mě moc. I fakt, že účet je vytvořen stejně před osmi lety :D Tak takovou trapnost jsme nečekal :D

#58 Dupenka #115 Zilwicky
29.12.2019 | 22:34:22
True

#38 Dupenka: Chápu, že se tě nikdo moc nezastal a opravdu říct, omlouvám se autorovi, by ses asi podělala. Jsi opravdu ubohá.

29.12.2019 | 22:36:40
True

#38 Dupenka: A autor klábosí s Violet? takže opět ho urážíš? Navíc to ani není pravda. To jsi fakt tak blbá? :D Opravdu neumíš číst a ještě jsi drzá furt! Neskutečný!

#60 Dupenka
29.12.2019 | 22:39:46
Svjatogor

Mlčím, čtu si a chroupu chipsy s tím povzdechem, že i desaix je schopnen nějaké sebereflexe. :-)

#45 True
29.12.2019 | 22:41:41
Violet

True: kašli uz na to. Vidíš, že je psychicky nemocná. Pojď se dívat na zaklínače:)

#45 True
29.12.2019 | 22:43:36
True

#44 Violet: ;)

#43 Svjatogor: Přesně tak :D a když už tohle napíšeš, tak to je teda tadyta paní síla :D

#46 Svjatogor
29.12.2019 | 22:44:46
Svjatogor

#45 True: Sklad ví, jaká síla slova. Proto je skald. :-)

#47 True #48 Svjatogor
29.12.2019 | 22:46:01
29.12.2019 | 22:47:15
Svjatogor

#46 Svjatogor: …je… :-D

29.12.2019 | 22:47:57
Lady Adeline

True: tak to je masakr co dnesni lidi dokazou :-( Kdyby se radeji omluvila ,tak by si tu netrhla takovou mega ostudu :-)

#51 True
29.12.2019 | 22:49:57
Darnwell

#39 Svjatogor: Slovač tam nemám, ale z nás jsou tak trochu militantní magoři, co už si od nikoho nenechají kálet na hlavu. Aspoň pro zbytek Evropy ;-)

#52 Svjatogor
29.12.2019 | 22:52:10
True

#49 Lady Adeline: Nikdy jsem neměl problém uznat, když jsem udělal chybu. Přijde mi to dokonce víc inteligentní od lidí, než když obhajují vlastní chyby. A víc si pak toho člověka vážím. Paní by se nad sebou měla zamyslet. To víš, omluva by byla přiznání chyby a to asi nemůže dopustit, ukázat že by dokázala být slušná. Spousta lidí totiž omluvu mylně považuje za slabost. Je pod jejich úroveň. Podle mě jen hulváti se nedokáží omluvit. Je mi líto, že se takhle vyjadřuji o ženě. Ale fakt zírám, co tu vyplodila.

#53 Svjatogor #56 Orea
29.12.2019 | 22:55:33
Svjatogor

#50 Darnwell: Budu vyhlížet jaro a obcházet knihkupectví. Budeš-li chtít, pošli mi anotaci do SZ. ;-)

BTW: Něco jako: „Nad českými zeměmi slunce nezapadá“? :-O

#54 Darnwell
29.12.2019 | 22:57:37
Svjatogor

#51 True: Ecatly yes. Souhlasím s někým, kdo má na seriálového Zaklínače diametrálně odlišný názor než já. On je totiž rozdíl mezi argumentem ad rem a argumentem ad hominem. :-)

29.12.2019 | 23:02:16
Darnwell

#52 Svjatogor: Hmm, není to alternativní historie. Jen, když nevyšla ta „pevnost Evropa“, tak jsme si zařídili „pevnost ČR“. Nakoupili S-700 od Rusů, tajně už delší dobu makali na vlastním letectvu a jádru. Ale nechci to vykecávat dopředu. Navíc je to spíš jen pozadí příběhu.
Posílám tu anotaci.

#55 Svjatogor
29.12.2019 | 23:11:42
Svjatogor

#54 Darnwell: Přečteno a pokud to bude opravdu kulhánkovština, tak se HODNĚ těším. :-)

29.12.2019 | 23:20:30
Orea

Tak se zas uklidníme, jo?

Autor článku vynechal ZÁSADNÍ motiv v povídce, což v článku pojednávajícím o srovnání povídky a seriálu prostě hodně chybí, a tedy to nadneseně působí, že to snad ani nečetl. Logicky je jasné, že to četl. Ale pokud opomněl něco fakt důležitého, tak by snad neměl být problém na to upozornit.

#33 Violet: Ne, vážně jsem tě neoznačila za slepici. Jít po někom, jak slepice po flusu, nezamená, že je dotyčný/á slepice, jde tam o přirovnání té ráznosti.

#51 True: Dupenka fakt není můj druhej profil. Takže na základě toho, co píšeš, očekávám, že uznáš chybu a omluvíš se.

A teď mě omluvte, jdu si dát Neurol… (Machine)

#57 Svjatogor #78 Orea
29.12.2019 | 23:35:26
Svjatogor

#56 Orea: Lidi Ti nevyčítají Tvou pozornost, ale Tvůj slovník. Vsjo. :-)

#61 Orea
29.12.2019 | 23:43:57
Dupenka

#40 True: :D Stejný profil.:D A zěmě je placatá a jaké další konspirační teorie na nás ještě vybalíš.:D

Musíš číst celý komentář, kde uváděla co autor článku opomněl. Jak to napsala mi nepřišlo sprosté, jen mi přišlo sprosté a ubohé následující komentáře. Asi je tu hodně lidí co nesnese kritiku.

#65 True
29.12.2019 | 23:45:12
Lady Adeline

Ted nevim na koho mam reagovat jestli na Oreu nebo Dupenku… No ono je to vlastne jedno, kdyz je to ta sama osoba :-) :-) :-)

#61 Orea #62 Dupenka
29.12.2019 | 23:49:06
Dupenka

#42 True: Nevím proč, myslel jsem si, žě Darnwell je autorem článku :D, tudíž se mýlím. Jinak nejsem stejným uživatelem jako je Orea. Nevím jak to dokázat, pokud na něco příjdeš, tak mi řekni.

29.12.2019 | 23:53:58
Orea

#57 Svjatogor: jakej slovník? mi prosím ukaž (= zkopíruj), kde bylo co špatně na mym slovníku. Celou dobu jsem slušná, na rozdíl od jiných, kteří mi tu nadávají.

#59 Lady Adeline: ti poradím: Stačí si odpovědět na následující otázky:
„Chci odpovědět Orei?“ → reaguj na mě
„Chci odpovědět Dupence?“ → reaguj na Dupenku
prosté ;-)

#64 True #67 Svjatogor
29.12.2019 | 23:56:59
Dupenka

#59 Lady Adeline: A co takhle uznat, že v článku prostě chybí zmíněné zásadní věci a uznat, že někdo si to prostě pamatuje lépe? A nebo tu radši nadávat na uživatele, který na to upozornil?

#63 True
29.12.2019 | 23:58:10
True

#62 Dupenka: To už tady ale uznáno dávno bylo dokonce od Violet. Zjevně jsi nepochopila o čem se mluví, Tak se do toho nepleť. Nebo si apsoň přečti co psala Violet hned na začátku. že by bylo hezký to napsat jinak a slušně. Ale jistě, nejsi stejný uživatel. Jen tu nesmyslně bráníš někoho kdo uráží autora článku a ty jsi další taková. Uděláš to stejný ale to je ok :D Spíš pro mě naprosto stejná. At jsi nebo ne ona.

#68 Dupenka
30.12.2019 | 0:02:26
True

#61 Orea: Celou dobu tu slušně urážíš autora, aha. Ok. Proboha ženská už sem nic nepiš. Větší blbost jsem tu nezažil.

30.12.2019 | 0:04:14
True

#58 Dupenka: A já jsem narozdíl od tebe četl vše. Nechápu jak může být někdo tak blbej a pořád mluvit o něčem co se tu vůbec nediskutuje. To jen hraješ nebo jsi jen další exot?

#73 Dupenka
30.12.2019 | 0:05:56
Lady Adeline

Dupenka: prosim uz se neponizuj :-( Mela jsi ten komentar napsat trosicku vic slusneji.A kdyz uz jsi udelala chybu ,tak stacilo se omluvit.Tady to co predvadis je fakt strasne promin :-( Nejlepsi by bylo, kdyby jsi uz prestala a to same myslim i u ostatnich­.V pristich komentech se snaz byt vic slusnejsi a pratelstejsi a snad se na to vse zapomene.Uprimne je mi stydno i za tebe…

30.12.2019 | 0:06:00
Svjatogor

#61 Orea: Tohle: Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil. Edna je free platforma, kterou obhospodařuje skupina nadšenců. Chtít po nich u všech článku wiki kvalitu je jako když si somrák vymrčuje v Charitě svíčkovou k večeři. :-O

#69 Dupenka #78 Orea
30.12.2019 | 0:07:25
Dupenka

#63 True: Mě nepřišel komentář od Oree nijak urážející, možná asi mám tvrdší kůži a nejsem z cukru.

Překládál jsem seriál Fringe (stáhni si např. titulky 4×17), takže se stačí zeptat mých spolupřekladatelů, že nejsem žena:D

Asi se shodneme na tom, že se neshodneme. A když budu předpokládat, že Orea komentář byl neslušný, pak vaše komentáře byly ještě neslušnější:D

#78 Orea
30.12.2019 | 0:09:56
Dupenka

#67 Svjatogor: Držím se hesla, když něco dělá, dělám to pořádně, jinak to nemá cenu. Samozřejmě jsem jenom lidi a článěk se dá doplnit.

#70 True #72 Svjatogor
30.12.2019 | 0:11:49
True

#69 Dupenka: Ale o to tady vůbec nejde! To nikomu nevadí že to napsala! A už to tady bylo dávno řečeno! Dalo se to napsat i slušně a né hned shazovat autora že to ani nečetl! To už nemužeš myslet vážně tohle!

30.12.2019 | 0:14:58
FallenMaia

Zdravím ve spolek ;) Vidím že hádka je v plnom prúde a to som sa vôbec nezapojil. A potom že ja som ten čo tu vyvoláva hádky :D :D

30.12.2019 | 0:18:10
Svjatogor

#69 Dupenka: Ano, ale ne slovníkem pí… ýšné pricezny z pohádky Pyšná princezna. :-)

30.12.2019 | 0:19:48
Dupenka

#65 True:

 1. Nejvíc kdo tu napsal urážlivých komantářů jsi ty, Violet a Adeline.
 2. Nejsem Orea, říkám to naposled – dal jsem důkaz, pokud příjdeš na jiný způsob tak mi dej vědět.
 3. Jak si autor nemůže pamatovat klíčovou věc, prostě mě to taky příjde jako by to nečetl, a pokud to četl, ale před 5 lety, tak než bych vydal nějaký článek, možná bych si to raději oživil, než budu něco publikovat.
 4. Komentář se mi nezdá urážlivý, stále narážím pouze na první komentář od Orea, další komentáře jsou odpovědí na Vaše urážlivé komentáře.
 5. Tohle je naposled co tady komentuji v tomto vláknu. Ano očekávám další urážlivé komentáže na moji osobu, ale já to snesu, nejsem z cukru jako vy.
#75 True
30.12.2019 | 0:23:43
BraceGirdle

Velký díky článku, že vedl k téhle diskuzi, je to vážně sranda číst. :D Za sebe jako nezávislého pozorovatele můžu říct, že nevidím žádnou urážku v tom, co Orea napsala na autora, říkal jsem si to samý. Ale to duo social justice bojovnic Lady Adeline a Violet tu nadělalo pěknou paseku :D, ublížená by tu měla být jedině Orea, že jste se na ni tak sběhly.

#76 True #78 Orea #79 oskarka #108 RiniX #114 bublifuk
30.12.2019 | 0:25:49
True

#73 Dupenka: Ty jsi stejně postižený jako ta Orea. Ona označila Violet za slepici a ještě dělá že to nechápe. Tak se nedivím, že si to někdo nenechá líbit. Jo jsem rád, že už sem nebudeš psát. Nejlépe vůbec. Ne neveřím, že nejsi ona.

Ano chápemne tě, ona uráží autora a podle tebe je to ok. Tak jsi prostě stejný psychický narušený případ. Tím to hasne ty cukrátko.

#78 Orea
30.12.2019 | 0:26:13
True

#74 BraceGirdle: Aha, takže dnes se někoho zastat je špatně jo? No jasně chudinka Orea. Jak si mohl dovolit autor nečíst knihy, co to tu proboha píše. Ta Orea je ale taková chudinka. Chtít po někom at je slušný je děsný prohřešek.

#78 Orea
30.12.2019 | 0:28:58
oskarka

#5 Darnwell: Myslím si, že autor článku nechce tvůrce seriálu moc kritizovat, proto to zásadní opomenutí vynechal. Ale souhlasím, že bez vysvětlení, co to je tridamské ultimátum, není jasný důvod, proč se Geralt rozhodl nakonec Renfri a její tlupu zničit. Času v dílu, promrhaného na nekonečné záběry ničeho, bylo dost.

Mně chyběla taky zmínka o tom, jak se čaroděj s dalšími pokoušeli šlechtické dívky-mutantky (narozené pod Černým sluncem) napřed likvidovat, pak je jen izolovali ve věžích a kolik o tom vzniklo příběhů, protože princové se je vydali osvobozovat (pohádky :-), samotnou Reinfri Stretobor nakonec uvěznil v kvádru křišťálu, který ukryl ve skále…no a jeden princ ji našel a odčaroval (Sněhurka)…atd.

30.12.2019 | 0:38:38
Orea

#67 Svjatogor: Neslušné by bylo, kdybych napsala třeba „Autor článku je debil a neumí číst.“ Což jsem nenapsala a ani si to nemyslím (kdyby mi tady zas chtěl někdo dávat po hubě). Ale označit něco napsaného v nadsázce za neslušnost? Tak to se neshodneme. Chápu, že to dělají nadšenci zadarmo a ve svém volném čase, ale to bohužel není důvod pro to, všechno akorát chválit. Negativní kritika bývá taky přínosná.

#68 Dupenka: Ale já jsem byla první, víš? :D Ostatní už jsou asi v pořádku, protože mi přece museli vyčinit za moji drzost :-D
Btw. v nějaké diskuzi jsem našla, že IP můžou vidět jen admini, běžnej uživatel ne. Tak nevím, kde na tom byl :-O Ale stejně v době plovoucích IP mi to nepřijde jako relevantní identifikátor o­soby.

#75 True: #76 True: autora jsem nijak neurazila, viz výše, a nikoho jsem za slepici neoznačila, viz můj příspěvek #56 Orea:, pokud jsi to nepochopil už z toho původního. Můžeš taky udělat výčet toho, za co mě označila Violet, Adeline a ty, třeba by ses pak chytil za nos.

#74 BraceGirdle: Díky :-) doufám, že má Edna aspoň z toho nějakej cash za přístupy a zobrazení reklam a tak :-D

#81 True #82 True #88 Svjatogor #100 Orea
30.12.2019 | 0:41:54
oskarka

#74 BraceGirdle: Tahle partička rozbíjela diskuse u Hry o trůny, a teď se tedy seběhla sem. Diskutující předem lituji, to budou zase jen urážky, rozebírání jedné věty nebo slovíčka ve třiceti příspěvcích, no co už. Je to veřejný prostor a mohou sem všichni. Jen zase bude muset člověk prohledávat kupu balastu, než najde pár příspěvků, na které má cenu reagovat.

30.12.2019 | 0:43:42
Lady Adeline

BraceGirdle: Violet je Xena a ja Gabriela :-) :-) :-) Ja uz jsem se pohadala i s Violet, pokud jsem nesouhlasila s jejimi nazory.V tomto pripade s ni souhlasim.Stacilo malo ,aby se Orea davno omluvila a vubec tu tato diskuze nemusela zacit.Mozna tobe jeji komentar prisel ok ,ale ne vsichni to vidi jako ty.

30.12.2019 | 0:43:49
True

#78 Orea: Ano proto ti Xavik admin píše, že to přeháníš. Tak to vysvětli jemu. Když jsi autora nijak neurazila a sama jsi to ještě napsala, že jo že jsi si rýpla. Co lžeš?! Fakt jdi se léčit.

#85 Orea
30.12.2019 | 0:44:43
True

#78 Orea: Jo, že ani nečetl knihu, není vůbec nic špatnýho mu napsat. Však jsi mu vpodstatě napsala, že je debil. Píše článek o kterým ani nečetl knihu. Ty si fakt nevidíš do huby. A mozek už jsi dávno ztratila. Ty nafoukaná lhářko.

30.12.2019 | 0:48:06
Lady Adeline

oskarka: jeee zlaticko co nam tu pekneho zase napises ? Bylo mi po tobe straaasne moc smutno.Hlavne ze v minule diskuzi si se zacala do me pekne navazet a ted tu pises ze nase skupinka se navazi do lidi… Kazes vodu a sama pijes vino :-)

30.12.2019 | 0:49:14
BraceGirdle

Samozřejmě, že to není špatně. Teď jen čekám, že se ty společně s Lady Adeline a Violetou zastanete Orei, které v téhle diskuzi přímo nadávají, pomlouvají a zesměšňují jisté blíže nespecifikované slepice. :) Jinak zopakuji, Orea autora neurazila, když už, tak to byla obyčejná a oprávněná kritika. A i kdyby vynechala v té větě slova „snad“ a „jinak“, ona je v dnešní době urážka říct o někom, že něco nečetl? wtf :D

#86 True #90 True
30.12.2019 | 0:50:51
Orea

#81 True: tak samozřejmě, že jsem přeháněla, záměrně :-O

Hyperbola (literatura)

V literatuře a rétorice se jako hyperbola, nadsázka či zveličení označuje záměrné přehánění skutečnosti s cílem zdůraznit subjektivní závažnost. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět.

Příklad
„Sto roků v šachtě žil… “ – z básně Ostrava od Petra Bezruče
„Říkal jsem ti to snad tisíckrát.“

wiki Hyperbola_(li­teratura))

#90 True #99 True
30.12.2019 | 0:54:37
True

#84 BraceGirdle: „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/

Ano wtf. A ještě tady lže a to je taky v pohodě. Sama sobě protiřečí. Prvně řekne nadsázka pak že jo že si rýpla no a co. Myslíš, že to, že jsi redaktor tady jako znamená, že jsi nejchytřejší a co řekneš to platí? Wtf? a Violet tady dávno není. Tak nevím, co jí pořád řešíš. Laskavě si jí neber do pusy. Za to, že řekla, že se má dotyčná omluvit, nebo to napsat slušněji a pak když jí označí za slepici, tak si to má nechat líbit. To jako vážně? fakt nemám slov. Nechceš napsat i Xavikovi, že co píše za kraviny, že Orea je v pohodě?

#95 BraceGirdle
30.12.2019 | 0:57:19
Lady Adeline

https://www.edna.cz/…e-zaklinace/ ,zde diskuze kde se zase Oskarka rada navazi do me osoby a to nebylo jedinkrat. A ted tu kaze ,ze nase skupinka se navazi do lidi s opacnym nazorem.Oskarko: u got jsi porad do nas vyrypovala a nemela si koule nam odepisovat na komentare… By me zajimalo, co ti to prinasi? Najdi si lepsi zabavu ;-)

30.12.2019 | 0:57:41
Svjatogor

#78 Orea: Já jsem se pod články Ann Taylor ( ASoIaF / GoT ) naučil, že kritika každého nedostatku či dotazu na nejasnost začíná slovem prosím a končí slovem děkuji. Vsjo. :-)

30.12.2019 | 1:00:06
Lady Adeline

Svjatogor: kde je ten fallen kdyz ho potrebujeme :-) :-) :-) Hele ja jsem Gabriela,Violet Xena a tak premyslim co jsi ty? Napovez ?

#92 Svjatogor
30.12.2019 | 1:03:20
True

#85 Orea: Tak ty jsi nafoukaná lhářka a ještě úplně mimo. Schválně jsem mu řekla, že to snad ani nečetl, co to tady píše. Nemám už slov. Co dál ještě vyplodíš?

#84 BraceGirdle: A ty, tohle nemůžeš myslet vážně. Ta ženská si klidně lže, zkrátka si píše jak se jí to hodí a to neprohlédneš? Nemám slov:) A sorry, stojím za autorem i Xavikem. Paní si dovolila celkem dost a měla jen říct, že to nemyslela zle, i to by stačilo. Místo toho tady odkazuje furt na úplně něco jinýho co ještě napsala, i když šlo o způsob co si dodala. A pokud tohle někdo není schopný pochopit. Tak to jdu radši už taky spát. Tohle už je fakt síla. A ne taky nebudu bránit takový trapný a ubohý chování, kdy někdo obhajuje svoje chyby. Fakt ubohý.

#92 Svjatogor
30.12.2019 | 1:03:25
Lady Adeline

True: nenic si nervicky, nema to smysl ;-) Ja jdu taky spat :-) Dobrou noc

#94 True
30.12.2019 | 1:08:11
Svjatogor

#89 Lady Adeline: Xena? Raději nic… xD

#90 True: Rozumná slova. Rozpustil bych to s tím, že bychom měli všichni tady vždy vážit slova a to i bez ohledu na ušlechtilé pohnutky. :-)

#93 FallenMaia #94 True
30.12.2019 | 1:11:05
30.12.2019 | 1:13:53
True

#91 Lady Adeline: Nemá:) Dobrou

#92 Svjatogor: Jo Viol pořád někoho brání, staví se pořád za slabší, už nekolikrát jsem jí říkal, že nemůže vždy čekat kladný reakce, lidi prostě nejsou všichni dobří a spousta z nich si chyby nepřizná, radši do tebe kopnou. Takový už je svět.

30.12.2019 | 1:19:09
BraceGirdle

#86 True: Pověz mi, z čeho jsi usoudil, že bych si o sobě něco takového myslel? To jsou novinky :D Z toho slova zopakuji? To tam je proto, že jsem svůj názor napsal v předchozím komentáři.

Je opravdu úsměvný, že někteří tu reagují na nadnesenou kritiku Orei tím, že ji obviní z urážky a sami ji pak urážejí. Asi bude lepší, když explicitně uvedu některé příklady, co tu na její stranu zazněly (existují jedinci, kteří ztrácí paměť již více než dva posty zpátky :): nafoukaná a drzá potvora; zasloužila by do huby; jediná, se slepičím mozkem jsi tu ty (přitom Orea tak nikoho neoznačila, jen někdo neporozuměl textu); a mozek už jsi dávno ztratila; ty nafoukaná lhářko; … Tak schválně, kdo tu dostal naleženo víc. :)

#97 True #98 True
30.12.2019 | 1:19:57
Svjatogor

#93 FallenMaia: Ty ********* a ****** a vůbec *********!!!! xD

Salmoneus, pán s vkusem a šarmem. ;-)

30.12.2019 | 1:24:23
True

#95 BraceGirdle: A kdo asi s tou slepicí začal? Viol by nezačla kdyby se nenavezla s tímto první. Takže čti lépe a zjevně znovu. Ale vidím, že vůbec nejsi objektivní. Viol na začátku byla. A ano paní je lhářka a dosti nafoukaná co si protiřečí, ale ani to nevidíš, takže. To dojde každýmu kdo čte co píše. Nemám další komentář. Ty jsi to co jsi řekl jako fakt, neznělo to jako nazor. Názor ti nikdo nebere. Ale už tu ženskou bráníš nesmyslně. Takže už fakt nemám náladu na tohle reagovat. Je to už jen fraška.

A je smutný, že někdo neumí říct že to tak nemyslel, ale radši bude do jiných kopat jen aby svoje chování obhajoval jak jen to jde. Tohle ti přijde taky ok, takže s tebou sorry, už se nemám o čem bavit. Nestačím se divit. Ona si může dovolit a ostatní se bránit nesmí, chápem. Fakt jdu radši spát. Ne orea nikoho neoznačila, jako už nazačátku ona jen taktně řekne že je druhý debil a to je ok. Autor nečetl ani knihy tak co ten hnup píše a Viol po ní chce aby se mu omluvila, tak je taky slepice hned. Jo tohle říkáš a přijde ti to ok. Já fakt zírám :D

#100 Orea
30.12.2019 | 1:27:59
True

#95 BraceGirdle: A honem si napiš jak jsme všichni blbci a ti špatní, že tu říkáme, že by to šlo napsat i líp, ne že musí hned shazovat autora. Joo jsme tak špatní, co si to dovolujeme. A paní je lhářka nafoukaná, za tím si stojím, protože normální člověk by řekl, že to tak nemyslel, cokoliv podobnýho a né kopal do jiných. Ubohost ;) Gratuluji, že ses přidal.

#100 Orea
30.12.2019 | 1:32:12
True

#85 Orea: Orea, hlavně že jsi musela dát honem potom Dislike tomuhle článku, to ses teda pomstila :D :D To je fakt dětisnký, udělat to až po tom, co tě tu nařknou, že to neumíš napsat slušně :D článek je dobrý, jen s tebou je něco špatně devče.

#101 Orea
30.12.2019 | 1:49:19
Orea

#97 True: #98 True: Na to, že máš problém s porozuměním psanému textu, toho docela hodně píšeš. Omluva za tvoji chybu s profily nikde, hlavně že ses tím chvástal. Za to jedna nadávka vedle druhé. Já jsem prej lhářka, ale ty si dovolíš o mně psát mimo jiné toto „ona jen taktně řekne že je druhý debil a to je ok. Autor nečetl ani knihy tak co ten hnup píše“ a po stopadesáté se oháníš slepicí, i přes to, co jsem vysloveně napsala např. zde #78 Orea: tady takhle okázale lžeš. Ano, běž už spat radši.

Pac a pusu

#107 Coral
30.12.2019 | 1:59:53
Orea

#99 True: Aha, to je taky špatně? To jsem nevěděla. Měla jsem za to, že to je regulérní nástroj na projevení toho, že mě článek zrovna neoslnil.

#105 True
30.12.2019 | 2:03:47
mateSKAtes

To tady vážně řešíte takový hovna no já z vás nemůžu.. ale chápu že někdy je potřeba se na někom vybit. A když už jsem tady tak kolega True podle mě až moc hroti něco co se ho netýkalo a když to tak pročítám mám z toho pocit jak kdyby si to malicko prikraslil podle potřeby. No tak něco řekla xavikoj Ježíši konec světa hruza… Já na něj byl taky kolikrát nasranej za to že dával články ke got kde se už lidí jen hádali a nic se nedelo .. a taky se to netěšilo.

#105 True #106 True #108 RiniX
30.12.2019 | 2:11:23
mateSKAtes

Neřešilo

30.12.2019 | 2:13:32
Zilwicky

Si to tu tak scrollujem a zrazu zistim ze uz ani neviem o com bol vlastne ten článok.. nieco so sliepkou?

30.12.2019 | 8:39:03
True

#101 Orea: Jsi už už fakt trapná, za každou cenu se bránit a kopat do jiných jen abys nemusela přiznat, žes to prostě přehnala. A jediný kdo si tady protiřečí a lže jsi ty. To by i slepec viděl. Hlavně abys ty byla ta nej. Někomu totiž říct, nemyslela jsem to tak, je zjevně moc práce na tak nafoukaný ego.

#102 mateSKAtes: Nikdo není na Xavika naštvanej. Trošku jsi to celý zamotal. Jo trošku se to tady už přehltilo. Ale paní bude do posledního dechu říkat jak ona nic špatnýho neudělala a přitom klidně i napíše no tak sjem si rýpla no a co. Jako sorry ale nemám ráda lháře a lidi co si přotiřečí. A Zastávat se dnes někoho se zjevně taky už nesmí.

30.12.2019 | 9:29:17
True

#102 mateSKAtes: Ale vím dobře, že jsem se na to měl vybodnout dávno. Protože s lidma co si protiřečí, nemá cenu se bavit. Pořád si pomelou svoje. Já tyhle spory sám nemám rád.

#113 mateSKAtes
30.12.2019 | 9:31:09
Coral

#100 Orea: Ty jsi ženská silně natvrdlá. Co nechápeš na tom, žes to mohla napsat tak, aniž bys urážela autora? Ale ty tady budeš furt mluvit o nějaké kritice, na kterou nikdo neřekl ani slovo. Za každou cenu hlavně neuznat chybu, že? True má pravu, jsi velice arogantní a neumíš si nic přiznat. A laskavě se nediv, že se do tebe někdo naveze, když ho nazveš slepicí. A pak tady autora urážíte znovu. A ještě se budeš ohrazovat na nějaký přísloví :D Né nikdo nevěděl proč jsi to napsala. Navezeš se do autora, pak do Violet, pak se bráníš i když plácáš blbosti, jen abys nemusela říct, že jsi to přehnala. Lidi jako ty se nikdy za nic neomlouvají, protože pak trpí jejich ego.

Podle mě jsi spíš jen malej spratek, co si myslí, že ví všechno nejlíp a nemusí se za nic omlouvat.

30.12.2019 | 9:55:17
RiniX

#74 BraceGirdle: A ty jsi co? Nezávislý pozorovatel, který začal číst od poloviny diskuse? Spíše by si měl říct Blackhand47XD, ať se k tomu vyjádří on. Jinak se docela směji tomu, že ten její první komentář tady povoluješ. Je vidět, co máš nastaveno za úroveň. Možná by se Xavik (kterému ten komentář normální nepřipadal) k takovým komentářům neměl vyjadřovat, ale rovnou je mazat.

#102 mateSKAtes: Spíše lidi (a já) mají problém s tím, že Orea není schopna říct: „Ano, mohla jsem to napsat mírněji.“ a pořád obhajuje svůj docela negativně (a drze) znící komentář.

A Orea se tu mezitím snaží svoji drzost překrýt hyperbolou… Bože můj. Schopnost sebereflexe pod mínusem :D Jdu se pěkně prospat, vstávám polomrtvý, najednou tohle a už jsem jako laňka se zvýšeným tlakem.

#113 mateSKAtes
30.12.2019 | 10:04:56
naviivan

#2 Orea: Orea . Máš 100 percent recht . autorka seriálu sprznila Sapkowského myšlienku menšieho zla . Geralt tu nebol ten , kto sa musel obetovať a zachraňovať nevinných občanov pred teroristami ..... ( 7 trpaslíkov+ snehulienka Renfri ) . V seriáli nebola šanca pochopiť , že sa tu jedná o rukojemnícku drámu a o teroristický čin .

30.12.2019 | 10:56:33
Ciro7a

Nemůžu si pomoct, ale v prvním příspěvku od Oreii žádnou urážku nevidím… Maximálně tak nařknutí, že autor povídku snad vůbec nečetl, ale rozhodně ne něco co se dá nazvat urážkou… Alespoň co se mě týče :). Nicméně diskuze se posunula úplně někam jinam, než vůbec měla.

#114 bublifuk
překladatel
30.12.2019 | 11:11:04
Budulineg

Oukej, tolik vyplácaných slov na urážky, kvůli jednomu komentuj, lidi jsou fakt magoři :D, a nepřestanou mě nikdy udivovat a bavit :D Teď už konečně k seroš (o to by asi tyhle komety být měli, však): Povídka menší zlo je klíčová pro porozumění světa ve kterém se příběh odehrává, pohled lidí, bestií, čarodějů a zaklínačů na něj, tím že to splácli do 20 minut, tak se to úplně minulou účinkem, pánové ze studia s nůžkama se na pásce vyřádili tak, že to nakonec lidem co to nečetli snad nemohlo ani dát smysl. Myslel jsem že další díl to napraví, ale pánové s nůžkama do toho začali stříhat Yenefer, slepili to herkulesem a nazdar.

#112 Budulineg
30.12.2019 | 11:16:51
Budulineg

#111 Budulineg: Omlouvám se za chyby v mém komentáři, nestihl jsem provést úpravy, nikdy totiž nevím kdy je entr entrem co odskočí text, a kdy znamená odeslat XD, každopádně to co jsme viděli v seriálu byl hodně abstraktní výtažek z povídky, a u ostatních to pak bylo už jen horší, bez detailů a smyslu, čtenáři to nic nového nedá, nepolíbeného knižní ságou to možná nedá ani smysl… toť

30.12.2019 | 11:29:12
mateSKAtes

#106 True:
#108 RiniX: tak se snad nikdo neurazíte když řeknu že si myslím že neřekla nic tak hroznýho aby se to tu muselo takhle řešit . Ta diskuze uplně zničila smysl celýho článku.

30.12.2019 | 12:11:52
bublifuk

#74 BraceGirdle: #110 Ciro7a: No, jaký si to Edna udělá, takový to bude mít. Jestli chce, aby její diskuse ovládalo hysterické komando, tak bude psát svůj obsah právě a jen pro ně (Každopádně jít s hyperbolou na někoho, kdo má zjevný problém i s chápáním psaného textu, bylo samo o sobě dost na přeshubu)… Fantasy Planet a další žánrové weby zas umravňovaly diskusi tak dlouho, až ji zcela zadusili. Těžko říct, co je lepší.

#117 RiniX
30.12.2019 | 12:16:31
Zilwicky

#40 True: Ja som zvedavy kedy sa vyjadris k tomuto. Ako si sa prosím ta dopracoval k ich IPckam aby si nieco taketo mohol tvrdit? Nie si admin, dokonca ani moderator..

#116 RiniX
30.12.2019 | 12:16:57
RiniX

#115 Zilwicky: Najít ve 21. století IP člověka dokáže kdokoliv.

#121 Zilwicky
30.12.2019 | 12:18:16
RiniX

#114 bublifuk: Pokud ti její výrok připadá jako naprosto normální kritika, tak si to klidně mysli. Ale jak vidíš, mnoha lidem to normální nepřipadá.

#118 bublifuk
30.12.2019 | 12:24:46
bublifuk

#117 RiniX: No, zdá-li se ti způsob kritiky oné kritiky normálnější, tak si to klidně mysli. Ale jak vidíš, mnoha lidem to normální nepřipadá.

#119 RiniX
30.12.2019 | 12:35:48
RiniX

#118 bublifuk: Ona kritika, na kterou zrovna odkazuješ, vzešla s toho, že si stojí Orea za svým. Na začátku to vypadalo úplně jinak.

#120 RiniX #131 bublifuk
30.12.2019 | 12:39:19
RiniX

#119 RiniX: *z toho

30.12.2019 | 12:39:42
Zilwicky

#116 RiniX: ??? Ano.. ked si polícia a mas sudny prikaz. Jeessus. Jediny ktory mozu zistit IPcku Edna usera su admini/moderatori edny. Bodka. To je technicky fakt ktorý nezmenis, nezavisle na tom ako velmi tomu budes verit. Ale ak tomu naozaj veris tak prosim ta – daj mi aspon JEDEN postup.

#122 RiniX
30.12.2019 | 12:44:06
RiniX

#121 Zilwicky: Asi bez komentáře.

#123 Zilwicky
30.12.2019 | 12:46:03
Zilwicky

#122 RiniX: Prečo? Rad sa naučím nieco nové. Ak nie si schopny/schopna (z nicku neviem usudit) mi sem dat aspon jeden postup tak to len ukazuje ze nevies o com hovoris a len slepo veris tomu co napisal True.

#124 RiniX #126 RiniX
30.12.2019 | 12:48:29
RiniX

#123 Zilwicky: IP adresa není Oblast 51. Pokud fakt nevíš, co to je a jak jednoduše se to dá zjistit (jak jednoduše o tobě každý web ví, co máš za IP), použij Google. Edna není technický web.

#127 Zilwicky
30.12.2019 | 12:53:48
desaix

To je zase hádka z blbosti… trošku menej emócií a viac pochopenia.

30.12.2019 | 13:03:11
RiniX

#123 Zilwicky: Hlavně mě ale zajímá, proč řešíš zrovna IP adresu? Vždyť je to úplně mimo mísu. Vypadáš, jako kdyby si chtěl dělat policii a chránit ostatní.

#128 Zilwicky
30.12.2019 | 13:11:48
Zilwicky

#124 RiniX: Ach..ja viem co je IP. A samozrejme ze o tebe kazdy web vie aku mas IP. To je moja pointa – WEB to vie, admini toho webu to vedia, moderatori (teda useri ktorym dal admin prava) to vedia, nie hocijaky random user. Ten to nemá šancu zistit. Uz sme na jednej vlne?

#129 RiniX
30.12.2019 | 13:13:10
Zilwicky

#126 RiniX: Ma to zarazilo, to je všetko.. a pokial mi to nevysvetli samotny True tak budem verit tomu ze si to celé vymyslel.

#129 RiniX
30.12.2019 | 13:14:38
RiniX

#127 Zilwicky: #128 Zilwicky: Chápu ale… asi mne nepřekvapuje, když mi někdo na internetu napíše mojí IP adresu, takže to tak nehrotím. Jinak zrovna řešení IP bych dal do soukromé, jde to hodně mimo Zaklínače. Ale okolo té postavy je hodně otázek. Stejný rok založení, střídají se ve psaní…

#130 RiniX #132 Zilwicky
30.12.2019 | 13:21:19
RiniX

#129 RiniX: Opravuji výraz nehrotím na neřeším.

30.12.2019 | 13:24:22
bublifuk

#119 RiniX: Pokud se chováš hůř než ten, koho kritizuješ za jeho kritiku, nejsi o nic lepší, než ten, koho kritizuješ. A prosté porovnání výrazů, jež použila Orea vůči výrazům, jež použila místní liga spravedlivých vůči ní, vyznívá fakt lépe pro Oreu. O HODNĚ lépe pro Oreu.

Argument „ona si začala“ je lehce dětinský. Xavik se ve třetím postu za Ednu ohradil a tím to také mohlo a mělo skončit. Myslím, že od výchovy osatních uživatelů tady není nikdo z nás a už nikdo z nás nemá legitimitu dožadovat se po druhém veřejné seppuky (nadsázka, samozřejmě VÍM, že nikdo nežádal, aby si Orea rozpárala břicho).

Každopádně pro mě byla ta debata bezesporu zajímavá. Já měl třeba za to, že slovy „Mohl bys, prosím, doplnit“ nezačíná kritika, nýbrž žádost. Někdo by až řekl ponížená suplika. Stejně tak jsem dosud netušil, že „klábosit s někým“ (otázku pravdivosti dal autor výhrady sám stranou) je urážlivé a hodno odsouzení.

Každopádně jsem se pokusil tedy zformulovat, jak by měla asi Oreina kritika vypadat, aby to bylo dle místních představ o slušnosti. Prosím o případnou opravu, protože jsem zjevně z generace někde za dinosaurama, co se z hlášky „tys to snad ani nečetl!“ nehroutí. Nerad bych se příště dopustil faux pas (to je něco jako „trapas“, „nechtěná společenská chyba“, to není nadávka.):

„Prosím, to jsi fakt tak blbý, žes nepoznal, že podstata povídky je v hrozbě tridamským ulitámátem? Musíš být fakt mentálně narušený, jsi stejně psychycky narušené cukrátko jako scénáristé. Měl by ses jít léčit, nafoukaný lháři! Děkuji.“

Osobní poznámka – tu poslední ironii, prosím, neber osobně. Snažím se demonstrovat absurdnost, k níž tady došlo. Přijde mi pozoruhodný ten kontrast, kdy se někdo cítí dotčen (ještě hůř – dotčen za někoho úplně jiného, jeho se to vůbec netýkalo) naprostou banalitou, aby sám metal kolem sebe urážky násobně horšího charakteru – a ještě si při tom připadal spravedlivý, slušný a dotčen, že je nepochopen.

#134 Ciro7a #135 RiniX
30.12.2019 | 13:26:10
Zilwicky

#129 RiniX: Ked ti napise admin fora kde si nieco uvernenil tak to je uplne normalne. Ten automaticky vie tvoju IP, pokial nejdes cez proxy alebo VPN.

Hadam ze v tom roku sa tu regli viac nez dvaja ludia takze tento argument by som vyhodil von oknom. Toto neni chat, je logicke ze sa tu ludia striedaju v písaní. Samozrejme je mozne ze je to ten isty user, to by mohol s urcitou istotou rozsluknut len admin/moderator. Ide mi len to ze on to napisal ako fakt – pricom nema sancu to vediet a tu vec s IPckou si proste a sprosto vymyslel. A to sa mi nepaci.

A myslim ze cela diskusia isla mimo Witchera uz veeeelmi dávno takze je to uz hádam aj jedno :D

#133 bublifuk
30.12.2019 | 13:27:06
bublifuk

#132 Zilwicky: Taky se mohl partner zastat partnerky co spolu bydlí v bytě. Známý známé, co jedou na společném routeru. Těch scénářů, co mohly nastat, je samozřejmě víc i při stejním IP…

#136 Zilwicky
30.12.2019 | 13:34:25
Ciro7a

#131 bublifuk: Tady není co dodat :)

překladatel
30.12.2019 | 13:36:27
RiniX

#131 bublifuk: Hodně a zbytečně to vyhrotili, ale z mého pohledu to mohla napsat jinak. Asi jsem už zvyklý na jiné jednání. Toť asi z mé strany už vše.

#140 bublifuk
30.12.2019 | 13:38:32
Zilwicky

#133 bublifuk: To je hadam jasne a nikdy som netvrdil ze sa nieco take nemohlo stat. Ostava ale fakt ze on ako normalny, bezny user nemoze vidiet ich IPcku – ergo si to vymyslel. To ale neznamena ze naozaj nemaju rovnaku IP, len to ze to on NEMOZE vediet. ;) Dufam ze sa uz chapeme.

#141 bublifuk
30.12.2019 | 13:45:03
yero

Může mi někdo prosím vysvětlit proč v titulkách je „fuck“ přeloženo jako „sper to ďas“? .. přijde mi to úplně hrozný :D Kde k tomu překladatel přišel? Ani si nepamatuji že by to bylo v knihách. Jako mnohem lepší by bylo klasický „sakra“ nebo „kurva“

#138 Ciro7a #139 Zilwicky
30.12.2019 | 13:45:56
Ciro7a

#137 yero: Já si běžně místo tradičního „do prdele“ zanadávám „sper to ďas“ :D. Je fakt, že mě to taky hned praštilo do očí a nevzpomínám si, že by to v knihách bylo :)

překladatel
30.12.2019 | 13:51:22
Zilwicky

#137 yero: Heh :D ale predpokladam ze Cavillovo „hmm“ sa neprelozilo? :D

30.12.2019 | 13:58:19
bublifuk

#135 RiniX: Jasně že mohla. Ale podobné tornádo je tomu, co napsala, naprosto neúměrné. Čistě za sebe, mně přišla mírně přecitlivělá už Xavikova reakce, ale zase pochopit ho umím a respektuju jeho legitimitu admina. Práce autora (admina) zadarmo pro jiné prostě JE nevděčná. A nikdo samozřejmě nechce produkovat špatné věci. A každá chyba samozřejmě zamrzí. Takže rozumím, že když se pak objeví – z pohledu autora – nějaký „chytrák odnikud, co se s článkem nedřel“, člověka to zabolí. Ale to už je holt úděl každého, kdo dává svoji práci veřejně všanc. Oreina poznámka nebyla moc taktní, ale pokud bychom se měli kvůli tomuhle urážet, hroutit a rozpoutávat flame… Proboha, co budeme dělat, až před nás postaví život skutečnou překážku? Chtělo by to trochu nadhled.

Tím bych to asi za sebe uzavřel také. A opět dík za klidnou debatu.

#142 True
30.12.2019 | 14:00:24
bublifuk

#136 Zilwicky: Jasně. Chápeme. Nakonec ve skutečnosti nejde ani o tu IP, ale zda si dotyčný při svém výpadu vymýšlel či ne. Od počátku rozumím ;)

30.12.2019 | 14:02:41
True

#140 bublifuk: Divím se že zrovna ty píšeš něco tak rozumnýho. Akorát nechápu kde kdo vzal že se tu někdo hroutí. Bylo by ovšem slušný od paní kdyby řekla, aspon tu blbou větu že to tak nemyslela. Ale někdo prostě umí uznat, že něco mohl napsat kldině jinak a líp a někdo ne. Ano autoři to pro nás píšou zadarmo a ještě do nich takhle rýpat mi prostě přijde ubohý. Dalo se to napsat naprosto jinak a normálně. A to, že se tu pak ještě dotyčná obhajuje a protiřečí si, už radši no comment. Stejně sto lidí sto chutí.

#143 bublifuk
30.12.2019 | 14:13:11
bublifuk

#142 True: Dovolím se tvářit, že to jen větřík zadul někde v dáli. Že to jen bory odrážejí ozvěnu lítých bojů, třesk mečů, nářek koní i sten hrdinův, když život z jeho ran i s dechem uniká, a krkavci v té touze po potravě nenasytní, nad hlavami světa touží zasytit svůj hlad. Nuž hleď, kdo cválá v zbroji zlaté, na koni slunce jasnějšího? Která z valkýr opustila přítmí sálu hodovního a paže dávných bojovníků? Či Perseus snad jasný, ve svých botech s křídly spěchá Medúzinu hlavu do mošny své vložit? Ne, to On, náš poslední soudce nás k branám světa doprovodit přišel. Ó, prosím, prosím, buď milostiv mé duši, hříšnému stínu života všech. Ó, prosím… než prosbu svou, víc nemám…

30.12.2019 | 14:30:09
Tartaros

Tak aby se někdo omlouval za konstruktivní kritiku bez jediné urážky, to mi hlava nebere. A jestli si kritiku má někdo vzít k srdci, je to autor. Ne banda uživatelů, kteří tu pořádají naprosto bezvýznamné lovy na čarodejnice a hledají jakékoliv slůvko ve větě, kterého se dá chytit.

Fakt, že někdo povídku či knihu četl, nutně neznamená, že pochopil všechny souvislosti, skryté smysly a významy. Z toho co autor článku napsal, je to očividné. Možná jen nechtěl hanit či hledat chyby seriálu, kdo ví. Ale na tom, co napsala Orea, není absolutně nic k omluvě a tahle celá bezpředmětná diskuze je toho důkazem.

#145 RiniX #146 True #149 True
30.12.2019 | 14:31:13
RiniX

#144 Tartaros: Proč se tady každý ohání konstruktivní kritikou, když nejspíše ani nevědí, jak taková kritika vypadá :D Ten začátek „Jsem si teda myslela…“ a ten konec mluví o subjektivním názoru.

30.12.2019 | 14:38:23
True

#144 Tartaros: Ty jsi evidentně nečetl ani celou, takže do toho nemáš co mluvit. Ale tohle co jsem ted napsal te jiste nijak neurazí, je to kontruktivní kritika podle tebe :D Nemám slov už. Jen se divím, že do autora se naváží další a další. Ano chudinka Orea co rekne prvně že to byla nadsázka pak že si rýpla, no a co?

No nic.. Aspoň se tady ukazuje kdo si autorů tady na Edně váží a kdo né. Kritiku si představuji naprosto jinak napsanou, ne že si nezapomenu napsat, že autor to ani nečetl. To je jen hnusný výmysl a pomluva. A to už je urážka, kdyby to tady tedy někdo nechápal.

#148 bublifuk #156 Tartaros
30.12.2019 | 14:39:26
FallenMaia

Tak ja za seba poviem len že mi je celé „tridamské ultimátum“ u p..... :D Ani som netušil že sa tam niečo také rieši a to som čítal všetky knihy, a aj tak som si túto seriálovú poviedku užil aj bez toho že by to tam bolo čo i len naznačené ;) Ale ak to niekomu chýbalo v tomto článku budiš, len by sa to dalo napísať aj miernejšie s ohľadom na autora. Možno to vynechal naschvál, alebo to jednoducho neriešil, je to len článok predsa. A zase na druhú stranu tiež sa tu z jednej vety nemusel robiť taký hunbuk na sto príspevkov a zbytočná hádka ;) Ja tento „lov na čarodejnice“ ako to tu popísal pán nadomnou celkom dobre poznám, zažil som ho na vlastnej koži v diskusiách pod GoT a nieje to nič príjemné ;) Mier…

30.12.2019 | 14:42:46
bublifuk

#146 True: Technická. Orea doslova řekla „SNAD ani nečetl.“ Ne že nečetl. Ergo nemůže jít o pomluvu, ani o výmysl a tedy vlastně ani o urážku. Konec technické poznámky.

#150 True
30.12.2019 | 14:43:56
True

#144 Tartaros: Nvíc jsi další, co píše o naprosto o něčem jiném. Takže bud si to přečti celý, nebo nic nepiš probuh. Tohle už je smesný. Nikdo nikde nerikal, že autorovi nikdo nesmí rict že by tam jeste doplnil ten clanek o neco, nebo mu napsal jinou kritiku. Ale taky zalezi na tom, jak se ten dotycny vyjadruje a o to jde. A kvuli vám co tady tu chytracku bráníte už to vypadá jak kdyby opravdu někoho zavraždila. Udělali jste z toho jednu velkou frašku. Protože zrovna tak jako ona píšete pořád o naprosto jíné věci.

Ale budeme se tedy chovat jako ona, nečetli jste diskuzi, tak to taky vypadá když píšete takové věci. A tohle je tedy podle vás dobrá kritika :D

Já se fakt bavím, ale už na to nemám nervy, kolik je tady lidi co ani nepřemýšlí. Jen doufám, že si to stejné vyžerete vy, jak vy ka utorům tak lidi k vám.

30.12.2019 | 14:48:23
True

#148 bublifuk: To už jen slovíčkaříš. Vytahuješ jen něco o čem zjevně děvče nemá ani páru. Sama přiznala že si rýpla a no a co… Když si v diskuzi sama protiřečí, pochybuji že něco takového chápe. Ale to už nikdo jistě řešit nebude ;) Chudinka Orea, neměl by se jí autor ještě omluvit? :D

Probuh autore clánku co sis to dovolil urazit Oreu.

30.12.2019 | 14:50:23
LadikV

Violet by si měla zakázat cokoliv komentovat, když má zrovna krámy. Takovou zbytečnou přehlídku hysterické ublíženosti jsem ještě neviděl. Na tom, co napsala Orea, opravdu nebylo nic, aby si tu Violet a ostatní hystericky chladili žáhu a začli jí hned urážet. Když už se porovnává příběh knihy se seriálem, mohl by jít opravdu článek trochu do hloubky a rozebrat to pořádně. Takhle se celý autorův (asi ne zrovna časově náročný) pokus jeví, i v kontrastu s hysterickými blitkami, co tu pak Violet a kompanija spustila, dosti zbytečně.

#152 True #153 True #158 Tartaros
30.12.2019 | 14:59:04
True

#151 LadikV: Co si to sakra dovoluješ? Takový hulváty tady opravdu nikdo nechce. Tebe bych chtěl poitkat, a byl bys pěkně malej ty hovado. Na internetu si takhle otevřít hubu umíš ale zkus mi to říct do očí!

30.12.2019 | 15:00:55
True

#151 LadikV: A další zajímavej nick, který nemá ani poradne nic vyplněný. Fakt už trapný. Ne není to všechno od Orey. Protože každý jiný si tu víc nedovolil než ona. To ona se tu nejvíc brání, ostatní se větsinou aspon porad chovali slusně. Ale ty jsi vážně holka nemocná.

30.12.2019 | 15:02:39
LadikV

Wtf to je zas co za obhájce hysterických megeroidních žen? Napsal jsem názor o Violet a hned se tu ozve nějaký geroj True, a cítí se dotčen a chce se bít. Bohužel profilovka s Geraltem z tebe bijce nedělá, potkat se s boxerem bys určitě nechtěl, to tě můžu chlapečku ujistit :D radši seď za kompem;)

#157 FallenMaia #159 True
30.12.2019 | 15:07:58
bublifuk

A spatřiv On ty lesy hnátů a hlavy do kamení přimíchané… A spatřiv On vší zbroj jen mrtvým masem naplněnou… Zalkal pro všechny ty bídné v bídném poli mrchožroutům nabízené. Pak však hněv mu nadul tváře, „Vy šelmy mrzké, vy duše beze stopy vděku, vy se zde milosti mé domáháte? Kde byla moudrost vaše, když jste v pole vyrazili? Kde pokora před mým řádem světa? Pravdu mou, tu jedinou, tu v dědictví vám danou, jste odvrhli jak slepec hůl svou v prostřed zimní bouře! Ze tmy jste vzešli – a do tmy zamíříte!“ I pozdvihl rámě na dva muže silné a srazil Slunce s nebes.

Uhasly naděje. Jen vítr dál, svou píseň o Oree nese. Vkládá ji do hrdel ptákům od holátek, do očí laním ji záblesk ohňů tiskne. A každá z matek, v té chvíli nestřežené, když nad dítětem bdí, se zimou zachvěje. Ach, Oreo padlá v bitvě o svou duši… Ach, Oreo!

30.12.2019 | 15:08:56
Tartaros

#146 True: Proč bych měl být uražen? Napsal jsi mi snad urážku? Ne. Já názory ostatních beru. A četl jsem diskuzi celou. Od slovíčkaření, až po teorii o zakládání fake účtů k vlastní obhajobě. Teď bublifukovi píšeš o slovíčkaření, přitom o tom tahle diskuze je víceméně celá. Z obou stran a téměř všech uživatelů.

Diskuze je naprosto zbytečná, bezpředmětná, vyhrocená. Nafouknutá kvůli jedné větě, kterou si někteří vzali velmi osobně. Byla urážlivá? Dle mě a mnohých dalších nikoliv, dle ostatních ano. Subjektivní.

Neznám tu žádného z uživatelů ani autorů, ale taktéž si nemyslím, že je článek napsán tak, aby obsáhnul všechny důležité části a oblasti, skryté smysly a významy. Tvrdím, že by byl nekvalitní? Ne – autor si na rozdíl od nás dal práci a něco sepsal, což uznávám a neznehodnucuji. Stejně tak ale autor musí očekávat, že nelze potěšit všechny čtenáře.

Btw: „takže do toho nemáš co mluvit.“ To tu člověk musí mít nějaký speciální privilegia či práva, aby se mohl vyjádřit?

#161 True
30.12.2019 | 15:09:00
FallenMaia

#154 LadikV: Ale no Ladiku, trocha slušnosti by nezaškodilo nemyslíš? Dá sa to napísať aj normálne, nie ako 15 ročný fagan…

30.12.2019 | 15:09:59
Tartaros

#151 LadikV: Popravdě nechápu, jak někteří ze zúčastněných můžou v běžném reálném životě fungovat. Pokud je doběla rozčílí takováhle volovina.

30.12.2019 | 15:10:40
True

#154 LadikV: Ty jsi ledatak ubohý kecal a ne boxer. Já jsem boxoval za čr když tys ještě cucal kačera ty ubožáku. Takže se tady nenatřásej a pojd si to klidně vyřídit ručně. Nedělá mi to problém. Ale pochybuju, že bys vůbec vylezl, jen silné kecy. Jediný kdo se tu chová jako hovado jsi ted ty a tvoje Orea.

30.12.2019 | 15:10:44
LadikV

Dá, já vím, omlouvám se za drsnější formu. Ale potom, co jsem viděl, jak málo od Orey stačilo, aby tu byla hned hystericky pranýřována a urážená, je forma asi jedno, hysterická ženská si vždycky najde svoje.

#163 True
30.12.2019 | 15:13:42
True

#156 Tartaros: To tě nějak pobuřuje? přece to píše Orea tak já můžu taky. Tys to ani nečetl, tak co se do toho montuješ. To tvuj obhajovaný styl Orey. Tím to pro mě hasne.

A ta totalní neucta k autorum na edně. Fakt radši už no comment. Ale nebudu se připojovat ke skupině co tady na uatora plive.

#165 Tartaros
30.12.2019 | 15:14:22
Ciro7a

A přichází další fáze vyhrocené diskuze: přeměřování penisů

#164 True #170 bublifuk
překladatel
30.12.2019 | 15:15:12
True

#160 LadikV: Soudit podle toho že se zastane rázně autora, je fakt dost mimo. Nadávat někomu, že se zastává jinýho, je řadně na palici.

Ale Orea může psát nesmysly protiořečit si, napraovat se a ne ona je ok :D Fakt se nestačím divit. A autora je mi ted terpve skutečně líto. Tohle co jste tu nafoukli kvůli babě co neumí říct něco normálně, to je na mě už moc. Doufám, že takovou babu budete nebo máte doma. Taková se vždy na vše vymluví než by kdykoliv uznala cokoliv ;)

30.12.2019 | 15:18:51
True

#162 Ciro7a: Chceš se přijít taky podívat, nebo co? Až na to, že někteří tady budou jen vykřikovat, ale aby skutečně vylezli ven na to už odvahu nemají.

#169 Ciro7a
30.12.2019 | 15:20:02
Tartaros

#161 True: Co mě má pobuřovat? Však píšu, že nebyl jediný důvod se urazit. Taky píšu, že jsem diskuzi četl a je naprosto bezpředmětná. Čteš, co ti ostatní píšou nebo slyšíš jen svou pravdu? :)

#167 True
30.12.2019 | 15:20:22
4391

Apropó, jaký je u vás počasí? V Havlíčkobě Brodě máme 2°C

30.12.2019 | 15:20:45
True

#165 Tartaros: Já jsem to četl, to vy asi blbě čtete když valíte furt o kritice, milionkrát za sebou. A ano diskuze je už naprosto bezpředmětná a zbytečná. Ale každý kdo má pocit že má nějaký velký ego si zjevně musí jestě rýpnout a zanadávat na autora.

30.12.2019 | 15:22:39
bublifuk

(intermezzo)

– Já podal ten svůj tonoucímu!

 • Já zhasnu hvězdy bez míření!
 • Já Pythagorovi stál vzorem!
 • Já v bouři stěžeň nahrazuji!

Já jsem ten mocnější a já pán světa! Dceru svou, matko, dceru svou nám dej!

30.12.2019 | 15:25:27
Ciro7a

#164 True: Takhle si vážíš autorů na Edně? Nebo to pro překladatele neplatí? :)

#174 True
překladatel
30.12.2019 | 15:27:31
bublifuk

#162 Ciro7a: Dovolil jsem si tvou poznámku zakomponovat jako intermezzo do svého Eposu o hříšné Oree a spravedlivém Pánu, tak snad to nevadí ;)

30.12.2019 | 15:28:02
4391

#35 bublifuk: Chtěl jsem to napsat taky, (vlastně jsem tu někde v jiné diskuzi něco podobného psal i nedávno a přijde mi to jako dost důležitá informace, která v seriálu chyběla). Jiné změny mi nijak moc nevadili, ale tohle bylo pro mě v té knižní povídce zásadní :) Škoda, že se tvůj komentář v tom balastu tady úplně ztratí.

#172 bublifuk
30.12.2019 | 15:29:15
bublifuk

#171 4391: No jo, no…Tak už to holt v tom bídném světě chodí. ;) Jak říkám, je to věc Edny, zda a jak se k tomu postaví. Naštěstí jsou i seriály neobestřené tím hype kolem a tam se většinou dá debatovat rozumně.

#173 RiniX
30.12.2019 | 15:33:17
RiniX

#172 bublifuk: Nejlepší jsou seriály bez knižní předlohy a tam je to buď pro nebo proti. Když na diskusních stránkách (a to není jenom Edna) vidím „Jakožto skalní fanoušek Zaklínače si myslím…/Jsem věrným fanouškem, a proto…“ raději odcházím. Ta kaše kolem toho je k nevydržení.

#179 bublifuk #181 bublifuk
30.12.2019 | 15:36:41
True

#169 Ciro7a: Krituzuju nějakou tvou překladatelskou činost? Nevšiml jsem si. Ale asi bych se měl odted chovat jako milostivá Orea božská když je to tak naprosto vpořádku:) Nezaškodí přece, když budu psát kritiky, kde vždy do každýho budu i rýpat a vlastně mu rovnou napíšu, že by to neměl psat, když to ani nečetl :D Atd atd.

Jo a ještě si musím protiřečit, abych byl jako ona normální podle tady některých. Já jí přece nijak nekritizuju, ale tak co no, tak jsem ji tu razil, že se neumí chovat.
Ted je to asi vpořádku:)

30.12.2019 | 15:38:31
True

Nepiště mi do vzkazů blbosti. Takže pro všechny, kdo neví že hnidopich znamená puntičkář https://www.google.com/search?…

Takže tohle je podle vás ta hrozná věc co napsala Violet o Oree a že si jí tu Orea označí za slepici a pak se dál brání z akaždou cenu, ovšem violet už se bránit nesmí, ta na to právo nemá, z té jste tu nit nenechali suchnou! i kdyřž Orea říká viditelne nesmysly. Protířečí si, dál se naparuje,. Violet ta to dávno vzdala radši už se ani nevyjadřuje takové hlouposti co tady Orea píše. Ale to co píše Orea je to je naprosto ok. Už to chápu a nemám co dodat.

Takže se klidně někdo další přidejte do téhle vzrustající sekty, která nezná slovo hnidopich a považuje za hroznou urážku, když se člověk jinýho zastane.

Ale říct že autor snad ani nečetl knihy, je naprosto vpořádku. nelituji ze jsem se autora zastal, jen se nestačím divit, kolik hulvátu se ještě ozvalo. A lidi co si to ani neprecetlo atd. Tim tohle pro mě koncí. Měl jsem se na to vykašlat dávno jako Violet. Ale já vím, co znamená slovo hnidopich. Tak si to tu hezky užijte a dál rýpejte a pomlouvejte. No ano mě to hrozně trhá nervy :D Jen se nedokžu přestat divit, kolik lidí brání takovou stupiditu aniž by se zamyslelo… Ale hned vyřkne svoje soudy.

30.12.2019 | 15:49:05
Aborax

Ufff diskuze se tu trošku zvrhla a mám pocit, že někteří tu vysadili prášky co? :)

30.12.2019 | 15:49:43
the Grand Inquisitor

Jsou blogy od toho, aby se na nich lidi hádali? Mám pocit, že někdo tak dohání lidský kontakt.

30.12.2019 | 16:05:07
Lady Adeline

True: lidi si uz celkove zacinaji zvykat na hrozne veci, kritika pro ne znamena neco jineho, nez pred dvaceti lety.Za par let si tu na edne budou nadavat do kund a kokotu a nikomu to nebude pripadat nejak vulgarni..... Musime se s tim bohuzel smirit ;-) Je asi zbytecne to tady dal uz pitvat… Holky co se jich to tykalo ,by asi uz mozna uvitaly,aby tato diskuze ktera nikam nevede uz skoncila :-)

30.12.2019 | 16:08:56
bublifuk

#173 RiniX: Jak se to vezme. Třeba Ridley Scott (a příslušní scénáristé) si s tím poradit dokázali – Scott jako režisér u Bladerunnera, a jako producent u Muže z vysokého zámku (ale i tam, paradoxně, šel seriál výš, když Dicka víceméně opustili). V obou případech tak vzniklo dílo, které je spíš alternativou, doplňkem, k původní předloze a zároveň ji nijak neuráží, nebanalizuje a ani nesnižuje. Upřímně, udělat film/seriál jen jako pohyblivou ilustraci knihy by mne také moc nebavilo. Protože moje představa je vždycky lepší, než jakékoliv CGI a casting herců ;) Z nežánrovky mě třeba napadají Irvingova Pravidla moštárny (kde si autor knihy ten scénář prořezal sám) či Dveře v podlaze (vedlejší linii románu Rok vdovou). Ale není to prostě sranda.

Souhlasím s tím, že ti okázale odmítající ultrafandové většinou spíš škodí (i když si stojím za svým, že v otázce castingu pomohli). Druhá věc je, zda by bez nich ten seriál vůbec vznikl. Jak už jsem psal jinde, já žádný milovník Szapkáče nejsem, vlastně jsem se k němu dostal až nedávno, a to už se v žánrovce pohybuji přes třicet let, započítám-li věk pubescentní (Mám teorii, že kniha si svého čtenáře najde sama v tu pravou chvíli, kdy je na ni připravený). Ale mrzí mě, když vidím nevyužitý potenciál, který je silnější, než to, co upřednostnili autoři. Zvlášť, když vlastně ani nevyžadoval nějaké scény navíc, jen lehkou korekci dialogů. Když už se tedy rozhodli převést na TV ty konkrétní povídky.

Jednoduše – ten seriál jede víc po povrchu. Z části pochopitelně – TV je přeci jen jiné médium, než kniha. Skoro si myslím, že autor článku, pod nímž diskutujeme, to poměrně názorně předvedl, protože jeho přístup je veskrze vnějškový, vizuální – porovnává, kdo co DĚLÁ, dává si práci na detaily, jako mluvící klepadlo. Asi jako kdyby porovnával děj filmu a děj počítačové hry. Ale to, co stojí ZA tím vnějškem (A to je doména literatury.), to mu téměř bezezbytku vypadlo. (Pevně doufám, že to někdo nevezme zase jako urážení.) Jsem, mimochodem, přesvědčený, že kdyby scénáristé fojta nevypustili, ale otázku tridamského ultimáta ano, tak nás na to, že tam tato linka chybí, autor článku upozorní.

#180 Tartaros #182 RiniX
30.12.2019 | 16:10:24
Tartaros

#179 bublifuk: Ámen, pěkně napsáno.

30.12.2019 | 16:14:46
bublifuk

#173 RiniX: Teď mě napadl jiný příklad – Právě probíhající Expanse. Tam si dokonce říkám, že podali scénáristé lepší výkon, než autoři (ale zase je otázka, zda by toho byli schopni bez toho fundamentu, který jim dodali autoři knih). Takové GoT třeba posoudit nemohu, protože jsem se dosud nerozhodl, zda se na to chci dívat, nebo si to chci číst. Při té mase stránek či minut se mi nechce investovat do obojího…

U toho Zaklínače to prostě vidím tak, že tvůrcům – slovy jedné z recenzí – unikla šance vytvořit dokonalý seriál. A v mnoha případech zbytečně. Ale jako celek patřil určitě k tomu nejlepšímu, co stanice nabídly – v žánru určitě.

#182 RiniX #184 Zilwicky
30.12.2019 | 16:17:39
RiniX

#179 bublifuk: Záleží i na popularitě předlohy. Nechci říct, že neexistují lidé, kteří Dicka a jeho každou knihu žerou, ale i já jsem ho znal spíše povrchově. Zato Zaklínač, si myslím, má popularitu v mnoha odvětvích, takže těch fanoušků je tam mnoho.

K těm chybám: Souhlas. Mne spíše vždy vadilo, a proto jsem odkazoval na ty „skalní fanoušky“, že seriálu dávali 2/10 a méně. Samozřejmě má každý člověk trochu jiný pohled a míru hodnocení. Ale… nevím no… každý seriál a film (a je jedno, jestli má rozpočet typu Upgrade – skvělý sci-fi za 3 miliony -, nebo Star Wars XI – no comment za 250 milionů) a zrovna Zaklínač je i přes své chyby vyšší třída, která má hodně velkou šanci na nápravu.

#181 bublifuk: The Expanse je prostě super, to jinak popsat nejde :D

#183 RiniX #188 bublifuk
30.12.2019 | 16:23:14
RiniX

#182 RiniX: „Každý seriál a film má šanci něco předvést…“ – jsem tu větu, jak koukám, nedopsal.

30.12.2019 | 16:27:47
Zilwicky

#181 bublifuk: GoT sa podla mna uz neoplati pozerat, vtedy to bolo iné, nevedel si jak to dopadne, ale teraz ked VIES ze to ma fanusikmy zatracovaný koniec je situacia iná :/ Bohuzial.. ak si filmovy/serialovy fanušík a zaujíma ta to, tak po takú šiestu sériu, mozno polovicku piatej je to super :)

Knihy by som si aj precital ale tam je zase iné riziko – ci to vobec dopíše.

Co sa witchera týka: musime len dufat ze sa poučili a v druhej serii napravia co sa dá, od toho koniec koncov aj je prvá séria :) Samozrejme je plno vecí ktoré uz zmenit nemozu, ako napr. ciernu Fringillu Vigo. To by bolo keby tam teraz dali belošku :D Amerika v plameňoch.

#185 FallenMaia #191 bublifuk
30.12.2019 | 16:34:00
FallenMaia

#184 Zilwicky: Ale prt, GoT je skvelý seriál, skvelé fantasy, jedno z najlepších, aj tá nenávidená ôsma séria nemá na poli seriáloveho fantasy obdoby, určite kto to nevidel nech tomu dá šancu. Ok ten koniec možno nemusí sadnúť každému ale mňa to zas až tak nesklamalo a poslednú sériu som si v celku užil ;) A ja sa považujem za milovníka fantasy žánru, takže kto má rád fantasy tak rozhodne dajte GoT šancu, nebudete lutovať ;)

#186 Zilwicky #191 bublifuk
30.12.2019 | 16:39:17
Zilwicky

#185 FallenMaia: Samozrejme, názory sa líšia :D Ale hodnotenia na Imdb hovoria jasne. Porovnaj si takú 4 s 8 a ten prepad je neskutočný. Ale hlavne len nerozoberajme zase GoT, to by nemalo konca kraja :D

#187 FallenMaia
30.12.2019 | 16:43:42
FallenMaia

#186 Zilwicky: Hodnotia to väčšinou fanúšikovia ktorí sú sklamaní z toho že tomu mierne klesla kvalita a boli zvyknutí na niečo iné. Nemá to nič spoločné s hodnotením poslednej série ako samostatného celku. Ak by GoT začalo šiestou sériou tak by tu všetci jasali blahom. Chyba bola v tom že ľudia sa pri prvých sériách tak namlsali že už bolo jasné že ich to vo finále može len sklamať pretože očakávali niečo čo nemohli nikdy dostať, ten kto nemal príliš vysoké očakávania alebo dokáže odpustiť nejaké chyby, tak ten si to v pohode užil ;) Môj názor.

Takže ľudia rozhodne nezahadzujte GoT len preto že horda sklamaných fanúšikov tomu napálila 2/10 na filmových weboch, urobte si svoj vlastný názor ;)

#200 Zilwicky
30.12.2019 | 16:49:43
bublifuk

#182 RiniX: Každé dílo by mělo obstát především samo o sobě, i bez znalosti potenciální předlohy. Osobně budu proto asi nejvíc vyčítat tomuto Zaklínačovi konec Posledního přání (vysvětlení, jak se z vězení dostal prostě chybí, předloha nepředloha) a provedení finální bitvy (k němuž mám skutečně postoj velmi strohý)..

Jinak bych se skoro vsadil, že celý spor vyplynul z rozdílného směru porovnání. Že autor článku (Blackhand47XD ?) porovnával tak, že ke scénám seriálu přikládal jejich ekvivalent z knihy (A PRÁVĚ PROTO se ani nemohl dostat k otázce Sněhurky či Tridamského ultimáta, protože ty leží mimo zvolený rámec, byť v samotné povídce jsou zásadní. A právě proto ten důraz na vizuální složku).

Já (a předpokládám, že i Orea či Darwell) to máme právě naopak. Totiž že k povídce (pokud ji známe) přikládáme onu epizodu. Zákonitě pak zůstávají ve zvoleném rámci ohraničeném povídkou prázdná místa.

Otázkou je, který směr porovnání je korektnější. Podle mě ten, kdy se dílo přikládá na předlohu, nikoliv naopak. Ale to už jsme asi fakt hodně v rovině teoretizování a osobních priorit. Jak říkám, svým způsobem byl třeba pro mě tenhle spor i docela podnětný.

30.12.2019 | 16:50:28
Cupi

Jaj, Orea si rýpla, načež se rozjel kolotoč hysterických výlevů. Jako nezávislý náhodný kolemjdoucí, který nezná ani jednoho z vás, se Orey (i přes možná trochu větší rýpnutí) musím zastat, protože její vyjádření kritizujete 10× horším způsobem. A ještě víc mě dostalo, jak hned začínáte urážet kohokoli, kdo do diskuze přijde a má pro Oreu pochopení. Bravo. :-)

#190 True
30.12.2019 | 16:54:43
True

#189 Cupi: další nick co nemá nic vyplněný :D :D no comment

#196 Cupi
30.12.2019 | 16:58:07
bublifuk

#184 Zilwicky: #185 FallenMaia: No právě, já miluji film i literaturu. A snažím se porozumět jazyku každého z nich. Jde-li o GoT, tam se mi zatím daří si i udržet značnou neznalost, pominu-li notoricky známou větu o zimě a bělovlasou hrdinku na dracích a že rozhodně nemá smysl držet někomu palce, protože bezpochyby zemře strašlivou smrtí a intrikou. Což je doklad toho, že se mi to nejspíš nevyhne. Jen říkám – otázka pro mě je – kniha nebo seriál? A pokud seriál i kniha, které pořadí je lepší? To je, oč zde běží ;) A díky za rady.

#192 FallenMaia
30.12.2019 | 16:59:38
FallenMaia

#191 bublifuk: Ja by som dal najskôr seriál pretože ten má aspoň nejaký koniec zatiaľ čo knihy ešte nemajú žiadny a ktovie či ho niekedy mať budú ;) Ja som tiež knihy zatiaľ nečítal pretože sa mi do toho nechce a preto som si asi aj seriál viac užil ;) Takže za mňa najskôr seriál ;) A potom keď tak možno knihy aby si si seriál zbytočne nepokazil tým že to budeš stále porovnávať s knihami.

#193 bublifuk
30.12.2019 | 17:07:18
bublifuk

#192 FallenMaia: Když nad tím tak přemýšlím, s tím pořadím máš asi recht. Jenže se obávám, že pokud tak učiním, nesednu ke knihám už nikdy… ;) A to na mě zírají dvě už z knihovny. ;) No, dost o GoT. Ještě jednou dík.

30.12.2019 | 17:15:28
LadikV

Bože True, ty jsi fakt magor. To tu opravdu chceš jet konspiraci, že kdokoliv se zastane Orey je její fake účet? Můj účet mám dlouho, ale doteď mě nenapadlo nic komentovat, ani si tam něco vyplňovat. Věřím, že i více lidí to prostě nevydrželo a napsalo tu názor na tu tvoji hysterickou pindu.

#195 Tartaros #196 Cupi
30.12.2019 | 17:16:02
Tartaros

#194 LadikV: Paranoia a stihomam na maximální úrovni. Účet uživatele Cupi byl založen před 6ti lety právě pro tento okamžik!

Upřímně, taky na edně nevedu zrovna často sáhodlouhé diskuze – ale jak říká Ladik, tohle vlákno jsem nemohl zůstat nečinný …

30.12.2019 | 17:23:43
Cupi

#190 True: Fajn, vyplnil jsem si jméno, můžeš si mě najít na fb nebo kdekoliv, stačí? Jsem reálný člověk, představ si to. Sleduju ednu a jednou za čtvrt roku něco okomentuju, to si kvůli tomu sem mám napsat životopis?
#194 LadikV: Přesně tak, díky ;)

#197 FallenMaia #198 bublifuk
30.12.2019 | 17:24:21
FallenMaia

#196 Cupi: Ešte poprosíme fotku, číslo občianskeho, rodné číslo … :D :D Ale nie srandujem :D

30.12.2019 | 17:27:15
bublifuk

#196 Cupi: Mně hlavně přijde vtipné, když někdo, kdo má sám vyplněný jen anonymní nick a na webu není ani půl roku, mistruje někoho, kdo je tu prokazatelně šest let, že „nemá nic vyplněný“. To prostě nevymyslíš…

#199 True #200 Zilwicky #202 Cupi
30.12.2019 | 17:32:22
True

#198 bublifuk: To že má někdo duplicitní profil šešt let nic nedokazuje :D já tu přispívám už nějakou dobu. Ale tyhle se tady najednu náhodně ukazují a nikde jinde v diskuzich se nic takoveho neděje. Nebylo to ani na GOT kde byly diskuze peprnější. To je ale náhodička.

#201 Zilwicky #203 Cupi
30.12.2019 | 17:44:09
Zilwicky

#198 bublifuk: To je život! :D
#187 FallenMaia: Tak samozrejme ze to budu hodnotit fanusikovia, kto iny koniec koncov? A samozrejme ze to budu hodnotit relativne voci predoslym sériam. Keby to malo mierny pokles tak to je OK. To sa da čakat. Serial moze mat slabsi „rozjazd“ (ako napr. teraz Witcher) ale vo vysledku je najdolezitejsi práve koniec. Lebo to je to co v tebe zanechá posledné pocity a ked su zlé tak sa tej pachute zo seriálu ako takého dá zbavit len velmi tazko. :/

#211 bublifuk #223 FallenMaia
30.12.2019 | 17:45:17
Zilwicky

#199 True: Ja tiez nikde dokopy nic nepíšem, resp zacal som len nedávno, dlho som bol pasívny. Ty vole.. nie som aj ja Orea? A vlastne, nie sme my všetci tak trochu Orea? Tazke filozoficke otazky toto.

#204 True
30.12.2019 | 17:47:03
Cupi

#198 bublifuk: Vidíš, to jsem si ani nevšiml. Teď nevím, jestli jen koukám špatně, nebo jsem s přidaným jménem teď jeden z mála neanonymních? Mezi těmi smyšlenými jmény a obrázky. :D

#205 bublifuk
30.12.2019 | 17:48:41
Cupi

#199 True: Orea vypadala celkem nad věcí, myslím, že něco takového nemá fakt zapotřebí. Proč jsem se ozval, má stejný důvod, jako tu už uvedlo dost lidí. Obvykle si nějaké komentáře jen přečtu a jdu dělat něco jiného. Ale na tohle jsem musel reagovat. Ne vás urážet nebo si honit ego, ale napsat názor jako někoho, kdo je mimo „běžnou komentující komunitu“. Takových je tu na Edně, myslím, spousta, ne-li většina. Fakt to nevypadá důstojně.

#206 True
30.12.2019 | 17:55:10
True

#201 Zilwicky: Až na to, že ty tady nějakou dobu pár lidem piješ krev. Ale jinak v pohodě:) A tohle je stejně úplně jedno.

Podle dosti lidi tady je normální navážet se do autora, začnete rovnou i s vulgaritama, protože k tomu už máte blízko. A když se někdo jinýho zastane a pak se ještě brání tak je špatnej. Vám by to asi musel někdo vytetovat na čelo aby vám to došlo nebo co.

#207 Zilwicky
30.12.2019 | 17:55:34
bublifuk

#202 Cupi: Myslím, že ano. A to je ještě otázka, kolik pravých je i těch „normálních jmen“ ;) I když asi je, protože vezmi si takového Saurona. Mělo by smysl dát si portrétní fotku do obrázku a pak se nepodepsat? S takovým kukučem? (Jestli se pletu, tak se omlouvám, už jsem starý, oči neslouží, obrázek je malý ;) Nebo si vymýšlet krycí životopis a jméno, když ho po tobě stejně nikdo nechce? ;)

30.12.2019 | 17:56:54
True

#203 Cupi: Ta ženská si protireci nekolikrát a ty řekneš tohle? :D :D Né, ted už se vážně jen smeju. Tohle nikdo normální neřekne. Tak si pokračuj v kritizování lidí který se zastanou druhých a dělej další ovečku lidem, co se budou klidně chovat drze a protirecit si :D To ej prece normální vlastnost iteligentních lidi :D :D ted jsi to fakt zabil

#210 Cupi
30.12.2019 | 17:57:44
Zilwicky

#204 True: Komu pijem krev prosim ta? Ak niekomu pijem krv tým ze pisem moje nazory tak za to fakt nemozem, snazim sa vyjadrovat vzdy slusne.
#36 True: „Jsi prostě jen namyšelná chudinka.A ještě si protiřečíš :D ty jsi fakt blbá :D“ Jop, to nie su vulgarity velebnosti.

#209 True #212 RiniX
30.12.2019 | 17:58:41
Zilwicky

Ste si inak vsimli ze sme prekrocili métu 200? Dáme to na 300vku?

#213 bublifuk
30.12.2019 | 17:59:56
True

Takže dnes se někoho zastávat je největší sviňárna všechn dob. Nechcete tu Violet rovnou ukamenovat a zabít jí za to? Kdo tu koho linčuje???? Za to že řekla, ež by se to dalo napsat i slušnejí? Jinak? Tohle už je od vás zvěrsto. Koncím. Jsem normálně zklamaný. Chudák autor. A muzete si tu uctivat Oreu, určitě se tu ještě ukáže aby někoho shazovala. Udělali jste z toho tkaovou frašku, že mi z vás je opravdu už hna blití.

#207 Zilwicky: Já neríkam ze jsi neslusny, ale presto jsi dost lidí namíchl.

30.12.2019 | 18:03:55
Cupi

#206 True: Nekritizuju zastávání se, kritizuju způsob. Řekněme od komentáře 12 dál. Jak říkám, neznám nikoho z vás, tak s nikým kamarádsky nedržím, jen říkám, jak to na mě (a evidentně nejen na mě) působí. Mimochodem, Tvůj poslední komentář je víc drzý než ta jedna věta od Orey. Tak pardon za názor. ;)

#216 Zaklínačka
30.12.2019 | 18:09:10
bublifuk

#200 Zilwicky: Myslím, že je to komplikovanější. Televizi (streamovací službě) záleží hlavně na tom, aby přilákala diváka i příště. Odtud důraz na poslední epizody řady a Cliffhanger (které si divák pamatuje – viz třeba poslední epizody jinak otřesné první řady Agentů SHIELDu). Pokud se příště neplánuje, pak ta tvá teze platí jen z důvodu prestiže „to je ta televize, co dělá dobré seriály a příště to bude také tak“. Ale zváží si rvát do toho peněz víc, než je pro tu prestiž (či udržení tvůrčího týmu) nutné. Nakonec, kolik seriálů bylo zaříznuto ze dne na den (Firefly) – vlastně bezdůvodně? A kolik jich doklopítalo jen silou tvůrců (Caprica)? To, o čem píšeš ty, je především pohled tvůrců. Protože každé dílo je tak trochu dítě a ty se v něm vidíš a přeješ si, aby přečkalo. (Ale hodně tvůrců to vnímá mnohem cyničtěji, než bychom si mysleli).

#217 Zilwicky
30.12.2019 | 18:10:11
RiniX

#207 Zilwicky: Piješ, nebo si aspoň pil, krev mě :D Ale to off topic :D

#215 Zilwicky
30.12.2019 | 18:14:06
bublifuk

#208 Zilwicky: Jak to říkají fotbalisti? „Tak určitě. Jdeme zápas od zápasu, minutu od minuty, hlavně si to užít. Něco jsme si k tomu v kabině řekli, takže pak se uvidí.“ ;) Tak nějak tak, tří stovku bych nehrotil.

30.12.2019 | 18:14:48
Tartaros

Všichni s opačným názorem jsou jen fake profily!

Popravdě, někteří jedinci nejsou schopni konstruktivní diskuze – například Cupi tu slušně a stručně shrnul, proč se rozhodl napsat příspěvek a byl označen za fake účet, ovečku.

Poukazovat na protiřečení jiných, napomínat za urážení a pak sám úražet ostatní. Psát o honění ega a pak vyzývat na „férovku“ někoho, kdo má prostě odlišný názor.

Naprostá demagogie.

30.12.2019 | 18:15:08
Zilwicky

#212 RiniX: Ale no.. kedy? S tou IPckou? Tak ked ma presvedcias o niecom o com viem ze to tak neni (pre mna je to jak keby si tvrdila ze obloha je zelena) a ohanas sa Googlom tak ma to trocha dojalo no :)

#218 RiniX
30.12.2019 | 18:19:25
Zaklínačka

#210 Cupi: Udělali tady z toho frašku a všichni normální lidi už to totiž dávno vzdali, to je celý;) Zůstanou už jen remcalové a přidávají se další, protože kdo má rozum se do toho ani neplete. Zbytečně jste to vy všichni nafoukli, ale ukazovat budete jen na druhý. Opravdu i desaix má víc sebereflexe :D :D Já snad ještě budu mít ráda :D desaixe :D

K vám všem už je škoda slov se vyjadřovat :D Nestranná diskuze vypadá naprosto jinak.

A nemuzu si to odpustit, ale Orea je jen nafoukaná pipka :D každý normální člověk už by se dávno zachoval jinak, třeba jako Violet, by odešel. Nechápu, že se tu True jí pořád snažil galantně bránit, něco vám vysvětlovat :D Asi protože se tu shromáždil takový dav linčovatelů ;)

#221 Cupi #224 Coral #230 bublifuk #243 desaix
30.12.2019 | 18:20:59
Zilwicky

#211 bublifuk: Pravda.. ale toto bol fail predsa tvorcov, nie? Nie samotneho HBO, tí predsa chceli pokračovať alebo sa mýlim? Firefly – tam to dokafrali zlym vysielacím časom a zlým poradím epizód pokial viem.

#220 bublifuk
30.12.2019 | 18:21:06
RiniX

#215 Zilwicky: Nevím no, asi mi přijde dementní řešit IP a poté v argumentaci využít i policii. Stejně každá firma o tobě ví všechno. Od napsání emailu po utření prdele. Toť vše.

#219 Zilwicky
30.12.2019 | 18:26:00
Zilwicky

#218 RiniX: No.. neriesil by som to keby to nevytiahol True. A riesit som to chcel len s ním v prvom rade :) Kazda firma vie o tebe len to co im ty sam poskytneš :) Ty si tvrdil ze hocikto si vie zistit tvoju IP, co proste a jednoducho pravda nie je. To je celé, len som ta opravil.

#222 RiniX
30.12.2019 | 18:35:12
bublifuk

#217 Zilwicky: S tím failem a HBO míníš GoT? K tomu zatím nedokážu nic říct ;) Holt ne vždy se vše povede. Ale i HBO v tu chvíli vědělo, že to je poslední, ne? Jinak samozřejmě, že svět je složitej a žádná teorie v něm neplatí bez výhrady. U té Firefly – jo, prohodili první dvě, pak se jim to přestalo zdát, tak to odsunuli do blbého času… Je pravda že streamovací služby to mají zase trochu jinak, než televize. Já si třeba vzpomínám na famózní třetí řadu Torchwoodu – BBC to odvysílala v pěti dnech po sobě, jak se to odehrávalo i v sérii. Úspěch. Pokusila se ho zopakovat s pro mě nedoceněným Outcasts (hlavně první a třetí epizoda byly pecka, do téhle kategorie si řadím z žánrovek i Defying Gravity) – ono to nefungovalo, lidi nekoukali. Kdybys tehdy v BBC řekl, že přijde Netflix a bude házet na web celou sérii najednou, ťukali by si na čelo. Holt rozdíl mezi světem streamovacích služeb a TV vysílání… Ale to už jsme fakt jinde.

30.12.2019 | 18:36:09
Cupi

#216 Zaklínačka: Ano, já jen napsal svůj pohled po skončení té hádky, nechtěl jsem se pouštět do žádných přestřelek. A za to jsem byl osočen, že jsem fake profil, tak tolik o sebereflexi. :-) A napsal jsem to jen proto, že jsem „lynč“ viděl právě z druhé strany. Nemám potřebu do toho víc šťourat. A lynče bych se, chraň pánbůh, neodvážil. :-) Hezký den

#224 Coral
30.12.2019 | 18:36:54
RiniX

#219 Zilwicky: K první části: On to vytahoval kvůli spojitosti těch dvou postav, ty jsi z toho chtěl začít dělat detektivku. K druhé: Jinak každý ví o tobě to, co jim poskytneš? Nemyslím si, že jsi na Edně psal, že mohou použít tvoji IP, a stejně ji z logů a dalších souborů budou vědět… A ano, „kdokoliv“ je špatně. „Kdokoliv technicky znalý v sítích“ a člověk, „který ví co risknout a co ne“ jsou správné termíny. Nezajímám se to, ale doopravdy a doopravdy bych se divil, kdyby mi někdo řekl, že vypátrat IP je nemožné a zabere to hodiny.

#225 Zilwicky
30.12.2019 | 18:40:19
FallenMaia

#200 Zilwicky: No tak jasné ale práve tí fanúšikovia budú vždy najviac sklamaní keď to sledujú od začiatku, vyrastali s tým seriálom, na každú ďalšiu sériu čakali rok, zžili sa s postavami, pomenovávali po nich svoje deti a psov :D Proste si zvykli na určitý štandard a keď to zrazu upadne tak je zle nedobre. Ale pre človeka čo by napríklad videl len samotnú 8. sériu (ja viem že taký človek asi nieje ale teoreticky) by to bolo podľa mňa veľmi obstojné, to už aj niektoré hollywoodske fantasy filmy sú horšie a to je čo povedať. Stále je to jeden z najlepších fantasy seriálov vôbec, alebo mi dáš názov nejakého lepšieho v poslednej dobe? Kronika rodu Shannara? :D Proste nič. Až teraz je tu konečne Zaklínač inak ma nič nenapadá

#226 Zilwicky
30.12.2019 | 18:41:23
Coral

#216 Zaklínačka: Kašli na to, dnes je v módě se chovat jako hovado a pak se divit, že se mi to vrací a ještě budeš vždy ten špatný, když pak tomu člověku řekneš jde to u slušně a ještě mnohem horší jsi, že se bráníš :D Proto se dnes hodně lidí neplete do ničeho, ani když mužský vidí jak někdo mlátí babu, prostě se do toho často nikdo neplete, protože by ho ta baba ještě nakopla. Tahle inteligence je dnes naprosto běžná. Nikoho se radši nezastávej, nebo ještě dostaneš do držky, tak to bohužel je.

#221 Cupi: Jediný koho tu dávno jen osočují a na koho se ndává je Violet, která už sem ani nepíše. Ty mi přijdeš jako další, co si přišel kopnout. A uznává že autorům se muže říkat cokoliv. Oni nejsou lidi, oni musí snášet všechno, jim se může říct takový nesmysl, že snad ani nečetli knihu když o tom píšou článek. Přesně tak se tu spousta lidí chová. Nadávat je slušnost a vyrazit proti takovému chování je hřích a Violet upálíme. Fakt jsem taky dost znechucena. Jo užij si hezký den a klidně zase do někoho kopni;) Bude určitě rád.

#233 Cupi
30.12.2019 | 18:47:15
Zilwicky

#222 RiniX: Ehm.. pretoze tym naznacil ze ma pristup k niecomu k comu by pristup fakt mat nemal. Tak ma zaujimalo jeho vysvetlenie, to hadam neni detektivka.

„Jinak každý ví o tobě to, co jim poskytneš? Nemyslím si, že jsi na Edně psal, že mohou použít tvoji IP, a stejně ji z logů a dalších souborů budou vědět… " Moju IP musia vediet, tak funguje internet, na to im fakt suhlas davat nemusím. To je jak to "pouzivame cookies, prosim kliknite na suhlas“. Nečudoval by som sa keby EU zachvila prisla s dalsim debilnym nariadením kedy by po adminoch vyzadovali aj to ale :D

„Kdokoliv technicky znalý v sítích“ a člověk, „který ví co risknout a co ne“ jsou správné termíny. " Nie.. hacker je spravny termín. Získat tvoju IP vie random user na internete len dvoma sposobmi:

 • bud hackne stranku kam si sa prihlásil, alebo to socialnym inzinierstvom „vymáni“ od admina
 • alebo „hackne“ teba priamo. Napriklad ti posle spravu s linkom na svoju stranku ktora tvoju IP zaloguje.

Nikdy som nepovedal ze je to nemozne ale rozhodne to nevie spravit len tak „hocikto“ :)

#227 Zilwicky #228 RiniX
30.12.2019 | 18:55:09
Zilwicky

#223 FallenMaia: Tak ano, ako fantasy serial je to samozrejme TOP stále. Ako seriál ako taký ale uz veru nie :/ Keby si niekto ale pozrel len 8 seriu tak by to hlavne po pol hodine vypol lebo by mu nic nedavalo zmysel :D Shannaru mi neprominaj, na to som po dvoch dieloch skoro uz uspesne zabudol :D

#229 FallenMaia
30.12.2019 | 18:57:49
Zilwicky

#225 Zilwicky: Slovo hacker berte prosím s rezervou, dakujem :)

30.12.2019 | 19:00:50
RiniX

#225 Zilwicky: Ono vyjádření „Kazda firma vie o tebe len to co im ty sam poskytneš“ je spíše sen. Realita je ale jiná, což oba určitě víme ;)

Ale dobře, jedno ze svých (první) tvrzení jsem opravil (trochu si kopnu: aby taky lidé věděli, že mám od některých sebereflexi). A ano, jsou méně efektivní způsoby, jak zjistit cizí IP ale legální cestou, a potom jsou způsoby, jak to zjistit „nelegální“ se zárukou správnovsti. Ale normální člověk stejně nezjistí, jestli někdo tvoji IP adresu viděl (tedy pokud nenavštívíš torrenty a leeche, tam vidí tvoji IP hodně stránek a lidí). Pokud se ti se ti ještě k tomu nabourá do účtu → hacker.

Moje druhé tvrzení bylo ohledně toho, že je to lehké (to tady nezaznělo, ale rád bych to připomněl). Za čím si pořád stojím. To, že to pak člověk posere a zjistí něco, co by neměl a udělá pěknou píčovinu, je věc druhá.

Kdybych to shrnul. I kdyby True zjistil moji IP, tak co? Buď vyhodím všechno s Wi-fi a nebo budu žít dále. Jednoduše řečeno „Soukromí v době internetu už neexistuje“ (dovolil jsem si vypůjčit titulek článku, tak snad na mě nepůjdou s autorskými právy).

Snad se tedy chápeme a debatu o IP hodíme za hlavu ;)

P.S. Už jsem se do hackera chtěl opřít, ještě že jsi to napsal :D

30.12.2019 | 19:15:08
FallenMaia

#226 Zilwicky: Po technickej stránke je 8. séria seriálový klenot. Hudba, triky, zvuky, kamera, produkcia, aj herecké výkony, všetko špičková úroveň. Len ten scenár občas pokulháva.

No veď ano ako fantasy je to stále TOP, preto vravím kto miluje fantasy žáner a premýšľa či dať GoT šancu a dokáže sa povzniesť nad niektoré veci, tak to môžem len vrelo odporúčiť. Pretože niš lepšie v televíznej tvorbe nenájde ;) Dúfam že aspoň v tomto sa zhodneme.

30.12.2019 | 19:15:09
bublifuk

#216 Zaklínačka: To mi připomnělo klasický vtip – „Kolik je ti?“ „Patnáct.“ „Nás taky, tak pojď na férovku!“

Inspirovala jsi mne, abych oětoval kapku svého životního času a provedl letmou statistiku této diskuse – počítal jsem ji od 6. komentáře, kde se objevuje poprvé přímá osobní invektiva „Drzý hnidopich“ (Navíc Úvodní příspěvek Orey jsem považoval za uzavřený a ukončený příspěvkem Xavika, Viola to tak ovšem necítila.) Stav je k příspěvku 226. Do statistiky jsem nezahrnul debatu o IP adresách, ostatních seriálech, knihách. Zahrnoval jsem pouze ty příspěvky, kde jsem zachytil nějaký útok, otření se o někoho, komentování někoho, pokud toto přímo nebo zprostředkovaně souviselo s kauzou Orea. Opakuji, šlo o velmi letmý přehled, nevylučuji, že při podrobnější kontrole dojdete k mírně odlišným číslům. Přesto mám podezření, že ani přepočítání situaci příliš nezvrátí:

Družstvo Violy, Trueo a Lady Adeline: účastnilo se 7 hráčů, počet příspěvků 75, z toho:

 1. True: 39 postů
 2. Violet 11 postů
 3. Lady Adeline 10 postů

Družstvo Orey (+ hostující hráči, kteří měli pocit, že družstvo Violy nepatřičně kalí vodu): 12 účastníků, počet příspěvků 47, z toho:

1–2) Orea a bublifuk po 8 postech

 1. Duppenka 7 postů

Interpretaci čísel nechť si, laskavě, provede každý sám. Snad ještě podotýkám, že jsem do svých čísel započítával i všechny tři sloky Eposu o padlé Oree, neb moc dobře vím, co jsem čím a kdy mínil.

#231 FallenMaia #232 RiniX #237 RiniX #241 Cupi #299 bublifuk
30.12.2019 | 19:18:30
FallenMaia

#230 bublifuk: Do ktorého družstva si započítal mňa?? :D Pretože ja som kritizoval aj jednu aj druhú stranu :D

#235 bublifuk
30.12.2019 | 19:22:32
RiniX

#230 bublifuk: RiniX se hlásí do družstva Violy se svými 5 příspěvky! :D :D

#234 RiniX #236 bublifuk
30.12.2019 | 19:24:08
Cupi

#224 Coral: A opět, proč pořád takové přehánění? Snažím se být slušný a ve výsledku „kopu“. Vzdávám to, je mi jasné, že nejde o styl diskuze, ale o to, že mám jiný názor.

30.12.2019 | 19:24:30
RiniX

#232 RiniX: Jo, aha, otření se… tak to možná budou jenom 3 :(

#240 bublifuk
30.12.2019 | 19:26:01
bublifuk

#231 FallenMaia: Když to vyšlo neutrálně, tedy kritikou obou stran či pouze vyjádřením údivu bez přesné specifikace, nezapočítával jsem to nikam.

30.12.2019 | 19:26:10
bublifuk

#232 RiniX: Hezky! Tak tos mi udělal radost, protože přesně pět jsem ti jich napočítal. Díky ;)

30.12.2019 | 19:27:07
RiniX

#230 bublifuk: Nesečteš to i u GoT

#238 RiniX #239 FallenMaia
30.12.2019 | 19:27:36
RiniX

#237 RiniX: Fuck, enter: „…? Docela by mne zajímalo, kolik tam s FM máme :D

#242 bublifuk #242 bublifuk
30.12.2019 | 19:28:13
FallenMaia

#237 RiniX: Neverending stoooooryy… :D

30.12.2019 | 19:29:13
bublifuk

#234 RiniX: Započítával jsem i to, když Jú vyjádří k Helemu, protože se zastal Mufa. Nemusí jít nutně o zastání se Mufa přímo. (Teda doufám, že Jú a Heleho a Mufa supermufa ještě dneska někdo zná ;)

30.12.2019 | 19:29:26
Cupi

#230 bublifuk: :D k takové diskuzi se velice hodí název „Menší zlo“

#244 bublifuk
30.12.2019 | 19:29:28
bublifuk

#238 RiniX: #238 RiniX: To už si, hoši, musíte pořešit sami… ;)

#246 RiniX
30.12.2019 | 19:30:29
desaix

#216 Zaklínačka: Tak pozor! Ja tu mám už nejakú dobu povesť hlavného zloducha tak si daj pohov! Chápem že som hlavne pre tu prítomné dámy neodolateľný, ale už som zadaný. (irónia)

30.12.2019 | 19:30:38
bublifuk

#241 Cupi: :D :D :D

30.12.2019 | 19:30:54
bublifuk

Zajímavé také je, že minimálně tři členové týmu Violy (tedy skoro polovina) mají v nicku, resp. v avataru, jméno či obrázek související s herním či seriálovým Zaklínačem.

#247 Cupi #299 bublifuk
30.12.2019 | 19:33:57
RiniX

#242 bublifuk: Docela náročný ti povídám :D

30.12.2019 | 19:40:28
Cupi

#245 bublifuk: A my jsme tým Obrázek modré hlavy?

#249 bublifuk
30.12.2019 | 19:49:51
bublifuk

A nakonec ještě jedna docela zajímavá statistika se týká služebního věku na Edně (tedy délky registrace):

Z obou týmů s přehledem vede Violeta se svými 11 lety (gratuluji). Dále se však její tým až na Rinixe (3 roky) pohybuje jen v rozmezí měsíců (Svjatogor 12, Lady Adeline 7, True 5, Zaklínačka 1) či dní (coral – 8 dní).

V týmu Orey a hostů, jsem, zdá se, na Edně služebně nejstarší já se svými 9 lety, následován Oreou a Duppenkem (po 8 letech) a LadikemV (7 let). Následuje Cupi (6) let, BraceGirdle (5 let), Oskarka a matesk (po 4 letech), tartar (3 roky) a v řádu měsíců se vyskytuje jenom Ciro7 (8 měsíců) a Rarmwell (6 měsíců).

Jestli jsem někoho zařadil nesprávně, či jsem naopak ne někoho zapomněl, omlouvám se. Zda je nebo není někdo falešný profil jsem neřešil, jen to služební stáří. Přesto i to nám dává poměrně zajímavý obraz o zdejší diskusi od postu č.6 do postu č.226.

#250 bublifuk #284 Ciro7a #299 bublifuk #306 bublifuk
30.12.2019 | 19:51:46
bublifuk

#247 Cupi: My jsme ti, co mají v avataru Avatara ;) Jsme „hostující hráči“. :D

30.12.2019 | 19:52:37
bublifuk

#248 bublifuk: Darmwellovi se omlouvám, případně i ostatním za zkomolení nicku. Každopádně když na to tak koukám, napadá mne, zda jsme nebyli, s čestnou výjimkou Violet, svědky spíše generačního, než názorového konfliktu… Zda pro jedny, co vyrůstali v dobách, kdy byl internet drsné a neútěšné místo, kde v diskusích přežívali jen ti nejsilnější, neleží prostě hranice urážky zcela přirozeně někde jinde, než pro účastníky generace mladší. (Poctivé zodpovězení této otázky by ovšem vyžadovalo komplexnější vstupní data členů obou družstev ;)

#252 Zilwicky #266 Cupi
30.12.2019 | 19:57:42
Tartaros

Krásná statistika :D

#257 bublifuk #257 bublifuk
30.12.2019 | 20:02:43
Zilwicky

#250 bublifuk: A potom ze nedame 300vku :D Uz sme v polovici.

#253 RiniX #260 bublifuk
30.12.2019 | 20:05:29
RiniX

#252 Zilwicky: Ale už to umírá. Musíme doufat v nějaký další přírůstek. Anebo debatovat o počasí.

#254 Zilwicky
30.12.2019 | 20:06:40
Zilwicky

#253 RiniX: Nevratime sa k tej IPcke este? :D

#255 RiniX
30.12.2019 | 20:09:30
RiniX

#254 Zilwicky: Tvoji vřelou nabídku musím, avšak věz, dělám to nerad, odmítnout. :D

#258 Zilwicky
30.12.2019 | 20:12:11
Lady Adeline

bublifuk: kdysi jsem byla bikins.Na ten profil se uz nemuzu dostat protoze jsem zapomnela heslo ;-)

#260 bublifuk
30.12.2019 | 20:17:21
bublifuk

#251 Tartaros: Tak tak, zdá-li se mi svět vymknutý z kloubů, dokáží čísla poskytnout i trochu klidu. #251 Tartaros: Bod za bodem, minuta po minutě ;) Ale nemyslím, že to může pokračovat dlouho. A už vůbec nevěřím, že by to mohlo překonat památnou diskusi na Fantasy planet z let 2006/2007 o knize Edity Dufkové „Za okraj světa“. Tehdy to dotáhli na plus minus 750 postů. Byla to vzrušující doba!

#258 Zilwicky #259 RiniX #260 bublifuk
30.12.2019 | 20:17:50
Zilwicky

#255 RiniX: Slovami Geralta – hmm.. f*ck. :D #257 bublifuk: – pozor.. to by niektori jedinci mohli pokladat za výzvu :D

30.12.2019 | 20:19:58
RiniX

#257 bublifuk: Tak tu vytrvalost musím tedy ocenit. To i na Novinkách těch komentářů bývá znatelně málo :D

#264 bublifuk
30.12.2019 | 20:20:33
bublifuk

#252 Zilwicky: #257 bublifuk: Ta druhá půlka předchozího postu byla samozřejmě odpovědí tobě. Tak jsem byl rozechvělý sentimentem, až jsem zapomněl změnit odkaz… ;)

#256 Lady Adeline: Výborně. Upravuji služební stáří na 7 let ;)

#262 Zilwicky
30.12.2019 | 20:20:48
bikins

bublifuk: diky ;-)

#262 Zilwicky
30.12.2019 | 20:21:56
Zilwicky

#260 bublifuk: Ach tak, to uz dava vacsi zmysel :)
#261 bikins: Nevravela si ze sa na tento ucet nevies dostat? Ci? Som stratený trocha

30.12.2019 | 20:23:51
bikins

Zilwicky: vzpomnela jsem si na heslo diky emailu ,ale to mas jedno snad ne?

#265 Zilwicky
30.12.2019 | 20:25:31
bublifuk

#259 RiniX: Však tam bylo zvučných jmen! Bronec, Dufková, Petrák, Hlávka, Jireš, Neomillnerová, JWP i JVjr. a hromada dalších… prostě výkvět! ;)

30.12.2019 | 20:29:03
Zilwicky

#263 bikins: JJ.. pohodka, len ma to zaujimalo.

30.12.2019 | 20:31:01
Cupi

#250 bublifuk: Krásná psychoanalýza. Nepracuješ náhodou ve vědeckém oboru? :D

#269 bublifuk
30.12.2019 | 20:33:55
bikins

Zilwicky: neboj nejsem falesny profil :-)

#268 RiniX #271 Zilwicky
30.12.2019 | 20:35:13
RiniX

#267 bikins: Kdybych měl dva účty, tak bych se normálně vzájemně pomluvil. Škoda, že mne to nenapadlo už ráno :D :D

30.12.2019 | 20:36:51
bublifuk

#266 Cupi: Ach, my nesmíme ani naznačovat ;) Nechejme tuto otázku nezodpovězenu jako mystérium k rozřešení všem budoucím generacím ;) Ale když zareaguji vážněji, chování uživatelů na diskusních fórech mi přišlo vždycky fascinující. Pro dnešek asi dost a přeji hezký zbytek dne.

#271 Zilwicky
30.12.2019 | 20:41:36
bikins

RiniX: tak to by me asi nenapadlo :-) :-) :-) No ja tento ucet uz nebudu dal pouzivat ;-) Vratim se ke stare dobre Lady Adelin ;-)

30.12.2019 | 20:44:59
Zilwicky

#267 bikins: Nebojím, nebojím! :D
#269 bublifuk: Snad večera ;) Podobne. Pekne sa to tu tiahlo celý den.. nezúfajte, vzdy mozme pokracovat zajtra ráno :D

#272 RiniX
30.12.2019 | 20:47:38
RiniX

#271 Zilwicky: Se tomu tady raději všichni vyhnou… Ale zatím jsem viděl nejvíc GoT #313. Takže musíme fakt zamakat a nebo založit fake účty, počkat týden dva (aby tahle vychladla) a rozjet další diskuse:D :D

#273 Zilwicky
30.12.2019 | 20:54:36
Zilwicky

#272 RiniX: tak witcher ešte len začal, príležitosti ešte bude habadej :D A veľa ľudí tu ma množstvo skúseností z čias GoTu, takže je sa na čo tešiť

#274 RiniX
30.12.2019 | 21:29:16
RiniX

#273 Zilwicky: Vždy se to hrotí před a po řadě… rok a půl čekat… co bych pro to neudělal no. :D

30.12.2019 | 21:38:19
Jamis

Zcela a absolutně se ztotožňuji s Oreou v tom, že klíčová věc celé povídky, tedy Tridamské ultimátum, v seriálu chybí. Stejně tak chybí i v tomto článku.

Pro mě je povídka „menší zlo“ srdcová záležitost. Ta nejlepší z povídek o Zaklínači. Když jsem ji poprvé četl (a možná vám to přijde trapné, ale nestydím se za to) bylo mi tehdy nějakých čtrnáct let a tuto povídku vnímám jako něco co se podílelo na utváření mého hodnotového žebříčku. Díky ní vnímám svět jako složitější místo, kde není všechno jednoduché a černobílé. Píšu to proto, že pro mě osobně má tato povídka obzvláště velikou hodnotu a proto jsem velmi citlivý na to jak byla zpracována. A proto mi přijde, že této povídce sebrali její duši. Nedokázali jí vtisknout hlavní smysl. Protože ten právě stojí a padá s pochopením Tridamského ultimáta.

Zamýšlel jsem se nad tím proč to udělali. A najednou je to článek, který stejnou věc také zcela opomněl. Najednou se zamýšlím nad tím, zda důvodem není to, že většinově to lidé nepochopili. Do teď jsem si říkal, že důvodem byla lenost, malá invence, či nedostatek času u scénáristy. Protože bylo potřeba tuto pointu budovat postupně. Jak to zmínit v hospodě v úvodní scéně? Tato scéna se evidentně inspirovala spíš než povídkou „Menší zlo“ úvodní scénou první povídky „Zaklínač“ kdy Geralt přijede to hostince a je tam podobným způsobem konfrontován. Pak je třeba to rozvíjet a nakonec jak by to Geralt pochopil, když tady nebyl fojt s nímž se přátelil. Prostě to vynechali, protože to bylo složité.

Pak si ale přečtu tento článek a koukám, tady to není taky. Chápu snad tu povídku jinak? A do třetice mě překvapuje, že se do Orei, která to kritizuje, všichni tolik pustili. Chci se jí zastat, protože neřekla ve svém úvodním postu žádnou urážku, ale objektivní kritiku a domnívám se, že autor, který chybu udělal, což je nyní očividné, by měl takovou kritiku unést.

#276 RiniX
30.12.2019 | 22:06:21
RiniX

#275 Jamis: Nevím, kde tedy přesně autor měl chybu udělat. Sebou zadané zadání splnil. To, že by tam mohlo být něco navíc je věc druhá. Ale není to chyba autora. Proto si Orea mohla ten druhý odstavec odpustit a kritika na ní by se co? nesnesla.

#277 Jamis
30.12.2019 | 22:16:42
Jamis

#276 RiniX: Autor udělal z mého úhlu pohledu tu chybu, že klíčovou věc povídky ve svém srovnání opomněl. A pak ještě další, že to nedokázal přiznat (přesto, že chybovat je lidské). Ten druhý odstavec Orei nebyl urážlivý. Popichoval, to ano. je nám jasné, že kdyby to nečetl nedikáže to porovnání udělat, ale zapomněl na to hlavní. Sorry, ale to neokecáš.

#278 RiniX
30.12.2019 | 22:41:08
RiniX

#277 Jamis: Zdali udělal chybu je úhel pohledu. Ano, mohl to tam doplnit. Ale obsahově splnil to co měl – porovnal seriál vs. knihy. Jak napsal bublifuk. Koukáte se na to tím způsobem, že autor vypisuje co v seriálu chybí. Ale on popisuje seriál a k tomu pak jako protějšek dává knihu.

Jsem si všiml toho komentáře od autora „Co z povídky podle vás měli tvůrci ještě zachovat.“ Nejen že je Orea drzá ale i slepá. No to potěš koště.

#304 Violet
30.12.2019 | 22:48:14
alexis

#2 Orea: Ale to tam bylo… Spoilery v diskuzi o článku nazvaném srovnání knihy a seriálu bych fakt neřešila.

30.12.2019 | 22:51:53
Lady Adeline

RiniX: asi oboji :-) Takze ta hadka vlastne vznikla chybou Orei ,ze si neprecetla tuto vetu :-) :-) :-)

#281 RiniX
30.12.2019 | 22:54:20
RiniX

#280 Lady Adeline: No jasně. Jelikož to ultimátum nebylo vysvětleno v seriálu tak jak mělo, tak to autor nezmínil nebo na to zapomněl, to je jedno. A ona místo: „V seriálu to mělo být vysvětleno lépe… xyz… a autor na to měl uvést… xyz“ napsala to co napsala. Diskuse na světě. :D

30.12.2019 | 22:57:56
RiniX

Neeticky mu vytkla něco, co mu fakticky vytknout ani nemůže, jelikož ten článek je založen úplně v jiném smyslu. Začal to bublifuk, který odkázal na to, že se ten článek dá interpretovat různě. Hlavní myšlenka je ale taková že – popisuje seriál a k tomu přiřazuje knihu. A z toho pak vyplívá ta otázka na konci článku „Co se v seriálu mohlo udělat jinak/přidat“. Jelikož to v seriálu nezaznělo tak jak mělo, teď skoro vůbec, nemohl to do článku napsat a tak poprosil ostatní, aby ho doplnili… A někdo z toho vyvodí, že tu knihu snad necetl… A teď do mě. :D

#283 RiniX
31.12.2019 | 0:04:50
RiniX

#282 RiniX: *tedy skoro; nečetl

31.12.2019 | 0:05:45
Ciro7a

#248 bublifuk: Tak já se na Edně motám už hodně dlouho s tím, že jsem nikdy neměl potřebu si zakládat profil. To přišlo až s tím, když jsem chtěl začít pomáhat s překladem ;)

#285 RiniX #288 RiniX #289 bublifuk
překladatel
31.12.2019 | 8:12:28
RiniX

#284 Ciro7a: Tak to samozřejmě chápu. Myslím, že hodně překladatelů tu má spíše „pracovní“, nez-li diskusní profil.

#286 RiniX
31.12.2019 | 8:59:25
RiniX

#285 RiniX: Sry, jsem myslel, že píšeš mě. :D

#287 Ciro7a
31.12.2019 | 9:06:54
Ciro7a

#286 RiniX: V pohodě.. to bylo stejně tak do placu :)

překladatel
31.12.2019 | 9:11:25
RiniX

#284 Ciro7a: Abych to doplnil, hodně lidí se tady určitě motalo déle nežli měsíce. U překladatelů to asi tak bude v mnoha případech, ale i já jsem ji navštěvoval o rok až dva dříve (tedy 5 let). K založení účtu vždy přijde nějaký impuls. A bublifukova statika je k zasmání se, nepřesností tam může být více, ale o to v ní nejde.

#289 bublifuk
31.12.2019 | 9:11:36
bublifuk

#284 Ciro7a: #288 RiniX: Tak. Šlo jenom o tu prču. Stejně tak jako u seriálu či knih jde jenom o seriál. A někteří to ne úplně chápou. Já také netuším, jak dlouho jsem se tady motal, než jsem si založil účet. Už je to prostě dlouho. Pravděpodobně by k většině ze soutěžících šlo nějaký pátek. Každopádně, povídáš-li si na bráně s vojáčkem – ještě nejsi voják. ;) Docela bych si i přál, aby nešlo o otázku generační – protože pak bych měl skutečné chmury před naší budoucností ;) (nadsázka). Tak ještě 11 postů… ;)

#294 Zilwicky
31.12.2019 | 11:20:00
oskarka

No, tak to vidíte.

Teď si to po sobě schválně přečtěte. Tolik blábolení, urážek a nenávisti kvůli čemu? Kvůli chybějícímu vysvětlení Tridamského ultimata, o kterém napsala Orea a další z nás, co známe povídku Menší zlo? Nebo je to jen zábavička „hysterického komanda“, jak trefně jistou skupinku pojmenoval někdo výše v tomto kilometrovém vlákně o ničem?

#291 Zaklínačka #292 RiniX
31.12.2019 | 11:49:59
Zaklínačka

#290 oskarka: Co kdybys ty už radši přestala chodit prudit. Kor když se to utiší všichni jsou rádi že ten nesmysl skončil a přijde Oskarka a začne do někoho rýpat. Dej laskavě už pokoj. Jsi jak stará bába co si vždy nemůže odpustit nějaké další připomínky a rýpání.

#299 bublifuk
31.12.2019 | 11:52:52
RiniX

#290 oskarka: Tys tady chyběla.

#293 Zaklínačka
31.12.2019 | 11:53:44
Zaklínačka

#292 RiniX: :D že

31.12.2019 | 11:54:58
31.12.2019 | 12:04:42
Zaklínačka

#294 Zilwicky: spamuješ kvůli číslu? :D tak odtud vítr vane :D

#296 RiniX #298 Zilwicky
31.12.2019 | 12:26:39
RiniX

#295 Zaklínačka: Pokud Oskarka odepíše, tak to nebude jenom spam. :D Ještě 4.

#297 Zaklínačka
31.12.2019 | 12:42:24
Zaklínačka

#296 RiniX: napsala jsem jí básničku o jejím zlozvyku :D ale pak jsem si řekla, že by jí to mohlo urazit a nechci být na ní až tak zlá :D Zase jí nemusím napodobovat :D Ale třeba by to vzala s humorem, ona se nidky nehádá, ona jen ryje a pak zdrhne :D

31.12.2019 | 13:00:57
Zilwicky

#295 Zaklínačka: Presne.. urobim si zarez do klavesnice :D

#300 bublifuk
31.12.2019 | 13:13:47
bublifuk

#291 Zaklínačka: Jé, hezký den přeji. Jukla ses na tu statistiku? Tady: #230 bublifuk: tady #245 bublifuk: a tady: #248 bublifuk: ? Ještě jsem nepoděkoval, žes mě k ní inspirovala. Tak tedy děkuji. Za sebe bych snad jen dodal, že v přijímači na vojně (to byl první měsíc) a i pak krátce po něm, bylo vážně vhodné se dobře rozhlížet a ne moc nahlas křičet. Tím neříkám sedět v koutě, žmoulat čepici a šoupat nohama. Tím říkám, že respekt si člověk zaslouží buď tím, že sám předvede respekt – a nebo myšlenku.

31.12.2019 | 13:15:32
bublifuk

#298 Zilwicky: A tohle si ukrást nenechám ;)

#301 Zilwicky #302 Violet #304 Violet
31.12.2019 | 13:16:00
Zilwicky

#300 bublifuk: :D V pohode, zasluzis si ;)

31.12.2019 | 13:18:44
Violet

#300 bublifuk: Moc vtipný, já jsem se registrovala na EDNU ještě když šel v tv LOST od té doby jsem však přihlášená nebyla. Přihlásila jsem se znovu až ke konci seriálu GOT. Takže buď tak hodný a když nic nevíš, tak si nedomýšlej. Děkuji. I za to jak jste mě tu pošpinili. A zjevně nejen mě. Hezký nový rok.

#303 RiniX #306 bublifuk
31.12.2019 | 13:24:42
RiniX

#302 Violet: Prima Cool + Lost je něco nostalgického, tedy aspoň pro mě a můj nízký věk :D

#305 Violet
31.12.2019 | 13:29:28
Violet

#300 bublifuk: Mimochodem, nevšimla jsem si, že by má ikonka obsahovala zaklínače. Ale v pohodě, lhát se tady asi musí když chce člověk vyhrát nesmysl. Takže Vám gratuluji já za ty domyšlené lži. Nemíním se dál zučastňovat a můžete si opět pokračovat v pomluvách. Asi vám to dělá dobře.

#278 RiniX: Jde vidět že jsi jediný kdo na to kápl. Ale radši to chytráci ignorují. Přiznat si totiž chybu dovede jen málokdo. Má jediná chyba byla, že jsem na něco jako je Orea vůbec reagovala. Stačilo, že jí to napsal Xavik.

#308 bublifuk
31.12.2019 | 13:30:13
Violet

#303 RiniX: Já už jsem si po těch letech ani nepamatovala heslo, musela jsem si ho znovu poslat na meil. nebýt toho jak všichni nadávali lidem na GOT ani bych se nepřihlašovala. LOST jsem sháněla titulky tehdy a na edně jsem je dostala.

31.12.2019 | 13:31:36
bublifuk

#302 Violet: Ale to bude nějaká chyba čtení, Violet. Já tě přece s velikou slávou za služebně nejstaršího účastníka klání ocenil! Jukni sem #248 bublifuk: Dokonce jsem i příkladně gratuloval (byť jsem si nebyl jistý, zda se to hodí, podtrhovat věk v případě ženy). Jedenáct let, to oceňuji! Jako ta sebeidentifikace se Zaklínačkou je supr a hezká, každý potřebuje zastání, ale nemělo by nám to bránit ve schopnosti číst. Nebo snad brání?

#307 Violet
31.12.2019 | 13:37:04
Violet

#306 bublifuk: ??? S tou osobou nemám nic společnýho ale v pohodě. To už se asi nesmím ani přihlásit, nebo co. Dnes jsem sem už psala, ale ne do tohodle vlákna. Ale klidně si dál vymýšlej bludy. Je mi uplně fuk co si tady kdo myslí. Už z důvodu že velice rádi pomlouváte i když tu někdo není. Takže klidně pokračujte. Jak děti ze základy.

#309 bublifuk
31.12.2019 | 13:40:17
bublifuk

#304 Violet: Violet, prosím, pomaleji! Já někde píšu, že máš v avataru zaklínače? Kde? To jen nick Zaklínačka, Coral a „ten, jehož jméno se bojím říct, neb by nás ve svém spravedlivém hněvu všechny zadusil“. To jsou oni tři. Zcela upřímně se přiznám, že mi to přijde, jako bys vedla debatu s nějakým bublifukem z paralelní dimenze. Uráží tě něco, co nikdo nenapsal, ohrazuješ se proti něčemu, co nezaznělo. Je opravdu těžké s tím udržovat krok.

#310 Violet
31.12.2019 | 13:45:11
bublifuk

#307 Violet: Ach, Violet, Violet… Někde ti zakazuji přihlášení? Někde ti vyčítám, že píšeš příspěvky? O jakých bludech zde píšeš? Jinak s tou sebeidentifikací, to nebyla urážka. Já naopak cenil, že se zastáváš služebně mladších členů svého týmu, jako správný kapitán! Pokud ale trváš na tom, že se Zaklínačkou nemáš společného nic, přijmi mou omluvu. Já jen, že když jsem oslovoval ji, začala ses ty vehementně bránit. Tak mne to zmátlo.

#311 Violet #314 Tartaros
31.12.2019 | 13:51:41
Violet

#308 bublifuk: Jo to je sakra dívné že na diskuzi o zaklínači mají lidi v avataru zaklínače :D Seriál začal a najednou je tady o dost víc jiných lidí ale budeme si vymýšlet konspirace. Dobře. Pokračuj. Jde ti to dobře. Na tohle nemám už čas, mám naprosto jiné starosti. Opravdové, než řešit nějaké sprosté pomluvy. Takže díky.

#315 bublifuk
31.12.2019 | 13:52:32
Violet

#309 bublifuk: Žeby protože jsem se sem dnes podívala když sem už píšu na zaklínači? a opět nějaké pomluvy na mou osobu? Aha. To je ale divné že se mě to dotklo nojo. Tak pardon, už sem radši nic psát nebudu. Protože pak zase budu moc měkká atd. Hysterka a co ještě? Ne nejsem z kamene. Ale v pohodě, pokračujte. Asi se tu moc lidí nudí.

#315 bublifuk
31.12.2019 | 13:55:19
Violet

Vám všem taky hezký nový rok.

31.12.2019 | 13:56:08
Lady Adeline

Violet: vykasly se na nej ;-) Mas tu nas lidi,co maji zdravy rozum.Tyto pripady at si mysli co chteji.Nejaky bubl… Je nam u p…e.

#320 Violet
31.12.2019 | 13:57:37
Tartaros

#309 bublifuk: Na generační problém bych to neviděl :)

#316 bublifuk #317 bublifuk
31.12.2019 | 13:58:56
bublifuk

#310 Violet: #311 Violet: Jaké konspirace? Ty mě děsíš! A jaké sprosté pomluvy? KDE?!?! kde jsem co napsal o tvé osobě?

#318 RiniX
31.12.2019 | 13:59:44
bublifuk

#314 Tartaros: No, souhlas. Tady došlo evidentně k prolínání mezi dimenzemi…

31.12.2019 | 14:01:45
31.12.2019 | 14:02:52
RiniX

#315 bublifuk: Musím s tebou, chtě nechtě, soucítit.

#322 bublifuk
31.12.2019 | 14:04:30
Lady Adeline

Tartaros: zrovna ty si souhlasil s nazorama na Violet ,ze je histericka pinda a nebo ze ma kramy apod… Takze chyba nebude v generaci ,ale v tom,ze te tvoji rodice spatne vychovali :-( Kdyby jsi byl totiz dobre vychovany neco jako uzivatel Svjatogor nebo True,tak by jsi se Violet zastal.

#321 Violet #323 bublifuk #326 Tartaros
31.12.2019 | 14:07:37
Violet

Autor: „Líbilo se vám seriálové zpracování Menšího zla? Co z povídky podle vás měli tvůrci v seriálu zachovat?“ „Líbilo se vám seriálové zpracování Menšího zla? Co z povídky podle vás měli tvůrci v seriálu zachovat?“ „Líbilo se vám seriálové zpracování Menšího zla? Co z povídky podle vás měli tvůrci v seriálu zachovat?“ „Líbilo se vám seriálové zpracování Menšího zla? Co z povídky podle vás měli tvůrci v seriálu zachovat?“ „Líbilo se vám seriálové zpracování Menšího zla? Co z povídky podle vás měli tvůrci v seriálu zachovat?“

Orea: „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/“ „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/“ „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/“ „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/“ „Autor tohohle článku tu povídku snad vůbec nečetl, jinak si nedovedu představit, proč by tyhle zásadní fakta nezmínil :-/

Pořád to nikdo nevidí? Nééé nevidí, je mi to jasné. Nemám co víc dodat. Pokloňte se své drzé a slepé Oree.

A dál si pomlouvejte. Ne nechápu, co si mě furt berete do huby.

#313 Lady Adeline: Hejtu je na internetu dnes hodně a evidentně je to IN.

31.12.2019 | 14:08:58
Violet

#319 Lady Adeline: to je zbytečný, nechápou ani ted, takže škoda času.

31.12.2019 | 14:11:23
bublifuk

#318 RiniX: Tak tohle je mistrovský post. Palec nahoru. Teď se můžu buď urazit, nebo poděkovat ;) Dle nálady a rozpoložení. Ale vážně – ty tušíš, o co Violet šlo? Protože já vůbec. A to myslím bez jakékoliv ironie či nadsázky. Jediné, co jsem z toho pochopil je, že mě nemá ráda a že se cítí dotčena.

#324 RiniX
31.12.2019 | 14:11:24
bublifuk

#319 Lady Adeline: Ale teď tě vážně podezřívám, že se zlomyslně šklíbíš do monitoru a foukáš do uhlíků, dokud jsou ještě žhavé. Protože ten „dobre vychovany (…) True“, to je příliš průhledné.

#328 Tartaros
31.12.2019 | 14:15:26
RiniX

#322 bublifuk: Vím jenom, že ta statistika byla prdel a odlehčení situace. Takže jakákoliv věc s ní (statistikou) související je v „podstatě“ výmysl. Ale už jsme překonali i tu diskusi GoT #313 :D

#327 bublifuk #330 Violet
31.12.2019 | 14:16:39
Lady Adeline

bublifuk: ono by bylo lepsi se nad tim vsim zamyslet.Jestli jsi doopravdy branil osobu ktera si to zaslouzila. Uvedom si ,ze pokud se na takove veci nebude upozornovat,tak si tu za par let budeme nadavat do pic apod a to by jsi chtel? Orea arogantne napsala komentar,ale nakonec ze sebe udelala tak akorat trubku.A vy co jste se ji tu zastavali a hanili Violet ,tak jste ze sebe udelali to same a ted si to neumite pouze priznat.

#329 bublifuk
31.12.2019 | 14:18:05
Tartaros

#319 Lady Adeline: Kde jsem napsal, že souhlasím s takovýma věcma? Souhlasil sem s původní výtkou, která tohle vlákno začala a s až histerickými a zbytečnými reakcemi napříč celou diskuzí.

Vyloženě vsouváte lidem pod prsty něco, co vůbec nenapsali. A to jen za účelem, aby jste z toho sami vyšli vítězně a jako ti hodní, chytří a slušně vychovaní lidé. Přitom právě vaše skupina útočí většinou diskutujících …

31.12.2019 | 14:22:48
bublifuk

#324 RiniX: Tak. To odlehčení situace bych zdůraznil. V názorech se můžeme lišit, neshodnout, ale tak nějak… v klidu. A nebrat se zase tak smrtelně vážně. No nic, svět je stále plný překvapení… A to je na něm asi to krásné.

Jinak všem zúčastněným týmům, všem neutrálům i náhodným návštěvníkům přeji do příštího roku co nejméně nasledovaných minut seriálů. Ne proto, že bych na vás chtěl být zlý, ale proto, že vám přeji život naplněný životem, který je hodnotný a stojí za odvyprávění. Žádný scénárista, režisér či trikař to za nás nedokáží. Je jenom na nás (a kapce toho štěstí), jak s tím rokem 2020 naložíme.

Ufff… až jsem se u toho sám dojal ;) (Ale myslím to vážně).

#330 Violet
31.12.2019 | 14:24:40
Tartaros

#323 bublifuk: Upřímně si přijdu, jako bychom tu byli za nějaké heretiky. Odvážili jsme se urazit místní božstvo odlišným názorem a hned jsme nevychovaní chuligáni, kteří nenapsali byť jedinou urážku či hanlivost :D Naprostá absurdita

#333 bublifuk
31.12.2019 | 14:26:32
bublifuk

#325 Lady Adeline: Ne. Teď už jsem fakt přesvědčený, že jenom vědomě rozdmýcháváš spor.

31.12.2019 | 14:27:51
Violet

#324 RiniX: Víš co je to šikana? Nadávat někomu že má krámy je hysterka, podporovat to atd atd a pak si dál z něj delat prdel, to je ok? Aha. tak si tu ze mě dělejte další prdel, to je moc hahaha, já se bavím. To je opravdu sranda druhý den si z někoho dělat prdel. Můžete pokračovat i zítra a dál. Neznáte hranice. Ale že se vůbec divím.

#327 bublifuk: Dělat si prdel z někoho kdo tu ani není, ne to fakt není vtipný. Asi jen pro zůčastněné šikanisty. Ale evidentně se moc bavíte na cizí účet. A ještě i nadále urážíte.

#336 RiniX
31.12.2019 | 14:28:01
LadikV

Inu 300 komentů jsme dosáhli, nastal vhodný čas to utnout. Dle odpovědí Violet je nadmíru jasné, že je dáma ohromně vztahovačná a má problém s pochopením psaného textu, neboť její reakce na Bublifuka jsou absolutně mimo kontext. Děkujeme ti bublifuku za Tvou statistiku a komenty, pozvedlo to tuto zprvu hysterickou debatou o mnoho úrovní výše. Jak jsi zmínil, internet byl (a věřím, že stále je) tvrdé a nelítostné místo. Chápu, že ženy se mají hýčkat a respektovat, pokud to však budem přehánět a zastávat se káždé hádavé hysterky, která na připomínku o vynechání zásadní pointy ve článku, který porovnává příběh seriálu a knížní povídky (!!!) spustí průtrž několika komentů, kde začne sama okamžitě zcela nevychovaně urážet protistranu, označovat ji za drzou a nevychovanou, tak to dopracujeme do stavu, že budeme zahlceni “sympatickými” děvčaty jako Violet, které se budou cítit dotčené z každé neviné ptákoviny. Mějte se hezky, krásný Nový rok všem. A neberte se všichni tak vážně;)

#332 Violet
31.12.2019 | 14:29:07
Violet

#331 LadikV: Aha takže když ti řeknu at si jdeš vyhonit protože ti to tlačí na mozek, tak je to taky ok… hahaha..

31.12.2019 | 14:31:48
bublifuk

#328 Tartaros: Tak. Hele, ale na rovinu přiznám, že jak podezřívám Lady Adeline z jisté zlomyslnosti (a to není nutně urážka), tak si myslím, že Violet i True reagují poctivě. Že to tak prostě mají. Jinak když tady padla ta statistika – samozřejmě že byla hlavně na to odlehčení, ale některé věci jsem i chtěl, aby byly vidět. Totiž že když někdo hovoří o „normální většině“, myslí tím často ve skutečnosti sebeutvrzující se – ale o to hlasitější – menšinu. A když mluví o tom, jak je ostatní masivně přepříspěvkovávájí, dostávají se už do oblasti čiré fikce (vždyť jen True s Violet dali dohromady víc příspěvků, než veškerá protistrana!). Smutné je, kvůli čemu vlastně tohle všechno. V tom měla Oskarka dneska dost pravdu.

#343 Violet
31.12.2019 | 14:35:36
LadikV

Když mi tohle řekneš, tak ti řeknu, že jsem už ráno ve sprše byl, ale zvážím tedy ještě druhé kolo :D

#337 Violet
31.12.2019 | 14:36:01
Violet

Ne neznáte absolutně hranice a jste už jen jak ovce co si prostě našli někoho z koho si budou dělat prdel. Tak si klidně poslužte. Ano já jsem ta nejhorší protože já jsem vám tu nadávala :D Já jsem vás tady urážela, to já jsem se mezi vás pletla, to já si vás beru i druhý den do huby. Všechno jsem to udělala já, chápu. Tak už nebrečte, budu na vás přiště hodnější.

31.12.2019 | 14:36:09
RiniX

#330 Violet: A nyní jsem se ztratil. A ne, že bych měl s tebou nějaký problém a dělat ho ani nechci, ale fakt nevím, o co zde vlastně jde. Pokud se nepletu, tak jsme se bavili o statistice, která až na ty čísla neměla s urážkami a předešlou diskusí nic společného a bublifuk tě zmínil jako nejstaršího člena, toť vše. To, že pak ostatní nejsou schopni přiznat něco přiznat, je věc druhá, ale bublifuk mi připadá docela v pohodě a nijak se tě urazit nesnaží.

31.12.2019 | 14:36:46
Violet

#334 LadikV: :D to jsem tedy vědět nepotřebovala

31.12.2019 | 14:37:00
Tartaros

Tady už dochází i argumenty – asi souhlas s tím, že je načase skončit :D

31.12.2019 | 14:39:07
FallenMaia

OK je načase to tu zabaliť, už by ste sa na to mohli vysrať nemyslíte? Jednu priblblú hádku tu riešite dva dni, rozdelujete tu užívateľov do nejakých skupín, snažíte sa umelo udržať diskusiu len aby mala 330 a viac príspevkov a o čom to je??

#341 RiniX
31.12.2019 | 14:43:14
bublifuk

OK. Od teďka, kdo sem vloží post je mrkev!

#361 Cupi
31.12.2019 | 14:44:08
RiniX

#339 FallenMaia: Zpočátku to uměle vypadalo, ale zase se to rozjelo. Takže tak. :D

31.12.2019 | 14:47:59
Lady Adeline

bublifuk: takze nakonec ja jsem tady ta nejzlomyslnejsi :-) :-) :-), tak vam tu teda pekne dekuji a preji krasny Novy rok ;-)

31.12.2019 | 14:53:41
Violet

#333 bublifuk: Je mu fuk, jestli budu nějaká tvoje mrkev, už ses do mě stejně pustil dost. Ale zrovna u Adeline jsi to dost přehnal. Někdo kdo tady byl nejhodnější, tohle bylo řádně přes čáru jí takhle označit.

31.12.2019 | 16:01:54
Lady Adeline

Violet: diky za pratelstvi ;-) Rada prebiram to bremeno byt mrkev.Vubec mi to nevadi ;-)

#345 Violet
31.12.2019 | 16:18:58
Violet

#344 Lady Adeline: Vždy;) a vždyt je to dětinská blbost mrkev :D A podle te blbosti uz to je kazdy kdo sem pise, ne ten poslední, takze je to uz jedno :) A stejne je to ta nejvetsi blbost co tu zaznela :D To se bublíku nezlob, ale tobě že je padesat? :D tomu neverím :D Spíš 12 :P a všichni se sem bojí napsat aby nedostali mrkev? tak malo stačilo a tenhle nesmysl by dávno skončil? to snad ne :D

#346 Zaklínačka #347 Zilwicky
31.12.2019 | 16:24:17
Zaklínačka

#345 Violet: :D ta silně mužská opozice tady, jak politici :D meleme meleme meleme mrkve :D

31.12.2019 | 16:40:23
Zilwicky

#345 Violet: no počkať! Ja predsa nemôžem byť mrkev, ja som lietadlo :D

#348 Violet #350 Zaklínačka
31.12.2019 | 16:55:11
Violet

#347 Zilwicky: To je fakt, tys tu hodně naprášil :D sry ale když jsi tak nahrál:)

31.12.2019 | 17:08:10
bublifuk

Byl jsem Lady Adeline požádán, abych dementoval své tvrzení, že je mrkev a sám se tak přihlásil ke své (to abych potěšil Zaklínačku, Lady Adeline si toto nepřála) šovinistické karotenovitosti. Dementi! (Jak libozvučně to zvolání zní!) Dementi!!! (jak rezonuje diskusí!) Dobře. Tady to máte. To dementi!:

 1. Lady Adeline není mrkev. A každý, kdo tvrdí, že jest mrkví, sám mrkví budiž! Lady Adeline budiž od této chvíle známa v kraji jako bard dobroty a lásky, pěvec, jehož písně pomáhají zostřit zrak a náhled do šerých stínů intrik mocných. Budiž známa jako Daucus Carota Sativus, průvodkyně jasnozřivých!
 2. Jmenuji se bublifuk. A jsem mrkev!
#350 Zaklínačka #351 Zaklínačka #353 Violet
31.12.2019 | 17:12:51
Zaklínačka

#347 Zilwicky: Proč zrovna letadlo? :)

#349 bublifuk: Cože? tys už něco pil, že? :D Ty se prostě musíš aspoň do jedné baby návést co? Tak děkuji.

#352 Zilwicky
31.12.2019 | 17:15:31
Zaklínačka

#349 bublifuk: Nic za tím co jsem psala jsem ani jinýho nemyslela, než je psáno, byl to blbej vtip, hezky jsi to vybarvil opět po svém, opravdu děkuji. Rád si domýšlíš a nálepkuješ lidi a děláš z nich ty nejhorší co? Hm fakt dík

31.12.2019 | 17:17:43
Zilwicky

#350 Zaklínačka: také slovenské „porekadlo“ : „Všetci ste jeb*utý len ja som lietadlo“ :)

#353 Violet #354 Zaklínačka
31.12.2019 | 17:19:53
Violet

#352 Zilwicky: hm to jsem taky neznala, pak je moje poznámka netrefna sakra :D

#349 bublifuk: bublifuk, dej si už pohov, kašli na to :)

#354 Zaklínačka
31.12.2019 | 17:23:59
Zaklínačka

#352 Zilwicky: aha :D to je dobré. Hele ty si umíš dělat srandu i sám ze sebe jo? Takové věci si dost cením;) Ale baba by to neměla používat, ještě by jí někdo označil za stíhačku :D

#353 Violet: díky;)

31.12.2019 | 17:27:31
desaix

Cez záplavu mrkiev začína presvitať porozumenie, tak snáď to vydrží a do nového roka už budú staré hriechy zabudnuté. Všetkým mrkvám i lietadlám prajem všetko dobré v novom roku.

31.12.2019 | 17:37:59
Lady Adeline

bublifuk: no vidis a urcite to nebolelo ;-) Ja bych si moc prala,aby jsme od Noveho roku zacali vsichni od znova s cistym stitem.Snazili se vest diskuze v klidu a miru.Kazdy ma nejake chyby.Ja,Orea,Bu­blifuk i Violet proste vsichni … A timto bych to tu ukoncila.Vsem preji hodne stesti,zdravi a lasky do Noveho roku.Hlavne moc nechlastejte a nebouchejte ty blbe petardy.

#357 bublifuk
31.12.2019 | 17:58:38
bublifuk

#356 Lady Adeline: Děkuji.

31.12.2019 | 18:02:47
Decado23

Normálně bývají dobré konce jen v pohádkách a ne v zklínačském světě, ale proč dnes nebýt lepší než zaklínač. Mír a klid Vám všem lidi. A co nejkratší čekání na jak všichni věřímě ještě lepší další sérii.

31.12.2019 | 19:11:48
Svjatogor

Říkejme tomu Silvestrovská hádka z nedorozumění. ;-) PF 2020!!! :-D

31.12.2019 | 20:05:17
MiqueEala

V tomhle díle by celkem stačilo, kdyby ta erotická scéna nebyla nudná! A i ve všech ostatních dílech. Udělat erotiku nudnou je už opravdu umění.

2.1.2020 | 1:23:21
Cupi

#340 bublifuk: Máš mé uznání za to, že ses tu prakticky jediný snažil o vytrvalé odlehčení a urovnání pomocí vtipu, i když to nikdo neviděl. :D Hezký nový rok všem

#362 Violet
4.1.2020 | 16:12:54
Violet

#361 Cupi: Jestli jsi takhle četl i tu diskuzi na začátku, pak chápu, že se automaticky přidáš jen k davu.. Příště zkus lépe číst ;)

7.1.2020 | 17:01:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás