The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 338×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Shrnutí děje páté epizody Turn Your Back

Shrnutí děje páté epizody Turn Your Back

Po Ciri začíná pátrat jeden mocný mág, který se ji snaží najít pomocí Marigolda. Ciri je mezitím rozhodnutá stát se zaklínačkou. Geralt a Istredd zkoumají záhadný monolit.

8 0
4.1.2022

Cintra

Čarodějka Lydie van Bredevoort navštěvuje cintranskou šatlavu, kde rozmlouvá se zavřeným pyromanem Riencem. Ta mu učiní nabídku, potřebuje najít princeznu Ciri, nicméně Rience nemá zájem jí sloužit, protože tuší, že slouží císaři Nilgaardu. Když mu však Lydie poví, že Emhyr není její pánem, kývne na její nabídku.

Později se v Cintře objevují Geralt a Istredd, kteří sem přišli prozkoumat záhadný monolit, který spadl během nilfgaardského útoku. Když dojdou k díře, kterou monolit způsobil, jsou ohromeni jeho velikostí. Když zjišťují, co v ní je, Istredd se zmíní o Yennefer a odhalí mu, že přežila bitvu o Soddenský pahorek.


Oba brzy zjišťují, že monolit otevřel díru do jiného světa, ze kterého do toho jejich vylézají nové nestvůry. Brzy poté se v jednu chvíli začne celá škvíra otřásat, přičemž následně z ní vyletí nová nestvůra. Geralt si uvědomí, že se právě stalo něco velmi špatného, a tak řekne Istreddovi, ať ihned otevře portál na Kaer Morhen.

V té době se do Cintry zrovna vrací Cahir, který tu však není přivítán nijak slavnostně. Teprve až díky Fringille, která ho pozná, se k němu všichni začnou chovat uctivě.

Oxenfurt

Když Marigold zrovna zpívá v jedné hospodě, sleduje ho Rience, protože tuší, že právě on by mohl mít informace o ztracené princezně. Právě proto ho později přepadne a sváže ho zpátky v hospodě, ve které ho viděl hrát. I když je Rience poměrně důsledný, Marigold mu neposkytne žádné odpovědi.

Zatímco Marigolda trápí Rience, Yennefer po něm pátrá. Nakonec ho najde na místě, kde se s ním v Oxenfurtu setkala poprvé, přičemž kromě něj narazí i na Rienceho, kterého obalamutí a způsobí mu ošklivou jizvu. Následně s Marigoldem uprchne pryč.

Nějakou dobu se jim daří být na útěku, ale nakonec se rozdělí a Yennefer je polapena místními strážemi. Když pak Marigold najde Yennefer, ta má zrovna jiné trápení. Promlouvá k ní totiž záhadná Voleth Meir, která jí učiní nabídku. Pokud se jí podaří najít Ciri, má ji přivést právě k ní. Pak jí vrátí veškerou její moc, po které tak prahne.

Arethusa

Geralt se setkává s Istreddem, kterému poví o důvodu své návštěvy. Istredd nejdříve nevěří jeho povídačce o nových nestvůrách, které vylézají z monolitu, ale když mu ukáže hlavu jedné z oněch nestvůr, Istredd změní svůj názor.

Kaer Morhen

Zatímco Ciri pokračuje ve svém výzkumu, Vesemir přemlouvá Triss, aby využili princezninu krev k vytvoření mutagenu, díky kterému by mohla povstat nová generace zaklínačů. Triss s tím zpočátku nesouhlasí, ale následně se rozhodne vše nechat na samotné Ciri. Pokud se na tom bude chtít podílet, nebude mít nic proti tomu.

Vesemir se následně pokusí přemluvit Ciri k tomu, aby mu poskytla svou krev. Ta mu na to kývne, ale jen pod podmínkou, že onen mutagen záhy vyzkouší na ní a přemění ji v zaklínačku. Vesemirovi se to zpočátku nelíbí, ale nakonec se jí rozhodne vyhovět, protože by moc rád spatřil nové zaklínače.

Jakmile Vesemir souhlasí, Triss odebere Ciri její krev, ale záhy zjišťuje, že se chce Ciri změnit v zaklínačku. Triss se jí to snaží rozmluvit, ale Ciri jí řekne své důvody, proč chce podstoupit proměnu. Chce tak učinit z toho důvodu, že nezná původ svých schopností, a tak jí Triss poví, že jí to může alespoň částečně odhalit.

Když Ciri souhlasí, Triss na ni použije kouzlo, díky kterému vstoupí hluboko do jejího vědomí. Tak dojde k odhalení jejího původu, ten se datuje až k ženě jménem Lara Dorren. V tu chvíli se však vše zvrhne a Ciri se ocitne v pasti. Brzy celá vize skončí, ale jakmile se tak stane, Triss se naprosto zhrozí, protože si uvědomí, čeho všeho je Ciri skutečně schopná. I tak se Ciri vydá za Vesemirem a požádá ho o proměnu. Když se do toho chce Vesemir pustit, Geralt se zrovna vrátí do pevnosti a zabrání tomu.

Foto: Netflix

Diskuze /4

Lolamoon

Ach, tá dejová linka s monolitom a Isttredom…Zby­točná…Tak miesto toho, aby bol Geralt s Ciri, tak hľadá záhadu monolitu…A medzitým na KM ju chce Vesemír spraviť zaklínačkou a Triss bez opýtanie jej berie krv, a potom sa čuduje na čo ju Vesemír chce. Ciri je tam riadne sebavedomá…Na to ako má byť Geralt jej otec, ju tu pekne zanedbáva. Najlepšia pasáž tak s Marigoldom. Nekomentujem linku Yennefer, ktorá pobehuje horedole. A to vykecávanie elfov a Fringiilli v Cintre, o ničom. Ten Dara a jeho obrovské háro bolo strašne iritujúce.

4.1.2022 | 19:25:26
Zilwicky

Pripomenul niekomu inemu este Vesemir na tej fotke Golluma z Lotr? :D Myyy preciooous.. blood :D

#3 Svjatogor
4.1.2022 | 19:52:41
Svjatogor

#2 Zilwicky: Jeho ušlechtile klenutý nos a jas v oku by slušel Regisovi. Už se ví, kdo jej bude hrát?

#4 DejvidHound
4.1.2022 | 23:46:57
DejvidHound

#3 Svjatogor: Idealny by bol Daniel Day-Lewis ale k tomu zial nikdy nedojde.

5.1.2022 | 12:22:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama