The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 338×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Shrnutí děje sedmé epizody Voleth Meir

Shrnutí děje sedmé epizody Voleth Meir

Zatímco Geralt najde Marigolda, kterého chce požádat o laskavost, Yennefer si po čase stráveném se Ciri uvědomí, jak je Geraltovo osudové dítě výjimečné. Fringilla si je vědoma toho, že čím blíže je císař Cintře, tím ve větších problémech se nachází.

9 0
19.1.2022

Ellander

Geralt a Nenneke se vzpamatovávají z přepadení svatyně a zmizení Ciri. Jakmile si Geralt srovná myšlenky, vydá se hledat Ciri, přičemž požádá Nenneke o otevření portálu, protože jeho cesta by jinak byla daleká.

Sodden

Ciri a Yennefer se přesunuly do Soddenu, konkrétně do chaty, ve které se o Ciri dříve starala Zola. Toto místo je však již prázdné, vyvraždil ho totiž Rience, a tak Yennefer přesvědčí Ciri, že se společně musí vydat do Cintry. Následně tedy usednou na koně a vyrazí.


Arethusa

Ve škole čarodějek se zrovna nachází Tissaia a Vilgefortz, kteří spolu udržují milostný poměr. Následně se čarodějové a čarodějky setkávají se Sigismundem Dijkstrou, který je přišel informovat o narození elfího dítěte, které je navíc potomkem mocné čarodějky. To znepokojí především Stregobora a Artoria Viga.

Dijkstra se během toho zmíní i o tom, že ví, že se Triss nachází na Arethuse, což překvapí všechny čaroděje kromě Tissaie. Ti proto na ni naléhají, aby jim pověděla vše o Ciri, protože ta představuje velmi důležité dítě v nadcházející válce. Může ji totiž ihned ukončit, o což Vilgefortzovi podle všeho jde. Zhruba ve stejnou chvíli Fringilla navštíví svého strýce, kterého i přesto, že jsou aktuálně nepřáteli, požádá o pomoc s vyřešením elfího problému. Ten jí následně dá cennou radu.

Cintra

Emhyr se blíží, a tak se Fringilla a Cahir snaží obnovit svou armádu. Těžko to ale mohou udělat kvůli morálce místních elfů, a tak Cahir tlačí na Fringillu, ať elfy srovná, jinak budou před císařem vypadat jako nepřipravení hlupáci. Cahir proto navrhne Fringille, ať tento problém nechá na něm, protože Emhyr a další generálové ocení, když se elfové srovnají tvrdě.

Fringilla navštíví Francescu a Filavandrela a sdělí jim své požadavky, Filavandrel jí ale poví, že už nechce bojovat za Nilfgaard, když má nyní dítě. Spíše mu jde o to, aby se elfové množili, ne umírali. S Filavandrelem sdílí názor i Francesca, což Fringillu velmi raní. Nyní tedy nastal problém, kvůli kterému by se jí císař mohl chtít zbavit.

Po návštěvě svého strýce Fringilla paralyzuje důležité členy nilfgaardského vojska, kteří se nachází v Cintře, a zabije je. Ušetří jen Cahira, kterého přesvědčí o tom, aby Emhyrovi lhal, jakmile přijede do města. Díky tomu se Fringilla vyhne jeho trestu.

Během toho k městu směřují Yennefer a Ciri. Ty cestou narazí na zbořený most, a tak se Yennefer snaží přesvědčit Ciri, že ho dokáže opravit pomocí své magie. Ciri to sice nezvládne, ale díky své síle přenese sebe a svou společnici na druhý břeh řeky. Těsně před městem začne k Yennefer promlouvat Voleth Meir, a tak se Ciri dozví o jejích skutečných záměrech.

Ciri se na ni naštve a vytvoří další průrvu, která dosáhne až k opevnění města. Kvůli tomu vyrazí do okolí Nilfgaarďané, kteří se Ciri pokusí zmocnit, ale když už to vypadá špatně, na místě se objeví Geralt a jeho trpasličí společníci, kteří celou situaci zachrání. Následně Ciri, Marigold a trpaslíci odjedou do Kaer Morhen, zatímco Geralt a Yennefer zůstanou v Cintře, aby si vše vyříkali.

Yennefer poví Geraltovi o Voleth Meir, ke které se následně přesunou. Geralt jí poví, že ta by neměla být schopná uprchnout ze svého vězení, ale nějak se jí to povedlo. Voleth Meir to dokázala díky bolesti, kterou Francesca projevila během ztráty svého dítěte, které bylo toho večera zavražděno. Díky tomu se Voleth Meir přemístila do Ciriina těla, o což jí vlastně šlo celou dobu.

Oxenfurt

Marigold se zrovna nachází v místní šatlavě, ale z ní ho dostane Geralt, kterého sem teleportovala Nenneke. Geralt svého věrného kamaráda barda následně požádá o pomoc, s čímž Marigold nakonec souhlasí. Jakmile se dostanou z města, narazí na staré známé tvořené trpaslíkem Yarpenem a jeho kumpány. Ti se k nim přidají na cestě za dobrodružstvím, zatímco Geraltovi věnují novou Klepnu.

Jinde se Rience vrátí za Lydií a informuje ji o svém neúspěchu ve svatyni Melitelé. Lydie mu poví, že když jí nepřivede Ciri, nesetká se s jejím zaměstnavatelem, a tak jí Rience konečně předá lahvičku se Ciriinou krví. Když ji Lydie vezme a vdechne její výpary, Rience se stane svědkem hrozivé události.

Tretogor

Dijkstra se vrátí za svým králem a sdělí mu informace, které zjistil. Jejich cílem je na Kontinentu způsobit chaos, aby se pak Redanie mohla ujmout moci a sklidit všechnu slávu. Dijkstra své vizi sice věří, ale jeho král o ní není zas tak moc přesvědčen, nicméně ho nechává pokračovat v práci.

Foto: Netflix

Diskuze /3

Filip Ondrej

Ještě by to chtělo porovnání s knihou :-). Celou epizodu všichni používají fast travel. Z Cintry na Kaer Morhen za den?!

#3 Xavik
19.1.2022 | 18:44:40
fabec

Malíčkův teleport už ve druhé sérii, co víc dodat…

19.1.2022 | 18:48:41
Xavik

#1 Filip Ondrej: Porovnání budou, jen mám obavy, aby tam bylo co porovnávat. :D

admin
20.1.2022 | 6:30:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama