The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 341×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Třetí řada představuje první nováčky, oficiální popis, seznam režisérů a pohled na aktuální natáčení

Třetí řada představuje první nováčky, oficiální popis, seznam režisérů a pohled na aktuální natáčení

Netflix se tentokrát rozhodl řádně propagovat začátek natáčení svého fantasy hitu. Zjistěte, co nového jsme se o třetí řadě dozvěděli v průběhu několika posledních dnů.

14 0
5.4.2022

Vzhledem k tomu, že nedávno odstartovalo natáčení třetí řady, bylo jen otázkou času, kdy budou odhaleni noví herci, kteří budou její součástí. K tomu nakonec došlo pár dnů po první klapce, protože se zahraniční zdroje dozvěděly o celkem dvou nových hercích, jež se tu objeví. Zatímco u jednoho neznáme jeho roli, u druhého již ano.

Nejdříve nás zdroje informovaly o obsazení herce Jima Sturgeona, který se ve třetí řadě objeví jako královský posel Aplegatt. O tom, že bude tato postava obsazena, jsme věděli už delší dobu, nyní tedy známe jeho představitele. Kromě něj byl do seriálu obsazen i herec Sean Cernow, nicméně jeho role je v tuto chvíli neznámá.


(Rodina hraje v seriálu hlavní roli. Foto: Netflix)

První záběry začal štáb pořizovat u italského jezera Laghi di Fusine, kde napadlo poměrně dost sněhu. Těžko říct, zda s tím štáb počítal, či šlo o překvapení, každopádně byl sníh využit a natáčelo se. Na place byli viděni herci Henry Cavill a Freya Allan a režisér Stephen Surjik, který režíroval už první dva díly druhé série.

Podivné bylo to, že zatímco tu byli spatřeni jen dva herci, po jejich boku šlo vidět tři koně. Z toho důvodu se usuzovalo, že je zde přítomna i herečka Anya Chalotra. To nakonec potvrdil samotný Netflix, který zveřejnil následující fotografii. Na ní můžeme spatřit ústřední trio herců, které je tak po pauze opět pospolu.

Natáčení u italského jezera neprobíhalo nijak dlouho, štáb se po cca třech dnech natáčení přesunul do Slovinska, kde zapustil kořeny u kostela sv. Jeronýma v horách. Bohužel netušíme, co by se tu mohlo natáčet, nicméně se tu mají nové záběry pořizovat do poloviny tohoto týdne a má v nich opět účinkovat ústřední trio postav.

A aby toho nebylo málo, Netflix se činil a rozhodl se nám odhalit několik dalších informací. Například víme to, že se na třetí řadě budou z režisérského křesla podílet režiséři Stephen Surjik, Loni Peristere, Gandja Monteiro a Bola Ogun. V tuto chvíli nevíme, které epizody budou mít na starost, ale každý z nich se ujme dvou a Bola Ogun by měla natočit finále. Kromě toho Netflix zveřejnil následující popis třetí řady:

Zatímco všichni panovníci, čarodějové i netvoři usilují o Ciriino polapení, Geralt ji začne ukrývat a je odhodlaný ochránit svou novou rodinu před těmi, kteří ji chtějí zničit. Yennefer je zavede do Arethusy, chráněné pevnosti, kde doufá, že zjistí více o Ciriiných magických schopnostech. Místo toho ale zjistí, že se ocitli na bojišti plném politické korupce, temné magie a zrady. Proto jsou nuceni se bránit a vše obětovat, jinak totiž riskují, že o sebe navždy přijdou.

Zdroj článku: Redanian Intelligence (první, druhý, třetí a čtvrtý článek)

Diskuze /3

fabec

Pěkná vějička v podobě popisu, kdy se to má tvářit, že se budou držet knih :D

#2 Basim
5.4.2022 | 21:55:22
Basim

První řada rasizmus, druhá řada odklonění od knih a jejich vymyšlená slátanina. A třetí řada znechucení počítačových her.
#1 fabec: Bohužel se začnou držet herní předlohy a kazit nám ji prej Eredin bude žena! Co ještě za blbost tu tvůrkyni napadne?

6.4.2022 | 8:28:49
Snowleopard

Mě stále nějak nedochází co je vedlo k takovému odklonění od knih.

Nevím jak to mají ostatní, ale mezi mé nejoblíbenější momenty/pasáže patří především vývoj vztahu Yennefer a Ciri. Kdy Geralt požádá Yenn, aby Ciri trénovala v klášteře Melitele a ony se postupně seznamují. Vždyť v 2. řadě bylo hned několik skvělých příležitostí jak tuhle část zpracovat, ale oni místo toho nechali do kláštera bezdůvodně vniknout Rienceho a zakončili to totálně nesmyslným vymytím mozku Yennefer, která skoro nechala Ciri obětovat.

Navíc se k tomu daly pěkně využít i „dear friend“ dopisy. Je to škoda, protože takových šancí co promarnili je poměrně velké množství.

Na 3. řadu se určitě podívám, ale, že bych byl vyloženě natěšený říct nemůžu. Spíš se bojím se co dalšího se jim podaří absolutně zprasit.

6.4.2022 | 17:31:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama