The Witcher (Zaklínač) Tvůrkyně se rozhodla Zaklínače zpracovat jinak, abychom Ciri nepoznali až ve třetí sérii

Tvůrkyně se rozhodla Zaklínače zpracovat jinak, abychom Ciri nepoznali až ve třetí sérii

Tvůrkyně se rozhodla Zaklínače zpracovat jinak, abychom Ciri nepoznali až ve třetí sérii

Dnes jsme si pro vás připravili to nejdůležitější, co tvůrkyně řekla v nedávných rozhovorech. V těch se zaměřila především na samotné zpracování knižní předlohy.

22 3
18.11.2019

Pokud znáte knižní díly Zaklínače, tak moc dobře víte, že první dva tituly jsou povídkové. V nich se spisovatel Sapkowski zaměřoval především na samotného Geralta, přičemž až později soustředil svou pozornost i na Yennefer a Ciri. Kvůli tomu musela tvůrkyně Lauren Hissrich zpracovat knižní předlohu trochu jinak, abychom v seriálu vídali tyto postavy hned od první série.

„Hned, jak jsem začala pracovat na seriálu, jsem se rozhodla pro změnu – představím vám Ciri a Yennefer hned na začátku. Kdybych se držela časové osy knih, tak bych vám Ciri představila až za tři série. Chtěla jsem, aby tyto dvě ženy byly kompletní a komplexní, až poznají Geralta. Andrzej Sapkowski mi řekl, že středem tohoto projektu je špatně fungující rodina tvořená třemi sirotky, kteří se snaží najít místo na tomto světě, považují se za vyvrhele a říkají si, že nikoho nepotřebují, ale jejich shledání je jim předurčeno,“ řekla tvůrkyně Lauren Hissrich ke zpracování knih.


Taková razantní změna se pochopitelně podepíše na celém zpracování, tvůrkyně však říká, že hlavní předlohou první série byly dvě povídkové knížky: „Zaměřila jsem se na povídkové knížky, které však na sebe nenavazují přímo. Mým úkolem bylo spojit tři postavy s vlastními příběhy. Přidala jsem však několik vlastních věcí, například Ciri cestuje sama, a proto jsme museli představit novou postavu, aby se to změnilo. Tyto moje přídavky však nijak nehaní předlohu, jsou to jen užitečné doplňky pro vyprávění příběhu.“

(Ciri uvidíme už v první řadě. Foto: Netflix)

Tvůrkyně zároveň přiznala, že i když vytvořila většinu příběhu, tak nenapsala akční scény: „Jakožto scenáristka jsem si uvědomila, že nejsem schopna napsat vše tak dobře. V takových chvílích se člověk musí spolehnout na své kolegy profesionály. Soustředila jsem se na samotný příběh, ale nejsem odborník na bitky, takže jsem to předala našim kaskadérským koordinátorům.“

I když se Zaklínač odehrává ve smyšleném světě, tak hodně odráží ten skutečný. Tvůrkyně řekla, že seriál sice bude krvavý, hororový a násilný, ale bez pořádného příběhu by nebyl vůbec dobrý: „Dnešní diváci jsou chytřejší než tehdejší. Pokud nevyprávíte dobrý příběh, tak je jedno, kolik hlav v seriálu useknete. Pokud někde není dobrý příběh, tak to není vůbec lákavé.“

Ke změnám se nedávno vyjádřil i další tvůrce, Tomek Bagiński: „Uvědomili jsme si, že některé příběhy, situace a postavy mohou být zpracovány jinak. Přemýšleli jsme nad tím, jaké minulosti dáme našim postavám, protože v seriálu je prostě musí mít. Seriál nemůže být přesně podle knížek, je to naše adaptace. Navíc vám představuje mnohem ucelenější verzi.“

Diskuze /15

Lord Mazour

Dává to smysl. Tak snad to nepokazí.

18.11.2019 | 17:43:01
mateSKAtes

Upřímně knihy jsem zatim nečetl (mám to v plánu až dočtu všechen warhammer co najdu :D ) začínal jsem na hrách. Tak si řikám nebude to hodně vadit a vidět ? Když přeskočej obsah ? Přecejenom když Sapkáč první dvě knihy věnoval jenom Geraltovi měl asi k tomu důvod, tak si řikám aby tam nebyla díra. Ale i tak jsem zvědavej už aby to tady bylo. A nakonec taková perlička koho dostala ta část: „Dnešní diváci jsou chytřejší než tehdejší" ja jsem se teda zasmál xD xD xD xD

#3 Michal7 #6 PaliB
18.11.2019 | 19:15:03
Michal7

#2 mateSKAtes: Vadit to nebude, spousta povídek pak není pro další příběh vůbec důležitá. Dle traileru navíc v seriálu určitě bude Menší zlo, Otázka ceny a Meč osudu, takže počítám, že tam budou i další důležité povídky (Poslední přání, Něco více…). Pointa těch povídek vlastně byla dostatečně vypracovat vztahy Geralta s Yen a Ciri.

18.11.2019 | 19:45:44
FallenMaia

Dalo sa to očakávať pretože Ciri ani Yennefer nemajú v tých knihách nejak dopodrobna popísanú minulosť, všetko sa to v úvodných dvoch poviedkových knihách točí hlavne okolo Geralta a sem tam sa tam pripojí Marigold, sem tam Yennefer a Ciri. Do deja sa napríklad taká Ciri poriadne zapojuje až v tretej knihe, v ktorej začína sága a z Ciri sa vlastne postupne stane dôležitejšia postava ako Geralt, takže som zvedavý ako ich príbehy rozšíria aby to bolo pre diváka zaujímavé, teším sa ;)

18.11.2019 | 19:48:16
Holdor

„I když se Zaklínač odehrává ve smyšleném světě, tak hodně odráží ten skutečný. „Dnešní diváci jsou chytřejší než tehdejší.“ to fakt řekla? No to se asi máme na co těšit… Jakoby to byla první fantasy, kterou četla…

#7 PaliB
19.11.2019 | 10:27:37
PaliB

#2 mateSKAtes: Spisovatel zacal pisat poviedky do casoppisu. Pribehy zaklinaca. Tie sa stali velmi oblubene a tak pokracoval. Napisal prve poviedkove knihy. Az neskor sa rozhodol napisat celu sagu. Takze nic za tym netreba hladat.

19.11.2019 | 11:09:23
PaliB

#5 Holdor: :) Suhlas. Saga nie je vobec iba o „sekani“ hlav. Je plna emocii, vztahoch, rozprav o zmysle zivota a dalsie … A vobec si nemyslim, ze dnesne decka su chytrejsie nez pred 20 rokmi. Skor naopak. Fantazy sa stalo komercne ako vsetko coho sa amici chytia. Kazdy s dierou v nose uz pise fantazy. Je iba doslova par dobry kuskov na svete a saga o Zaklinacovi jednoznacne k nim patri.

19.11.2019 | 11:15:48
Praseodym

Zrovna Yennefer to podle mě velmi uškodí. Té její postavě sedí, že ji nejdřív poznáme jako svéhlavou a arogantní čarodějku a až pak někdy se v příběhu dozvíme střípky z její minulosti. Takhle to nebude fungovat. Ale je to samozřejmě jen můj názor.

#9 Martan73
19.11.2019 | 12:10:08
Martan73

#8 Praseodym: Přesně. A navíc jsem zvědavej, jak to bude s jejich seznámením. Dle traileru to vypadá na nějakou swingers party, či co. A to tedy nevím jak to propojí s džinem. No jsem zvědav, jak to zmastí dohromady.

19.11.2019 | 14:14:35
desaix

Možno by dokonca bolo lepšie ak by Yennefer i Ciri v 1 sérii vôbec nevystupovali a dej by sa plne zameral na Geralta. Divák by sa zoznámil s hlavnou postavou a svetom. Dej by na seba nemusel nadväzovať, kľudne každá časť mohla predstavovať jednu poviedku. A v 2 sérii už mohli byť zaradené poviedky ktoré tvoria spojnicu k románu a tu už by mohol byť dej plynulý a kľudne i s potrebnými úpravami.

19.11.2019 | 16:04:01
desaix

Takto vznikne taký mačko-pes s troma hlavnými postavami a aby to ako tak málo logický dej, bude nutné urobiť tých úprav viac. I keď chápem že produkcia potrebuje „silné ženské charaktery“.

19.11.2019 | 16:15:19
Martan73

Stále se obávám, že tím svým pojetím to pohnojí, jako kdysi Ságu meče pravdy. :-(

19.11.2019 | 18:39:10
Norbit882

„Přidala jsem však několik vlastních věcí, například Ciri cestuje sama, a proto jsme museli představit novou postavu, aby se to změnilo. Tyto moje přídavky však nijak nehaní předlohu, jsou to jen užitečné doplňky pro vyprávění příběhu.“

Po dočtení tohoto jsem šel do kolen. Ona má fakt v hlavě nasráno. Její představy haní většinu předlohy. Bože to je tak když dáte ženský volnou ruku. Ciri cestuje sama a proto museli přidat černocha aby se to změnilo? To tam není, ty dementní náno, kvůli příběhu, ale kvůli kvótě bílých a černých. To, že se nám snaží namluvit, že je to kvůli příběhu je směšný.

#14 FreyaShadowbird
22.11.2019 | 23:17:31
FreyaShadowbird

#13 Norbit882: Mně se zdá, že má v hlavě nasráno někdo úplně jiný. ;)

#15 Norbit882
23.11.2019 | 19:37:35
Norbit882

#14 FreyaShadowbird: Nebuď na sebe tak tvrdá. Určitě se to zlepší.

24.11.2019 | 9:09:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás