The Witcher (Zaklínač) Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Ciri z Cintry

Princezna pocházející z Cintry, jejíž moc pro ni představuje takovou hrozbu, že ji před ní může ochránit pouze zaklínač Geralt.

Sezóny 1
2019 - 2019

Cirilla Fiona Elen Riannon, jak je princezna známa celým jménem, se narodila v Cintře jako dcera Pavetty a rytíře Dunyho, který měl však jedno velké tajemství. Málokdo ví, že s její rodinou experimentovali elfové, aby vyšlechtili mocnou bytost, a tak po mnoha letech křížení vznikla Ciri. Je označována také jako Lvíče z Cintry nebo Zirael, případně jako Dítě překvapení kvůli zákonu, který uplatnil zaklínač Geralt.

Rodiče jí zemřeli, když byla malá, a tak se o její výchovu postarala královna Calanthé, její babička. Už od dětství viděli Ciri všichni jako neposlušnou princeznu, která se radši prala s ostatními dětmi, než aby se věnovala tanci a dalším aktivitám vhodným pro její postavení.


Ciri se nakonec ujali právě Geralt a čarodějka Yennefer, kteří ji po smrti babičky vychovávali a naučili ji i mnoho ze svých vlastních schopností a dovedností.

První série

S Ciri se setkáváme ve chvíli, kdy si hraje s dětmi z obyčejných rodin, ale byla následně odvedena do hradu, aby se účastnila slavnosti, která měla její rodině představit možné budoucí partnery pro Ciri. Zde byla Ciri donucena k tanci se šlechticem Martinem, zatímco se její babička dozvěděla o blížícím se Nilfgaardu.

Uplynuly dva dny a Ciri zůstala uzavřena na hradě, zatímco její prarodiče bojovali s útočníky z jihu. Calanthé se brzy nato vrátila z prohrané bitvy raněná, ale její manžel Eist bitvu nepřežil. Calanthé nechala následně Ciri odvézt ven z hradu a řekla ji, že musí najít Geralta z Rivie.

Rytíř Lazlo, který Ciri doprovázel, byl ale zabit a dívku se pokusil unést Cahir pracující pro Nilfgaard. Ciri se však ubránila svými schopnostmi, o nichž nevěděla, a unikla do lesa, kde si s pomocí bláta obarvila své nápadně šedé vlasy. Zde se seznámila také s chlapcem Darou, z něhož se postupem času vyklubal elf.

Ciri byla vždycky neposlušná princezna.

I když se Ciri pokusilo pomoci několik cizinců, byli napadeni Nilfgaarďany a dívka tak pokračovala na své cestě jen s Darou. Spolu s ním zamířila do Brokilonu, kde se seznámila s dryádami a uviděla zde také svou první vizi. Brzy ji tu vyhledal rodinný přítel Myšilov, který byl ale dopplerem Adonisem v přestrojení. Ciri na to časem přišla a její cesta s Darou i Adonisem se rozešla.

Ciri se následně seznámila s ženou jménem Zola, která ji nabídla přístřeší, ale princezna původně odmítla. Když byla napadena skupinou mužů, Ciri se ubránila a následně Zolinu nabídku přijala. V lese nedaleko jejího domu se konečně setkala s Geraltem, kterého poznala, i když se nikdy předtím neviděli.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
massx

Moje nejoblíbenější postava. Jen nechápu, proč pořád běhá po lese s tim čertem? :D

17.1.2020 | 2:51:42
Geparder

Ciri zatím super, herečka dobře zvolená :)

8.1.2020 | 2:52:24
Hostik

Zatím nejde úplně hodnotit, její čas přijde :-)

2.1.2020 | 9:24:33
mar.st

Ciri má do budoucna hodně co nabídnout. Její linka nebyla nejlépe provedená, ale postavu mám rád

redaktor
30.12.2019 | 21:47:58
S.T.A.L.K.E.R.

Zatím nemám nic proti. Uvidíme jak to herečka a scénáristi zvládnou s postavou dál.

26.12.2019 | 21:08:45
LukeNight

Těžko hodnotit podle dosavadní role. Zatím je to takové „trdlo“, ale může z něho pořád vyrůst skvělá postava …

25.12.2019 | 8:59:05
Arrow123

Jediná postava, ktorá sa tam vzhľadovo hodí a pri ktorej scénach som mal pocit, že sledujem Zaklínača (ak si odmyslím afroelfa a afrodryadi). Aspoň jeden neprešlap v obsadení. Ale na druhu stranu furt mohla byť čierna …

23.12.2019 | 23:34:00
Aleais

Jediná prirodzene pôsobiaca postava v seriáli, hoci od znalcov hry a kníh čítam a počúvam, že ju tam dali do seriálu moc skoro (no áno, ani ja som dlho nechápala zmysel jej výskytu a jej úlohu, vyjasnenie prišlo až po polovici série!). Som asi na 6-tej časti, takže zatiaľ nič veľkolepé na môj vkus neukázala, ale predpokladám, že sa časom vyfarbí. Otázne je, či to ešte vtedy budem pozerať.

23.12.2019 | 17:43:09
Xavik

Zatím nedávám plnej počet, Ciri působila v první sérce trochu navíc.

admin
21.12.2019 | 12:02:21
Wolfinator1

Holka mile překvapila a hraje to fakt dobře.

20.12.2019 | 19:32:01

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás