The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 363×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Danek

Danek

Vysoce postavený rytíř z Cintry a věrný služebník Calanthé.

Sezóny 1
2019 - 2019

Než válka s Nilfgaardem dorazila do Cintry, probírali Danek spolu s Calanthé a Lazlem příchozího nepřítele. Královnu následně navštívil Geralt z Rivie, který si přijel vyzvednout Ciri, jež mu byla před lety přislíbena skrze zákon překvapení. Calanthé se Geralta nejprve pokoušela obelstít, ale nakonec jej nechala uzavřít do žaláře.

Byl to právě Danek, kdo informoval královský pár, že Nilfgaard už dorazil a dvojice se následně vypravila spolu s armádou do bitvy, které se sám účastnil. Calanthé ale byla raněna, a tak se spolu s ní rytíř vrátil na hrad. Když bylo jasné, že Cintra padla, nařídila Calanthé, aby všichni na hradě spáchali sebevraždu. Co se stalo s Dankem, zatím není jasné.
Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Prostě autoři žijí v přesvědčení, že se středověká střední a východní Evropa hemžila Afričany ve zlaté zbroji anebo se rozhodli pro úlitbu krvelačným multikulturním božským tyranům. Výsledek fakt špatnej.

21.12.2021 | 17:23:32
Michal_

Pseudo-korektnost zvítězila.

21.12.2021 | 0:56:08
Marty.m293

No jo. Každý vladař přece potřebuje nějakého vysoko postaveného černého strážného nebo sluhu, který sice není vlastně vůbec důležitý, vtipný ani zajímavý, ale který se bude objevovat dost často a nápadně, aby si vladař nemusel dělat starosti s obviněním z rasismu.

26.10.2020 | 13:56:41
AzurovyAzure77

Proč ne? Každý Afričan přece pojmenuje svého synka Danek a pošle ho dělat strážce ke dvoru královny…

24.2.2020 | 18:56:29
zabijakptak

Polib nám pr*el Daňku :)

2.2.2020 | 12:33:28
massx

Výpomoc z Wakandy s jasně slovanským jménem (asi aby líp zapadl), díky tomu jménu mi to přijde ještě vtipnější než u Fringilly. Představte si, že by se třeba v asijském fantasy Tygr a Drak vyskytoval někdo podobný.

21.1.2020 | 5:57:33
LeneWillhill

Nevadil mi. Nechápu sice, co dělají lidé tmavé pleti ve zpracování POLSKÉ knižní série (nebo počkat, vlastně to chápu, že), ale nevadil mi.

20.1.2020 | 14:12:06
Arrow123

Proste Danek. Šlachetný rytier z Afriky :)

19.1.2020 | 17:57:06

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama