The Witcher (Zaklínač)
85/100 - 355×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu),

Eithné

Eithné

Královna dryád a vládkyně prastarého lesa Brokilonu.

Sezóny 1
2019 - 2019

Eithné byla nejstarší a nejmoudřejší z dryád a starala se o ochranu starého lesa Brokilonu. Jednoho dne tam zavítala princezna Ciri z Cintry, která tam vyrazila se svým novým kamarádem Darou.

Eithné zde Ciri vysvětlila podstatu lesa a ukázala jí i sílu místní kouzelné vody. Ciri zde nakonec zažila noční můru a Eithné ji proto vzala k Shan-Kayanovi, velkému stromu, který stál ve středu Brokilonu. Shan-Kayan přivedl Ciri vizi, ve které viděla světélkující strom uprostřed pouště.


O pár dní později dostala Ciri na výběr. Buď mohla v lese zůstat, nebo odejít. Do Brokilonu nakonec dorazil doppler v podobě Myšilova a Ciri s Darou odvedl pryč. Ještě před odchodem se s ní Eithné rozloučila a následně tedy odešla s posledním přítelem z Cintry, který jí zbyl.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Orea

Člověk přitom nemusí být vůbec expert, aby mu došlo, že kuše u dryád jsou blbost. Stačí si stoupnout před terč s lukem a kuší a z obojího 5× vystřelit. Nebo se prostě někoho takového zeptat :-D

A ty kopí… no stejně je to jedno, co mají v rukách, protože většina dryád tam furt stojí a čumí v pozadí, místo aby strážily hranice :-D Malou holku jich musí hlídat tucet. Pak se jim tam kdekdo courá, kohokoliv nechají přijít a zase odejít a ještě ho provedou. Ach jo. Ještě že ten seriál není ze světa Sapkowského, tam už by s takovou byly dávno vyhlazeny :-D

Jestli není nakonec jedno, že Eithné vypadá takhle, protože tohle stejně není Brokilon…

2.3.2021 | 2:19:09
Marty.m293

Když jsem viděl hnědé dryády v traileru, řekl jsem si: OK, jsou to vlastně duchové stromů. Hnědá kůže reprezentuje kůru, zelené vlasy zase koruny stromů. Netflix si tam dá černochy a bude pokoj. Jenže to jsem ještě nevěděl, jak příšerně celou linku Brokilon a všechny jeho obyvatele zprzní. Dal bych mínusové body, ale nejhůř je tu holt 20%.

3.11.2020 | 14:15:20
AzurovyAzure77

Kdyby se mě někdo zeptal, co je na seriálu to úplně nejhorší, hned po Triss se mi vybaví dryády a Brokilon. Přitom chybělo tak málo. Vážně se na mě nezlobte, ale koho napadne sebrat lesním divoženkám luky a nahradit je kušemi? -_-

19.5.2020 | 20:55:20
Levascue

Nejen ona, ale i celá linka Brokilonu je naprostý přešlap vedle…někdy se opravdu vyplatí držet předloh a nevymýšlet kraviny.

19.5.2020 | 13:43:51
mar.st

Postava zmasakrovaná a osekaná k nepoznání :(

18.5.2020 | 18:09:03

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama