The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 344×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Filavandrel

Filavandrel

Král elfů, který je nucený skrývat se v horách.

Sezóny 2
2019 - 2021

Když se Geralt z Rivie s bardem Marigoldem vypravili zjistit, co je pravdy na postavě ďábla v Dol Blathanna, tak asi nečekali, že narazí na sylvána a skupinu elfů. Elfové pod vedením Filavandrela je také vzali do zajetí a plánovali, že je zabijí. Zde také Geralt s Marigoldem zjistili, že sylván Torque pro nemocné elfy krade zásoby a oni již nežijí ve svých zlatých palácích, nýbrž v jeskyních.

Filavandrel tedy nechtěl, aby je dvojice odhalila, tak se je chystal zabít a vyprávěl Geraltovi o tom, jak lidé a elfové kdysi spolupracovali, dokud je nepozabíjeli ve velké čistce. Kdyby elfové podle něj slezli z hor, museli by se lidem klanět, tak mu Geralt navrhl, ať se přesunou jinam.


Poté, co jej Toruviel informovala, že jsou tu další elfové připravení bojovat, nechal své zajatce jít a Marigoldovi vynahradil jeho zničenou loutnu svou.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Za to, co udělali s povídku Konec světa, by scénáristé zasloužili pořádný výprask. Herec postavu neztvárnil zle, ale co z toho, když byl na obrazovce celkem asi 3 minuty?

30.12.2021 | 21:14:51
Levascue

Hrůza, ale herec za to nemůže, vynikající povídka byla vydrbaná na kost a tohle z toho vzniklo.

19.2.2020 | 20:21:45
surky3

Není co hodnotit, ta postava nedostala absolutně žádný prostor. Zrovna tahle povídka mě v celé první sérii dopálila nejvíc, takže asi tak.

19.2.2020 | 17:42:27
mar.st

Výborná postava ve skvělém příběhu. Ovšem v rámci seriálu se vytratila jak povídka Konec světa, tak i jeho příběh. Škoda

19.2.2020 | 16:57:58
the Grand Inquisitor

Škoda nevyužitého plného potenciálu.

19.2.2020 | 16:52:30

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama