The Witcher (Zaklínač) Foltest

Foltest

Foltest

Král Temerie a otec princezny Addy, která byla proměněna na strigu.

Sezóny 1
2019 - 2019

Když byl Foltest ještě malý kluk, byl se svou sestrou a rodiči přítomen na bále v Arethuse, kde vládci získávali své nové čaroděje. Uplynulo mnoho let a sám Foltest pak měl ve vlastních službách čarodějku jménem Triss Ranuncul. Málokdo však věděl, že král měl kdysi se svou sestrou milostný vztah, z něhož vzešla dcera jménem Adda. Tu ale proklel žárlivý Ostrit, který královu sestru taktéž miloval a z Addy se tak stala příšera zvaná striga. Tento netvor terorizoval okolí a král na něj vypsal odměnu. Jenže nikomu se jej nepodařilo zastavit.

Jednoho dne však do Wyzimy dorazil Geralt z Rivie, který spolu s Triss odhalil o strize pravdu a místo toho, aby jí jen porazil, tak ji odklel a král tak měl potomka, jenž by jednoho dne mohl usednout na trůn. Král ale zpočátku Geraltovi nevěřil a on jej musel přesvědčovat, což se mu ve výsledku samozřejmě vyplatilo. O několik let později to byl také Foltest, kdo vedl útok na Soddenský pahorek, který čarodějové bránili před Nilfgaardem. Dorazil tam ve správnou chvíli a Nilfgaard byl nakonec poražen.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Strašné. Zoufalé. Ubohé. Zajímalo by mě, jestli ten, kdo dohlížel na casting, vůbec četl knížky. Kdyby ano, tak by věděl, že Foltest je štíhlý, vysoký, bystrý, charismatický a rozhodný monarcha s pevným vystupováním. Seriál se svou verzí arogantního žrouna nedodržel ani jedno kritérium

3.4.2020 | 21:06:16
surky3

Mě se mnohem víc líbil ten herní. Ale tak tohle jde asi taky. Je fakt, že asi takhle většina vládců v tý době mohla vypadat.

12.3.2020 | 16:35:59
Xavik

Foltest je dobrej týpek, ve hrách je hrozně charismatickej, v knihách ujde. Myslím, že v seriálu ho budem vídat ještě často.

admin
8.3.2020 | 22:05:17

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás