The Witcher (Zaklínač) Marigold

Marigold

Marigold

Světem putující bard, který se rozhodl, že bude následovat Geralta a psát písně o jeho dobrodružstvích.

Sezóny 1
2019 - 2019

Většina jej zná jako barda Marigolda a věrného přítele Geralta z Rivie, ale málokdo ví, že je tento sukničkář pravým jménem Julian Alfred Pankratz, vícehrabě de Lettenhowe.

Předtím, než začal putovat světem, vystudoval Marigold univerzitu v Oxenfurtu, načež vyrazil hledat slávu a vřelou náruč rozkošných dívek. Kvůli ženám se samozřejmě mnohokrát dostal do problémů, ale z tohoto důvodu se také spřátelil s Geraltem, který jej musí neustále zachraňovat.


O Geraltovi Marigold nakonec napsal několik písní, z nichž si posluchače nejvíce získal příběh o sylvánovi. Píseň Marigold pojmenoval Tak dej groš zaklínači, ale ve výsledku její text realitě moc neodpovídá, což umělecky zaměřenému a ziskuchtivému bardovi samozřejmě nevadí.

První série

S Marigoldem se poprvé setkáváme v Dol Blathanna, kde je nedobře přijat místním publikem. Jelikož si bard všiml, že Geralt jako jediný na jeho píseň nezareagoval, přisedl si k němu a poprosil jej o názor. Když si Marigold uvědomil, že mluví se zaklínačem, hned to ostatním oznámil, což Geralta přivedlo k zakázce na ďábla. Geralt se tedy vypravil zjistit, co se za oním případem skrývá a Marigold se k němu samozřejmě přidal a snažil se s Geraltem spřátelit.

Společně byli napadeni sylvánem Torquem, který Marigolda omráčil. Geralta však taktéž někdo dostal a oba se probudili v zajetí elfů. Zde zjistili, že Torque krade zásoby pro elfy a byli připraveni, že je elfové zabijí, protože nechtěli svědky. Geralt však elfy přesvědčil a oni je pustili ven. A byť Marigolda připravili o loutnu, dostal novou, načež začal s přípravou písně o tomto dobrodružství.

O pár let později se dvojice setkala po Geraltově boji se selkiemorou, kdy na jeho počest Marigold zapěl svou píseň. Geraltovi poté zaplatil za lázeň a vzal jej s sebou na slavnost v Cintře, kde se hledal nový ženich pro princeznu Pavettu. Byť Marigold chtěl, aby Geralt zůstal v utajení, byl hned prozrazen a připojil se k samotné královně. Marigold zde pak předváděl svá čísla, načež došlo k odhalení zákonu překvapení a celá slavnost změnila smysl.

Marigold doprovázel Geralta na mnoho z jeho dobrodružství.

Po měsících nalezl Marigold Geralta u řeky, kde se snažil vylovit džina, aby se mohl zbavit svého zákonu překvapení. Marigold chtěl ale džina samozřejmě pro sebe a naneštěstí jej také vypustil. Geralt na Marigolda zase omylem použil své první přání, které jej umlčelo, a proto se rychle vydali najít pomoc. Tu získali od čarodějky jménem Yennefer, která chtěla džina taktéž ovládnout. Yen Marigolda vyléčila a Geralt s Yennefer se ve výsledku postarali i o samotného dži­na.

Další dobrodružství, kterého se Marigold účastnil, souviselo s honem na zeleného draka. Jej a Geralta najal do své družiny Borch Tři Kavky, přičemž se ukázalo, že po drakovi jdou i Yennefer, skupina trpaslíků a Boholt se svými Sekáči. Celá výprava se postupem času zmenšovala a chvíli to vypadalo, že umřel i Borch. Z něj se ale vyklubal zlatý drak a Geralt s Yennefer nakonec udělali vše proto, aby ochránili jeho vejce. Marigold byl nakonec odehnán Geraltem, jelikož jej obvinil ze všech svých nedávných problémů.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DC Expert

Ten herec vůbec neumí hrát! A také se do té role Marigolda nehodí! Vůbec neumí hrát a v seriálu je z něj panic. Nejhorší je že z merigolda udělali ukecaného osla on byl pohledný muž a sváděl ženy a také měl hodně bejvalek se kterými se setkal. A tady neomrdal nic. Je otravný a ukecaný, ale takhle se Merigold vůbec nechoval! Zprznil úplně postavu Merigolda a to je co říct! Čtenáři knížek ví, že tu roli posral ato hodně ten jeho charakter. Takže vy debilové koukněte se jak vypadal Merigold v seriálu zaklínač od polských tvůrců a porovnejte ten rozdíl!

29.3.2021 | 22:34:47
Marty.m293

No nevím. Mě teda moc sympatický není. Zpívá dobře, ale v seriálu se pořád tváří, jako kdyby měl pod nosem kravinec. Taky se na něm mohla maskérna trochu vyřádit a naznačit, že od jeho prvního setkání se zaklínačem uplynulo už x let. Navíc mi vadí ještě jedna věc. Tohle bych asi mohl napsat i ke Geraltovi, ale já prostě neměl pocit, že ti dva jsou přátelé. V knížkách Marigold Geralta občas trochu vytáčel, ale jinak byli skvělí. Často filozofovali, příležitostně se zvali na jídlo, sdělovali si, co je nového. Tady za ním Marigold akorát pořád dolízá, Geralt je na něho věčně nasranej a tváří se, že by se nejraději zbavil.

13.1.2021 | 10:34:29
Nika

„Respect doesn't make history“ :D

Nedokážu si představit lepšího Marigolda. Herci role sedla na výbornou.

14.9.2020 | 19:33:07
ThorkiCZ

Je perfektní <3 Geralt a Marigold = Shrek a oslík… :D :D

13.9.2020 | 20:40:34
Ewe-lyn Cressida Destiny

Fakt mě baví :D Herec i postava jsou top :)

18.8.2020 | 16:35:55
AzurovyAzure77

Jeden z mála podařených castingů. Škoda jen že ten herec neumí moc hrát

3.4.2020 | 21:02:16
SanctumClarke

Prostě úžasná postava, moc mě baví poslouchat jeho žvanění. :D

6.3.2020 | 15:56:02
ElleJakobson

Podle fotek jsem mu příliš nevěřila, protože vypadal jako dvojče Ramsayeho Boltona, ale hned při první scéně jsem věděla, že je to Jaskier! Ztvárnění dokonalé a ten hlas!

redaktor
22.2.2020 | 12:14:26
Tamy Happy

Nevypadá zrovna na středověk, ale to je tak jediné co proti němu mám.

19.2.2020 | 23:08:40
Milano33

<3

19.2.2020 | 21:27:47
1

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás