The Witcher (Zaklínač)
85/100 - 355×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu),

Pavetta

Pavetta

Cintranská princezna s nebývalou magickou silou a matka Ciri.

Sezóny 2
2019 - 2021

Pavetta se narodila do cintranské královské rodiny jako dcera královny Calanthé a krále Roegnera. Když její otec vyrazil na lov, ztratil se a narazil na jistého Dunyho, který mu pomohl s tím, že na oplátku žádal zákon překvapení. Tím získal nárok na Pavettinu ruku, o kterou pak šel o mnoho let později žádat. Nikdo ale netušil, že Pavetta vládne nebývalou mocí, kterou získala skrze Starší krev, která jí koluje v žilách. Tyto schopnosti následně získala i její dcera Ciri.

První série

Jednoho dne se Pavetta setkala s mužem jménem Duny, do kterého se zamilovala i přes fakt, že byl zasažen kletbou, která jej měnila do podoby ježka. Pár se miloval v tajnosti a Pavetta s Dunym dokonce otěhotněla, aniž by o tom věděla. Její matka Calanthé však uspořádala zásnubní slavnost, na kterou sezvala šlechtice ze všech krajů světa, byť zařídila již sňatek s Crachem ze Skellige.


Na tuto slavnost zavítal také zaklínač Geralt, kterého okamžitě poznal druid Myšilov, jenž jej seznámil s královskou rodinou. Když na hostinu dorazil i samotný Ježek, Calanthé si vyžádala jeho smrt, ale Pavetta nakonec zasáhla se svými schopnostmi. V tento moment si všichni uvědomili, že se nemohou stavit do cesty zákonu překvapení a sňatek mezi Dunym a Pavettou byl královnou požehnán.

Geralt nakonec zažádal o zákon překvapení, načež vyšlo najevo, že je Pavetta těhotná. Dunymu a Pavettě se nakonec narodila dcera Ciri a oba rodiče následně zahynuli na lodi v bouři, přičemž dívka zůstala se svou babičkou Calanthé.

Druhá série

Pavetta se své dceři zjevila při dvou vizích, které v krátké době prodělala. První měla na Kaer Morhen, když se s Triss Ranuncul snažila ovládnout své schopnosti a druhou dostala, když jí ovládla Voleth Meir.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
AzurovyAzure77

Nechápu, jak je geneticky možné, aby se dvěma tmavovlasým rodičům narodila stříbrnovlasá dcera (zavolejte Neda Starka), ale jinak na epizodní roli slušné

19.5.2020 | 21:02:59

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama