The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 363×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Renfri

Renfri

Princezna zasažená kletbou černého slunce, kvůli které si Geralt vysloužil přezdívku Řezník z Blavikenu.

Sezóny 1
2019 - 2019

Renfri se narodila jako dcera Fredefalka, prince z Creydenu. Kvůli tomu, že byla při narození zasažena kletbou černého slunce, si prožila těžký život. Jako malá byla držena, znásilněna a šlo jí o život, dokud se nepřidala ke zločinné bandě, s níž přísahala pomstu Stregoborovi, čaroději, který ji přivedl na svět a mohl za její neštěstí.

Stala se důležitou pro utváření Geraltova morálního kódu, jelikož právě kvůli ní získal svou přezdívku Řezník z Blavikenu. Členy její party byli Nohorn, Civril, Nimir a Vyr.

První série

S Renfri se poprvé setkáváme v blavikenském hostinci, kde se jako jediná ke Geraltovi chová s úctou. Když se na zaklínače obrátili její muži, odvolala je a koupila mu pití, načež Geralt vyrazil za místním čarodějem, aby mu prodal tělo kikimory. Na místě se dozvěděl, že se jedná o čaroděje Stregobora, který mu pověděl o Renfri a jejím postižení kletbou. Geralt ji ale odmítl zabít, a tak Stregobora opustil.

Renfri následně Geralta vysledovala za městem, kde po něm vyžadovala Stregoborovu lokaci, aby jej mohla zabít. Geralt se jí snažil přesvědčit, ať to nedělá, ale nepodařilo se mu to. S Renfri se setkal ještě jednou, kdy mu potvrdila, že následujícího dne vyráží do Blavikenu. Následně se spolu dvojice vyspala a hned ráno vyrazila Renfri do města. Zde vzala jako rukojmí Marilku, ale Geraltovi se jí ani tentokrát nepodařilo přesvědčit, a tak musel prokletou princeznu zabít, čímž si vysloužil svou děsivou přezdívku.

Renfri o sobě mluvila jako o mutantovi.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Tahle holka se mi fakt líbila, bohužel s námi, narozdíl od takové Fringilly, nepobyla moc dlouho.

21.12.2021 | 17:25:23
deadpoolR

Jako Triss by podle mě byla daleko lepší volba.

17.7.2021 | 13:41:32
AzurovyAzure77

The Triss we deserved

3.4.2020 | 21:10:39
surky3

Za mě nejlepší hereckej výkon v první sérii. Emma byla vynikající. Sakra mě štve že Renfri byla jenom v jedný povídce. Hodnotím jak za komančů. Splnila plán na 120% :D

19.2.2020 | 18:08:37
Kothy

Moc prostoru nemela…

3.2.2020 | 18:20:23
Gabriel22

Nebyla tam dlouho, ale i tak zapůsobila. Nezapomenutelná role. Bylo mi jí líto..

22.1.2020 | 18:59:28
Ramius sen

Škoda jen, že nedostala více prostoru

22.1.2020 | 11:49:05
KingofKing

(spoiler) Skvělá postava. Nikdo jiný (snad kromě Geralta samotného) na mě v seriálu tolik nezapůsobil, pro mě mnohem lepší a sympatičtější než Yennefer — a nemyslím vzhledově, ale prostě měla něco, co ostatní ne… Škoda jí, mohla tam být víc.

20.1.2020 | 21:45:58
alexis

Renfri – má oblíbená postava z povídek. Škoda, že tak brzo umře.

20.1.2020 | 20:56:20
Anikitos

Nejlepší postava, určitě nejlepší z těch ženských postav.

20.1.2020 | 11:23:12
1

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama