The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 342×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Stregobor

Stregobor

Istreddův mistr, který se zabýval studiem kletby černého slunce.

Sezóny 2
2019 - 2021

Stregobor se dlouhou dobu zabýval studiem kletby černého slunce a postižené princezny často zavíral do věží, což vedlo ke vzniku slavných příběhů.

Kromě toho mentoroval nadaného čaroděje Istredda, který byl milostně zapletený s čarodějkou Yennefer. Jako jeden z nejstarších a nejmoudřejších čarodějů byl mimo jiné součástí Konklávy čarodějů, která rozhodovala o osudech království a obecně stála nad všemi politiky.


Když se mu jedna z prokletých princezen rozhodla oplatit to, co jí provedl, začal se skrývat ve věži mistra Iriona, jehož identitu tak převzal. Jednoho dne k němu pak zavítal zaklínač Geralt z Rivie, kterému mistr dal velmi štědrou nabídku.

První série

V době, kdy Istredd studoval magii, pobýval Stregobor na Ban Ardské akademii, kde se cvičili mladí muži v budoucí čaroděje. Istreddovi tehdy dal úkol, aby špehoval Yennefer v Arethuse, což vedlo k tomu, že se dozvěděl o jejím elfím původu. Toho pak využil k tomu, aby zmanipuloval ostatní čaroděje a přesvědčil je, že Yennefer by měli vyslat do Nilfgaardu. Yennefer se však nedala a po své přeměně se vydala do Aedirnu, jak bylo původně plánováno.

Jakožto čaroději studujícímu kletbu černého slunce se jeho výzkum jednoho dne vymkl z rukou, když mu unikla jedna z princezen. Ta mu po letech přísahala pomstu, a tak se začal skrývat, až jej nakonec vysledovala až do Blavikenu, kde žil ve věži mistra Iriona, jenž ji před mnoha lety vystavěl. Zde se setkal s Geraltem, který mu přinesl tělo kikimory na prodej. Stregobor mu nabídl, že bude odměněn, pokud zabije Renfri, ale Geralt odmítl. Renfri však nakonec kvůli záchraně většího počtu lidí zabil, ale Stregobor jej následně vyhnal z města, když mu zaklínač odmítl vydat tělo ke studiu.

Stregobora jsme vídali poměrně často.

I po letech se Stregobor nadále účastnil porad Konklávy, která tentokrát rozhodovala nad osudem Cintry. Jako jeden z čarodějů byl proti válce s Nilfgaardem a Cintře odmítal pomoci, jelikož již léta odmítali asistenci mágů. Většina čarodějů ale stála za Stregoborem, takže proti Nilfgaardu vyrazila bojovat pouze hrstka nadaných čarodějů a čarodějek.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Velmi dobře zahranej šmejd.

21.12.2021 | 17:17:00
AzurovyAzure77

Jedna z mála důstojně obsazených a i charakterově vyjádřených postav, kterou se do seriálu podařilo z knih přenést

21.2.2020 | 10:25:36
surky3

Zbožňuju Renfri, takže asi tak. Už v knize jsem chtěl ať ho zapíchne. Herec to ale odehrál dobře, Celkově ale tuhle postavu úplně nesnáším. Obecně tenhle typ lidí jsou ty největší svině.

19.2.2020 | 18:31:50
Kothy

smejd

3.2.2020 | 20:27:17
massx

Asi nejlíp obsazená postava. Po roli v Domku z karet si zde Lars zahrál dalšího nepříliš sympatickýho politika. Snad ho ještě uvidíme.

21.1.2020 | 6:21:34
mar.st

Víc prostoru si zaslouží. Předpokládám, že bude sloužit jako již známá postava v kruhu čarodějů, místo toho, aby museli představovat další členy Rady. Předpokládám, že se ho zbaví při puči na Thaneddu. Možná ho úplně nahradí za takového Terranovu nebo již zmíněného Gedymdeitha :)

20.1.2020 | 22:33:18
Levascue

Ze zbabělého a prohnaného čaroděje udělali nového Hen Gedymdeitha…

19.1.2020 | 19:40:54
Xavik

Jsem rád, že v seriálu dostává tolik prostoru.

admin
19.1.2020 | 12:21:20

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama