The Witcher (Zaklínač)
85/100 - 352×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mecia Simson (Francesca Findabair), Kim Bodnia (Vesemir), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu),

Vesemir

Vesemir

Starý zaklínač, který vycvičil Geralta a v mládí pomohl se znovuobnovením zaklínačské školy.

Sezóny 1
2021 - 2021

Vlčí sen

Vesemir se narodil do rodiny služebníků a stejně jako jeho otec složil rodu Wenckových. Tou dobou byl zamilovaný do jiné služebné Illyany a spolu byli vysláni, aby získali pro svou paní lék na šílenství. Dvojice tak také okradla obchodníka, což zaujalo pozornost zaklínače Deglana. Ten je udat nechtěl, ale naopak měl zájem o setkání s jejich paní, protože věděl, k čemu onen lék slouží. Za její šílenství ve skutečnosti mohl netvor a Vesemir zaklínači nabídl při odchytu pomoc a když viděl, kolik vydělal, toužil po tom být víc než jen služebník. Vesemir tak opustil Illyanu a přidal se k zaklínačům.

Z mladíka se stal zkušený zaklínač a během svých cest se dokonce spřátelil s elfem Filavandrelem. V roce 1165 zachránil mladého chlapce před lešijem, který se lišil od všech, které kdy potkal. Při znovushledání s Filavandrelem zjistil, že lešij mluvil mrtvým, elfským dialektem, kdy také zmínil zmizelé elfské dívky včetně Kitsu, která jej ovládala. Vesemir se na tom odmítl dále podílet, tak se na to Filavandrel podíval sám.


Zpátky na Kaer Morhen se setkal se svým mistrem i dalšími zaklínači a s Lukou jel následně Vesemir do města, kde se dostali do potyčky a byli zavřeni do žaláře. Po propuštění se setkal s již zestárlou Illyanou a ona mu povykládala o svém životě. Aby ale dostali amnestii, museli zaklínači zabít netvora, který vraždil lidi v lesích u Ard Carraigh. Vesemira v tomto úkolu doprovodila čarodějka Tetra, kdy je úkol dovedl ke Kitsu a zajatému Filavandrelovi. Vesemir zjistil, že Kitsu vyrábí monstra a došlo mu, že totéž nyní dělají také zaklínači na Kaer Morhen a rozhodl se jim v tom zabránit. Vesemir přežil jako jeden z mála a ujal se chlapců Remuse, Lamberta, Eskela a Geralta, z nichž následně vyrostli zkušení zaklínači.

Druhá série

Uplynulo mnoho let a Geralt se na Kaer Morhen vrátil spolu s Ciri, kdy je Vesemir samozřejmě přivítal. Když Geralt užil zákonu překvapení, Vesemir jej před tím varoval, ale Geralt věděl, že musí dívku zachránit a dovést ji na hradiště, kde bude v bezpečí. Vesemir mu také připomněl, co se stalo posledně, když se zaklínači míchali do dvorních pletich.

Vesemir byl pro Geralta otcovskou figurou.

Dívku Vesemir učil o dědictví zaklínačů a jejich minulosti. Vyprávěl ji příběh zaklínače Klefa a Voleth Meir, aniž by tušil, že se s ní brzy sami střetnou. Sám pak chtěl po Ciri nějaké odpovědi, a když se Eskel proměnil v lešije, s Geraltem jej museli zabít. Eskela následně Vesemir pitval, aby zjistil, proč se přeměnil a Eskelovo tělo nakonec odnesli do jeskyně. Když Vesemir objevil květiny, které rostou ze starší krve, došlo mu, že Ciri je klíčem k vytvoření nových zaklínačů. Ciri mu nabídla pomoc, ale sama chtěla v zaklínačku proměnit, čemuž Geralt nakonec zabránil. Do pevnosti později vtrhl Rience a mutagen z Ciriiny krve jim ukradl.

Když se Geralt s Ciri vrátili po putování na Kaer Morhen, přitáhli s sebou Voleth Meir. Ta málem Vesemira zabila ve spánku. Několik zaklínačů již ale bylo po smrti, což Vesemira rozčílilo a ten chtěl posedlou Ciri zabít. Voleth Meir nakonec přivolala do hradiště bazilišky, kteří zaklínače zaměstnali a Geralt s Yennefer porazili Voleth Meir pomocí lsti.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Blackhand47XD

Skvěle obsazen, skvělá vizáž, osobnost zkazili

webmaster, grafik
19.11.2022 | 23:40:41
AzurovyAzure77

Vzhledem k slušnému obsazení jsem čekal trefu do černého, ale tahle verze nemá s Vesemirem nic společného

19.11.2022 | 22:28:33
Xavik

Vzhledově skvělý, povahově zcela mimo.

admin
17.11.2022 | 10:33:40

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama