The Witcher (Zaklínač)
86/100 - 344×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Joey Batey (Marigold), Tom Canton (Filavandrel), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Adam Levy (Myšilov), Lars Mikkelsen (Stregobor)

Vilgefortz z Roggeveenu

Vilgefortz z Roggeveenu

Prohnaný čaroděj s tajemným původem.

Sezóny 2
2019 - 2021

První série

S Vilgefortzem se poprvé setkáváme, když se vydává za Yennefer do Nazairu, aby ji požádal o pomoc. Podle něj Nilfgaard získává mágy na svou stranu a on spolu s Tissaiou chtěl, aby jej doprovodila na Arethusu a postavila se na stranu Severu. K překvapení Yennefer o tom Tissaia nevěděla a vyšlo najevo, že Vilgefortz akorát chtěl, aby se k nim přidala. Ostatní mágové jeho obavy nesdíleli, mysleli si, že jim Cintra bude stačit a dál pokračovat nebudou. Několik mágů se však rozhodlo, že půjdou do boje, a mezi nimi byl samozřejmě i Vilgefortz.

Na Soddenském pahorku se jich tak sešlo něco kolem šedesáti a bránili zde oblast, než dorazily spojené síly Temerie a Kaedwenu. Nilfgaard zaútočil v noci a mágů nakonec zůstalo stát pouze dvaadvacet. Na příkaz Yennefer se Vilgefortz přesunul portálem do Cahirovy lokace, kde pobil několik vojáků. Cahir ale čaroděje porazil a svrhl jej z kopce. Když přišel k vědomí, našel zraněného spojence, kterého místo záchrany zabil palcátem.


Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Rozpačitá postava. Snad nejmocnější čaroděj světa vykreslenej u Soddenu jako učedník. Hm.

21.12.2021 | 17:14:37
AzurovyAzure77

Herec dobrej, ale co předvedli scénáristi s jeho postavou u Soddenu je výsměch

3.11.2020 | 14:48:42
mar.st

No krása, tady máme chytrého, mladého a pohledného čaroděje, který není tak úplně tím, za koho se vydává.

doufejme, že to dokáže utáhnout jako jeden z hlavních záporáků

3.11.2020 | 12:54:02

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama