Titans Conner Kent

Conner Kent

Conner Kent

Pokus laboratoří Cadmus, který vznikl smícháním DNA Clarka Kenta a Lexe Luthora.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Conner Kent
Alias: Superboy, Metropolis Kid
Výška: 1,75 m
Váha: 68 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Tom Grummett a Karl Kesel
Představitel: Joshua Orpin
Poprvé se objevil v: The Adventures of Superman #500 (červen 1993)

O Connerovi

Původně pokus zlotřilé firmy Cadmus, který se ale nakonec přidal k superhrdinským týmům, to je Conner Kent. Komiksový Superboy má za sebou dobrodružství po boku všelijakých týmů.


Komiksy

Conner vstoupil do komiksů v roce 1995 jako vědecký pokus laboratoří Cadmus a měl za úkol nahradit Supermana, jenž zemřel Doomsdayovou rukou. Když dorazil do Metropolisu, začal si říkat Superman a spolu s Eradicatorem, Steelem a Cyborg Supermanem začal bránit město. Když byl Muž z oceli vzkříšen, přidal se k němu a přijal přezdívku Metropolis Kid. Následně znovu pracoval pro Cadma, dokud se nepřidal k Young Justice.

V řadách této superhrdinské ekipy přijal jméno Superboy a pomáhal porazit takové padouchy jako Captain Nazi, Metallo či Poison Ivy. Následně se Conner, tentokráte s krytím coby bratranec Clarka Kenta, přidal k Teen Titans a i v jejich řadách se zúčastnil mnoha velkých bojů. Podobně jako Kal-L (Superman ze Země-2) pak Conner zemřel během událostí Infinite Crisis při souboji se Superboyem-Prime. V New 52 byl jeho origin pozměněn a z Connera se stal pokus organizace N.O.W.H.E.R.E. Během událostí Forever Evil porazil Jona Kenta ze Země-3. V současné kontinuitě DC Rebirth Conner Kent neexistuje a roli Superboye převzal právě Jonathan Lane Kent, syn Supermana a Lois Lane.

Conner Kent během série New 52. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Conner se coby Superboy objevil ve filmech The Death of Superman a Reign of Supermen, kde jej namluvil Cameron Monaghan. Mnohem více se prosadil na televizních obrazovkách, kde jsme jej viděli ve Smallville v podání Lucase Grabeela. Rovněž je jednou z hlavních postav animovaného hitu Young Justice. Zde jej dabuje Nolan North.

Superboy v seriálu Smallville. Foto: CW

Videohry

Conner se objevil jako Superboy v lego hrách Lego Batman 2: DC Super Heroes, Lego Batman 3: Beyond Gotham či Lego DC Super-Villains, kde jej mluvil Scott Porter. Ukázal se rovněž jako nehratelná postava v DC Universe Online s hlasem Grega Millera.

Superboy z DC Rebirth v Lego DC Super-Villains. Foto: TT Games

Titans

Joshua Orpin jako Conner Kent. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Bruce.Kent

Mám tohohle hodnýho ňoumu rád.

11.9.2021 | 12:09:11
CaptainDeadpool

nesnáším supermana… ale super boy je týpek..

25.8.2021 | 22:15:50
Stardos

Já moc fanda super family nejsem, ale tahle verze Superboye je super

14.8.2021 | 14:07:58
TheFlashFan

V pohodě.

17.1.2020 | 17:14:30

Titulky

Titulky ke třetí řadě už bohužel z časových důvodů překládat nebudeme.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás