Top Gear
96/100 - 97×

Top Gear

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May (v současnosti Chris Harris, Paddy McGuinness a Freddie Flintoff) v zábavném pořadu o autech a všem co s nimi souvisí. Seriál se těší velké divácké oblíbenosti i mimo okruh auto-moto fanoušků díky servírovaným velkým porcím suchého anglického humoru sehraných moderátorů a někdy skutečně ztřeštěným nápadům na způsob testování nových aut.

VB | 2002 | Pauza
vysílání
32 sezón | BBC One, BBC Two | 60 minut
žánr
Reality show, Sportovní
hrají
Jeremy Clarkson (Jeremy Clarkson), Richard Hammond (Richard Hammond), James May (James May), Matt LeBlanc (Matt LeBlanc),

Sledovanost a hodnocení současného Top Gearu oproti předchozím sériím

Sledovanost a hodnocení současného Top Gearu oproti předchozím sériím

Současná verze pořadu Top Gear se nemůže vyhnout neustálému porovnávání s předchozími sériemi pod taktovkou Jeremyho Clarksona. Ale nakolik se vůbec liší sledovanost a hodnocení nového a starého Top Gearu?

2 0
7.1.2023

Prvních 22 sezón se neslo ve znamení trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May (i když první sérii místo Jamese moderoval Jason Dawe). Během 22. série byl však Clarkson vyhozen a Richard s Jamesem dali výpověď. Následné 23. série se ujal moderátor Chris Evans, se kterým ale bylo tolik problémů, že po konci série odešel.

Následující tři série (24., 25. a 26.) pak moderovala trojice Matt LeBlanc, Chris Harris a Rory Reid, než se Matt s Rorym rozhodli odejít. Od 27. série se tak ke Chrisovi připojili Freddie Flintoff a Paddy McGuinness, a tato trojice pořad moderuje dodnes.

Nejdříve se podíváme na sledovanost pořadu. Prvních osm sérií mělo vyrovnanou sledovanost kolem čtyř milionů diváků. Výrazný nárůst sledovanosti Top Gear zaznamenal startem deváté série, tedy po nehodě Richarda Hammonda. Díky tomu se sledovanost vyšvihla na šest až sedm milionů diváků, která jim zůstala až do konce 22. série, i když postupně pomalu klesala. S příchodem nových moderátorů sledovanost strmě klesla, a úplného dna kolem dva a půl milionu diváků dosáhla během 26. série.

Tehdy však pořad opustili Matt a Rory, a s příchodem současné trojice sledovanost opět stoupla, a to až na předchozích šest milionů diváků během 30. a 31. série. Může za to přesun pořadu na lukrativnější stanici BBC One začátkem 29. série. Nicméně pak sledovanost opět klesla a ustálila se na současných čtyřech milionech diváků, tedy stejně, jako mělo prvních osm řad starého pořadu.

Ve výsledku dosáhla největší sledovanosti 16. série (7 190 000 diváků), zatímco nejhorší (2 350 000 diváků) měla 26. série. Největší sledovanost 8 350 000 diváků získala epizoda S10E08, zatímco tu nejnižší (2 200 000 diváků) měla epizoda S26E04. Současný Top Gear měl nejvyšší sledovanost u epizody S30E02, která dosáhla 7 030 000 diváků.

(Sledovanost pořadu Top Gear. Zdroj: Wikipedie)

Pro hodnocení epizod jsme se podívali na stránku IMDb, odkud jsme udělali průměr každé série. Hodnocení pořadu dlouhodobě stoupalo již od první série, která má průměrné hodnocení 72 %, až po vrchol během 19. a 22. série, které dosáhly nejvyššího hodnocení 86 %. Nejhoršího hodnocení pak dosáhla 23. série s Evansem, a to pouhých 26 %. Po příchodu Matta hodnocení znovu stouplo a od doby, co pořad začala moderovat současná trojice, se hodnocení ustálilo na zhruba šedesáti procentech.

Pokud se podíváme na jednotlivé epizody, nejlepší hodnocení 94 % získal Vietnamský speciál a poslední epizoda s Jeremym S22E08. Nejhorší hodnocení má první epizoda s Evansem S23E01, a to 22 %.

(Hodnocení pořadu Top Gear.)

Diskuze /2

vindis

jj. Evans byl trapák. Nedalo se na to vůbec koukat, a tím Top Gear totálně degradoval. I tak nikdo už nenahradí trojici Clarkson, Hammond, May. Je to sehraná trojice, která je zárukou dobrého dílu. Trojice LeBlanc, Harris a Reid nebyla špatná a řekl bych, že byla i lepší než současná trojka. Scény byly zábavnější. Jen to jaksi degradoval neangličan LeBlanc. Nebylo to takové britské, nebyl to pravý Top Gear. Současná trojice Harris, Flintoff a McGuinness se ze začátku hledala a nebylo to ono. Pak už se našli a bylo to lepší. I tak je to stále slabé.

8.1.2023 | 10:54:12
erpe78

S trojicí LeBlanc, Reed a Harris bych byl i spokojenější. Cítil jsem z těch epizod takovou tu lehkost humoru a nehranou zábavu, strašně si sedli. LeBlanc tam vnesl ty těžký stroje a snad v každé epizodě přišel s nějakou takovou pikoškou :-) Jakmile s Reedem odešel a Harris dostal ty dva nový do party, tak to celou jednu sezónu vypadalo, že se spíš trápí a vypadalo to, jakoby ho ti dva přišli jen šikanovat…nevím jakej byl záměr, ale takhle to vypadalo a bylo to trapný. Hned následující sezónu ubrali a nová tvojka si začala tvořit vlastní chemii :-) Dneska už mě to alespoň neuráží a rád na to pořád koukám, ale nikdy už mi nikdo nevyvrátí názor, že stará trojice byla nejlepší. Na druhou stranu kdoví, kam by se v TG postupně dostali oni…stárnou a i v TGT postupně ubírali až se to celý začíná vytrácet do ztracena. Naštěstí každej si udělal i vlastní pořad a všem se to daří, takže pořád je na co koukat a pořád se potvrzuje, že Clarkson, Hammon a May jsou nenahraditelní a originální :-) Chybí mi ty starý TG, ale nic netrvá věčně :-)

8.1.2023 | 12:32:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filtr seriálů
Reklama