Top Gear
98/100 - 79×

Top Gear

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May v zábavném pořadu o autech a všem co s nimi souvisí. Seriál se těší velké divácké oblíbenosti i mimo okruh auto-moto fanoušků díky servírovaným velkým porcím suchého anglického humoru sehraných moderátorů a někdy skutečně ztřeštěným nápadům na způsob testování nových aut.

VB | 2002 | Pauza
vysílání
24 sezón | BBC Two | 60 minut


Clarkson umí kontroverze i bez Top Gear

Clarkson umí kontroverze i bez Top Gear

Tedy rozhodně bez toho, aby vystupoval v televizi. Pro tištěnou verzi Top Gear, kterou vydává také BBC, se aktuálně rozepsal o tom, jaké je to cestovat taxíkem po Londýně. Vlastně se pustil do všech způsobů cestování, které můžete jako obyvatel Londýna využít, ale zrovna taxíky, řízené cizinci, to schytaly nejvíce.


4 0
18.3.2015

Ačkoliv od minulého týdne není Jeremy Clarkson moderátorem televizního Top Gear, do tištěného magazínu Top Gear se ještě jeho názory dostaly. Jestli je to pouze doběh původní spolupráce a text vznikl před vyhazovem, a nebo je to způsob, jak udržet Clarksona alespoň v takové pozici, o tom se agentury nezmiňují, ale fakt je ten, že ve svém sloupku se Clarkson rozepsal tak, jak ho dobře známe.

Na téma cestování, konkrétně jak cestovat jinak než autem, Clarkson píše: „Můžete jet vlakem. Dneska je ale dražší jet vlakem do Leedsu, než bydlet tam, kde jste teď a koupit si tam dům. Můžete jet autobusem. Je plný lidí, co jsou buď nemocní nebo ožralí a chtějí vám nejradši zapíchnout nůž do krku. Můžete jet na kole. Tedy nemůžeme, to rovnou vyloučíme.“


A dál to začíná být zajímavé: „Můžete se nechat svést někým jiným, tedy jet taxíkem. V Londýně jsou dva druhy taxikářů. Jedni pocházejí ze zemí, o kterých jste v životě neslyšeli, mají auto plné voňavek a olejíčků. Nikdy nevědí, kam mají jet a nikdy se nikam nedostanou, protože nejsou zvyklí do auta dát benzín víc než za dvě libry. Druzí jsou oblečení v obleku a jezdí mercedesem třídy S. Ti přesně vědí, kam mají jet, ale vždy si velmi slušně řeknou o 7 a půl tisíce liber za míli.“

Ještě si dloubnul do řidičů ze severní části země, které označil za žokeje a jejich styl jízdy popsal slovy „řídí Dacie, které si koupili mimo Anglii, a tam nejsou zvyklí na asfalt, a proto si myslí, že nejvyšší rychlost je 60 km za hodinu.“

A co jinak v celé záležitost okolo vyhazovu Clarksona nového? Zatím zdá se nic, podle BBC vyšetřování stále probíhá, podpisy pod petici se sbírají, ale celá věc se dál nehýbe. Nezbývá než dál vyčkávat.

Diskuze /2

TomášMarný

A co je na tom kontroverzního nebo šokujícího .. dyť má vlastně pravdu. Nebojí se říkat své názory nahlas, dy´právě Anglie je kolébka moderní společnosti … a jako svoboda slova je už omezováná? .. Tak má názor na imigranty no .. nechápu proč ho za to všichni soudí .. si jednou zanadává na Araby a je z toho halo … Pro mě je to prostě velice dobrý moderátor .. a jeho odejmutí z TopGearu by byla obrovská škoda!

#2 Nichego
18.3.2015 | 12:51:30
Nichego

#1 TomášMarný: Neřekl bych tak úplně škoda, BBC měla v tomhle poměrně svázaný ruce. Jako veřejnoprávní televize musí držet svoje zaměstnance na uzdě a v tomhle případě jim pravděpodobně nezbylo nic jinýho, než mu neprodloužit smlouvu. Koneckonců pro Clarksona to taky nejspíš nebude špatný, jelikož si přijde na Amazonu na více peněz, bude mít větší rozpočet na jednotlivý díly a hlavně bude mnohem míň omezovanej co se výroků týče.

21.6.2016 | 19:13:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!