True Blood (Pravá krev)
86/100 - 261×

True Blood(Pravá krev)

Představte si, že sdílíte jeden svět s upíry. V rámci možností se tolerujete, prodáváte jim balenou krev, necháte jim vlastní úřady, bary a umožníte jim pohybovat se mezi vámi. Oni vás na oplátku nechají žít.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | HBO | 50 minut
žánr
Drama, Fantasy
hrají
Anna Paquin (Sookie Stackhouse), Stephen Moyer (Bill Compton), Alexander Skarsgård (Eric Northman), Joe Manganiello (Alcide Herveaux), Deborah Ann Woll (Jessica Hamby), Chris Bauer (Andy Bellefleur), Nelsan Ellis (Lafayette Reynolds), Rutina Wesley (Tara Thornton), Todd Lowe (Terry Bellefleur), Adina Porter (Lettie Mae Thornton),

S04E01: She's Not There

S04E01: She's Not There
cz sk
26.6.2011
5 420 000
57 minut

První scéna se odehrává ve světě víl, uprostřed nádvoří se stromem, který rodí LUMIERE – zlatě svítící plody – se objeví Sookie a Claudine. Claudine přizná Sookie, že je její vílí kmotřička. Když se prochází kolem, potká Sookie Barryho s jeho kmotrem Lloydem, poslíčka z hotelu, kterého poznala ve druhé řadě a zjistila, že je telepat. Sookie nabídnou lumiere, ta se ale tváří podezřívavě a nechce ji sníst. Když se rozhlíží kolem, zaujme ji jeden člověk, přistoupí k němu a zjistí, že je to její dědeček Earl. Ten si na ni vzpomene – konkrétně na její narozeniny, které měla před dvaceti lety.

Earl se ptá, jesli babička umřela poklidně a diví se, jak je možné, že od doby co odešel uteklo tolik let, když on tu byl snad jenom pár hodin. Najednou Sookie začne vidět zvláštní věci a telepaticky řekne Earlovi, že celé toto místo je past. Neuvědomí si ale, že je můžou všichni slyšet. Z davu najednou vystoupí žena, která se představí jako Mab. Sookie se od ní dozví, že to byla ona, kdo pro ni nechala poslat. Mab pak nutí Sookie lumiérku, ta ji ale hodí na zem, kde se rozprskne v odpornou hnědou hmotu. Mab se rozčílí a vynadá Sookie za to, že dovolila upírovi napít se její krve. Dříve prý upíři málem vypili všechny víly a ti, kteří zbyli, se teď musí ukrývat na tomto místě. To chce ale změnit a zavelí ke sklizni – sklizni lidí. Když Mab zkouší Sookie vecpat do úst lumiérku, změní se jí jemný hlas v hrubý a Sookie Mab pomocí svého zářivého světla odhodí pryč. Vše okolo se najednou promění ve tmavou škaredou krajinu, i víly jsou hnusné, otrhané, vypadají jako skřeti.

Sookie začne s Earlem utíkat pryč, Mab jenom zakřičí, ať ji nenechají uprchnout. Jeden z víl po nich hodí modře svítící zapálenou kouli, která po dopadu vybuchne jako šrapnel. Následují další a další koule, najednou je při útěku chytnou dva muži. Jednoho koule zabije, druhý jim slíbí, že je dostane pryč. Na skále nad nimi už jsou připraveni další mužovi pomocníci, kteří začnou pálit po vílách. Sookie, Earl a muž doběhnou k propasti, muž jim nařídí, aby do ní skočili. Sookie nechce, muž jí řekne, že je bratr Claudine a Královna chce nadobro oddělit svět víl a lidí. On si to ale nepřeje, protože lidský svět kdysi byl i jejich světem a je to jejich přirozené právo mezi nimi cestovat. Protože Sookie nesnědla lumiérku, může vílí svět opustit jen ona, Earl musí zůstat. Na skále nad nimi se najednou objeví Mab, začne zavírat propast a nařkne muže, že všechno co říká jsou lži. Earl na poslední chvíli Sookie strhne a spadnou spolu dolů – objeví se na druhé straně na hřbitově v Bon Temps. Eric a Bill se probudí.

Earlovi je špatně, občas se celé jeho tělo rozzáří. Chce po Sookie, aby viděl hrob její babičky a rodičů. Omluví se, že je nikdy nechtěl opustit. Pak se sesype k zemi a pomalu umírá, předá Sookie hodinky, které má dát Jasonovi a pak zmizí.

Když se Sookie vrátí domů, zjistí, že jsou u nich nějací muži a vyhánějí ji odtud, uvnitř je všechno zakryté bílými plachtami jakoby určeno ke stěhování. Muži zavolají policii, protože Sookie nechce odejít, ta si sedne do kuchyně ke stolu a prohlíží si hodinky – je na nich vyryto „Earlovi s láskou Adele“. Do domu najednou vstoupí Jason v policejní uniformě. Je strašně překvapený, že ji vidí, myslel si, že je mrtvá. Pak jí sdělí, že byla pryč více než rok.

Jason vysvětluje Sookie, že prodal její dům, její věci jsou ale stále v domě, i když zabalené. Dům si koupila realitní kancelář AIK, nabídla Jasonovi hodně peněz. Sookie je prvně nazlobená, že ji Jason jenom tak nechal jít, on se ale brání, že udělal všechno proto, aby ji našel, po roce už ale chtěl celou smutnou kapitolu raději uzavřít. Jason sice Sookie věří, že byla v zemi víl, ona mu pak předá dědečkovy hodinky a vysvětlí mu, že v jejich světě čas plyne jinak.

Sookie vyjde ven z domu a hned se u ní objeví Bill. Chce vědět, jestli byla s Claudine, ona mu to ale nechce říct. Bill si myslel, že už je mrtvá, objeví se ale najednou Eric a řekne, že měl stále naději, že Sookie žije. Bill však Ericovi rozkáže, aby odešel zpátky do Fangtasie a Eric ho poslechne. Předtím ale Sookie řekne, že všichni ostatní se vzdali naděje, on ale jako jediný ne.

Když Eric zmizí, přijede Andy a je překvapený jako všichni ostatní, že žije, a chce ji hned odvézt na stanici, aby sepsali zprávu. Pak po ní najednou vyjede a začne křičet, že strávil víc jak rok jejím hledáním. Bill se jí zastane a řekne Andymu, že pracovala pro něj v utajení, Andyho to ještě víc rozčílí a pak začne vyřvávat, že kvůli Sookie přišel o ocenění za nejbezpečnější město Louisiany. Jason se na něj naštve a odvede ho do auta, kde mu začne vyčítat, že zase bere Véčko.

Jesus zavede Lafayette do krámku Moon Godesses, kde ho chce seznámit s magií a ženou, jménem Marnie. Lafayette nechce, protože už deset měsíců neměl žádné vidiny a bojí se, že by se mu mohly vrátit, Jesus ho ale přemluví. Hned u vchodu je uvítá Holly a Katie, Marnie sama pak někde uprostřed magického kruhu k sobě zavolá Lafayetta. Nejprve se ho vyptává, zda nezdá někoho jménem Edith nebo Edie, potom ale zmíní jméno Eddie – Lafayettovi se vybaví upír Eddie, se kterým se scházel a kterého nakonec vysál Jason se svou tehdejší přítelkyní. To mu taky Marnie řekne, Lafayette se lekne a uskočí, Marnie se probere a začne mluvit svým normálním hlasem. Lafayette se naštve na Jesuse, že jim o Eddiem řekl a odejde pryč.

Arlene se vrátí domů, na zemi najde svého syna Mikeyho a kolem něj panenky barbie, všechny bez hlavy. Terry se snaží Arlene uklidnit, že je to normální a že v Mikeym není nic zlého z Reneho.

V New Orleans někde v klubu probíhají dívčí zápasy v kleci. Jednou z účastnic je i Tara, která před rokem odjela z Bon Temps.

Hoyt přijde domů za Jessicou do jejich domu. Je rozmrzelý z práce, unavený a hladový a oba dva se pohádají, protože Jessica mu nevaří, jelikož jí to přijde nechutné, zacházet s jídlem, které je mrtvé. Jessica taky zmíní, že ji Hoytova matka chtěla zastřelit. Nakonec se oba dva začnou smát.

Sookie se dívá na televizi, přisedne si k ní Jason, který se jí svěří, že to, že se mu vrátila, je asi nejšťastnější věc, která se mu v životě stala. Sookie pak znovu nadhodí, že ji štve, že Jason prodal její dům, ale že zkusí zavolat jejich právníkovi Sidovi Mattovi, jestli by AIK nechtěla výměnou za dům zpátky peníze.

Nan Flanaganová natáčí ve Fangtasii upoutávku na bar, aby si zase po událostech s Russellem Edgingtonem získali zpátky přízeň lidí. Nan je nespokojená s Paminým podáním a nechá ji vystřídat Ericem. Mezitím má proslov i Bill při otevírání nového centra Bon Temps – zjevně se z něj teď stal politik.Vyzdvihne i jméno Bontempské obchodní strany, kterou vede Portia Bellefleurová.

Tara si jde zakouřit před ringem, kde právě vyhrála. Přistoupí k ní jedna žena a začnou se líbat. Za plotem je pozoruje nějaký úchyl a nabízí jim peníze, když mu předvedou něco víc. Tařina přítelkyně Naomi mu začne vyhrožovat, ať jim dá pokoj, jinak mu nakope zadek. Tara ji musí trochu držet na uzdě a pak jenom s pár dobře mířenými urážkami s Naomi odkráčí vítězně pryč. Zvláštní však je, že Naomi ji oslovuje jako Toni.

Arlene a Terry se radostně vítají se Sookie v baru Merlottes. Obejmout ji přijde i Lafayette. Ptá se ho na Taru a dozví se, že se Tara odstěhovala. Nejprve do Houstonu, pak do Santa Fe, posílá Lafayettovi jenom pohledy. Teď ale sám neví kde je, myslí si ale, že podle všeho se má lépe.

Za Sookie pak přijde Sam, je na ni protivný, ale nakonec ji zaměstná aspoň na půl úvazku. Jesus přijde za Lafayettem do kuchyně vysvětlit mu celou záležitost s Marnie a opět ho přesvědčit, že v sobě má magii, kterou by měl objevit. Z rozhovoru je ale vyruší Andy, který chce s Lafayettem mluvit o samotě. Když Jesus odchází, pozve Lafayetta ještě na setkání do Moon Godesses.

Andy po Lafyettovi vyjede, že chce Véčko, chytne ho pod krkem, dokud ho nezastaví Jason a pošle Andyho pryč. Lafayetta pak poprosí, aby o tom nikde nemluvil. Do Merlottes přijde paní Fortenberryová s Tommy, který má poraněnou nohu v dlaze. Usednou ke stolu, Tommy pronese modlitbu a dají se do jídla. U něj Tommy mluví se Samem. Ten se ho vyptává na rehabilitaci, kterou mu platí a Tommy ho nazpátek popíchne s kurzem ovládání vzteku.

Tara si zrovna užívá v posteli s Naomi, když jí dojde zpráva od Lafayetta, že Sookie je naživu. Naomi ale řekne, že jí píše její otec o smrti její babičky. Nikam ale odjet nechce a zůstane s Naomi.

Sookie má schůzku s Poritou, protože Sid je poslední dobou neustále v nemocnici a ona teď za něj převzala firmu. Dozví se od ní také, že opravda domu stála padesát tisíc dolarů a AIK chce minimálně tuhle částu zpátky. Sookie pak slyší její myšlenky o tom, že jí je Sookie líto a že se o ní Bill vůbec nezmiňuje.

Jessica je s Hoytem ve Fangtasii, přijde za ní chlápek jménem Matt a chvíli s ní mluví, zrovna když se Hoyt nedívá. Jessica ho pak ale odpálkuje, že tu má přítele, pořád po Mattovi ale pokukuje, pak si rychle odskočí na záchod. Tam za ní přijde Pam a vyptává se jí na Hoyta a na to, jak pohledem vyzývá všechny ostatní v místnosti. Jess se naštve a odejde s Hoytem domů.

Sam je na večeři se svými třemi přáteli. Jednou z nich je i učitelka Luna, pak také muž jménem Emory a další žena, jejíž jméno je zatím neznámé. Trochu se opijí, najednou se začnou všichni vysvlékat a z domu po chvíli všichni čtyři vyběhnou ven jako koně.

Jason přijíždí večer do Hotshotu s jídlem pro své svěřence. Dozvíme se, že stále pátrá po Crystal. Chlapec jménem Timbo ho naláká do skladu, aby se podíval na rozbitou lednici, když do ní Jason nahlíží, najednou ho někdo zezadu praší a v boxu zamkne.

Marnie na večerním sedánku mluví o svém mrtvém ptáku Minervě. Na setkání přijde i Lafayette, moc dobře se tam ale necítí, spolu s ostatními pak ale zkoušejí ptáka znovu vzkřísit. Když Marnie vidí, že Lafayette se nechce držet v kruhu, nařídí mu to, začne potom vyvolávat nějaké formule a pták na chvíli opravdu vzlétne, hned ale opět zemře.

Katie Pelhamová ze skupinky čarodějnic jde navštívit upířího krále do Edgingtonova sídla. Za stolem však jako král sedí Bill.

Sookie se pomalu chystá ke spaní, když se svlékne, stojí za ní Eric. Nic z toho však není sen. Sookie nechápe, jak je možné, že vešel do jejího dom, když mu zrušila jeho pozvání, dozví se od něj, že si koupil její dům, protože věděl, že je naživu a takto ji může mít stále blízko u sebe. Pak na ni vycení tesáky.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že ve vilim světě Sookie nezustala moc dlouho a čekal jsem že Sookiin dědeček se zdrži dyl, a překvapeni je že višchni kromě Erica věřili že Sookie je po smrti a to že koupil Sookiin dum to jsem fakt nečekal ale některe změny jsou až moc velke napřiklad Tara.

29.9.2020 | 21:12:35
LexyS

Záležitost s „vílím“ časem a tím naším dost dobře vymyšlená, jen škoda, že děda tam nezůstal moc dlouho. Závěr dílů absolutně super a s radostí očekávám další díl :)

4.7.2011 | 14:01:20
KatherinaPetrova

Je to vazne fantasticke ale skoncilo to tak napinave. Na 4×2 se tesim jako na nic v mem zivote:]

28.6.2011 | 20:26:53

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Filtr seriálů
Reklama