True Blood (Pravá krev) S04E05: Me and the Devil

S04E05: Me and the Devil

S04E05: Me and the Devil
cz sk
24.7.2011
5 260 000
57 minut

Joe Lee mlátí bezmocného Tommyho, nakonec ho trošku přiškrtí a omráčí. Pak začne vyprávě o tom, že chce, aby Tommy bojoval v zápase v okrese St. Parish. Vtom se ale Tommy probere a zaútočí na Joe Leeho. Do boje se vmíchá i Melinda, Tommy se jich obou obratně zbaví a pak Joe Leeho nemilosrdně zabije. Když se trubkou ožene i po své matce, umsrtí i ji.

Marnie se probere v lese a opět netuší, co provedla. Mluví o tom, že se vrátila její Měsiční Bohyně, která je teď jejich ochránkyní. Lafayette, Tara i Jesus to ale odmítají dál poslouchat a nechají ji v lese samotnou.

Arlene vyšiluje kvůli nápisu na zdi, Terry zavelí, aby zavolali reverenda, který by pomohl ducha Reneho z jejich domu vymýtit.

Eric se jde večer podívat do ložnice k Sookie. Vedle něj se najednou zjeví Godric. Když se jí chce dotknout, Eric ho odežene, navíc ani netuší, kdo to je. Švésky k Ericovi promluví, aby společně Sookie vysáli a mohli pak chodit na slunci. Eric se mu vzepře, ale silnější Godric ho chce přesvědčit, aby se z Sookie napil, protože už je dávno zatracený. Eric se stále vzpíra, nakonec se ale zakousne. Vtom se ze svého zlého snu probere a tentokrát už doopravdy se jde za Sookie podívat. Když se k ní natahuje, Soookie se probudí a Eric jí jen oznámí, že měl špatný sen.

Hoyt a Jessica ukládají Jasona do postele. Když ji chce Hoyt políbit, Jessica se mu vytrhne a atmosfére zhoustne. Jess pak nakonec odejde domů a Hoyt zůstane u Jasona.

Billa navštíví Portia. Začne ho líbat, ale Bill to rychle ukončí. Portia mu začne vykládat fakta o tom, že je naprosto v pořádku, aby spolu dále spali, Bill to ale nechce dopustit, nakonec musí Portiu okouzlit a poštvat ji proti sobě a nechá ji s křikem utéci.

Smutný Eric si vylévá srdíčko v posteli na Sookiině klíně. Je smutný ze svého snu a poprosí ji, aby u ní mohl zůstat až do svítání. Slíbí jí, že by jí nikdy neublížil a usne s ní v objetí.

Pam jde za Billem stěžovat si na svůj incident s čarodějnecimi a chce, aby svolal všechny šerify a Marnie zabil. Bill to ale musí odmítnout, nicméně nehodlá celou záležitost dál ignorovat.

Jesus a Lafayette odjíždějí do Mexika za Jesusovým dědečkem, který by jim mohl pomoct. Lafayette moc nechápe, proč se Jesus rozhodl jet zrovna za ním, když ho tak nenávidí. Jesus mu pak poví příběh o tom, že měl zrovna svoje deváté narozeniny, když mu dědeček nachystal dárek. Dostal od něj kozu, ale hned mu nařídil, aby ji ubodal a zabil, potom olízl nůž s krví a řekl mu, ať přijme do svého nitra temného ducha. Od té doby v sobě ucítil určitou sílu. Dědečka pak zastavil Jesusova matka a tím to skončilo. Nakonec Lafayetta přesvědčí, aby opravdu odjeli.

Tara volá Naomi, ta je ale hodně odměřená, protože zjistila, že jí lhala minimálně o svém jméně. Za Samem přijíždí zoufalý Tommy celý od krve. V dodávce mu ukáže mrtvé rodiče.

Sookie se v práci zeptá Holly na její wiccanskou skupinu. Při řeči narazí i na to, že je prý napadl nějaký upír, Holly o tom ale ze strachu nechce mluvit. V jejích myšlenkách si ale přečte, že kdyby Marnie Erica nezačarovala, zabil by ji, a že už se do skupiny hodně dlouho nevrátí.

Jason vypráví Hoytovi o svém sexuálním zážitku z posledních dnů, Hoyt se zase svěřuje, že má problémy s Jessicou. Když se Holly přede všemi v baru zmíní, že má zítra přijít úplněk, Jasona to rozhodí a odejde pryč.

K Arlene a Terrymu přijde reverend Daniels a Lettie Mae, která je už teď paní Danielsovou. Ti začnou zpívat písně a vykuřovat celý dům šalvějí, aby zlého ducha vymýtili.

Sookie jde do krámku Moon Godess za Marnie, chce si nechat přečíst budoucnost. Marnie prvně nechce, ale nakonec to udělá. Mluví z ní duch Sookiiny babičky Adele. Ta jí vzkáže, že nový muž v jejím milostném životě není ten pravý a nemá mu dávat svoje srdce. Pak najednou Adeliným hlasem začne Sookie varovat, aby od Marnie utekla, protože je zlá a nebezpečná. Sookie se vyděsí a rychle zmizí.

Tommy a Sam odvážejí mrtvé Mickensovy někam pryč, v patách jim je ale Andy. Tommy si vleze do nákladního prostoru dodávky a Sam to jde vyřešit s Andym, který si předtím rychle cucne kapky Véčka. Všimne si, že je na dodávce krev a chce, aby mu otevřel nákladní prostor. Sam nechce, ale když se Andy začne natahovat po zbrani, nakonec mu ukáže, co je uvnitř. Na Andyho najednou vybafne krokodýl a Andy nechá Sama odjet.

Za Marnie přijde vystrašená Katie. Chvíli se povídají, než Marnie chytnou Billovi lidé a zajmou ji. Tara vypráví Sookie a Naomi a o tom, jak jí lhala, a že se ona s ní teď chce rozejít. Sookie jí ale chce donutit, aby o ni bojovala a mluví o tom, že k ní teď musí být upřímná. Marnie zavřená v cele prosí Měsíční Bohyni o pomoc a dostane další záblesk z minulosti.

Antonia a několik dalších čarodějnic jsou zavřeny ve vězení a zaříkávají ducha, aby jim pomohl. Vtom do cely vtrhnou kněží, pomodlí se, a pak jako upíři na jednu čarodějnici zaútočí.

Tara poprosí Sookie, jestli by u ní nemohla dnes přespat, Sookie ale nechce. Ze skříně brzy vyleze důvod, proč nechce. Tara se vyděsí a myslí si, že ji chce Eric zabít. Naštve se na Sookie a rychle uteče z domu.

Bill přes kameru vyslíchá Marnie v cele. Ptá se jí na Erica a pak na Pam, Marnie ale tvrdí, že si nic nepamatuje a nemá ponětí, jak kouzlo zrušit. Bill jde za ní do cely, okouzlí ji, ale i tak mu Marnie řekne to stejné, co předtím.

Lafayette a Jesus přijedou na místo. Před domem uvidí těhotnou ženu, zezadu je najednou chytne dědeček a se slovy: „Očekával jsem vás“ je zatáhne do domu.

Alcide má v noci podivnou návštěvu. Marcus Bozeman, vůdce Shreveportské smečky, se vzteká, jak je možné, že se k nim ještě nepřihlásil. Alcide řekne, že nikam nechce a vypakuje ho pryč.

Sam a Tommy pohřbívají mrtvoly svých rodičů v močálech. Sam se bratrovi svěří, že taky někoho zabil a moc výčitek nemá. Když se těla nechtějí potopit, hodí Sam do vody pár marshmallow, na které přiláká krokodýly…

Arlene si s Terrym po dlouhé době užívají klidu v posteli. Když usnou, vzplanou na stole samy od sebe sirky. Jason leží v posteli, když se probudí, leží na něm Jessica. Uvědomí si, že je ve snu, a tak svolí k další akci. Náhle se vedle nich zjeví Hoyt, což Jasonovi kazí radost. Nakonec místo Jessicy na Jasonovi začne dovádět sám Hoyt, což ho ihned probudí.

Eric má výčitky z toho, co všechno před ním a Sookie Tara řekla, že dřív lidem provedl. Sookie ho ale ubezpečuje, že ví, že se teď změnil. Eric i přesto odejde, Sookie ho ale před domem zastaví a poprosí, aby neodcházel. Najednou se začnou líbat.

Bill svolá čtyři poslední luisianské šerify. Poprosí jednoho z nich, Luise, aby ostatní zasvětil do událostí. Ten začne vyprávět příběh z roku 1610 ze španělského Legronu, kde upalovali čarodějnici jménem Antonia, která v okruhu 30 km kouzlem probudila ze spánku všechny upíry a všichni shořeli, včetně jeho stvořitele. Do toho se přimotá i fakt, že upíři dříve byli také kněží, protože zjistili, že je pro ně výhodné zastávat vyšší funkce v lidských organizacích. Dřív to byla církev, dnes je to Google nebo Fox. Aby ale nedošlo k odhalení upírů, Luis všechny očité svědky musel vyhledat a buď okouzlit anebo zabít. Potom poprosí Billa, aby mohl Marnie zabít, přidává se k němu i Pam. Bill to nechce dopustit, což rozčílí Pam a prořekne se, že Marnie vymazala Ericovi paměť. Bill ji přinutí, aby mu řekla pravdu. Když se dozví, že Erica schovává Sookie, ihned za ní vyrazí.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Chronomancer

Najparádnejšia epizóda so far for me :) a hudba … nadhera

26.7.2011 | 1:48:12
iHyi

Když ho porovnám s minulým dílem, musím uznat, že tento byl sice dobrý, ale o něco slabší.

webmaster
25.7.2011 | 15:53:17
KevSpa

Čtvrtá série prostě nemá chybu. To byl zase masakr. A opět pěkná řádka vtipných hlášek.

webmaster, korektor
25.7.2011 | 15:49:55

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek