True Blood (Pravá krev) S04E10: Burning Down the House

S04E10: Burning Down the House

S04E10: Burning Down the House
28.8.2011
5 310 000
52 minut

Na Festivalu tolerance pokračuje řežba upírů i lidí. Když Eric málem zabije Billa, Bill ho postřelí, stejně jako dva další šerify, toho posledního pak zabije Nan, zatímco lidé prchají. Když se Eric postaví opět na nohy a Bill je jenom krůček od smrti, Sookie se vyděsí a fotokinezí Erica od Billa odhodí. Zlomí tím Marniinu kletbu a Ericovi se vrátí paměť. Když to Martonia zjistí, se svými dvěma zbylími šerify zmizí pryč.

Jason má po sexu s Jessicou výčitky svědomí a prosí ji, aby ho očarovala a on mohl na všechno zapomenout. Jessica se ale naštve, že se k ní chová jako sobec a uteče pryč.

Alcide převáží zraněného Tommyho do nemocnice, ten ale chce jet do baru Merlottes. Myslí si, že umírá. V Moongoddess Emporiu se mezitím ostatní snaží nějak spojit s okolním světem, jediná Holly a Tara hledají nějakou kouzlo, které by mohlo kletbu zrušit. Když ho Holly najde, vtrhne do obchůdku Martonia s Royem a upíry, chová se ale divně. Poté, co viděla, že zabila nevinné lidi, probouzí se v ní opět Marnie.

Nan nadává Billovi a chce zjistit, co před ní tajil o Sookie. Ten proti ní ale rychle otočí a pohrozí ji, že ji nahlásí Autoritám za všechno, co provedla a zkazila.

Eric mluví se Sookie a tvrdí jí, že je stále tím Ericem, kterého miluje. Sookie mu však řekne, že miluje jak jeho, tak i Billa a neví, co s tím má dělat. Vyruší je Pam, která se chce přivítat se svým pravým stvořitelem. Trochu ale žárlí na Sookie, protože Erica zachránila a má ho teď pro sebe.

Bill je neoblomný ve svém rozhodnutí vypálit MoonGoddess Emporium, i když ho Sookie prosí, aby to nedělal minimálně kvůli Taře. Když ji ale Bill odmítne, odejde pryč.

Alcide přiveze Tommyho k Samovi, ten pro něj chce sehnat upíří krev, Tommy ji ale nechce. Když umírá, za všechno se Samovi omluví a oba dva se usmíří. Pak Tommy nadoboro odejde ze Samova života.

Za Jasonem domů přijde Hoyt, Jason je z něj ale trochu nervózní. Hoyt mu vypráví, jak je bez Jessicy dům prázdný, stále ji v něm ale cítí a je z toho špatný, málem se před Jasonem rozpláče. Pak ho poprosí, jestli by u něj nemohl přespat.

Terry a Arlene probudí Andyho s lahvičkou Véčka v ruce. Andy se z toho snaží vykroutit, Terry ho pak ale chce vzít někam na projížďku.

Jason se nastěhuje na chvíli k Sookie, protože mu Hoyt obsadil dům a on tam s ním nechce být. Při té příležitosti ho poprosí, jestli by jí nepomohl zachránit Taru.

Terry vezme Andyho na jejich starý dům na stromě, kam dřív chodili jako kluci, aby mu vymluvil jeho závislost.

Jason a Sookie přemluví Lafayetta a Jesuse, aby jim pomohli s Marnie, Jesus chce zkusit to stejné, co udělal s Mavis. Holly a Tara zkoumají kouzlo, Tara se ho bojí použít, ale Holly ji přemluví, aby to udělaly. Mezitím se duch Antonie vymaní z těla Marnie a nepřeje si pokračovat dál, protože večer dovolila zabít nevinné lidi, navíc jí nepřipadá jako úspěch téměř zabít jednoho upíří krále z jedné země USA. Chce se vším přestat a je nešťastná z toho, že se snížila na úroveň svých nepřátel. Nekromnacii navíc použila jen jednou, aby ochránila lidi ze své vesnice před horečkou, rodila také děti, byla léčitelkou. Marnie ji ale nakonec přemluví, aby v jejich díle obě pokračovaly a Antonia se nakonec vrátí zpět do jejího těla.

Všichni upíři jsou u Billa opět spoutaní řetězy, Nan vyhrožuje Billovi, Pam a Ericovi, že je všechny nechá popravit. Tou dobou už stojí Jesus, Lafayette, Sookie a Jason na kouzlem vylidněné ulici před MoonGoddess Emporiem a vymýšlejí plán. Když si Sookie pomocí myšlenek ověří, že je uvnitř Tara, rozhodne se Jesus jít dovnitř. Zastaví ho ale nějaké Martoniino obranné kouzlo. Martonia vystoupí ven z obchůdku a Jesus musí projít přes její ochranné kouzlo, aby jí tak dokazal, že je věrný a silný. Pomocí nějakého mexického kouzla se mu najednou změní obličej a on se dostane na druhou stranu.

Marcus navštíví doma Debbie a vyptává se na Alcida. Debbie mu vypráví o tom, že Alcide nechce mít děti a jak ji to strašně štve a najednou se spolu ti dva vyspí. Zrovna když je pryč, přijede Sam a Alcide do Marcusovy dílny, ten tam ale není a tak si Sam vybije zatím vztek alespoň na jednom z jeho kamarádů.

Andy a Terry se utkají ve střelbě na plechovky, aby Terry Andymu dokázal, jak strašně ho Véčko mění. Přitom si vyříkávají, jak Andy na Terryho žárlil, a jak měl narozdíl od Terryho Andy všechno, co mohl. Začnou se hádat a hned potom mlátit.

Martonia se vyptává Jesuse na jeho zvláštní síly, zeptá se ho i na Lafayetta a Jesus ji požádá, aby pro něj mohl přijít, to si ale Martonia nepřeje. Jesus ji požádá, zda by nemohl mluvit pouze s Marnie, což mu Antonia dovolí. Marnie Jesusovi řekne, že není posedlá, ale naopak, že si celé toto spojení přeje, což překvapený Jesus předá telepaticky zpátky Sookie. Nadšená Marnie pak ukazuje Jesusovi svoje chycené upíry, mezitím Tara a Holly použijí svoje kouzlo. To Jesuse vyděsí a hned varuje Sookie, aby všichni rychle zmizeli. Tara s Holly vyběhnou ven z budovy, naproti nim jim běží Lafayette se Sookie, když to ale uvidí Martonia, nechá všechny zmizet kromě Jasona, který byl jen o něco pomalejší.

Vyděšený Andy slíbí Terrymu, že už drogy brát nebude a začne se mu omlouvat. Terry pak odjede autem, nechá Andyho schovat zbraně a řekne mu, aby domů přišel po svých.

Když přijde noc, před MoonGoddess Emporiem zaparkuje černé auto. Vystoupí z něj Bill, Eric, Pam a Jessica připraveni celou budovu srovnat se zemí.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
victor

Zase se nic nedělo.

4.9.2011 | 23:26:34
LexyS

Vampageddon forever! :)

1.9.2011 | 16:21:27
Nimdrit

Super!

29.8.2011 | 23:45:34

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek