True Blood (Pravá krev)
86/100 - 261×

True Blood(Pravá krev)

Představte si, že sdílíte jeden svět s upíry. V rámci možností se tolerujete, prodáváte jim balenou krev, necháte jim vlastní úřady, bary a umožníte jim pohybovat se mezi vámi. Oni vás na oplátku nechají žít.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | HBO | 50 minut
žánr
Drama, Fantasy
hrají
Anna Paquin (Sookie Stackhouse), Stephen Moyer (Bill Compton), Alexander Skarsgård (Eric Northman), Joe Manganiello (Alcide Herveaux), Deborah Ann Woll (Jessica Hamby), Chris Bauer (Andy Bellefleur), Nelsan Ellis (Lafayette Reynolds), Rutina Wesley (Tara Thornton), Todd Lowe (Terry Bellefleur), Adina Porter (Lettie Mae Thornton),

S04E12: And When I Die

S04E12: And When I Die
cz sk
11.9.2011
5 050 000
59 minut

Ráno u snídaně se Jesus omlouvá Lafayettovi, že ho zatáhl do kouzlení, Lafayette posedlý Marniiným duchem je ale úplně mimo a neposlouchá ho, když vtom mu najednou propíchne ruku vidličkou.

Když si Sookie ráno dělá, najednou zahlédne mrtvolu své babičky, vyděsí se, ale hned do pokoje vejde Tara. Sookie se jí svěří, že měla pocit, že je tu babička s ní.

Na Tommyho pohřeb přijde za Samem smutná Maxine se s ním naposledy rozloučit. I když jí provedl tolik špatností, stále ho má ráda a je z jeho smrti zarmoucená, pak dokonce nabídne Samovi, aby Maxine říkal „mami“, protože se tak cítí. Když Maxine odejde, přijde za Samem Luna s Emmou.

Jason jde navštívit Hoyta do práce a řekne mu, že se vyspal s Jessicou. . Hoyt se na něj po právu naštve, vrazí mu, pak ho začne mlátit a rozčíleně odejde.

Lafayette sváže Jesuse, který se snaží Lafayetta osvobodit z poselosti. Lafayette se jí snaží vzdorovat, občas se vrátí zpět do svého tělo a prosí Jesuse o pomoc, Marnie se k němu ale vždycky vrátí zpět. Když chce Marnie Lafayettovi ublížit, slíbí jí Jesus, že jí dá cokoliv, jen když ho nechá žít. Ta po něm chce jeho brujovská kouzla.

Když Sookie přijde do baru Merlottes, vyleká ji Arlene a Terry v zombie halloweenském převleku. Když se ptá po Samovi, přečte si Arleniny myšlenky a zjistí, čím si teď Sam prochází. Jde za ním a po chvíli před ním nadhodí, že se v baru neukázala celou dobu proto, že ji vyhodil. Sama to zarazí, než si uvědomí, že to nejspíš spáchal Tommy, hodí to všechno na sebe a vrátí Sookie zpátky její práci.

Marnie vypráví o Samhainu, wiccanském svátku, ze kterého se teď stal Halloween, za což prý můžou upíři. Jesus už začíná být zoufalý, Marnie má ale stále své eso v rukávu, protože může ublížit Lafayettovi. Jesus to nevydrží a rozhodne se Marnie jeho kouzla zjevit. Když se promění v démona, Marnie Jesuse probodne, olízne Jesusovu krev a přejme do sebe jeho magii. Jesus pak s poslední větou: „Lafayette, je mi to líto,“ zemře.

Terryho v baru navštíví starý kamarád z války Patrick Devins, kterému dvakrát zachránil život. Za Sookie přijde Alcide, chvíli si povídají o Debbie a Alcide ji požádá, zda by nepřehodnotila svoje stanovisko k jejich vztahu. Najednou mu kdosi zavolá a Alcide musí rychle odejít.

Tara jde v noci navštívit Lafayetta, jediné co na místě ale najde je mrtvý Jesus. Za Sookie v noci přijde Holly v obleku víly, zapálí si trávu a řekne jí, že má od rána nějaký zvláštní pocit. Z rozhovoru je vytrhne Tara, která jim řekne, že je Jesus mrtvý a Marnie nejspíš ovládala Lafayetta. Všechny tři odjíždějí pryč a baví se o tom, že jsou Bill a Eric nezvěstní.

Ti jsou mezitím svázaní stříbrnými řetězy před Billovým sídlem, když vtom za nimi přiběhne Holly, Sookie a Tara, z druhé strany se najednou vynoří Lafayette, který Erica i Billa spoutal. Holly začne provádět nějaký svůj tajemný rituál a Lafayette mezitím podpálí hranici, na které Bill s Ericem stojí. Sookie Lafayetta odmrští svým světlem a pak se s Holly a Tarou spojí do kruhu, kde začnou zaříkávat. Vytvoří kolem sebe magický ochranný kužel a začnou vyvolávat duchy zesnulých, kteří začnou přicházet ze hřbitova. Objeví se i Antonia, která zhasí oheň a chce Marnie přivést klidu. Marnie s tím ale nesouhlasí, vtom se však zjeví duch Sookiiny mrtvé babičky Adele a vytáhne Marniina ducha ven z Lafayettova těla. Ospravedlňuje sama sebe, že kvůli všem hlasům mrtvým zešílela a nechce o svou moc nikdy přijít. Antonia však Marnie přemluví, aby s ní odešla. Marnie naposledy zakřičí a dostane ze sebe svůj hněv, než navždy odejde. S ní musí jít pryč i Adele. Sookie pláče při jejím odchodu a Adele ji poradí, aby odpověď na všechno hledala ve svém srdci.

Když Arlene vynáší v noci odpadky z baru, zjeví se jí duch Reného, kteřý ji přijde varovat před Terrym, který prý s sebou přinese jenom věčné potíže, protože viděl jeho duchy z minulosti. Poradí ji, aby utekla, dokud má ještě čas, pak rychle zmizí.

Lesem se najednou žene postava v červené kápi. Přijde až k Sookiinu domu. Otevřít jí přijde Jason, když před sebou najednou uvidí Jessicu v rudém převleku. Řekne jí, že Hoytovi všechno řekl a Jessica Jasona požádá, aby ji pozval dovnitř. Když to Jason udělá, skončí spolu na gauči. Během sexu mu Jessica řekne, že s ním nechce chodit, protože se ještě nevzpamatovala ze svého posledního a prvního vztahu. Taky proto ho požádá, zda by to prozatím mezi nimi mohlo být otevřené, protože by ho nerada ranila tak jako Hoyta. Jason s tím souhlasí.

Pam hledá ve Fangtasii Erica a začne láteřit, kdy zjistí, že je pryč a nejspíš zase někde se Sookie. Když dovyvádí, sesune se k zemi a začne plakat. Tara v posteli utěšuje Lafayetta, že nemůže za Jesusovu smrt, ten je ze všeho ale stále špatný.

Sookie mezitím nechává Billa i Erica sát její krev, aby mohli vyléčit svoje popáleniny. Když ale oba dva vidí a nemůže se rozhodnout, kterého z nich si má vybrat, je z toho celá nesvá. Bill Sookie řekne, že pokud bude s Ericem šťastná, ať s ním klidně je, čehož Eric hned využije, Sookie ale nechce nikoho. Odpustí Billovi za to, že jí lhal a poprosí ho, aby odpustil i jí. Pak přejde k Ericovi a svěří se mu, že část v ní Erica vždycky chtěla a proto se do něj zamilovala. Teď je ale konec a je pevně rozhodnutá odejít. Od nich obou.

Lafayetta v noci vyruší nějaké zvuky. Zjeví se mu Jesusův duch a ujistí Lafayetta, že nemusí mít výčitky, protože je rád, že zemřel takto a ne někde v nemocnici na rakovinu. Poradí mu, aby se snažil žít dál, naposledy ho políbí a odejde.

Andy před Merlottes počká na Holly a s kyticí v ruce se jí jde omluvit za jejich poslední rande. Holly mu odpustí a poprosí ho alespoň o jedno obejmutí. Sam se v té stejné chvíli loučí před svým domem s Lunou, která už musí jet s Emmou domů. Políbí se na dobrou noc a Luna pak vyrazí pryč. Náhle se před Samem objeví vlkodlak.

Jessica po sexu s Jasonem odchází domů, z toho si ale Jason dělá starosti, protože má strach, že mu chybí něco, kvůli čemu ho opouští. Jess ho ale ubezpečí, že odchází pryč jen proto, že má hlad a nechce pít jeho krev, protože na to ještě není připravená. To Jasona uklidní. Když Jessica odejde, zaklepe mu zase někdo na dveře. Když otevře, stojí před ním reverend Steve Newlin – s upířími špičáky.

Alcide přijíždí na parkoviště, kde najde díru v betonové zemi a opodál ležící stříbrný řetěz. Jeden z pracovníků mu k tomu navíc řekne, že netuší, jak se to stalo, protože má pocit, jako by mu někdo vymazal paměť.

K Billovi a Ericovi přijde na návštěvu Nan s několika vojáky. Řekne jim, že na jejich hlavy byl dřív vypsán trest smrti a že teď skončila u AVL i u Autorit – respektive ji odtud vykopli. Jejím posledním úkolem teď je sdělit Billovi i Ericovi jejich rozsudek smrti a oba je zabít. To však nechce dopustit a raději se hodlá proti AVL a Autoritám vzbouřit. Chce je do její akce vtáhnout a začne jim vyhrožovat, že ublíží Sookie. Dřív než dokončí svůj proslov ale Eric zabije její ochranku a Bill ji probodne a definitivně se jí zbaví.

Sookie se vrací domů a hledá Taru. Za zády se jí najednou objeví Debbie s brokovnicí v ruce. Když to uvidí Tara, vrhne se před Sookie a Debbie ji odpráskne. Sookie po Debbie skočí, vezme její brokovnici a odstřelí jí vzteky hlavu. Pak se vrhne k bezvládné Taře a začne volat o pomoc.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jiri007

Dobry dil, musim řict že Jesuse mi je lito Jason byl fakt dobry jak najednou děla spravnaka a Jessica byla v kostymu fakt sexy, a musim řict že Tary mi je trochu lito a nechapu proč Debbie tak zešilela, a nečkela jsem že Russella někdo pusti a Sookie se rozhodla fakt dobře jen jsem čekal že možna zustane u obou a to jak Bill a Eric vyřidili Nan tak to bylo stylove.

30.9.2020 | 21:15:41
Ponine94

Miluji ten seriál. Doufám, že se Sookie ještě vrátí k Ericovi. <3

8.5.2019 | 1:09:39
lofasko

keby sa dať aj 400% tak dam

lofasko
15.9.2011 | 13:53:18
Inefafe

větší slátaninou už to nemohli uzavřít :-(

14.9.2011 | 19:39:24
LeightonMee

lepší finále jsme si nemohli přát (:

12.9.2011 | 22:13:53
JohnConstantine

Skvělé finále; škoda však oněch „hangerů“, které mi zůstanou v hlavně dalších sedm měsíců.

12.9.2011 | 19:07:41
KevSpa

Finále jak se patří. :)

webmaster, korektor
12.9.2011 | 16:38:55
oscar77th

Tahle serie me moc nenadchla, ale to finale …nejlepsi dil a 5. serie ma namireno take hodne vysoko.

12.9.2011 | 14:39:19

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Filtr seriálů
Reklama