True Blood (Pravá krev) Postřehy z epizody 6x01 Who Are You, Really?

Postřehy z epizody 6x01 Who Are You, Really?

Postřehy z epizody 6x01 Who Are You, Really?

Stejně jako loni, předloni i předpředloni, ani letos nemůžou chybět tradiční postřehy z epizod. Podívejte se tedy společně se mnou na 16 vybraných momentů, které mě v epizodě zaujaly. (A zároveň bych při této příležitosti velmi rád poděkoval Hurleymu za parádní nový a krvavý design :) Doufám, že se vám bude líbit. A pokud se vám nezobrazuje, stiskněte F5.)

4 0
17.6.2013

#01 Rychlá smrt

I přestože se všude vykládá, jak se v nové sérii bude ve velkém umírat, nečekal jsem, že to nabere tak rychlý spád. Během prvních minut seriálu jsme se proto mohli alespoň trochu dojemně rozloučit s Lunou. Smrt to byla hrdinská. Ale ruku na srdce, alespoň jsme se částečně zbavili jedné dějové linie, která by nás mohla časem štvát. Menší čistku True Blood určitě potřebuje.

#02 Červená se line záře

Oheň, oheň, hřeje ruce, barví tváře. Bill sice vypadal, jak ho ten malý požárek, který v sídle Autorit způsobil, rozhicoval, ale nikdo jsme to těm počítačovým efektům nevěřili. Billovo/Billithovo řádění však bylo epické a jeho finálový supermanovský úlet do povětří musel všechny pořádně vystrašit. Hlavně Erica s Norou. Už nejsou sami, kdo dovede létat.


#03 Nejsem rasista, ale…

Guvernér Truman Burrell se nám představil v té nejkritičtější chvíli. Sice se mu asi nemůžeme divit, že když mu upíři pojídají lidi, které slíbil chránit, podniká poměrně radikální kroky, ale jakmile se dozvíte, že za vším je vlastně politika, nemůžete toho chlápka mít zrovna rádi. Burrellovi ale upíři vlastně vůbec nevadí, jenom když zlobí, musí se vyvraždit. Guvernére, nejste vy z Česka? Tady jsme všichni tak nějak napůl rasisti. (I přesto ale musím uznat, že Arliss Howard hrál skvěle!)

#04 Nenávidím pláže

Na chudáka Pam už toho je vážně moc. Nejdřív se jí Eric zřekne – i když s dobrým úmyslem, pak ještě zjistí, že má sestru a že se jí tak nějak rozpadá život, stejně jako její obličej ve čtvrté sérii. Ani to jí ale nebrání, aby ze sebe sypala jednu hlášku za druhou. Taková Tara se to zase snaží pojmout z jiného úhlu pohledu, čímž vlastně jenom otravně zavazí.

#05 Vůdcovské povinnosti

Věděl jsem, že vlkodlaci jsou motorkářská hovada, která si ráda přihnou, neholí se a mají vychování řeznického psa, ale co je moc, to je moc. Když jsem tu takhle viděl Alcida, jak ve své lidské podobě ožírá ruku J.D.ho, nemohl jsem věřit svým očím. Vážně doufám, že se takhle choval jen proto, že byl nadopovaný Véčkem. Ovšem jeho trojka s Rikki a Danielle byla docela… stylová. Rikki se tak během pár sekund určitě stala nejžádanější imaginární přítelkyní snad všech mužských diváků.

#06 Otcovské povinnosti

Zatímco Alcide zdědil smečku, Andy si svou pomlázkou vykoledoval paterčata. Místo potírání zločinu teď bude potírat dětské prdýlky. To ale ještě neví, jaké to je vychovávat vílí ratolesti. Tady ti odznak ani bambitka nepomůžou, šerife. Zato Arlene s Terrym nejspíš ano. Pokud ti dva ale budou jen takhle v pozadí a nevleze jim do života další kouřový monstrum, jsem spokojený.

#07 Události, komentáře

V Americe vybuchují továrny, sídla Autorit a vyhlašuje se válka upírům, ale televize mají větší senzaci – objevení nového živočišného druhu, a sice měňavců. Neumí je zatím ještě pojmenovat a nevědí, co jsou zač, ale zdá se, že Samovi to přinese pořádné problémy. A možná že i Lafayettovi. Emmě to je ale asi úplně jedno. Z té holky asi vyroste pěkný flegmatik a cynik, soudě podle jejího relativně pohodového: „Umřela mi máma a mám hlad.“ Ještě že strejda Lala umí dobře vařit.

#08 Stopař

Pro všechny fanoušky Blade Runnera právě do Bon Temps přijíždí opravdové zjevení. Herec Ruther Hauer alias řidič se jménem Niall Brigant, o kterém jsme si původně mysleli, že je to Jasonův a Sookiin vílí pradědeček. Náhle je ale všechno jinak a máme nabýt podezření, že hodný dědeček je ve skutečnosti starodávný upír a potomek Lilith Warlow. Něco mi tu ale neštymuje. Že by Warlow přijel tak rychle? Uvidíme… Stejně jako uvidíme, jak se Jasonovi podaří přežít autohavárii. Tedy pokud se mu to skutečně podaří.

#09 Kolíkovaná

V jednu chvíli Sookie žvatlá o tom, jak stále miluje Billa, ale ve skrytu duše vlastně miluje Erica. To teď dokáže například tím, že když je její švédská láska v ohrožení, neváhá sejmout svého prvního (jak sama řekla). A tak mu vlastně vrazí kudlu… teda vlastně kolík do zad. Má to ale jeden problém. Bill(ith) neumřel. Jak teď sakra zabít upířího boha?

#10 Prominentní espézetka

Guvernér Burrell nehodlá při přípravě na další volby nic podcenit. Nabízí proto šlechetně svou stáčírnu slečně Suzuki z Yakonomo Corporation, která vytvořila syntetickou krev. Více se o ní dozvíte například v těchto krátkých klipech od Bloodcopy.com kde se proslavila i Praha (Klip č. 1, Klip č. 2, Klip č. 3). Máme se tedy těšit, že víc nahlédneme do zákulisí výroby Tru: Blood?

#11 Guvernérova první vlaštovka

Razie ve Fangtasii jen potvrdila, že guvernér svůj proslov myslel smrtelně vážně. Má lidi, má prostředky, má moc, tak proč toho nevyužít. Zatímco se tedy rozvážná Pam snaží ukecat příslušníky rozvědky, horkokrevná Tara dostane do těla. Sice ne od Pam, jak by si asi přála, ale schytá přímý zásah něčím, co ji rychle nezabije, ale rozhodně to hodně bolí. Přežije Tara? Uvidíme někdy její slíbené rande s Pam?

#12 Návrat domů

Eric se rozhodne, že už Sookie nechá na pokoji a ještě k tomu ve vlastním pokoji. Vrátí jí proto její vlastní dům, který si koupil, aby od něj konečně měla pokoj. Za tento velkorysý čin se mu blonďatá servírka odmění tím, že ho zamete před práh. První milenec ji poslal do háje, s druhým se po dobrém loučí a Alcide nám trochu zvlčel, takže je asi také ze hry. Snad si ale Sookie nemyslí, že tímhle to pro ni skončí. My totiž víme, že na ni čeká někdo nový. Jmenuje se Ben, jejich setkání už jsme viděli, a nejde nám do hlavy, proč nebyl už v tomhle díle. Tak snad za týden.

#13 Děti rostou jako z vody

Andyho oprávněný strach, že se o své děti nedovede postarat, dával dokonalý smysl. Čím je proboha nakrmil, že mu caparti přes den takhle vyrostli? Na druhou stranu to snad musí být sen každého rodiče – během týdne za sebou mají kojení, přebalování, období vzdoru, školní léta i pubertu. Nakonec to s tím otcovstvím asi nebude tak žhavé.

#14 Božský táta

Jak se zdá, Jessica je (kromě Billa) posledním člověkem/upírem, který ještě věří, že Bill není totální magor. Uznávám, že jeho monolog byl docela dojemný a že je ze svých nových schopností stejně vystrašený jako jeho okolí, ale doufám, že to neznamená, že se k jeho fanatismu Jessica přidá. Přijít o takovou chytrou holku by byla vážně škoda.

#15 Předzvěst

Co asi mělo znamenat rozsvícení starodávné smlouvy? Že se Warlow blíží? A tedy i to, že Niall je skutečně Warlow? Anebo něco úplně jiného? Osobně tipuji na to první. Jedna dvě, Warlow jde, Warlow si jde pro tebe.

#16 Záblesky

Na závěr si shrneme, co všechno už Bill umí. Létání – check. Nesmrtelnost při probodnutí – check. Telekineze – check. Vyvolání zemětřesení – check. Odolnost vůči ohni – check. Schizofrenie – check. Je to jednoduše spousta užitečných superschopností. Co ale měly znamenat ty jeho záblesky z minulosti – pokud jsou tedy z minulosti? Bičování, vřeštící upírka (Lilith) a muž (upír?) tažený po silnici spoutaný v řetězech? To zní slibně! Takováhle tajemství si rozhodně nechám líbit.

Diskuze /19

zlatodeni

:D .. Děkuji.. postřehy mě jako vždy pobavily ! :D

17.6.2013 | 21:00:55
vojtamkv

Jo super, a nový look je wow :-D

17.6.2013 | 22:31:52
Em

nový vzhled je super a postřehy jako vždy supervtipné :D

17.6.2013 | 23:02:05
cardellini

ten muž na konci vyzera ako otec sookie a jasona. Tak isto niall snad nebude tak isto warlow, ved niall mal byt hodnej (aspon podla knih) ale mozno nas tvurci prekvapi.

17.6.2013 | 23:59:40
dAw3

Super postřehy, ale Bill uměl létat už dřív ne?

#7 iHyi #12 LadyJ
18.6.2013 | 3:32:25
KevSpa

Parádní design! :)

webmaster
18.6.2013 | 4:47:56
iHyi

#5 dAw3: Já myslím, že neuměl, ale teď si teda nejsem stopro jistý.

čestný člen redakce
18.6.2013 | 10:38:08
Davos Seaworth

Podle mě taky ne ale když bojoval s královnou tak tak divně vyskočil že to vypadalo že snad umí ale jinak tam lítali jen Eric a Russell plus pak se přidala i sestřička Ericova

#9 iHyi
18.6.2013 | 11:00:47
iHyi

#8 Davos Seaworth: Je fakt, že na to „lítání“ s královnou jsem zapomněl, ovšem jestli to nebyla spíš jen levitace než takové to Ericovo lítání na dálku.

#10 Davos Seaworth
čestný člen redakce
18.6.2013 | 11:27:15
Davos Seaworth

#9 iHyi: No já z toho byl taky slušně zmatený zvlášť když už to nepoužil potom nikdy řekl bych že to tam bylo jenom tak na efekt

18.6.2013 | 13:08:53
RichardSpitzer

Uff, je to čím dál zmatenější – co měl znamenat ten konec, kde se stále zjevovala Lilith? Je tedy Bill Lilith nebo ne?? :-)

Ad diskuze jestli je Niall Warlow nebo ne – nevím, zdali mi něco uniklo, ale zdálo se mi to jasné – v té scéně v autě s Jasonem přece říká, že Jason Sookie od Warlowa neochrání. A když se Jason diví, jaktože to ví a jaktože zná její jméno, říká přece, že je Warlow on. Nakonec Rutger Hauer by určitě nikoho menšího nehrál :-).

Je fajn, že TB získává po Robertu Patrickovi další známou tvář.

#13 mauvais-ange
18.6.2013 | 13:40:29
LadyJ

#5 dAw3: neuměl, to uměl jen Erik

18.6.2013 | 15:12:35
mauvais-ange

#11 RichardSpitzer: V tom autě říká jenom něco ve smyslu: „A kdo myslíš že jsem?“ Neřekl doslova, že je Warlow. V ukázce na další díl už je vidět Warlow, který byl i na konci páté řady (s kloboukem). Niall je podle mě nějaký starý vílák, v ukázce na další díl je ukázán v tom jejich obydlí :-)

#14 KevSpa
18.6.2013 | 16:53:42
KevSpa

#13 mauvais-ange: Ovšem na IMDb má Rutger Hauer napsanou jako roli toto: Niall Brigant / Macklyn Warlow. Kdo se v tom pak má vyznat. :D

#15 mauvais-ange
webmaster
18.6.2013 | 18:51:56
mauvais-ange

#14 KevSpa: Hmm a kdo je pak ten v klobouku? Třeba jsou nějak příbuzný :-D A možná je to víla proměněná v upíra, zajímalo by mě, jestli to jde :-)

#16 KevSpa
18.6.2013 | 18:56:17
KevSpa

#15 mauvais-ange: Jo, teď v jiné diskuzi rockstorm říkala, že byli dvojčata, či co. Takže Hauer hraje nejspíš dvojroli hodného a zlého dvojčete. Ale vílu i upíra? Je to zmatek. :D

#18 mauvais-ange
webmaster
18.6.2013 | 19:03:43
dAw3

No tak když Bill levitoval tak proč by nemohl i létat, přijde mi to logický, Nevim jestli upír musí bejt nějak starej aby uměl létat nebo se to nějak naučit. Když vidim jak jsou rychlí i mladí upíři jako Jessica, tak bych se nedivil kdyby to zvládla taky. :D

#19 KevSpa
18.6.2013 | 19:23:38
mauvais-ange

#16 KevSpa: Aha, tak to bude ještě zajímavě zamotaný. Však oni nám to v dalších dílech snad vysvětlí :-)

18.6.2013 | 19:29:23
KevSpa

#17 dAw3: Já mám dojem, že někde v prvních sériích se to řešilo, že jen hodně staří upíři mohou létat. :-)

webmaster
18.6.2013 | 19:50:11
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Reklama

Obrázek

Obrázek