True Blood (Pravá krev) Postřehy z epizody 6x02 The Sun

Postřehy z epizody 6x02 The Sun

Postřehy z epizody 6x02 The Sun

Slunce nesvítí pro každého. Rozhodně ne pro upíry. S příchodem guvernéra Burrella a jeho nových zbraní to pro ně teď platí dvojnásob. Kdo jim teď tedy pomůže? Eric? Bill? Lilith? Sookie s dědečkem a supernovou?


4 0
27.6.2013

#01 Přichází Warlow

Co se to tu děje? Nemá snad Warlow sedět s Jasonem v autě? Kdopak to vylezl dírou v prostoru na mostě, kde byli zavražděni Michelle a Corbett Stackhouseovi? A odkud asi mohl přijít? Máme příliš otázek, ale jedno víme jistě – tohle místo bylo zatraceně mokré.

#02 Dědeček ví všechno

Nikdy určitě není na škodu, když vás před jistou autohavárií zastaví váš úhlavní nepřítel, ze kterého se ve finále stane váš starý příbuzný. Vílí dědeček Niall Brigant umí se svým světlem skutečné divy, a navíc ví, kam si Jason v mládí schovával porno. Myslím, že tohle byly přesně ty chvíle, kdy Niall litoval, že má za vnuka zrovna Jasona.


#03 UV kulka

Tara to schytala jako první. Musíme uznat, že tuhle důmyslnou zbraň proti upírům musela vymyslet skutečně chytrá vládní hlavička. Otázkou je, zda by UV světlo dovedlo svítit tak dlouho, aby upíra zabilo. To jsme však (bohužel?) neměli šanci zjistit, protože vše zachránil chirurg Eric s rozbitou sklenicí. Zdá se, že Burrell bude mnohem silnějším protivníkem, než si myslel.

#04 Oblečená Lilith

Krvavá bohyně není žádná bohyně. Je to jen sestra Adama a Evy, kterou upíři za bohyni pouze falešně pokládají. Lilith se konečně umyla, oblékla si šaty a docela jí to i sluší. V neprostoru teď chce Billovi sdělit, aby dokončil její plán. Jaký plán to bude? Vyhubit lidskou rasu? Anebo jen zachránit rasu upírskou? A co na to Nora? Nora zcela nečekaně postopadesátédeváté otevřela svou Bibli a všimla si něčeho, čeho si předtím nevšimla. To jsou mi náhodičky, že? Nicméně v knize objevila přesně tohle: „A tak se stalo, že lidé odvedli Lilith na slunce. A tak se opět stane. Až se prolije krev, dva se stanou jedním. Až se světlo střetne s tmou, naše spása bude na dosah.“ Ehm… Dává to někomu krom Nory smysl?

#05 Patrickova žena

Jestli mě v tomto díle něco skutečně potěšilo, tak to byla tahle scéna. Dost jsem se bál, že Patrickovu smrt tvůrci seriálu jednoduše odsunou do pozadí a nebudou ji dál řešit. Komu by přeci chyběl manžel, otec a bývalý voják, že? Očividně někomu ano. Jeho ženuška se jej vydala logicky hledat s celkem neprůstřelnou teorií, že jí její manžel zahýbá a utekl s jinou. Terry už už vypadal, že jí všechno vyzvoní, situaci ale naštěstí zachránila Arlene, která ví, po čem ženy touží a jak si zachránit vlastní kůži. Jestli ovšem má být tímto Patrickův příběh ukončený, jsem spokojený. Manželce zůstane děcko a oči pro pláč i za cenu toho, že publikum dostalo své vysvětlení.

#06 Není ti něco?

Na hloupější otázku ses ani zeptat nemohla, Sookie. Jakou jsi čekala odpověď? „Jasně, jsem úplně zdravej, jenom jsem se trochu nudil, tak jsem se zranil a teď se tu válím po zemi a skuhrám.“ Historka Bena Flynna – nové vílí postavy – je nicméně jiná – zaútočil na něj upír (Warlow?), ale Benovi se povedlo jej odpálit pryč. Zní to trochu nepravděpodobně, ale fungovat by to asi mohlo. Asi… Tak či tak zde musím opět ocenit ostrovtip scénáristů, kteří si jednak utahovali ze seriálu tím, že se KONEČNĚ někdo zeptal, proč sakra Sookie zase není v práci, a taky tím, že jako první odpověď na zraněného člověka v mlází od Sookie zaznělo: „Dneska ne.“

#07 Dámská jízda

Když se potřebujete postarat o vlkodlačí mládě, není nic lepšího, než jej svěřit do rukou vašemu homosexuálnímu kuchaři a bývalému dealerovi upíří krve. Lafayette umí plavat v moři módních trendů, takže umí dát do parády nejen sebe, ale i své štěňátko. Emma je však vážně divné dítě. Včera jí zemřela máma, dneska se baví tím, že se obléká do leopardích vzorů. Na Lunu asi zapomeneme hodně rychle.

#08 Mezinárodní návštěva

Ahoj, nějakou náhodou jsem se o vás dozvěděla a vím, že jste měňavec, ale nebojte se, pomůžu vám, protože jsem nejlepší aktivistka všech dob a věřím v dobro. Sluníčková pravdoláskařka Nicole Wright přijela do Bon Temps až z Los Angeles, aby pomáhala lidem, kteří o pomoc nestojí. Přestože její nápad má určitě něco do sebe, je zcela pochopitelné, že ji Sam poslal do háje. Má však stále její vizitku a upřímně – koho z vás při jejich setkání napadlo, že Nicole má nahradit Lunu? A že je nad slunce jasné, že Sam nakonec bude její pomoc potřebovat?

#09 Krmení dravé zvěře

Veronica ráno vstala, posnídala, vyčistila si zuby, oblékla se a šla do práce jako každý jiný člověk. Netušila ale, že si ji zavolá dcera upířího krále Louisiany, aby nakrmila jejího tatínka. Pravidla si ovšem stanovila předem a jasně: 50 dolarů za zápěstí, 75 dolarů za krk, 150 dolarů za jakékoliv jiné místo na těle. Tatínek má ale trošku zvláštní choutky, když je v limbu, takže donutil Verču zatančit breakdance (doslovný překlad „lámavý tanec“ dostává úplně nový rozměr) a pak ji úplně vysál. Kolik by si asi účtovala za tohle? Mimochodem jsem sám, kdo si při téhle scéně vzpomněl na sex Billa a Loreny s otočenou hlavou ze třetí série? Myslím, že tyhle dvě scény by si mohly lehce konkurovat.

#10 Magický dotek

Jak vyléčit víle zranění způsobená upírem? Horkou vodou, obvazy a náplastmi. Stačí namočit, nalepit, obvázat a voilà, Ben je zdravý jako rybka. Anebo za to snad může tenhle malý světelný výboj? Přeskočila mezi Sookie a Benem jiskra? Co to asi mohlo znamenat? Ben to každopádně hraje nenásilně a je jen dalším tajemným mužem, který blonďaté servírce vstoupil do života. A je vidno, že jí z něj určitě jen tak nevystoupí.

#11 Andy volá domů

Výchova dětí je pro bontempského šerifa oříškem. Má srdce tak dobré, že se bojí, aby něco nezkazil, takže se raději vydá na louku starého Thibodeauxe, aby poprosil Maurellu o pomoc. Myslíte, že mu pomůže?

#12 Mokro v koupelně

Jason přivedl dědečka do koupelny, aby našel trhlinu mezi dvěma světy. Niall najisto proskočí portálem a zmizí, což se ale Jasonovi nepovede. Záhy se dozvíme, proč tomu tak asi je – Niall je vílí král, kterému Warlow zabil rodiče a má na jeho rod dlouho spadeno. Sookie je proto vílí princezna a Jason by měl být vílí princ. Jenomže co čert nechtěl, Jasona vílí gen přeskočil. Nejspíše ho podobně přeskočilo i to kolečko, které mu občas chybí v mozku. Každopádně když se Niall vrátí, je stejně mokrý jako Warlow. Okomentuje to pouze slovy, že se jedná o strašlivé místo. Aquapark to asi nebude.

#13 Zachraňte jeřába amerického!

V úvodu epizody se nám Eric představil jako zdatný chirurg a operatér, nyní jej vidíme jako usedlého ochránce ptáků z řádu krátkokřídlých. Když se nám odhalil za časopisem o tipech na prázdninové rodinné výlety, nemohl jsem udržet smích. Maskovaný byl dokonale a jeho rozhovor s Burrellem byl dokonalý podobně. Guvernér nám také odhalil další zbraň proti upírům – kontaktní čočky, které upírům znemožní okouzlení člověka. Prozradil také, že upíři byli dlouho studováni a on sám má vlastní koncentrační tábor. Plešatý Hitler se prostě připravuje na další světovou válku.

#14 Supernova

Niall se rozhodl Sookie zasvětit do tajů jejích schopností. Jediná její možnost, jak se sama ubránit před Warlowem, leží doslova v jejích rukou. Má to ale jeden háček – když Sookie vyvolává supersilnou supernovu, už nikdy nebude vílou. Ze Sookiiny tváře ale nelze vyčíst, jestli by si to přála, anebo by jí to chybělo. Myslím, že rozhodující roli v tomhle bude určitě hrát Ben. Dědeček navíc prozradil ještě jednu zajímavost. Warlow se prý u Sookie doma objevil během posledních 24 hodin. Jak je to možné? Musel by přece do domu být pozván, aby do něj mohl vstoupit? Napadají mě tedy dvě možnosti – buď je Warlow nějak spojený s Benem, anebo tím měl Niall na mysli světelná létající písmenka nad pergamenem, když Warlow vstupoval do našeho světa.

#15 Špiclové

Alcide se i v tomto díle projevil jako pitomec. Jakoby mu to vůdcovství trochu vymylo mozek. Je si sice jist všech problémů a chce ochránit smečku, ale násilím ukradnout Samovi Emmu, to od něj nebylo pěkné. A ještě k tomu za zády stála Danielle, která je aktuálně žhavou kandidátkou na titul nejotravnější postavy téhle série. Ze křoví naštěstí vše pozoruje aktivistka Nicole, která bude chtít Samovi brzy dokázat, jak strašně moc ji potřebuje.

#16 Čočky

Eric Burrellovi a jeho armádce doslova uletěl, což se stalo k překvapení všech přítomných. Když se mu tedy nepovedlo dosáhnout svého v přestrojení za ochranáře americké fauny, zkusí to přes guvernérovu šikovnou dcerku Willu, která udělala základní chybu a na noc si sundala své ochranné čočky.

#17 Dojemný monolog

Chuděrce Jessice už nervy příliš neslouží. Přišla o Hoyta, přišla o Jasona a teď i o Billa. Bojí se o něj a zároveň o všechny své přátele. Je už tak zoufalá, že se začne modlit k Bohu a bylo vidět, že Deborah Ann-Woll je skutečně talentovaná herečka. Ten smutek a to zbožné přání, aby se všichni měli dobře jí prostě nešlo nevěřit.

#18 Smrtelné zapálení

Bill na konci epizody od Lilith zjistí, že má sledovat její plán, který nejspíše souvisí s tím, aby pomohl upírům před lidskou zlovůlí. Do toho všeho nyní Bill vidí do budoucnosti, která vůbec není růžová. Burrell chce upíry zavést do velké UV spalovny jako Židy do sprch, kde s nimi chce provést krátký proces. A pokud jste byli pozorní, všimli jste si, že shořela spousta našich přátel – Eric, Jessica, Pam i Tara. Má tohle být konec seriálu?


Diskuze /22

IngloriousBastard

neviem , koľko majú rokov tvorcovia niektorých článkov, ale občas sa mi zdá si niekedy robia zo seriálu zbierku sarkastických komentárov a pubertálnych vtípkov… konkrétnie pri týchto „postrehoch“ mám niekedy pocit že mám zas 13 a čítam FotoStory v časopise BRAVO … pri seriáli FRINGE boli postrehy naozaj postrehmi, autor si všímal drobnosti, zaujimavosti, trivie,ktoré naozaj bežnému divákovi mohli ujsť… samozrejme v TB zrejme nenájdeme ukrytých pozorovateľov, a nebudeme ani dešifrovať kód aktuálnej epizódy, ale predsa len , trošku seriozne… inak veľmi dobrá práca, ostatné články a info sú skvelé :)

#3 Kafka Tamura #5 iHyi
27.6.2013 | 18:49:33
mynonka

Scéna s Jess se mi hodně líbila…ta se moc povedla :)

27.6.2013 | 18:52:43
Kafka Tamura

#1 IngloriousBastard: Nevím nevím… tento seriál jde už dlouho pěkně do kopru a já jsem rád, že si toho nevším sám.

27.6.2013 | 19:11:00
Kafka Tamura

Nejsi sám, kdo si vzpomněl na sex Billa a Loreny… byl to jeden z důvodů, proč jsem se těšil na tyto postřehy, jestli o tom bude zmínka… tím druhým důvodem byl děsně vtipný Eric jako ochránce vyhynulého jeřába :D

Jsem jediný, kdo si myslí, že Ben je Warlow? Mě to příjde děsně do očí bijící.

27.6.2013 | 19:17:22
iHyi

#1 IngloriousBastard: Reaguji tím na vývoj seriálu. Tyhle postřehy nejsou postřehy tak, jako jsi vzpomínal na Fringe, i když tak kdysi začínaly. Teď jsou spíš takovým komentářem k odvysílané epizodě, který se snaží být adekvátní k tomu, co seriál nabízí. True Blood už dávno není temné drama, ale naopak je silně protkáno vtipy, ale také často řadou nelogičnostní a berliček. Mám pocit, že seriál už seriózní není dlouho, takže proto si z něj rád občas pokouším dělat legraci a snažím se dát čtenářům možnost o epizodě více diskutovat a přemýšlet, co se bude dít dál a zda si všimli stejných blbostí/vtipů, kterých jsem si všiml já :)

#13 KevSpa
webmaster
27.6.2013 | 19:23:03
mauvais-ange

Že by byl Ben Warlow si osobně nemyslím…Jinak mě se forma postřehů líbí, vždycky se pobavím a to nejsem puberťák ;-) asi hold záleží na člověku, jaký humor mu sedne…

#8 janculeeh
27.6.2013 | 19:32:33
mauvais-ange
  • holt
27.6.2013 | 19:33:20
janculeeh

#6 mauvais-ange: souhlasím s názorem ohledně postřehů :)

27.6.2013 | 21:38:08
janculeeh

mimochodem, spíš by mě zajímalo, jestli má někdo tip na to, co by mohl znamenat Nory objev

#20 AdamG
27.6.2013 | 21:54:54
dAw3

Super jako vždy. Taky sem rád za tuhle formu postřehů, seriál už se moc vážně brát nedá. A jak děda mluvil o tom, že Warlow je zde, myslim, že nemluvil o domě, ale jen o téhle „dimenzi“.

#14 salomeagrippa #15 salomeagrippa
27.6.2013 | 22:54:35
Sasanka

Dobře, možná by se tomu nemělo říkat postřehy, ale shrnutí. Ale setsakra dobré shrnutí!

28.6.2013 | 0:20:47
phoebess

A že se ihyi nezmínil o Warlowově manikúře, to mě teda mrzelo nejvíc! :D

redaktor
28.6.2013 | 0:59:38
KevSpa

#5 iHyi: Tvoje postřehy jsou jako vždy skvělé a vtipné. Jinak on ten humor byl v True Blood vždycky, to už je takový Ballův styl. A to, že někdo nemá smysl pro humor, je jeho problém, ne problém autora článku či tvůrců seriálu. Až mě děsí, kolik lidí bere všechno smrtelně vážně a není schopno si těch sebeshazujících vtípků, které v seriálu jsou, všimnout. ;-)

webmaster
28.6.2013 | 2:03:33
salomeagrippa

#10 dAw3: taky to beru tak, že myslel dimenzi.

28.6.2013 | 9:32:46
salomeagrippa

#10 dAw3: taky to beru tak, že myslel dimenzi.

28.6.2013 | 9:32:51
Nemesis23

„A tak se stalo, že lidé odvedli Lilith na slunce. A tak se opět stane. Až se prolije krev, dva se stanou jedním. Až se světlo střetne s tmou, naše spása bude na dosah.“

Můj tip: Lidi vyvedou Billa na slunce a on překvapivě pro všechny neshoří, buď Bill nabo Warlow (jako reprezantanti tmy) se vyspí se Sukie (jako reprezentantou světla) a narodí se Spasitel upírů :-) NEBO: děsnej masakr upírů, supernova Sukie se střetně se Warlowem a zabije ho a — no nevim co by z toho kdo měl a jak by byla spása na dosah,ale oni to určitě nějak vymyslí :-D

28.6.2013 | 10:15:34
salomeagrippa

Dle nového traileru Bill všechny zachrání a stane se to před tím, než Warlow vysaje Sukinu (bohužel)

28.6.2013 | 12:37:37
nemco8lk

„A tak se stalo, že lidé odvedli Lilith na slunce. A tak se opět stane. Až se prolije krev, dva se stanou jedním. Až se světlo střetne s tmou, naše spása bude na dosah.“

Podle mne: Dva se stanou jedním = Bill je vlastně 2v1 a až se střetne tma se světlem to je určitě Bill a Sukie, navíc v příštím díle chce Bill, aby Sukie šla s ním, takže podle mne, se nějak dozvěděl od Lilith, že potřebuje vílu nebo potomka královské rodiny víl = odvěkého nepřítele s upírem, aby mohl zachránit upíry. Nakonec to určitě dopadne nějak tak, že Bill porazí díky své nové moci Warlowa (je přeci jeho maminka :D ), pak pak si to se Sokie rozdají (bez toho by to nebyla TB) a bude pohádky konec :D

30.6.2013 | 7:11:01
EliskaVitova

Postřehy mě pobavily jako vždycky :D

1.7.2013 | 20:52:18
AdamG

#9 janculeeh: Myslím si, že to znamená že Bill dokáže chodit i na slunci :)

#21 dAw3
2.7.2013 | 1:01:47
dAw3

#20 AdamG: No v poslední epizodě se moc neprošel. :)

2.7.2013 | 1:08:48
RichardSpitzer

Tak Bill už vidí budoucnost, hm? Co přijde příště? Procházení zdí? :-)

Docela směšné mi přijde jak všichni utíkají před Warlowem do toho papundeklového domu. To si opravdu myslí, že by je před takovým „super-upírem“ zachránila chatrná stavba? A že by nebylo jedno, že ho nikdo nepozval?

Jinak monolog Jessicy (#17 Dojemný monolog) byl opravdu pěkný. Vždycky jsem měl tuhle postavu rád a po téhle scéně ji mám ještě radši.

4.7.2013 | 16:28:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK