True Blood (Pravá krev) Postřehy z epizody 6x03 You're No Good

Postřehy z epizody 6x03 You're No Good

Postřehy z epizody 6x03 You're No Good

Ještě než dnes uvidíte čtvrtou epizodu, pojďte si s námi krátce zopakovat, co se stalo v té minulé, s našimi tradičními postřehy. Těch je dnes rovných dvacet.


3 0
8.7.2013

#01 Poslušná holčička

Willa v poslední sekundě pochopila, jak se tahle hra hraje, takže odvážně vybarterovala svůj život za cenné informace o koncentrácích svého povedeného taťuldy. Podlehla snad Ericovu svůdnému sexy hlasu a pohledu? Nit nemohla zůstat suchá! Skoro jakoby přeskočila jiskra, nezdálo se vám?

#02 Pohyblivý dědeček

Že se Niall umí přesouvat v prostoru, to jsme již věděli. Ale že si takhle dovede poskakovat z místečka na místečko, to vypadalo celkem efektně. Možná by se mu i povedlo Warlowa dopadnout (pokud tam byl skutečně on), kdyby se do toho nevložil Jason, kterého jeho prapodivná bolest hlavy skolila zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli. A do toho musela samozřejmě Sookie vylézt z baráku, aby všechno zachránila. Ta holka si prostě koleduje o průšvih.


#03 Louisianský Mengele

Jestli něco šestá řada True Blood nemůže zapřít, tak inspiraci druhou světovou válkou. V roli ďábelského doktora Mengeleho se jen ocitá doktor Overlark, který si mučením upírů krátí svůj volný čas. To vše zcela jistě ve prospěch vyššího dobra. Co všechno asi vyzkouší na Stevovi?

#04 Fangtasia sbalená na cestu

Mezitím, co Eric vyslýchal Willu a snažil se z ní vypáčit něco o plánech jejího otce, Pam s Tarou jenom držkovaly a nakonec musely stejně poslušně odejít sbalit si to, co jim je drahé. A že jim toho nezbylo příliš, o tom svědčí tahle poloprázdná krabice. Anebo poloplná? Ne, takhle optimistická Pam asi určitě nebyla. A Tařino emancipované frfňání si zasloužilo minimálně pohlavek nabroušeným kolíkem.

#05 Harvarďák

A cenu pro postavu, která se všem dovedla znelíbit v rekordně nejkratším čase, získává… Harvarďák! (Který studoval Penn, abychom byli přesní.) Z toho kluka vyloženě sálá fakt, že jeho cesta životem nebude už moc dlouhá. A vůbec celý ten spolek SRU (Společenská rovnost upírů) vypadá jako banda magorů, kteří si řekli: Budeme se plést mezi upíry, vlkodlaky a měňavce, kteří o nás nechtějí ani slyšet. Co by se tak asi mohlo pokazit? Krom skvěle hláškujícího Lafayetta jste si ale v této scéně nemohli nevšimnout toho očividného magnetu, který Nicole a Sama přitahoval k sobě. Harvarďák to má spočítané.

#06 Zklamaná Ginger

Nejvěrnější členka personálu Fangtasie už se těšila, jak si s Ericem zahopsá v rakvi, ale její vzrušení zmizelo stejně rychle, jako se objevilo. „Kazišučky“ Tara, Pam a Willa stačily rychle zasáhnout. I přesto ale Eric Ginger slíbil, že jednou to spolu spáchají. Dočkáme se toho v seriálu? Anebo si radši necháme ječící Ginger během upířího sexu ujít? Sám ani nevím…

#07 Hořící pochodeň

Když se dívám na seriály, jen málokdy se mi stane, že se hlasitě rozchechtám na celé kolo. Teď se to ale stalo. Z téhle jednoznačně nejvtipnější scény z celé epizody (a troufl bych si říct, že i z celého seriálu) jsem málem, a to nekecám, spadl ze židle. Pohled na Billa, který si myslí, že je nesmrtelný, a který záhy chytne jak vánoční stromeček, ten prostě neměl žádnou chybu. S tou nesmrtelností to asi nebude tak žhavé. Vlastně počkat! Žhavé to bylo asi dost. Svědčí to však jen o tom, že Bill je skutečně zapáleným prorokem Lilith.

#08 Poslední laskavost

Děda Niall se rozhodl, že si ve vílím nightclubu naverbuje armádu, která zničí Warlowa. Plán to byl dozajista pěkný, narazil však na problém, že nějaký velmi silný upír (Warlow?) stihl všechny víly sežrat a vysát. A to tedy i včetně Clauda a Claudette. Přežil jen jeden vílák, který vše Niallovi pověděl. A tomu pak král uštědřil poslední laskavost, aby se mohl zraněný nebožák odebrat za lepším životem, nebo lepší smrtí. Jak ale mohl Warlow klub najít? A pokud proti němu všechny víly nic nezmohly, co si s nimi má počít samotná Sookie? Tady něco nehraje. Alespoň víme, že Hadley s Hunterem jsou v bezpečí. Kde, to však zůstává otázkou.

#09 Andyho lekce rodičovství

Snad všichni rodiče jména svých potomků mají vybrána ještě před porodem. Andy s Maurellou to ale pěkně odflákli a ani když už je holkám asi 12 let (odhadem), stále se ještě nijak nejmenují. Proto Andy využívá důmyslný systém čísel. Jedničko, dvojko, trojko, čtyřko, seznamte se s tetou Holly. To bude možná vaše macecha, když to všechno přežijete ve zdraví.

#10 Domovní prohlídka

Policie konečně začala řešit, co se stalo s Marcusem. Netuší, že už je dávno pod drnem. Krom jeho zmizení ale strážníky také pálí otázka, kde je Marcusova dcera Emma. A díky tomu, že guvernér vyhlásil upírům válku, teď má policie pravomoci lozit do baráku komukoliv a kdykoliv. To je tedy krása. Ještě, že se Rikki zachovala jako pěkná svině, a Emmu tak nikdo neobjevil. Celá tahle zápletka ale začíná být moc pitomá na to, aby se udržela celým seriálem. Martha může klidně umřít na rozedmu plic, Rikki může odejít ze smečky, Emma ať si dělá třeba kotrmelce a Alcide… Co jsme komu udělali, že nám jej tvůrci chtějí takhle zprotivit?

#11 Andyho lekce střílení

Andy se to snaží s Holly za každou cenu urovnat. A jeho snažení je skutečně roztomilé a krásně upřímné. Scénou „vyznání lásky“ si mě dokonale získal, že mu teď přeju všechno štěstí na světě. A taky, aby ho holky víc poslouchaly. Třeba to používání ručních laserů, tomu se říká neplecha!

#12 Neposlušná holčička

Z Willy se nám vyklubalo pěkné číslo. Nejenom, že chodí po venku v noční košilce, ona toho Erica naprosto bezostyšně svádí! Nemá snad něco za lubem? Nechce se mu jen vetřít do přízně, aby pak mohla udeřit? Tahle holka s Ericem určitě ještě zamává, na tom vemte jed.

#13 Manželské etudy po letech

Zoufalý Steve má velmi opodstatněný strach o vlastní život. Svitne mu ale kousek naděje v podobě jeho sluníčkové manželky Sarah. Z té se ale za tu dobu, co spolu nebyli, vyklubala ještě větší megera a mrcha, než jakou jsme ji znali. Stevem naprosto pohrdá a těší se, až všechny upíry vyhladí ze zemského povrchu. A navíc dělá do politiky. Tohle nemůže dopadnout dobře. Ani pro jednoho z těch dvou.

#14 Pilná studentka

Jessica na sebe hodila outfit neposlušné školačky a oblékla si tzv. „svetřík s kozama“. Všechno proto, aby si mohla domluvit doučování u profesora Hida Takahashiho. Ten ale netuší, že místo laškování v posteli bude muset poslouchat rozkazy upíra, který má pocit, že má přímé spojení s bohem. Co po něm asi Bill bude chtít? Novou recepturu Tru: Blood?

#15 Létající talíř

Do Bon Temps přiletělo UFO. Respektive jeden mimoň mimozemšťan Bill, který to má teď v hlavě trochu jinak uspořádané. Může teď například vejít do domu bez pozvání komu chce a myslí si, že může Sookie rozkázat, co si zamane. Ta s ním ale už nechce mít nic společného a odmítá si vzít krev, aby ji mohl Bill nechat syntetizovat. Nejspíš chce, aby došlo k velké bitvě mezi upíry a lidmi, která se nebude muset odehrávat nutně jen v noci. Ať je to jak chce, Sookie Billa poslala do háje. A ten ji dost tvrdě zapověděl. Znamená to snad, že by mezi nimi mohl být skutečně konec?

#16 Když smečka zvlčí

Nicole a spol. toho stále nemají dost. Rozhodli se šťourat do vosího hnízda a zdá se, že je nic nezastaví. Tedy vlastně zastaví. Rozzuření vlkodlaci, kteří (nečekaně) nemají rádi, když se jim někdo vrtá v soukromí. Měli je sežrat všechny, aby od nich byl pokoj. A všechny také nejspíš sežrali, krom Nicole, kterou někdo (snad Alcide?) zachránil před jistým prokousnutím hrdla. Proč by to ale dělal?

#17 Zachraňte Willyho!

Guvernér Burrell samozřejmě neztrácí čas s ochranou velryb, ale snaží se získat zpátky svoji dceru. A dovede vystopovat i Ericův nevystopovatelný androidí telefon. Na tom asi není nic divného, ale mnohem divnější je, proč s Willou Tara utekla pryč. Budou teď všichni čtyři žít na útěku?

#18 Střepy

Niall se snažil najít víly, našel ale pouze jednu živou. Bena, který náhodou už celý den hledá na jedné louce vstup do vílího klubu, a který prostě nemůže najít. No jasně, to ti tak žereme, kamaráde. Niall navíc nemá nejmenší problém Benovi okamžitě vyžvanit pomalu svůj životní příběh, přestože za to v minulé epizodě káral Jasona. Ben se každopádně nasáčkoval zpátky k Sookie a rozhodl se, že jí pomůže s úklidem. Společně tak zametli střepy, které tu zbyly po Billovi. Přinesou jim ale tyhle střepy štěstí? A co je Ben sakra zač?

#19 Nora v houští

Niall už opět vycítil přítomnost Warlowa v okolí Sookiina domu. Jak se ale ukázalo, byla to Nora, která slídila kolem. Co tam zatraceně chtěla? Co mají společného Lilith a Warlow? A proč Jason už zase ztratil vědomí? Tohle se začíná hodně zajímavě zaplétat.

#20 Dobrou noc

Když nemůže Sookie k Billovi, musí Bill k jiné víle. A teď už ví, že u Andyho doma jsou rovnou čtyři. Opovaž se jedničce, dvojce, trojce a čtyřce ublížit! Opovaž!


Diskuze /4

anez66

Ta hořící pochodeň mě pobavila. :D

8.7.2013 | 10:39:29
Aerin

U hořící pochodně Billa jsem se rovněž smála na celé kolo. :-D Zapálený prorok Bill mě svým vznícením neskutečně pobavil. :-) :-) Nejlepší moment série.

8.7.2013 | 12:31:32
Mikyska

SPOILERoidní názor: :D Myslím, že Ben je prostě Warlow… :)

8.7.2013 | 14:14:08
simusilka97

díky za super postřehy :-D

Mikyska: podle mě Ben Warlow nebude,pořád z něj všichni dělají někoho tajemného a náramně nebezpečného(ne­říkám,že to tak nakonec nebude),co když je to prostě jenom další vílí pomocná ruka pro Sook a její „partu dobráků“? ať to bude jakkoli,nemůžu se dočkat jak to dopadne. :-D

9.7.2013 | 22:19:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK