True Blood (Pravá krev) Postřehy z epizody 6x06 Don't You Feel Me

Postřehy z epizody 6x06 Don't You Feel Me

Postřehy z epizody 6x06 Don't You Feel Me

Po dvouepizodní odmlce (léto si vybralo svoji oběť, sorry) se postřehy vrací zpátky. A hezky si to všechno z minulého dílu shrneme, abychom na ten dnešní byli řádně připravení.

5 0
29.7.2013

#01 Přehnaná výchova

Jak během pár minut přestat mít rád své rodiče? Když se dozvíte, že vás vlastní otec chtěl zabít jen proto, že byl rasista. A když nedá pokoj ani po smrti a prostřednictvím vašeho přítele se vás pokusí utopit, už toho nezbývá moc, co na svém tátovi milovat. Naštěstí byl po ruce Ben, kterého Bill poslal na záchrannou misi. Sám na to byl nejspíše příliš hrdý, ale i když je pro něj Sookie údajně mrtvá, pořád mu na ní záleží.

#02 Hod oštěpem

Burrell se Sarah se těšili, jakou budou mít neskonalou podívanou, a místo toho se jim dostalo… neskonalé podívané. Jenomže úplně jiné, než si představovali. Kdo si jen na chvilku pomyslel, že by Eric zabil Pam anebo Pam Erica, ten se může nazývat holým bláznem. Souboj na život a na smrt v upíří aréně se tak zvrhl v olympijskou disciplínu. A Ericovo výhružné oko na bezpáteřního zrádce Stevea vypadalo velmi výhružně. Něco mi říká, že Newlin se sedmé série nedožije.


#03 Nový rekrut

Jason není blbý. Jen toho při fotbale schytal hodně do hlavy. A když jde o život někomu, ke komu zjevně stále něco cítí, podaří se mu na chvíli i přemýšlet mozkem a ne svým candátem. Umě tak věší bulíky na nos úředníčkovi z LAVTF a chlubí se, kolik už zmasakroval upírů. A daří se mu to skvěle.

#04 Sejdeme se na hřbitově

Aby si Bill pro Bena nemohla, unesla ho Sookie na slunečný hřbitov, který už stihla navštívit ve třetí sérii. A protože je Ben charakter a vydržel na Sookie čekat tři tisíce let, se vším jí svěří a dokonce jí i slíbí, že svůj kontrakt roztrhá. Teď ale musí přežít noc. Ale nevím, nevím, přivázat se k náhrobnímu kameni a svázat si ruce jakousi liánou ze stromu, to se nezdá zrovna jako bezpečný plán. Navíc vzhledem k tomu, že je upírem, který ovládá moc světla, a právě tuhle moc použije na to, aby se udržel na uzdě… No tak snad ví, co dělá.

#05 Čtyřka

Z Andyho početné rodinky zůstala už jen poslední vílí členka. Jednička, Dvojka i Trojka Jessičin hladový zákrok nepřežily, ale Čtyřka měla tuhý kořínek. A i když je to ztráta trojnásobná a smutná, já jsem hlavně rád, že se počet postav zase hezky zredukoval. Abychom ale nezapomněli ani na jednu z holek, dostala Čtyřka takové pěkně nezapamatovatelné jméno: Adilyn-Braelyn-Charlaine-Danika. Mimochodem všimli jste si té pěkné zmínky?

#06 Smrtící infekce

Burrellovi praskají nervy ve švech. Eric mu uštědřuje jednu ránu za druhou, takže pro něj nastal čas přestat jednat v rukavičkách, ale vrátit protiúder. Oko za oko, zub za zub, psalo se v Chammurabiho zákoníku. Burrell vyměnil dceru za sestru a vpíchnul Noře smrtící mutaci hepatitidy. Máme se o Noru začít vážně bát anebo se ještě dočká záchrany? Třeba v podobě doktora Takahashiho?

#07 Bohyně se zlobí

Bill přišel o svého potomka i o svého slouhu, takže má špatné tušení, že se brzy stane něco špatného. Neví ale, co má dělat, takže si pln optimismu nechá vzít skoro všechnu krev, aby se setkal se svou bohyní. Ta ho ale místo rady pošle do pr… ostoru, kam obvykle slunce skutečně nesvítí. Zas taková zábava to prorokování není, co, Bille?

#08 Rozloučení

Konečně jsme se zbavili Emmy! A s ní zmizela i ufňukaná babička Martha. Holky, sbalte si své saky paky a odjeďte. Už jste vážně nikoho nebavily. A Sam udělal zatraceně dobře, že se takhle rozhodl. Upřímně jsem se bál, že budou před Alcidem utíkat až do konce série. Takhle si na něj ale jen počkali, dali si trochu do nosu a smečkoführer mu dal ultimátum, aby se k němu už nikdy nepřibližoval. Klidně by si to mohl vzít k srdci a zmizet i se svou novou kámoškou Nicole, která už by otravnější asi být nemohla.

#09 Protislužba

Když teplým upírům vyzvednete děti z fotbalu, můžete si být jistí, že vám rádi vaši laskavost oplatí. Když si tedy Holly povolá svého kamaráda, aby Terrymu vymazal mozek, zdá se to jako nejracionálnější věc, jaká ji mohla napadnout. Už žádné sebevražedné myšlenky, žádná kouřová monstra, normální jižanský život. Bravo! Už se to hodilo ukončit.

#10 Jasonův plán

V koncentračním táboře mají novou atrakci. Zdánlivě tupého a násilného zelenáče Jasona, který si svými kecy o vraždění upírů obmotá kolem prstu snad celé vedení. A to včetně Sarah, kterou moc chytře zahnal do kouta…

#11 Nemravné představení

… jenže blonďatá mrcha a ďáblova děvka se jen tak nenechá. Ve své fanatické hlavičce urychleně vymyslí plán, jak to Jasonovi vrátit. Dívat se na to, jak veřejně má být Jessica ponížena, to je skutečná rána pod pás. Naštěstí k ničemu nedošlo, ale i tak mi bylo Jessicy zatraceně líto. I ty tři víly jsem jí odpustil. A Jasone, doufám, že tu zpropadenou bloncku sejmeš. Nikdo si to nezaslouží víc, než ty.

#12 Poslední ukolébavka

A další podpásovku jsme dostali od tvůrců my. Když už je všechno sluníčkové a v pohodě, musí se to pokazit. Okouzlený Terry bohužel zapomněl i na to, že si objednal vraždu, která byla bohužel zcela nevyhnutelná. Na jednu stranu jsem rád, že je v seriálu zase o postavu míň, tohle celému ději jen svědčí, ale na stranu druhou… Terry, snad ti tam nahoře bude líp. (A teď schválně: Myslíte, že by nás mělo zajímat, co se skrývá v jeho bezpečnostní schránce, od které dostal Lafayette klíč?)

#13 Bezhlavý guvernér

Billovi došla trpělivost. Kopnul do sebe svůj nový krvavý drink a vyrazil se mstít. Odnesla to guvernérova ochranka a nakonec i guvernér sám. Chtěl moc a přišel o hlavu. Dobře mu tak! A mimochodem, taky vás děsí jako mě, že Billovi zase začínáte fandit?

#14 Vězeňská zábava

Aby se v koncentráku upíři moc nenudili, dostali od Sarah s Burrellem plastové piškvorky. Tara v nich sice asi šampionáty nevyhrává, ale na to, že je upírkou ani ne pár týdnů, docela hodně machruje s tím, že už dobře ví, jak to v těle upíra běží a leží. Stále se ale nějak nemůžu zbavit dojmu, že je s tím tahle „velká ségra“ víc otravná než užitečná.

#15 Jedovatá kapka

Ať už si ale Taře myslíme cokoliv, musí se jí nechat, že se s Willou o Erica postaraly hezky. Ten se teď navlékl do převleku, který mu vlastně není až tak cizí (viz Generation Kill) a vydal se na výzvědy. Odhalil tak stáčírnu a lahvovnu, kde se do nové várky Tru: Blood přimíchává i látka z nové receptury inspirovaná palírnou Drak. Pandemie žloutenky, tomu se říká chytrý tah. Ale to Eric určitě nedopustí, že ne?

#16 Nadržená Sookie

Sookie možná není blbá, ale rozhodně je setsakramentsky nadržená. Kdo by ale taky mohl odolat Benovi, že? A tak jsme tu měli další bizarní sex. Spoutaný „vílampír“ na náhrobním kameni, to asi umí servírku slušně rozrajcovat. A soudě dle světelných efektů, oběma se to asi líbilo.

Diskuze /8

Mitchie*

skvělé postřehy které pobavily :D i když to nerada přiznávám, tak musím říct že Bill se mi v tomto díle líbil. Akorát Sookie mi vadí a dějová linie Sama a Alcide jsou nudný ..

29.7.2013 | 1:13:57
KevSpa

Skvělé postřehy jako vždy! Díky. ;-)

webmaster
29.7.2013 | 1:48:39
habael

" A soudě dle světelných efektů, oběma se to asi líbilo." Tak tohle mě fakt rozesmálo :D

#8 salomeagrippa
29.7.2013 | 3:10:34
rockstorm

Super postřehy, vždycky pobaví :) Jen u té jedničky si myslím, že Bill nebyl tak hrdý, co se záchrany Sookie týče, ale po svém nedávném vzplanutí se na denní světlo nehnal, k tomu se odhodlal až poté, co si vzal B/W krev a vyrazil za guvernérem :)

29.7.2013 | 9:15:04
JeremyFall

Abych pravdu přiznal, tak jsem docela rád, že Terry už je po smrti. Je to sice docela škoda, ale aspoň se nemusíme obávat, že v další sérii budou rodinu Bellefleurů trápit další kletby. :D Jen aby se Arlene nezačal zjevovat Terryho duch, to už by byl vrchol všeho. :D C ose týče Billa/ Billith.. Připadá mi, že v prvních dvou sériích se choval jako správnej klaďas se vším všudy, takže nuda, v dalších třech sériích se zase choval jak naprostej kre.. hlupák, takže si většinu diváku znechutil ještě víc, ale v šesté sérii je podle mě Bill nejlepší, když vzal hezky věci do svých rukou a docela mu fandím. I když předpokládám, že nakonec to s ním nedopadne dobře.

#6 habael
29.7.2013 | 11:12:27
habael

#5 JeremyFall: Naprosto souhlasím :)

29.7.2013 | 13:42:30
Sechmet

Uvedomujete si, že Sookie zviazala a pretiahla 5000 rokov starého „vílampíra“ ? Tomu sa teda vraví domimancia :D A Warlow navyše už druhý krát v živote nemal inú možnosť, ako sa podvoliť. Je skrátka neodolateľný… :D Btw, vďaka za postrehy. Už nám tu začínali chýbať :)

29.7.2013 | 13:49:16
salomeagrippa

#3 habael: mě taky!

31.7.2013 | 16:56:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Reklama

Obrázek

Obrázek