True Blood (Pravá krev) Postřehy z epizody 6x07 In the Evening

Postřehy z epizody 6x07 In the Evening

Postřehy z epizody 6x07 In the Evening

Poslední epizoda nám toho hodně dala, ale také hodně vzala. Pojďte si připomenout šestnáct nejvýznamnějších momentů tohoto dílu, než se zítra naladíme na již osmou epizodu.

2 0
4.8.2013

#01 Útěk z vězení

Stylově a bez zbytečných keců. Eric rozdal pokyny jako na vojně a sebral Noru, aby se ji pokusil zachránit. Řidič v ujíždějícím náklaďáku ani netuší, že jede s alespoň o sto kilo větším nákladem. Soudruzi z koncentráku by z něj asi neměli radost.

#02 Rozcvička

Venku může třeba probíhat třetí světová válka, ale Pam zůstává v klidu. Na jógu, pilates nebo cokoliv jiného, co právě cvičí, si najde čas. Hlavně zůstat v pohodě a příliš se nevzrušovat. No a co, že všechna syntetická krev je kontaminovaná, no a co, že Eric utekl s Norou, no a co, že se Pam snaží zachránit Ericův nový potomek… Tahle hra se musí hrát s rozvahou a vtipem. A to Pam umí.


#03 Duté hlavy

Když Sarah zjistila, že její milenec je mrtvý, ani moc netruchlila. Místo Biblí má teď v hlavě vymazáno politikou, takže si hned zavolá senátora, aby společně upekli plán, jak z toho vytěžit co nejvíc – a jak zamordovat co nejvíc upírů. Sarah, už chcípni, nikdo tě nemá rád.

#04 Andělské vstávání

Poté, co Sookie uspokojila své ženské potřeby, už se s Benem (nebo Warlowem? Jak mu vlastně máme říkat?) válí pod andělem. A ten má v hlavě romantický plán skoro až z doby bronzové, že když se s nějakou ženou vyspí, automaticky to znamená, že bude jeho. Sookie mu to ale hned všechno vysvětlí, takže to ve finále vypadá, že si vážně chtěla jen zašpásovat. A pak ho prostě jen tak odstaví na druhou kolej, když uslyší, že Arlene brečí. Pak se holka nediv, že ti žádnej vztah nevydrží.

#05 Nespasitelná

Co Jessice vlítlo do hlavy, to asi nezjistíme. Když jí Jason naprosto bez skrupulí oznámí, že ji přišel zachránit, ona místo toho začne blábolit, že je už stejně dávno mrtvá a že o nic vlastně nejde. A tak aspoň hezky poděkuje a nechá si poslat pro jiného samce. Jasone, ty když se zamiluješ, tak s těma holkama taky nemáš vůbec lehký. Jestli to nebude nějaký rodinný prokletí.

#06 Horká sprcha

Jupí! Od začátku série se to nevyhnutelně blížilo, takže to máme konečně za sebou. Sam stejně jako Emma dost brzo zapomněl na Lunu, lásku svého života, jejíž dceru slíbil ochraňovat i kdyby nevím co. Mnohem lepší než veselice ve sprše ale byla scéna, kdy si neposlušnou Nicole odvezla máma. Tak už od ní snad bude klid. Zato od Sama asi ne. Ten se totiž samozřejmě musí vrátit do Bon Temps, aby uctil památku svého přítele a zaměstnance. Kdo teď vlastně v jeho baru pracuje? Když majitel pořád někde lítá, Sookie si v práci pamatuju naposledy z prvního dílu první řady, Arlene teď truchlí, Holly jí pomáhá, Lafayette doma hulí a Terry je pod drnem. To tam musí Velkej John všechno zastat sám? Chudák.

#07 Tajemství Terryho skříňky

Nebylo to sice žádné překvapení, ale bylo to od Terryho pěkné gesto. Jen si nejsem jistý, jestli takhle rychle uzavřená životní pojistka před smrtí nemůže narazit na nějakou byrokracii či policejní vyšetřování. To ale seriál asi řešit nebude. A kdo ví, jak to chodí v Louisianě. Arlene a děti budou každopádně finančně na nějakou chvíli zajištění.

#08 Tátovy rady

„Alcide, tenhle život ve smečce není pro nás, radši tu zůstaň se mnou. Můžeme sázet na psí závody, chlastat pivko, obcovat s vlkodlačíma šlapkama a plesnivět v karavanu.“ Ne, že by to byl snad nějaký prototyp ideálního života, ale Jacksonovi asi stačí. A my bychom sice Alcidovi nepřáli, ať takhle skončí, ale kdyby to znamenalo, že se vzpamatuje a bude zase normální, bereme to všemi deseti. Jestli oni nám jen tvůrci nechtěli ukázat, že Alcide měl pádný důvod se smečce ty roky vyhýbat, abychom si něco takového už nikdy nepřáli… Ale jak už je u synů zvykem, rady svých otců si k srdci často neberou. No prosím, v tomhle případě má táta ale pravdu.

#09 Poděkování

Jessica se rozhodla, že Jamesovi poděkuje, že ji posledně neznásilnil, tím, že ho požádá, aby se s ní vyspal. Inu… proti gustu. Chudák Jason, kdyby to jen věděl, srdce by mu muselo puknout a roztříštit se na tisíc kousků. A nenávist k upírům by se mu možná zase vrátila.

#10 Úpis Ďáblovi?

Jak poznáte, že je Eric opravdu zoufalý? Přijde žadonit o pomoc i k člověku, kterým skutečně pohrdá. Božský (či ďábelský?) Bill má ale dobré srdce a Ericovi se rozhodne pomoci. Musí pro něj však udělat, co bude chtít. A tak se Nora, i když nechce, napije Lilithiny krve. Ta ale nefunguje… Tady může pomoci už jen Warlow. Kdyby jen někdo věděl, kde sakra vězí?

#11 Všemohoucí alkohol

Se ztrátou bližního svého se každý vypořádá po svém. V případě Arlene zvítězil kamarád alkohol v kombinaci s rodinou a přáteli, kteří ji vždy podrží. Když ale uvidí upíra Billa, jak se promenáduje po jejím domě za denního světla, musí si asi myslet, že už toho dnes vypila vážně dost. Opak možná bude pravdou. Bill nicméně přišel vyjádřit svou upřímnou soustrast, urovnat vše s Terrym a překecat Sookie, aby mu vydala Warlowa. Ta je ale víc unešená z toho, že Andy má za dceru odrostlou vílu.

#12 Psychohrátky

Ženské zbraně mají tu výhodu, že se jim prostě nikdy nemůže zaseknout pojistka nebo dojít náboje. A Paminy ženské zbraně jsou navíc nabité neustále. A taky s nimi umí zatraceně dobře mířit na svůj chtěný cíl. Bude jí její výměna cel stát za sex se strejdovským doktorem Philem? Asi ano. Jak se zdá, laička položila psychologa na lopatky.

#13 Paní vedoucí

Upírka Violet má pocit, že jí celé vězení asi patří. A nikdo krom Tary proti tomu vlastně ani nic nenamítá. Co teď tedy bude s chudákem Jasonem, kterého Sarah přechytračila? A taky je vám sebevědomá Violet tak strašně nepříjemná?

#14 Alcidovi teče do bot

Návraty domů nemusí být vždy šťastné. Přesvědčil se o tom i Alcide, kterého se teď nejspíš pokouší svrhnout rozzuřená Rikki. A našla si pádné důkazy k tomu, proč by Alcide už neměl být vůdcem smečky. Bohužel pro nás jsou ty důkazy Nicole a její matka, takže nás určitě čeká Samovo epické zachraňování. A měli bychom se bát i Alcida? Kdo se chce stát novým vůdcem smečky, ten přeci musí sníst toho bývalého. Ajaj…

#15 Láska za časů moru

Eric na šlechtickém dvoře samotného krále Karla II. Stuarta v Londýně roku 1665, v době, kdy bylo britské hlavní město sužováno Velkým morem a následně také Velkým požárem. Morem byla navíc sužována také lady Gainesborough, podle slov krále žena úžasná v posteli, kterou si Eric vybere jako svou sestru. Konečně tedy víme, jak vypadalo jejich první setkání.

#16 Bolestivá ztráta

A jak vše pro Erica a Noru začalo, tak to pro ně bohužel i končí. Místo moru ale Nora podlehla smrtící hepatitidě V, která se právě v lahvích Tru: Blood těší, až vyhladí zbytek upíří populace. Budeš nám chybět, Noro. A věříme Ericovi, že tě pomstí.

Diskuze /9

zlatodeni

Děkuju za postřehy-jako vždy dokonale pobaví.
PS: Když Bill/ith zneškodňoval našeho oblíbeného guvernéra, při pronešení utrhněte mi hlavu, ale na mém místě naroste další... byla jsem jediná, která se celou epizodu bála, že se jeho hrozba naplní ne jenom metaforicky? … popravdě když přišla Sarah Newlin k jeho hlavě myslela jsem si, že si najednou přikráčí guvernér v plné kráse :D

4.8.2013 | 20:35:52
nemco8lk

Nemůžu se dočkat epické (doufám) pomsty Erica… konečně snad někdo zabije slečnu Sarah, nebo snad vdovu když je z reverenda upír?

4.8.2013 | 20:37:09
Lalaitah

Super, postrehy a trefné. :) Akurát si dovolím menšiu poznámku. V postrehu č. 11 je asi menšia chyba, lebo mám pocit, že Bill skôr urovnával veci s Andym a s Terrym asi nie. :)

4.8.2013 | 21:15:43
simusilka97

lidi taky vás tak rozesmál Eric ze 17.století? ty vlasy byly vářně divný :-D jinak je mi ale Erica líto .Jeho stvořitel shořel,Pam propustil a jeho sestra se rozprskla teď už mu zbejvaj jen Vila s Tarrou se kterýma to taky nevypadá moc dobře,já bejt na jeho místě tak asi zešílím (ne že by k tomu Eric měl daleko)

#6 habael
4.8.2013 | 22:39:46
simusilka97

a moc děkuji za postřehy

4.8.2013 | 22:40:10
habael

#4 simusilka97: Přesně, Eric už mi trošku připadá vyšinutě.. Už jen že byl za Billith pro pomoc :/ Jen doufám že se jeho vztah k Vile trošku rozvine :) Docela mi k sobě pasují. A ano, Eric s dlouhým hárem mi taky přišel vtipný :D

5.8.2013 | 18:02:32
RichardSpitzer

Tak Jessicu jsem nějak moc v té scéně s dalším upírem nechápal. Nejdřív jde za Jasonem s prosíkem, ten ji přijde s nasazením vlastního krku zachránit a tohle je vděk? To asi dokáží vysvětlit jen ženy :-)

Nejotravnější scény? Rádoby debaty o životě mezi Alcidem a jeho tátou.

Doufám, že ošklivou smrtí zahynou tyto postavy (nejlépe v tomto pořadí): Sarah (a to se mi ve druhé sérii ještě líbila), Rikki (to je odporný typ) a Violet.

„Nemáš ty ten SherlockHolmeský syndom?“ :-) Nejlepší hláška dílu…

6.8.2013 | 8:55:25
Kafka Tamura

Při #09 mě napadalo jen že Jason stojí hned za dveřma a jakoby to neslyšel to jemu dobře známé Jessicino šukézní sténání. Já jen čekal, kdy tam vlítne a udělá z True Blood větší telenovelu, než jakou se stala. Jessica „pěkně vostrá sviňě“, ale kdo by ji nemiloval…

17.8.2013 | 1:35:53
Kafka Tamura

Jinak škoda, že se autor postřehů nezaměřil (už i hlavně v předešlé epizodě) na terapii s Pam.

17.8.2013 | 1:39:53
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Reklama

Obrázek

Obrázek