True Blood (Pravá krev) Postřehy z epizody 7x01 Jesus Gonna Be Here

Postřehy z epizody 7x01 Jesus Gonna Be Here

Postřehy z epizody 7x01 Jesus Gonna Be Here

Po roce mají fanoušci Pravé krve opět Vánoce a těší se z nové epizody závěrečné série. Těšili jsme se na ni i my v redakci, i když jsme k tomuhle začátku konce byli předem poněkud skeptičtí. Proto se s vámi rádi podělíme o naše názory v (ne)pravidelných postřezích z epizody.

5 0
23.6.2014

Když se párty zvrhne…

Kde jsme to přestali? Aha, ano. Na večírku, který uspořádal starosta Sam Merlotte s napraveným Billem Comptonem, kterého zase máme rádi. Cílem večera bylo, aby se upíři promíchali s lidmi a navzájem se chránili. Nikdo ale nečekal, že přijdou nezvaní hosté, kterým říkáme zombíři (i když jsou to technicky spíš hepvíři, ale to nezní tak dobře), a pořádně to rozjedou. Někoho unesou, někoho sežerou, někoho zabijí. V kaluži krve například skončí i Lettie Mae, která byla prostě jen pitomá a nenechala si od své dcery poradit, že by měla zmizet. A tak o Taru přišla. A přišli jsme o ni i my ještě dřív, než nás začala všechny vytáčet. Slibný start.

Jessičin boj

Zatímco jedni bojují v baru Bellefleur's o holé životy, svůj vnitřní boj svádí Jessica sama se sebou a s Andyho vílí dcerkou Adilyn. A je to asi to nejlepší, co nás v tomhle díle čekalo. Není žádným překvapením, že všemi milovaná Jessica pozvedá místy tristní úroveň seriálu, takže její výčitky svědomí i boj o odpuštění byl prostě zajímavý, skvěle zahraný a procítěný. Fandíme ti, Jess, tvoje dějová linie je super!


Jednotka rychlého nasazení

To by nebylo True Blood, aby nám se nám v něm neobjevila další náhodná postavička z Bon Temps, která nám bude pít krev víc než všichni upíři z Louisiany. Zhrzený skorostarosta Vince pobral všechny možné vidláky, které cestou z večírku našel, aby vyrazil do odboje proti nakaženým zombírům a vlastně všem, kteří se jakkoliv liší od lidí. Samozřejmě se dalo předvídat, že někdo takový bude dělat problémy – a už teď je určitě jasné, jak komunální politik druhé kategorie nejspíš dopadne.

Znovuzrozený James

Všimli jste si, že vypadá jinak? Kdybychom to nevěděli ještě před premiérou, asi bychom to sami ani nepoznali. Upíra Jamese teď hraje jiný herec, ale protože nás vlastně nikdy moc nezajímal, je nám to docela fuk. Sice se nám pokusil přiblížit svou minulost u Lafayetta doma, čímž nám nejspíš tvůrci chtějí naznačit, že ti dva spolu za tři díly skončí v posteli, nicméně nijak zvlášť to s námi nepohnulo. Tradičně alespoň zůstává stále skvělý Lafayette, kterému by už všechno nemohlo být víc putna a jeho rezignace nad osudem kohokoliv na světě místy docela dobře vystihuje i naše pocity z celého seriálu.

Konečně

Jeden z nejzávažnějších cliffhangerů šesté série jsme konečně vyřešili. Vztah Jasona s Violet se sice zprvu jevil jako další nesmysl v trudné historii upířích nesmyslů, ale musím uznat, že to mezi nimi jiskřilo a dobře se doplňovali. A Jason si navíc konečně vrznul. Stačilo k tomu jen, aby umřelo pár lidí a vidláci z města Jasonovi oznámili, že je jim jako policajt úplně ukradený. Violet to rozrajcovalo a… zbytek jste viděli sami.

Cesta kolem světa

Jestli na tomuhle dílu něco chybělo, pak to byl Eric. Náš nejoblíbenější Švéd, který se naposledy jel opalovat do hor, zmizel z povrchu a už ho nic nezajímá. To se ale nelíbí Pam, která se ho vydala hledat až do Maroka. Proč zrovna tam, to je asi úplně jedno, mnohem důležitější totiž je, že Eric prchnul do Francie opalovat se na riviéru. Už aby se ti dva našli, to setkání totiž určitě bude stát za to.

Dámy v nesnázích

Ječící Arlene a ječící Holly. Tak nějak nevím, jestli těch pár slov nemluví za vše. K „dokonalosti“ už jen chyběla ječící Ginger.

Sejdeme se v kostele

Když se všechno posere, spásu hledej v kostele. Zoufalým obyvatelům Bon Temps už vážně nezbývá moc možností a ani sil, jak přečkat tuhle těžkou dobu. Na bohoslužbu přijde i Sookie, která moc dobře ví, že ji všichni nenávidí, dokonce i Alcide z ní není dvakrát na větvi (tipujeme, že se Sookie na konci vrátí k Billovi), ale přesto všem začne sluníčkově vyprávět, že je má ráda a chce jim pomoct. Někdo to možná skousne, ale určitě ne Lettie Mae, která jen podtrhla svou roli v celém příběhu. Když se matka alkoholička vykašle na výchovu své malé dcerky a dvojnásobně ji odvrhne i poté, co zjistí, že se z ní stala upírka, to bychom brali. Ale že po půlhodinovém usmíření zjistí, že svou dceru vlastně miluje a najednou o ni přijde a svaluje vinu na celý svět, to je vážně jen důkaz toho, že ta žena to nemá v hlavě v pořádku.

Diskuze /23

vojtamkv

Opět máme dva tábory – líbilo, nelíbilo. Mně se první díl líbil víc, než zakončení 6 řady. Nevěřím, že Tara je mrtvá a Eric se určitě vrátí, musí! :-) Jinak já moc rád Pam, a ona je pro mě zatím hlavním tahounem. Už se těším na další díly. :)

23.6.2014 | 15:09:51
Bee121

Také si myslím, že Taru ještě uvidíme, protože Rutina je stále v úvodní znělce napsaná :D to by jí tam jinak měli jako ‚guest star‘ nebo tak nějak :D Mě se první díl docela líbil. Po tom roce mi TB prostě chyběla :D

23.6.2014 | 15:21:55
Sanji

SPOILER: Tara mŕtva naozaj je. Tiež som myslel, že bude nažive, ale po tomto rozhovore to je potvrdené. Zaujímavé je, že Pam jej smrť necítila… http://www.vulture.com/…-7-chat.html

#4 vojtamkv
23.6.2014 | 15:29:24
vojtamkv

#3 Sanji: Třeba jen mlží, já tomu nevěřím…:)

23.6.2014 | 15:34:56
MakyB

Tak zatím rozpačitá. Těšila jsem se na Erica a on nikde, hajzl :-D Sookie je na vraždu od prvního dílu první serie, takže už mi to ani nehýbá žlučí. A konečně to vypadá, že si užiju mnohem víc Pam a to je dobře. Takže já tak nějak přebírám postoj Lafayeta, už to se mnou prostě nic nedělá :-D

23.6.2014 | 19:19:06
evinca

Chvilami som si pripadala ako keby som pozerala nejakú „bečkovú hororovú sračku“. Veľmi dúfam, že sa to zlepší :(. A Jason a Violet mi už fakt lezú na nervy.

23.6.2014 | 19:26:44
SerFirox

Jason a Violet tu epizodu podle mě zachránili :-D

23.6.2014 | 19:52:39
Paulusek

Tary je škoda na jednu stranu, líbila se mi její prořízla pusa :) , ale určitě se vrátí v záblescích z minulosti pokud tam nějaké budou.

23.6.2014 | 20:45:39
Brilliant

podle mě Tara není mrtvá, protože jinak by to přece Pam „cítila“. Kroutila by se a řvala. A kdyby přece fakt umírala, byla by to scéna která by táhhla celej díl.

#15 Mitchie*
23.6.2014 | 21:06:01
pdoctor

jsem trochu mimo – zompír, hepvír, jaký je rozdíl?

23.6.2014 | 21:27:55
hledaseniki

Souhlasím s vojtamkv. Tenhle díl byl daleko lepší než finále šesté řady. Jinak také mi tam chyběl Eric, ale to asi většině z nás. Já se už teď obávám toho, že v příštím díle umře další člověk nebo spíš vlkodlak :-D Eric se vrátí to je jasnačka.

23.6.2014 | 21:56:14
barsina

By som sa nečudovala, keby sa Eric zjavil len vo finalnej epizóde s komentrárom : " A preto som podnikol cestu okolo sveta za 88 dní". Ako už nepracuje na scenári Allan Ball je to ďalej tým horšie.

23.6.2014 | 22:05:14
JeremyFall

Jáj, tyhle postřehy mi chyběly. :3 V prvním díle se mi docela líbil vztah James x Lafayette. Doufám, že spolu nebudou nic mít ale že zůstanou kamarády nebo tak nějak. :) Jessica a Adilyn jsou taky zajímavý ,,pár".. To, že celej díl jenom Jess stála před domem a něco žbleptala mě sice moc nebralo, ale pořád je to Jessica. ^.^ A Jason a Violet? Ta scéna byla prostě příšerná a strašně nucená, ale je to True Blood no. :D Uvidíme, co přinesou další díly. :)

23.6.2014 | 22:37:44
Camfourek

WTF? Tohle bylo ubohé, ubohé. Že bez Balla šla úroveň dolů, to se dalo čekat, bylo to vidět už minulou sérii, že to ztratilo tu jiskru, ale že z toho bude takováhle slátanina. Místo nějakého zajímavého ukončení seriálu, to bude asi utrpení.

24.6.2014 | 9:10:10
Mitchie*

#9 Brilliant: co když to Pam necítila kvůli tomu, že nějakou dobu nejedla a je slabá? :(

24.6.2014 | 13:00:17
Lady Lilien

Hm, tak jsem si celý díl říkala, jestůi jsem se za ten rok změnila tak moc já nebo jde TB do háje. Taky mě naštvalo, že Tara by umřela jen tak a ani se to moc neřešilo. Myslím, že James nějakou gay scénu mít bude, proč by jinak vyprávěl, jak ho kvůli tomu zmlátili. Nevím, nevím. Všechno mi to přišlo na prd. Jason a přímo vynucený sex. Sookie, kterou tam taky nacpali nahou, aby se neřeklo. a ten její závěrečný trapný proslov…

24.6.2014 | 14:20:39
Raidho

Nj..nejlepší scéna – ječící Arlene a Holly, pak skvělý Lafayette a jeho rituál na pocuchané nervy. Možná je to s Tarou úplně jinak. Kdo ví, co Lettie Mae viděla. Možná se rozprsknul ten nakaženej upír a Tara pláchla rychle na pomoc Pam. To by šlo?

24.6.2014 | 19:07:07
pdoctor

a vysvetlite mi nekdo, prosim, co to jsou hepviri? :D nikdy pred tim jsem to neslysela…

24.6.2014 | 19:46:20
Salome

Přestaňte fňukat ohledně Erika, vždyť bylo jasné, že do upoutávek na sérii ho nemohli dát, aby neprozradili, jak to s ním bude, a ani do prvního dílu nemuseli nijak spěchat. Proč taky, když fanoušci stráví hodiny diskuzemi o tom, jestli přežil…

#23 Kafka Tamura
24.6.2014 | 20:50:01
Balerion

Asi nejslabší úvodní díl ze všech sérii, ale snad se to rozjede.

24.6.2014 | 21:48:36
ellie88

Čekala jsem, že první díl poslední serie bude lepsí, nikam moc mě to nenadchlo. Doufám, že další díly budou lepší.

A ohledně Tary, dle imdb.com bude v celé 7.serii. A Eric se má objevit v epizodě I Found You

25.6.2014 | 16:58:21
iHyi

Hepvíři (podle toho, že jsou nakažení hepatitidou V, zkráceně Hep-V, čili „Hep-Vs“, jak jim říkají v seriálu). Ale protože se to tak nějak divně píše i čte, pojmenovali jsme ty nový upíry jako zombíry (vypadají jako zombie, ačkoliv samozřejmě mají mozek a nejsou úplně retardovaní).

webmaster
25.6.2014 | 17:40:09
Kafka Tamura

#19 Salome: „vždyť bylo jasné, že do upoutávek na sérii ho nemohli dát, aby neprozradili, jak to s ním bude“ Takový ohleduplný přístup tvůrců trailerů a jiných upoutávek je teda pro mě novinkou.

30.6.2014 | 7:35:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek