True Blood (Pravá krev)
86/100 - 265×

True Blood(Pravá krev)

Představte si, že sdílíte jeden svět s upíry. V rámci možností se tolerujete, prodáváte jim balenou krev, necháte jim vlastní úřady, bary a umožníte jim pohybovat se mezi vámi. Oni vás na oplátku nechají žít.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | HBO | 50 minut
žánr
Drama, Fantasy
hrají
Anna Paquin (Sookie Stackhouse), Stephen Moyer (Bill Compton), Alexander Skarsgård (Eric Northman), Joe Manganiello (Alcide Herveaux), Deborah Ann Woll (Jessica Hamby), Chris Bauer (Andy Bellefleur), Nelsan Ellis (Lafayette Reynolds), Rutina Wesley (Tara Thornton), Todd Lowe (Terry Bellefleur), Adina Porter (Lettie Mae Thornton),

Alan Ball mluví (nejen) o 6. sérii

Alan Ball mluví (nejen) o 6. sérii

Konec páté série znamená taky konec pro Alana Balla ve vedoucí pozici. Své žezlo teď předává svému následníkovi Marku Hudisovi, u výroby dalších dílů však bude dále stát. Sám se teď pro TVLine rozmluvil o tom, kudy se bude příběh dál ubírat a také o tom, čeho jsme vlastně v poslední epizodě byli svědky.

0 0
28.8.2012

Takže… z Billa je teď bůh?

Nechci říkat, že je nebo není. Kdo vůbec může říct, co je zač Lilith? Je to stále Bill, jen trochu jiný.

Takže v něm ještě zbylo něco z Billa?

Je to Bill, ale je to změněný Bill. Není to úplně nová osobnost. Není to tak, že se mu smazaly všechny vzpomínky a on je teď jako novorozeně.

Může se vrátit zpět do formy starého Billa?

No, to je otázka. Bude zlý? Co vlastně chce? Co se chystá udělat? Bude schopný být opět starým Billem? To odhalí další série. Ve výsledku však teď bude nahánět mnohem větší hrůzu.

Jak jste naznačil na Comic-Conu, v této epizodě došlo k mnoha úmrtím – ne všechna byla navíc jednoznačná. Zemřela Luna?

To uvidíte sami. Neviděli jsme, že by umřela.

A Russell? Je opravdu mrtvý?

Je pryč. Možná ho uvidíme ve flashbacích, ale je definitivně mrtvý.

Na Comic-Conu jste také nechtěl říct, pro který pár jste tuhle sérii psal scény nejraději. Byl to Steve s Russellem?

Ano. Zbožňuji oba herce a myslím, že byli skvělí, navíc trošku dojímaví.

Vrátí se Steve příští sérii jako životaschopná postava?

To nevím, mluvil jsem o tom s Markem jen krátce. Řekl mi jen pár svých zběžných nápadů. Ale doufám, že se vrátí, je to skvělá postava. Nevím, zda bude mít v příští řadě velkou roli, ale určitě si myslím, že by se měl vrátit.

Se scénou zabití Rosalyn jste se opravdu překonal. Blahopřeji.

Myslím, že to byla vůbec to nejdrsnější smrt, kterou jsme kdy natočili, ze které lidem spadla brada. Kdykoliv se na tu scénu podívám, musím se smát.

Věděl jste už od začátku, že na konci přijde polibek Tary s Pam?

Mysleli jsme na to už od začátku série, ano. Chtěli jsme to ale trochu poškádlit.

Co vás vůbec přimělo dát tyto dvě postavy dohromady?

Obě byly, když ne lesbičky, tak alespoň bisexuálky. Obě také byly postavy s tvrdým přístupem. A obě dvě se navzájem nesnášely – alespoň na začátku série. Pro mě to tedy znamenalo, že bychom mohli vytvořit silné napětí, které vyústí v romantický závěr.

Kde byste nejraději viděl vývoj tohoto vztahu v dalších sériích?

V True Blood se to má se vztahy takto: jakmile se nějaký objeví, okamžitě v nich musíte něco pokazit. Sledovat šťastné páry není taková zábava.

Ale tvrdíte tedy, že Mark s nimi hodlá pokračovat.

Všem se tento vztah líbil, takže ano, hodlá pokračovat.

Zvažoval jste někdy odhalení Warlowa během finálové epizody?

Ne, nechtěli jsme o něm více prozradit až do příští série.

Takže se v 6. sérii určitě objeví?

Rozhodně v ní sehraje velkou roli.

Je to někdo, s kým jsme se už setkali?

Bez komentáře.

Když se teď z Billa stal velký záporák, znamená to, že Eric je teď nový hrdina seriálu?

To se ještě ukáže. Oba dva jsou svým způsobem hrdinové. Eric byl vždy takový nezbedný mizera, ale nikdy to nebyl žádný zloduch třeba jako Russell nebo Maryann. Sám také udělal dost hrdinských činů. Nikdy jsem tedy neměl Erica jako toho špatného a Billa jako toho dobrého – alespoň ne za začátku seriálu. Ještě se prostě ukáže, jak to s nima dopadne.

A co se netýká finále – proč jste odepsali Hoyta?

Měl jsem pocit, že jsme už řekli celý jeho příběh. Nebylo příliš možností, co nového s jeho postavou ještě dělat, a protože mám Jima Parracka opravdu rád, nechtěl jsem ho zabíjet. Vždycky byl taková dobrá duše. Chtěl jsem mít tedy možnost ho případně ještě vrátit. Jenže teď se zamiloval a nedovedl se od toho oprostit…

Měl jste pocit, že je nutné ho odepsat, aby diváci lépe přijali vztah Jessicy a Jasona, aniž by se cítili provinile?

Kvůli tomu to nebylo, ne. Myslím, že to, jak odešel, a jak ji donutil ho okouzlit bylo dost drsné. Navíc je v tomto seriál opravdu mnoho postav, kterým je třeba se věnovat. Myslím, že Hoytův čas ale vypršel, tak jsme ho poslali na Aljašku a pokud bude třeba, můžeme ho zase vrátit.

Finále bylo vaší labutí písní – jak se cítíte?

Hořkosladce. Bylo to velmi dlouho součástí mého života. Je obtížné z toho jen tak odstoupit. Ale vést celý seriál je obrovská práce a já ji dělal pět let v kuse. Myslím, že ve mně už prostě nezbyla další série. Potřebuji se znova nabít. Navíc bych rád dělal něco nového – s novými postavami a novým nádechem. Jako scénáristu mě baví tvořit. A když jednou pracujete na dlouze běžícím seriálu se zaběhnutými postavami, nádechem a formátem, je to sice skvělá práce, ale jak jde čas, už jen to jen práce. Tvoříte dál pořád to stejné. V životě se zrovna nacházím v období, kdy se mi nechce pracovat tvrdě. Ve skutečnosti jsem musel dost přemýšlet o workholismu a jeho vlivu na moje duševní zdraví (smích). A navíc chci dělat věci jinak. Chci zkusit něco úplně jiného.

Je seriál u Marka v dobrých rukou?

Ve velmi dobrých rukou. A další tři scénáristé tam s námi byli už od začátku… cítím se, jako bych své dítě posílal na vysokou.

Diskuze /5

dutahlava

zamáčkneme slzu a budem se těšit na červen :)

28.8.2012 | 19:47:47
Devilskitten

Tak doufám, že dítě skončí na dobré vysoké :)

28.8.2012 | 21:05:14
Podbi

Díky Alanovi za všechno. Věřím, že se jeho nástupci podaří True Blood kvalitativně udržet.

29.8.2012 | 7:24:59
karlik1868

Nesmutněme tolik přece :) Alan stále bude do toho dost mluvit určitě :) což je nejspíš dobře.. mimochodem, musim ž konečně zase koukat na Six Feet Under, ten se mu taky povedl

29.8.2012 | 22:11:27
Ivčí

Nechci být příliš sentimentální, ale myslíte, že se vrátí Sookie + Eric?

24.3.2013 | 21:13:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama