True Blood (Pravá krev) Zaostřeno na čarodějnický rituál

Zaostřeno na čarodějnický rituál

Zaostřeno na čarodějnický rituál

Již jsme zjistili, kdo je tajemná dáma, ve kterou se na okamžik proměnila Marnie! Přečtěte si s námi více.

2 0
6.7.2011

Dáma, o které je řeč, se jmenuje Antonia a je nekromancerkou, tedy čarodějnicí, která má schopnost kontrolovat mrtvé. Narodila se v 17. století. O této nové postavě jsme vám psali již v našem speciálu zde.

Z již zmíněného článku připomínáme, že Paola Turbay, která Antonii hraje, svého času vyhrála Miss Columbia a dokonce se umístila druhá v soutěži Miss Universe. Její postava se nevyskytuje v knihách a Paola má zřejmě přísně přikázáno o ní mlčet, snad i proto byly úvahy před začátkem nové série o tom, kdo Antonia vůbec bude, tak nepřesné. Jediné, co Paola sama prozradila, že její postava vyvolá opravdu velký chaos. Ale to už jsme od ní tak nějak čekali. Také prozradila, že když se o roli ucházela, musela přečíst dlouhé a velmi emocionálně intenzivní pasáže… než Alana Balla přesvědčila, doslova ztratila svůj hlas.


Druhý detail, který vám přinášíme (i díky postřehu uživatele Arloha), je text kletby, kterou Marnie pronesla. Tato kletba pochází podle serveru trueblood-online.com z knihy Verus Jesuitarum Libellus (Pravý magický spis Jezuitů).

Jam tibi impero et prćcipio maligne spiritus! ut confestim allata et circulo discedas, absque omni strepito, terrore, clamore et foetore, asque sine omni damno mei tam animć quam corporis.

K tomu připojuji Arazielův překlad této sekvence z dostupného anglického originálu:

Duchové temna, přikazuji vám, opusťte náš kruh! Bez hlesu a bez děsů, bez zmatků a otravy a naše duše ni těla ať přitom k úhoně nedojdou.

Jak dobře poznamenal v diskusi uživatel Yarren, tohle nezní jako „Eriku, zapomeň“, ale spíš jako vymítání duchů, což vzhledem k tomu, že Antonia zřejmě duchem bude, je skutečně ironie.

Doma to ale raději nezkoušejte :-)

Podle serveru www.wetpaint.com.

Diskuze /1

Phoenix Scsa

Super… tady se člověk dozví dost skvělých věcí :)

6.7.2011 | 17:43:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejkrvavější dárek

Darujte svým oblíbeným upírofilům originální dárek, který jinde nekoupíte. Tričko s Pravou krví za 299 kaček. 

Hlídejte si nás

Reklama

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek