True Detective (Temný případ)
94/100 - 364×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
4 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

S03E01: The Great War and Modern Memory

S03E01: The Great War and Modern Memory

Zmizení mladého chlapce a jeho sestry ve městě West Finger v Arkansasu spustí v roce 1980 vyšetřování složitého případu. O 35 let později, v roce 2015, je detektive Wayne Hays v roli respondenta zpovídaný dokumentaristy před kamerou, kde má popsat své vzpomínky na případ, který doteď nikdo nevyřešil.

cz sk
14.1.2019
1 440 000
59 minut

Scénář: Nic Pizzolatto
Režie: Jeremy Saulnier

FOTO: HBOHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
barahir

Samozřejmě všichni chceme, aby to bylo jako první série, ale na zas moc… s tím je těžký pracovat. Za mě zatím dobrý, ale snad to nebude zase rituální vražda a minule nás s těma vodítkama tahali hodně za nos, takže bych ty slaměné panenky nepřeceňoval. Spíš by se mi líbilo, kdybychom hráli na tu špatnou paměť, jak bylo naznačeno, a třeba se trochu přiblížili filmu Memento.

čestný člen redakce
14.1.2019 | 22:48:04
Pepsson

Zaverecny song jak z Big Lebowskeho :) jinak parada. Po druhe serii opet komorni dusno

14.1.2019 | 22:14:19
YelKin

Dlouhé čekání je u konce. Jsem strašné rád, že hned u pilotního a také druhého dílu je velmi patrný návrat ke kořenům, tudíž k první sérii. Podobností mezi touto a první sérií si nelze nevšimnout: důraz na ponuré prostředí, kultovní pozadí vraždy, více dějových rovin a hlavně dvojice detektivů včetně jejich klasických dialogů při jízdě autem. Opravdu jsem si sledování užíval už od prvních minut a jsem strašně rád, že Pizzolato se rozhodl vsadit na úspěch první série, zároveň se musím omluvit panu Alimu, že jsem ho tu dříve zpochybňoval, protože zatím to vypadá, že role mu sedí perfektně. Přesně tohle jsem od nové série čekal a vím, že ten týden do vypuštění dalšího dílu bude nekonečný.

14.1.2019 | 22:08:08
Lex Luthor

True Detective se vrací první epizoda dobrá uvidíme co přinesou další

14.1.2019 | 21:00:01
Tur.man

Paráda, fakt sem šťastnej, protože na toto jsem čekal dost dlouho. Postupně z toho sálá.pro zatím němá hrůza a to je teprve rozjezd. Novej detektiv v podání Mahershala je úplně perfektní. Za mě skvělej rozjezd a očekávám, že se to bude jen stupňovat. Jinak úvodní písnička dost slabá ale tak to je asi věc vkusu.

14.1.2019 | 19:16:09
MARTASLJ19

Pecka. Staré dobré True Detective je späť a Mahershala Ali je fantastický a ten záverečný song po epizóde :)

14.1.2019 | 17:39:09
2

Stav titulků

Epizoda S03E08: Now Am Found

cz100%
DOKONČENO

Odkaz směřuje na web titulky.com, kde jsou ke stažení titulky dostupné z HBO. Seriál si můžete pohodlně pustit online na HBO GO.

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Reklama

Nejlepší postavy

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama