True Detective (Temný případ)
94/100 - 370×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
4 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Konec třetího Temného případu naznačují popisy epizod

Konec třetího Temného případu naznačují popisy epizod

Třetí řada True Detective vstoupila do druhé poloviny. O čem budou čtyři poslední epizody, to velmi obecně naznačují krátké popisy zveřejněné stanicí HBO.

13 0
5.2.2019

S03E05 If You Have Ghosts

Detektiv Hays se dostane do situace, kterou nemůže vyhrát. A to poté, co se v případě Purcellových objeví nová vodítka. Roland West se snaží skrýt některé důkazy, zatímco právníci požadují nové vyšetřování. Vztah Amelie a Waynea naruší její kniha, kterou o vyšetřování svého muže napsala.

S03E06 Hunters in the Dark

Detektivové Hays a West se znovu vrací k některým nesrovnalostem v případu Purcellových, které zůstaly po letech skryté nebo zapomenuté. A které se týkají i otce Toma Purcella a Lucyina bratrance Dana O'Briena. Ameliinu radost z vydání její knihy naruší hlas z minulosti.

(Vyšetřování, které možná někdy skončí. Foto: HBO)

S03E07 The Final Country

Díky novým důkazům a vodítkům se detektivové Hays a West vydají na stopu muže, který během vyšetřování ztracených Purcellových dětí odešel od policie. Amelie mezitím navštíví nejlepší kamarádku Lucy Purcellové, aby od ní získala informace o tajemném jednookém muži.

S03E08 Now Am Found

Pravda za celým případem ztracených Purcellových dětí je venku. Wayne Hays má ale potíže si vybavit klíčové vzpomínky a těžko už rozeznává, co vlastně je a není skutečné.

Diskuze /2

oskarka

Zrovna jsem se dokoukala. Přece jen jsem si chtěla udělat obrázek a doufala jsem, že třebas třetí série mě přece zaujme. Ale ne. Prostě tomu chyběl ten zápal, to něco, co hnalo celou první sérii dopředu; také tam byly skoky v čase, ale dvě hlavní postavy byly tak charismatické, že člověk přečkal i Rustovy fantasmagorie o jsoucnu a vesmíru :-). A sekvence s honičkou u motorkářského gangu je pro mne nezapomenutel­ná doteĎ…

25.2.2019 | 19:38:48
Migueli

Už jsem zažil hodně seriálových zklamání, ale tohle patří k těm největším. Vypadalo to skvěle, bavilo mě to více jak druhá série, 7 dílů bylo perfektních a pak to tak do*ebou posledním dílem. To byl teda opravdu temný případ…když to vlastně byla jen nehoda. Ach jo…Ale aspoň další seriál, který s klidným srdcem již dále sledovat nebudu.

27.3.2019 | 13:54:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E08: Now Am Found

cz100%
DOKONČENO

Odkaz směřuje na web titulky.com, kde jsou ke stažení titulky dostupné z HBO. Seriál si můžete pohodlně pustit online na HBO GO.

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Reklama

Nejlepší postavy

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama