True Detective (Temný případ)
94/100 - 373×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
4 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Natáčení skončilo. Třetí Temný případ uvede HBO začátkem roku 2019

Natáčení skončilo. Třetí Temný případ uvede HBO začátkem roku 2019

„Záhada v hlubokých lesích. Mlha zahalující hory. Řeky. Jezera.“ Autor seriálu Temný případ Nic Pizzolatto takto promluvil o třetí řadě, jejíž natáčení nedávno skončilo. Na obrazovky HBO by se měla dostat začátkem příštího roku, předpokládají zástupci placené stanice.

50 1
13.8.2018

Třetí řadu True Detective by diváci měli vidět na začátku roku 2019. Oznámil to programový ředitel HBO Casey Bloys na tiskové konferenci koncem července. Informaci přinesla redaktorka Variety na svém Twitteru. Bloys si podle ní velmi pochvaloval scénáře autora Nica Pizzolatta, který napsal osm nových epizod.

Sérii s číslem tři filmaři ještě nedávno natáčeli v americkém Arkansasu, v oblasti jezer, lesů a hor známé jako Ozarks. Se štábem se setkali novináři z Northwest Arkansas Democratic Gazette. Právě jim Pizzolatto popsal tamní atmosféru ze svého pohledu. „Myslím, že lidé zdejší prostředí budou vnímat jako rozšíření charakteru postav. Jako něco co ztělesní jejich emoční vývoj a zároveň ho bude ovlivňovat. (…) Někdy jsme narazili na místa, která jako by vypadla přímo z našich představ. Kamkoliv tady namíříte kameru, tam natočíte poklad.“ (Jak by nová řada seriálu mohla vypadat napoví třeba loňská novinka Ozark, která bude mít koncem srpna druhou řadu na Netflixu.)

Embed from Getty Images

Reportéři taky měli chvíli času na povídání s Mahershalou Alim (House of Cards), který hraje hlavní postavu: penzionovaného detektiva Waynea Hayese, který vyšetřuje zmizení sahající i o několik desetiletí zpět. „Měl jsem tu čest a to štěstí, že jsem hrál v mnoha divadelních hrách nebo televizních pořadech. Ale když jsem přišel domů, chtěl jsem zažít něco víc, co by mě víc naplňovalo. Za tuhle příležitost jsem byl vážně vděčný, ale vzpomínám si, jak jsem sám sobě říkal, že chci, aby mě to vyčerpalo. Abych byl po celém dni práce unavený, abych si takříkajíc umazal ruce. A přesně to se stalo. Byl jsem vyčerpaný.“

Třetí Temný případ se bude odehrávat ve třech časových liniích, podobně jako první série. Kromě Aliho si v ní zahraje taky Ray Fisher (Justice League), Stephen Dorff (Star), Carmen Ejogo (Selma) nebo Deborah Ayorinde (Luke Cage), která ztvární Aliho seriálovou dceru.

Celou novou sérii napsal Nic Pizzolatto, s výjimkou čtvrté z osmi epizod, na které spolupracoval se scenáristou Davidem Milchem, tvůrcem seriálového Deadwoodu (jehož filmový návrat zástupci HBO nedávno taky potvrdili). Pizzolatto je zároveň showrunnerem a taky nově i režisérem epizod, společně s Danielem Sackheimem (The Americans, The X-Files) a Jeremym Saulnierem (Blue Ruin, Green Room). Vzhledem k předpokládané premiéře začátkem roku 2019 i ukončenému natáčení můžeme očekávat, že HBO v příštích týdnech vydá i první plakáty, fotografie anebo upoutávky a trailer.

Diskuze /3

hayemaker8

3.serie TD a ST budu pre mna osobne najocakavanejsie serialy buduceho roku

14.8.2018 | 13:37:05
TOMASH

Snad to nebude 3 urovnovy casopriestorovy zmatok, ale aj tak sa tesim.

14.8.2018 | 18:59:24
Rustin_Cohle

Prvú sériu už nič neprekoná ale aj napriek tomu sa teším a som zvedavý, ako to nakoniec s kvalitou dopadne.

25.8.2018 | 9:33:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E08: Now Am Found

cz100%
DOKONČENO

Odkaz směřuje na web titulky.com, kde jsou ke stažení titulky dostupné z HBO. Seriál si můžete pohodlně pustit online na HBO GO.

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejlepší postavy

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama