True Detective (Temný případ) Okultismus? O tom už druhý Temný případ nebude, říká Nic Pizzolatto

Okultismus? O tom už druhý Temný případ nebude, říká Nic Pizzolatto

Okultismus? O tom už druhý Temný případ nebude, říká Nic Pizzolatto

Ještě před rokem nás tvůrce seriálu True Detective Nic Pizzolatto lákal na „okultní historii dopravního systému USA“. S ničím takovým ale už počítat nemáme. Více prozradil v nedávném rozhovoru.


16 0
10.5.2015

Existuje mezi druhou a první sérii nějaký vztah? Jsou nějak propojené?

Mezi jednotlivými příběhy a postavami není žádný vztah. A to právě kvůli tomu, že jsem chtěl stvořit něco nového. Myslím si však, že obě série jsou do hloubky a těsně svázané svou vnímavostí, svou vizí a obdobnou duší. Svět i postavy druhé řady jsou ovšem mnohem spletitější.


Loni jste řekl, že druhá série bude o „zlých mužích, tvrdých ženách a tajné okultní historii dopravního systému Spojených států“. Platí to stále?

Obávám se, že ne. Určitě zůstali zlí muži a tvrdé ženy, ale už ne žádná okultní historie dopravního systému USA. Prohlásil jsem to ve velmi raném procesu psaní scénáře a nakonec jsem se toho vzdal, abych se mohl více věnovat postavám a pevněji ukotvené kriminální zápletce. Spletitost historického spiknutí mi přišla vzdálená hlavním postavám a já cítil, že jsou to právě postavy, které svět seriálu a jeho příběh vytváří. Proto jsem od toho odstoupil.

Jaká hudba hraje v prvním traileru? Odkud je?

Hraje v ní jedna z písní, kterou jsme stvořili s T-Bonem Burnettem. Naše vlastní hudba totiž v této sérii hraje mnohem větší roli. Nejlépe to nejspíš pochopíte, až ji celou uvidíte. Všechny písně ale nakonec později zveřejníme v celé jejich délce. (Poznámka: Píseň z traileru nazpívala Lera Lynn.)

Vypadá to, že druhá série bude postrádat mnoho kvalit, které lidé vyzdvihovali na té první: třeba dynamiku dvou postav nebo rozdělené časové linie. Byl to váš úmyslný záměr anebo to vzešlo z toho, jak jste příběh postupně psal?

Skvělá otázka. Myslím si, že šlo o obojí. Záměrně jsme se nechtěli opakovat, nechtěli jsme točit to samé jen v jiném prostředí. Při psaní se ale snažím být otevřený čemukoliv, co může z příběhu i chování postav vyplynout, takže je od sebe neodděluji. Čím více přibývalo postav a jejich osobních i vzájemných problémů, tím se mi zdálo lepší příběh odvyprávět celistvě a lineárně. A byli jsme také přesvědčení, že pokud chceme vytvořit něco zcela nového, neměli bychom se vázat na předchozí nápady, ale opravdu začít úplně od nuly.

Původní rozhovor s Nicem Pizzolattem najdete na webu Medium.

Diskuze /2

Morengies

A nezapomeňme na oblíbenou hbo-vskou ‚sexposition‘ :D Snad i v tomto případě nebude samoúčelná, jak už naznačuje nastínění druhé řady.

10.5.2015 | 18:47:27
honajz

Po pravdě řečeno, okultní historie dopravního systému v USA by mne lákala daleko víc. :-)

6.6.2015 | 19:19:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S02E08: Omega Station

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Seriál pro vás překládají @iHyi a @Hurley.

Titulky primárně sedí na verze True Detective:
- … S02E08 HDTV x264 KILLERS
- … S02E08 720p HDTV x264 0SEC
- … S02E08 XviD AFG

Další přečasy v případě nutnosti zajistíme.

Reklama

Román Nica Pizzolatta

Tip na čtení

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Vinci: fiktivní město, které je až mrazivě skutečné

Druhá řada seriálového Temného případu vy­měnila rozlehlé a ponu­ré louisianské bažiny za industriální město Vinci v okresu kalifornského Los Angeles. Co ale tohle Vinci vlastně je? Přestože se totiž jedná o město fiktivní a existující pouze ve světě True Detective, není tak úplně smyšlené.

Nejlepší postavy

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Žijeme ve světě, jakej si zasloužíme

Hlídejte si nás

Partneři