True Detective (Temný případ) Příště uvidíte: Black Maps and Motel Rooms

Příště uvidíte: Black Maps and Motel Rooms

Příště uvidíte: Black Maps and Motel Rooms

Nepříjemný zážitek z večírku bohatých a vlivných bude v Ani ještě dlouho rezonovat. S odhaleními se budou muset vypořádat i Paul s Rayem. A Frank, který se zřejmě dostane k informacím o tom, jak se jej ostatní rozhodli potopit, přejde z obrany do útoku.

15 0
2.8.2015

Thumbnail Play icon

Diskuze /21

Vincent Vega

Nevím jak vás lidi, ale mě prostě tato série nebere. Je to škoda, herci podávaj skvělý výkon, ale ten děj okolo případu mě nějak vůbec nezajímá

#10 Alenn #14 Menec
2.8.2015 | 14:42:12
Melian

[smazáno] Vždyť nikdo nikomu nic nevnucuje – to ty hned útočíš. Nebere ho to, tak se podělil o svůj názor. Dvojka je super, ale první série mi vyhovovala víc v tom, že jsem tomu alespoň plně rozumněla, všechna ta korupce a peníze mi moc nejdou do hlavy. Vnucuju teď někomu (v této volné diskuzi mimochodem) svůj hloupý názor?

2.8.2015 | 18:18:04
Dragon94

[smazáno] Už mě sere jak pokaždý když někdo napíše něco negativního na druhou sérii vždycky nějakej trouba napíše, že se to nesmí srovnávat a že je to úplně jiné než první série atd… Ty například jsi to povýšil na novou úroveň. On nenapsal ani ň o první sérii a tys mu hned vmetl, že to nemůže být stejné jako první a ještě, že jeho názor někomu vnucuje a že je hloupý ? Přemýšlet u psaní komentáře by jsi měl hlavně ty debílku.

2.8.2015 | 18:19:43
Don.Vito

Tak pro me druha serie 100% uplne se nemuzu dockat na dalsi novy dil :)

2.8.2015 | 20:15:04
preclajsz

Pro mě druhá serie absolutní zklamání, souhlasím s Vincent Vega. Kdyby měl seriál jiné jméno, asi bych proti němu nic neměl a řekl bych kvalitní průměr. Ale takhle to opravdu kazí jméno opravdovému Temnému případu. Doufám že druhá serie Farga bude lepší

2.8.2015 | 22:43:15
RichardSpitzer

Já bych trochu souhlasil se zdejšími komentáři, kteří říkají, že je to rozvleklé a zamotané, na druhou stranu bych asi trochu souhlasil i s prezidentem HBO (viz předchozí příspěvek), že by se mělo vyčkat do konce série. Zatím poslední díl (z 27. 7.) byl totiž podle mě o 100 % lepší než všechno předcházející. Výborná scéna v kuchyni (Farell/Vaughn), Farellovo sjíždění se v bytě (za zvuku té peckové rockové skladby), napětí, úchylní dědkové v té vile atd. TAKHLE TO MĚLO BÝT ROZJETÉ UŽ OD ZAČÁTKU! A ne na to čekat šest nebo kolik dílů :-).

3.8.2015 | 14:31:49
RichardSpitzer

Ještě k tomu srovnávání – podle mě za to můžou především tvůrci. Proč nenatočili seriál s úplně jiným názvem? Je přeci běžné, že tvůrce udělá nějaký seriál a jde do jiného projektu.

Napadlo Vás, proč se vlastně druhá řada jmenuje stejně a vybízí tak ke srovnávání s první řadou? Co mají obě řady společného? Podle mě nic. Není tam dvojice detektivů, ale dvojice protikladných hrdinů stojících chvíli na opačné straně, občas donucená spolupracovat. Jiné prostředí, jiná zápletka, jiná hudba.

Co je na druhé sérii tak temného? Až do minulého dílu (27. 7.) také v podstatě nic. Že zabili nějakého magora, co měl pod palce nějaké stavební zakázky? A co? Koho to děsí? Že se postavy utápějí v chlastu/sebe­lítosti/sebe hledání? To je v každé druhé detektivce.

Připadá mi to stejné jako natočit řadu Kriminálky Miami a pak natočit řadu Dextera a vydávat to za druhou řadu KM. Taky by to lidé srovnávali… :-)

#8 bublifuk
3.8.2015 | 14:45:17
bublifuk

#7 RichardSpitzer: No, jenom pro jistotu – Překládat „True Detective“ jako „Temný případ“ je principiálně mimo. True znamená, je-li mi známo, něco jako „skutečný, opravdový, reálný, pravý, pravdivý, věrný, upřímný, čistý“ . Těch významových přesahů je podle kontextu hodně… A pokud si název přeložíme takto, pak mají naopak obě řady společného hodně, a to ve většině významů (a těžko vyloučit i potenciální ironii). Nakonec „detective“ může znamenat vyšetřování, pátrání, případ… ale i detektiva.

Prostě mám za to, že autoři vědomě s tím názvem pracují. Není pro ně pouze značkou, bezvýznamným shlukem písmen.

#15 King0s
3.8.2015 | 15:23:21
RadekK

Já jsem spokojenej s postavama, zápletkou a nadšenej z prostředí. Jediné co bych ocenil víc se zaobírat prvotním případem vraždy, tam bych snesl víc stop prohrabávání a kroužení kolem případného místa činu i pachatele, zatím to vypadá že ho nakonec najdou nějak mimoděk při rozplétání těch korupcí a dalších kšeftů. Mě je jasné že to bude úzce souviset, jen se to ubírá víc směrem kterej neni, alespoň pro mě, tak koukatelnej.

3.8.2015 | 21:49:23
Alenn

#1 Vincent Vega: Tahle serie je už detektivka =) ta 1. byla něco víc!

3.8.2015 | 22:05:08
Lothar135

S první sérií se to sice nedá srovnávat (ta byla opravdové psycho), ale i tak bych řekl, že jde o super seriál. Pátá, šestá a sedmá epizoda naprosto luxusní. Jestli takto vydrží do konce, bude to perfektní:). Nějaká kriminálka miami a podobně tomu nešahá ani po kůži na prstech u nohou:)

3.8.2015 | 22:20:27
JablCt

TD je super, ale až na ten nešťastný překlad názvu. Kolik filmů a seriálů už bylo takhle zprzněno, to se snad nedá ani spočítat :/

#13 Pouty
4.8.2015 | 8:48:22
Pouty

#12 JablCt: No právě a pak tady někdo namítá, že ta 2.série není temná :D

4.8.2015 | 11:12:12
Menec

#1 Vincent Vega: Souhlasím s tebou. Sice musím pochválit výborné výkony všech herců, výborné zvraty, výborná hudba apod, ale co se týče samotného případu, tak je tam strašně moc podezřelých a je to tak strašně zamotaný, že se prostě v tom případu vůbec neorientuju (prostě strašně jmen). Co jen tak chápu, tak Franka Semyona chce ojebat snad úplně každej gangster ve městě (což tam je evidentně 99% veškeré populace) i všichni jeho „přátelé“. Takže viníci tam jsou úplně všichni a aby spravedlnosti bylo učiněno za dost, museli by hlavní hrdinové vystřílet snad úplně celou populaci města Vinci. V první sérii jsem se v tom případu orientoval daleko víc…

#16 bublifuk
4.8.2015 | 21:27:34
King0s

#8 bublifuk: Souhlas !!!

5.8.2015 | 11:34:26
bublifuk

#14 Menec: Myslím, že Franka chtěl odrbat vlastně jen Osip, který akorát za Frankovými zády přetáhl na svou stranu všechny ostatní. Prostě přišel „silnější pes“. Akorát ta úvodní vražda v tom prostě udělala bordel. Starosta – to byla stará dohoda. Mexikánci si pak naopak chtěli uhájit výhody, které měli od předchozích majitelů a Frank je vykopl. Ve chvíli, kdy se ozřejmila Osipova úloha, mi ta linie Franka přijde celkem srozumitelná. A asi je v pořádku, že nás to nenechali prohlédnout dřív než Franka a neudělali z něj úplného pitomce. On prostě nějakou „gangstnerskou“ čest měl – a na tom ho ostatní dostali.

5.8.2015 | 16:18:59
Lady Vamp

serál je super.Souhlasím,že rozjezd byl trošku pomalejší a první díl mě trochu zklamal,ale další díly úplně super,nemůžu se dočkat dalšího.. Líbí se mi, jak to Frank hezky vyřešil s podrazákama.Jen doufám,že Paul není mrtvej, že to přežije jako Rey.. a že se z toho s ANI dostanou a hajzlové dostanou co zaslouží..

#18 hardhome
5.8.2015 | 19:23:40
hardhome

#17 Lady Vamp: Paul je dead to nema sancu prezit rana do hlavy bola uz na istotu ..

#19 Lady Vamp
5.8.2015 | 19:57:07
Lady Vamp

#18 hardhome: no,koukám na to ještě jednou a musím smutně konstatovat že je to tak,že dostal ránu jistoty.Tak jen doufám,že podobný osud nebudou mít Ray a Ani.. Jen tak mimochodem-zdálo se mi to nebo ten střelec byl ten podělanej zkorumpovanej policejní šéfík?..

#20 bublifuk
5.8.2015 | 21:08:38
bublifuk

#19 Lady Vamp: Ano. Byl to poručík Burris. Paulovu smrt ještě zdůraznili tím probuzením se jeho holky.

5.8.2015 | 21:37:58
wishmasterX

Posledních pár minut této epizody bylo něco, co jsem snad zažíval jako dítě, co vidělo svůj první akční film na rozmazané VHS-ce … Prostě mrazení v zádech, takže jestli tenhle seriál je nuda a o ničem, tak opravdu nevím, co se od něj očekává … Problém je v tom, že je to Skandinávská detektivka natočená v USA, to je jako vysupovat s death metalovou kapelou na hip hop campu … Je jedno, jak kvalitní hudbu hrajete, jen jste prostě v nesprávný čas na nesprávném místě a to je porblém celé kritiky této série / seriálu .....

6.8.2015 | 16:29:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E08: Now Am Found

cz100%
DOKONČENO

Odkaz směřuje na web titulky.com, kde jsou ke stažení titulky dostupné z HBO. Seriál si můžete pohodlně pustit online na HBO GO.

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Reklama

Nejlepší postavy

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Reklama

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás