Turn Rozhovor s hercem Danielem Henshallem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Danielem Henshallem o jeho postavě

Rozhovor s hercem Danielem Henshallem o jeho postavě

Daniel Henshall, který hraje Caleba Brewstera v seriálu Turn: Washington’s Spi­es, se rozpovídal o tom, jaké to bylo řídit Želvu, oholit si vousy a mluví také o tom, jak se podobá své postavě.


4 0
2.6.2015

Dnes jsou tomu už dva roky, co to v intru vídáme, a v osmé epizodě jsem to konečně viděli: Želvu! Jak jste se cítil, když jste se dozvěděl, že právě Caleb bude ten vyvolený a bude ji řídit?

Byl jsem velmi nadšený! Těšil jsem se na ni už od první sezóny, protože se Craig Silverstein zmínil, že Želva přijde na scénu a já s ní budu operovat. Tři čtvrtiny druhé série jsem se neustále ptal: „Už jsme tam? Už to budeme dělat?“ Trvalo to osm epizod, ale konečně jsem se dočkal!


Kolik jste musel věnovat času výzkumu a učení, abyste přesvědčivě ztvárnil „řízení“ Želvy?

Chtělo to nějaké to učení a trochu praxe. Záběry, ve kterých vidíte řídit Caleba Želvu, jsou natáčeny uvnitř modelu, který byl vyroben báječnými řemeslníky z našeho seriálu. Předtím, než jsme začali natáčet scénu, jsem několik dní seděl v modelu a procvičoval pohyby, abych věděl, které jsou pro kameru nejlepší. V uměleckém oddělení je spousta obrázků a čmáranic z celé historie, na kterých je vidět, jaké to bylo uvnitř sedět. Díky nim a skriptům jsem měl pak dobrou představu, jaké to asi bylo. Ti lidé, co byli v Želvě, měli k dispozici velmi málo kyslíku, takže to, co museli udělat, museli provést za určitou dobu. Pod vodou se to všechno muselo ručně ovládat, což nebylo v té době běžné. Všechny tyhle věci jsme pak předvedli před kamerou.

Dokážete si představit, že byste jednu řídil doopravdy?

V žádném případě! Bylo by to příšerné. Je tam strašně moc věcí, které se můžou pokazit, a pak už vás nikdo neuvidí. Buď byste se udusili, nebo utopili, každopádně by to byla hrozná smrt. Také je tam jistá šance, že by se uvolnily výbušniny, které byly v porovnání s dnešní technikou velice archaické. Snadno byste se vyhodili do povětří. Respektuji a obdivuji muže, kteří to dokázali. Velice mě to ohromuje.

(Caleb řídí Želvu; FOTO: AMC)

Jaké největší výzvy se během filmování objevily? Trpíte například klaustrofobií? Byl jste uvnitř Želvy během natáčení?

Největší výzvou bylo natáčení mimo ni, když se Caleb vynořuje, snaží se dostat ven z Želvy a britští vojáci ho chytí. Bylo to náročné v tom, že replika, kterou jsme měli, se strašně rychle naplňovala vodou. Voda byla studená a mezi jednotlivými scénami jsem ji musel odčerpávat. Potom, když byly kamery připraveny, jsem otevřel poklop a voda mi stoupla po kolena, ovšem záleželo na tom, jak dlouho jsme to točili. Byla to výzva a trochu mi to navodilo klaustrofobický pocit, ale také mi to dalo pocit zoufalého Caleba, který se snaží z Želvy dostat, a pocit úlevy, když se mu to povedlo.

V osmé epizodě vás fanoušci poprvé vidí oholeného. Jak dlouho vám trvalo nechat si narůst Calebův plnovous? Chybí vám? Máte v plánu ho nechat znovu narůst?

Začal jsem si ho pěstovat v červnu roku 2014 a neoholil jsem ho až do ledna, kdy jsme se vrátili. Musel jsem si ho již několikrát oholit a zase nechat narůst. Moje vousy přichází a zase odchází. Několik dní to trvá, si zase zvyknout, ale není to žádná velká ztráta.

Už hrajete Caleba dvě sezóny, v čem se s ním nejvíce ztotožňujete? V čem jste nejvíc podobní, a v čem zase odlišní?

Nemohl bych být špion, protože nejsem tichý. Také nevěřím v násilí a nejsem velmi agresivní člověk. Oba jsme impulzivní, a oba se rádi bavíme. Těšíme se na dobrodružství. Oba se rádi napijeme a smějeme, také raději půjdeme objevovat svět, než zůstat sedět na zadku a čekat.

V prvním dílu druhé série je scéna, ve které je Caleb opilý. Máte nějaké triky na hraní pod vlivem alkoholu?

Nejsem si jistý kdo, ale někdo mi řekl, že když jste opilí, snažíte se být střízliví. Jen jsem trochu zvedl úroveň intenzity. Pokud vám někdo řekne, že jste opilí, pak tomu věříte.

Původní rozhovor můžete najít na stránkách AMC.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E04: Nightmare

en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Turn:

  • … S04E04 HDTV x264-SVA

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás