Turn Rozhovor s herečkou Ksenia Solo o její postavě Peggy Shippen

Rozhovor s herečkou Ksenia Solo o její postavě Peggy Shippen

Rozhovor s herečkou Ksenia Solo o její postavě Peggy Shippen

Ve druhé sérii byl seriál Turn: Washington's Spies posílen o novou postavu Peggy Shippen, kterou hraje Ksenia Solo. Stanice AMC si s ní promluvila o tom, jaké to je hrát tuto postavu. Přeložený rozhovor najdete uvnitř článku.


4 0
19.4.2015

Herečka Ksenia Solo vypráví, jaké to je, nosit dobové oblečení z 18. století, přibližuje nám milostný trojúhelník, kterého je součástí a který zvyk by se jí líbil, kdyby existoval i v dnešní době.

Peggy Shippen je skutečná historická osobnost, ale není zdaleka tak známá jako její manžel Benedict Arnold. Jaké nejzajímavější věci, jste se o své postavě dozvěděla? Zjistila jste něco konkrétního, co vám pomohlo se lépe sžít s touto postavou?


O Peggy jsem zjistila, že není vůbec povrchní, jak si o ní lidé myslí. Všichni ji považovali za dámu, která jen vymetá večírky, ale to byla ve skutečnosti jenom maska. Peggy je velmi vzdělaná, bystrá a důvtipná politička, která je také ovšem trochu tvrdohlavá. Tohle bylo pro ženy v době, kdy žila, velmi neobvyklé, hlavně pro ženy jejího věku. Bylo na ní opravdu fascinující to, že chápala, jak muži myslí a fungují a ona toho dokázala mistrovsky využít ve svůj prospěch. Byla jsem ráda, že jsem si o ní něco našla, protože jsem jí díky tomu mohla velmi porozumět.

Povězte nám něco víc o chemii, kterou prožíváte s Johnem André. Bavilo vás natáčet taneční scénu ve druhé epizodě? Kolik bylo zapotřebí cvičení na tuto choreografii?

Chemie je velice zvláštní věc, kterou buď máte, nebo nemáte. Na nacvičování taneční scény jsme měli velmi málo času, a že toho bylo opravdu hodně k naučení. Byla jsem překvapena, když jsem scénu spatřila na obrazovce, vypadala úplně bezproblémově. Když jsme ji natáčeli, museli jsme se soustředit na hodně věcí, jako na rozhovor, kroky a oboje dohromady. Skvělá scéna je výsledkem editorů, kteří ji správně sestříhali, aby vypadala tak dobře. Všechno udělali tak, aby to vypadalo, že opravdu víme, co děláme.

Postava Peggy nosí celkem extravagantní dobové oblečení. Líbilo se vám, nosit takovéto zdobené šaty, nebo vám v paměti utkvěly jen korzety?

Peggyin šatník je ohromný. I když bylo někdy nošení šatů bolestivé, musím uznat, že jsem si je zamilovala. Kdybych mohla, hned bych je nosila i v normálním životě, ale nemyslím si, že by tomu lidé rozuměli, takže jsem se toho zřekla. Bylo velmi zajímavé, dozvědět se, co na co patří a kolik to má vrstev, aby to vypadalo tak dobře, jak to kdysi ženy nosily. Musím přiznat, že nošení korzetu po dobu dvanácti hodin je trochu bolestivé. Snažila jsem si nestěžovat, protože Heather (Anna Strong) s Meegan (Mary Woodhull) jsou v tom absolutní vítězky. Celou sezónu to snášely v pohodě, takže jsem nechtěla být ta nová holka, co si stěžuje. Prostě jsem mlčela a prožívala menší muka.

(Peggy Shippen. Foto: AMC)

Máte nějaké oblíbené šaty?

Šaty, které mám na sobě v poslední epizodě – i když všechny moje šaty byly nádherné – tyhle měly prostě něco navíc. Vždy, když jsem si myslela, že šaty už nemohou být lepší, tak byly. Donna Zakowska, naše úžasná kostymérka, vybírala látky, které byly nejen krásné, ale také na 100 % odpovídaly době, ve které se měly nacházet.

Peggy byla společenská celebrita 18. století. Co jste se dověděla o zvyklostech a o etiketě 18. století?

Překvapilo mě, že v té době nemohly ženy oslovovat svého manžela jako „svého manžela“, ale jenom jako „pána“. Myslím, že to bylo celkem zajímavé.

Existují nějaké zvyky z 18. století, které byste chtěla vidět v praxi v naší moderní době?

Co bych si rozhodně přála, aby se vrátilo, je políbení ruky. Nechápejte to špatně, pořád to existuje, ale jen velmi vzácně. Je to velmi romantické gesto. Jděte za tím, který líbá ruce!

Na svůj Instagram jste zveřejnila mnoho fotek z natáčení seriálu Turn: Washington's Spi­es. Jaká je vaše oblíbená vzpomínka z natáčení druhé série?

Musím říct, že můj první den, protože to byl den, kdy jsem se ponořila do té doby se vším všudy. Všechno to bylo pro mě tak nové a je veliká čest pracovat s tak talentovanými lidmi, kteří stvořili tento úžasný svět. Přesně to jsem cítila v momentě, kdy jsem vstoupila do zcela nového a fascinujícího světa. Působilo to neskutečně, hrát v seriálu. Svůj první den si budu pamatovat s láskou.

Původní rozhovor můžete najít na stránkách AMC.

Jak se vám jeví tato nová postava? Poděle se s námi o svoje názory v komentářích.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Stav překladu

Epizoda S04E04: Nightmare

en100%
DOKONČENO

Překlad sedí na verze Turn:

  • … S04E04 HDTV x264-SVA

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás