Twin Peaks (Městečko Twin Peaks)
98/100 - 49×

Twin Peaks(Městečko Twin Peaks)

Kultovní seriál Davida Lynche, který se zaměřuje na jedno na první pohled zcela obyčejné maloměsto. Pokus o odhalení vraždy však vyšetřující a obyvatele Twin Peaks zatáhne do mysteriózního kolotoče a odhalení pravdy, která je skryta hluboko v temnotě.

USA | 1990 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | ABC, Showtime | 42 minut
hrají
Kyle MacLachlan (Dale Cooper), David Duchovny (Denise Bryson), Michael Horse (Tommy "Hawk" Hill), Mädchen Amick (Shelly Johnson), Sheryl Lee (Laura Palmer), Frank Silva (Bob), Michael Ontkean (Harry S. Truman)


David Lynch odchází z Twin Peaks. Pokračování nebude režírovat

David Lynch odchází z Twin Peaks. Pokračování nebude režírovat

S velkou slávou loni na podzim ohlásila stanice Showtime návrat kultovního seriálu Twin Peaks. Slíbila také, že ke scénáři a za kamery usednou jeho tvůrci David Lynch a Mark Frost. Lynch ale dnes potvrdil, že pokračování režírovat nebude.


0 1
6.4.2015

O problémech s natáčením Twin Peaks jsme vás průběžně informovali poslední měsíc (viz David Lynch o návratu Twin Peaks a Údajně hrozí i odchod Lynche). Podle některých zdrojů a také Davida Lynche samotného panovaly mezi ním a stanicí Showtime neshody týkající se smlouvy. Ty zjevně vyvrcholily v posledních dnech režisérovým odchodem.

Jako první o něm informovali na Facebooku Twin Peaks Festival:


We just received the this message from David Lynch's office:Dear Facebook Friends, David wanted me to pass along the…

Posted by Twin Peaks Festival on 5. duben 2015

Lynch ve svém vyjádření prozrazuje, že stanice Showtime ještě pokračování Twin Peaks neodepsala. Tvůrce seriálu ho ale režírovat nebude, této pozice se vzdává po roce a čtyřech měsících jednání. Důvodem byly peníze: Lynch měl pocit, že mu stanice nenabízí za scénář tolik, kolik by si přál, aby vše udělal podle svého nejlepšího uvážení.

Scénář od Lynche a Marka Frosta je však hotový. Stanice Showtime teď jen musí najít nového režiséra. Podle webu TVLine má nyní seriál status quo, jak jim potvrdil mluvčí Showtime. V ohrožení tedy může teoreticky být i ohlášená premiéra v roce 2016, pokud se hledání režiséra nečekaně protáhne.

Mnoho fanoušků si teď nejspíš může klást otázku, zda má pokračování Twin Peaks bez Lynche v režisérském křesle smysl. Přestože je to velká rána, nutno podotknout, že z původního seriálu Lynch režíroval pouhých šest epizod (ačkoliv samozřejmě za vznikem všech stál s Frostem). Stanice Showtime teď může zkusit oslovit některé z epizodních režisérů, ale aby fanouškům vyrovnala ztrátu ohlášeného režiséra, bude se muset hodně snažit. Ostudu, kterou by případné odvolání Twin Peaks přineslo, by určitě hlavy ze Showtime nechtěly utržit.

Diskuze /5

KevSpa

Zase ty prachy!

webmaster
6.4.2015 | 1:57:34
YGHY007

Šľak aby to… :-(

6.4.2015 | 2:14:15
Hurley

Pokud to Lynch už stihl napsat, tak režisérsky se to bez něj snad obejde. Showtime by ale fakt nemuseli být takoví žgrdi.

webmaster
6.4.2015 | 9:40:49
Sigmius

Už bych měl konečně dokoukat druhou sérii. Dokud jsem neviděl Lynchovy snímky, myslel jsem, že můj wtf faktor je pevný jako skála, ale po Lost Highway si nejsem úplně jistý.

6.4.2015 | 14:41:02
alexis

No tedy, já jsem se tak těšila! Hlavně aby to vůbec natočili. Spoustu dílů TP nerežíroval Lynch, snad by to šlo i bez něj, zvlášť pokud by se toho ujmul Frost.

7.4.2015 | 20:59:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!