Twin Peaks (Městečko Twin Peaks)
98/100 - 52×

Twin Peaks(Městečko Twin Peaks)

Kultovní seriál Davida Lynche, který se zaměřuje na jedno na první pohled zcela obyčejné maloměsto. Pokus o odhalení vraždy však vyšetřující a obyvatele Twin Peaks zatáhne do mysteriózního kolotoče a odhalení pravdy, která je skryta hluboko v temnotě.

USA | 1990 | Pauza
vysílání
3 sezóny | ABC, Showtime | 42 minut
hrají
Kyle MacLachlan (Dale Cooper), David Duchovny (Denise Bryson), Michael Horse (Tommy "Hawk" Hill), Mädchen Amick (Shelly Johnson), Sheryl Lee (Laura Palmer), Frank Silva (Bob), Michael Ontkean (Harry S. Truman)


Twin Peaks se vrátí i s agentem Cooperem

Twin Peaks se vrátí i s agentem Cooperem

Zpráva o návratu kultovního seriálu z devadesátých let se loni v říjnu rozšířila snad po všech známých i neznámých zákoutích internetu. Před dvěma dny navíc přišla další radostná zpráva pro fanoušky tohoto mysteriózního seriálu. Do třetí série Twin Peaks se vrátí agent Dale Cooper.


7 0
14.1.2015

Ačkoliv se někomu může zdát, že o Kylu MacLachlanovi, představitel agenta Dalea Coopera z Twin Peaks, nebylo dlouho moc slyšet, není to pravda. Tento americký herec své herecké řemeslo nepověsil na hřebík. Přestože mu jeho role v Twin Peaks vynesla největší slávu, objevoval se i v mnoha dalších populárních seriálech, kupříkladu Sex and the City, Desperate Housewives, How I Met Your Mother, Portlandia, The Good Wife a v neposlední řadě také v Agents of S.H.I.E.L.D.

Dnes je MacLachlanovi pětapadesát let. V Twin Peaks hrál ve svých jednatřiceti. Po pětadvaceti letech si roli zopakuje. Právě na rok 2016 totiž spadá výročí pětadvaceti let od konce seriálu v roce 1991. „Myslím si, že 25 let je pro Davida Lynche magické číslo,“ řekl nedávno David Nevins, šéf stanice Showtime, kde se třetí řada bude vysílat. Zmínil tím tak druhé velké jméno, které se do třetí série vrátí.


David Lynch a s ním i Mark Frost, jakožto tvůrci původního seriálu, dohlédnou i na jeho pokračování. Co víc, Lynch bude režírovat všech devět naplánovaných epizod. A tihle dva společně s MacLachlanem nejspíš nebudou poslední staří známí, se kterými se setkáme. Už teď se například mluví o možném návratu Sherilyn Fenn (Aubrey Horne) a Sheryl Lee (Laura Palmer). Tyto zvěsti jsou ale zatím nepotvrzené.

Thumbnail Play icon

Tvůrci seriálu i zástupci stanice Showtime jsou zatím o tom, jakým směrem se pokračování Twin Peaks vydá, tajemní. Vzhledem k povaze seriálu, který se chystají vzkřísit z mrtvých, se není ani čemu divit. Nakonec si budeme muset počkat na rok 2016, kdy se dozvíme, o čem třetí série Twin Peaks bude a zda zodpoví palčivé otázky, které v roce 1991 nechala otevřené.

Diskuze /2

ScaryX

Ještě by mohli naverbovat Davida Duchovnyho, to by byla švanda :-)

webmaster
14.1.2015 | 20:41:26
alexis

Na to jsem fakt hodně zvědavá. Jo, David Duchovny by byl super – Denissa:-)

15.1.2015 | 22:00:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S03E18: The Return - Part 18

en100%
DOKONČENO

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!