Twin Peaks (Městečko Twin Peaks)
98/100 - 52×

Twin Peaks(Městečko Twin Peaks)

Kultovní seriál Davida Lynche, který se zaměřuje na jedno na první pohled zcela obyčejné maloměsto. Pokus o odhalení vraždy však vyšetřující a obyvatele Twin Peaks zatáhne do mysteriózního kolotoče a odhalení pravdy, která je skryta hluboko v temnotě.

USA | 1990 | Pauza
vysílání
3 sezóny | ABC, Showtime | 42 minut
hrají
Kyle MacLachlan (Dale Cooper), David Duchovny (Denise Bryson), Michael Horse (Tommy "Hawk" Hill), Mädchen Amick (Shelly Johnson), Sheryl Lee (Laura Palmer), Frank Silva (Bob), Michael Ontkean (Harry S. Truman)


Z devíti na osmnáct. Pokračování Twin Peaks dostane dvojnásobný počet dílů

Z devíti na osmnáct. Pokračování Twin Peaks dostane dvojnásobný počet dílů

Režisér David Lynch nenatočí jen devět dříve slíbených epizod pokračování seriálu Twin Peaks. Nově jich má být rovnou osmnáct. Je to ale dobrá zpráva?


5 0
24.5.2015

Podivné věci se nedějí pouze v městečku Twin Peaks, ale i v našem světě. Stejně jako sovy nejsou tím, čím se zdají být, tak ani pokračování kultovního seriálu nemá už pár měsíců žádné jasnější obrysy. A tak zatímco se postupně dozvídáme, že stanice Showtime nechá natočit devět nových dílů, od kterých následně odstoupí režisér David Lynch, aby se o pár týdnů později zase vrátil, v zákulisí se toho děje ještě mnohem víc.

Herečky Sherilyn Fenn (Audrey Horne) a Sheryl Lee (Laura Palmer) totiž podle informací webu welcometotwin­peaks.com nedávno prohlásily, že pokračování seriálu bude mít rovnou osmnáct epizod. To je jednou tolik, než stanice Showtime loni na podzim slíbila.


Všechny epizod má režírovat Lynch a seriál se opět vrátí s natáčením do státu Washington, kde se natáčely i původní dvě série – například uvidíme opět bistro Double R. Fanoušky potěší i návrat Lynchova dvorního skladatele Angela Badalamentiho, který k pokračování seriálu opět složí hudbu.

(Servírky z Double R Diner se opět vrátí do práce. FOTO: ABC)

Co to ale znamená pro diváky? Třetí sérii Twin Peaks nám stanice Showtime slíbila na rok 2016. Původně plánovaných devět epizod bez problému zapadá do vysílacího schématu stanice, která obvykle točí osmidílné (Penny Dreadful) až dvanáctidílné série (Ray Donovan). Ovšem osmnáctidilný seriál je opravdu něco zcela nového.

Nabízí se tedy dvě možnosti. Stanice tyto epizody rozdělí na dva vysílací bloky s tím, že první blok devíti epizod uvidíme v roce 2016 (jako reálný termín se nabízí podzim, tedy začátek nové seriálové sezóny) a druhý blok někdy v roce 2017 s vysílací pauzou (opět na podzim?). Takto by bylo možné stihnout přípravy a zároveň nezahltit fanoušky a program stanice osmnácti dlouhými týdny.

Druhá možnost je taková, že všech osmnáct epizod skutečně uvidíme v jednom zátahu (kabelové stanice jako je Showtime nebo HBO málokdy dělají mezi jednotlivými díly pauzy jako jsme zvyklí u seriálů stanice CBS, FOX a jim podobných). Pak je ovšem otázka, zda si Showtime s premiérou raději nepočká až na rok 2017.

(Kdy opět uvidíme střízlíka ze znělky Twin Peaks? FOTO: ABC)

Nutno též podotknout, že nikdo z vedení stanice se k tomuto ještě nijak nevyjádřil. Stejně tak ani samotný Lynch nebo jeho scenáristický kolega Mark Frost. Pro oba to také znamená více práce. Údajně totiž měli scénář k prvním devíti epizodám hotový (a děj uzavřený?), teď ovšem musí napsat dalších devět dílů. A pokud se k tomuto navýšení epizod vyjádřím sám za sebe, nemám pocit, že je to dobrý nápad.

Vždyť už u druhé řady seriálu, která měla 22 epizod, je někdy v půlce patrné, že jí jaksi dochází dech, než se ke konci zase zvedne. Navíc se nemůžu ubránit pocitu, že navýšit počet epizod byl více tah učiněný kvůli penězům (jak pro Showtime ze sledovanosti, tak pro Lynche a spol. za jejich práci), což u zmíněné stanice není nic neobvyklého (ještě dobře si pamatujeme, jak na „násilné“ protahování děje doplatily seriály Dexter či Californicati­on, že).

Pokud si trochu zakonspirujeme, je možné, že celý humbuk kolem Lynchova odchodu byl jen možný marketingový tah, jak pořádně vyhladovět lvy (čti fanoušky) a pak po obrovské mediální a virální smršti zase říct, že vše je v pořádku. Sám Lynch ostatně prohlásil, že od Showtime dostal méně peněz, než si představoval, což se v tomto případě nejeví zrovna pravděpodobně, když teď najednou dostane dvakrát tak velký rozpočet. Pravdu se nejspíš nikdy nedozvíme, ale překvapivé by to nebylo.

Thumbnail Play icon

(I když nové díly uvidíme až za dlouho dobu, inspirace seriálem fanoušky ještě zdaleka neopustila.)

Další informace o seriálu samozřejmě najdete i na našem webu, kde pro vás celé dění okolo pokračování Twin Peaks bedlivě sledujeme. V nejbližších týdnech očekáváme rozšíření seznamu navrátivších se herců, vzhledem k tomu, že přípravy na natáčení už začaly.

Diskuze /3

vojtamkv

Jestli si udrží kvalitu předchozích sezón tak proč ne. Ale jinak souhlas, v druhé řadě bylo znát, že tvůrcům dochází občas dech i nápad. Já se na nové díly těším, Twin Peaks byl první seriál který jsem s nadšením sledoval a to mi bylo asi 13 let. :)

24.5.2015 | 13:35:24
barahir

Jen aby z toho nebyl velkej průser. :D Poněvadž mám občas pocit, že Lynch to nemá v hlavě úplně v pořádku.

redaktor
24.5.2015 | 17:18:29
Londo

Lynch to pochopitelně v hlavě v pořádku nemá. A to je dobře.

9.6.2015 | 7:13:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav titulků

Epizoda S03E18: The Return - Part 18

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!