Tyrant (Tyran) Jmenuji se Barry, vlastně chci říct Bassam

Jmenuji se Barry, vlastně chci říct Bassam

Jmenuji se Barry, vlastně chci říct Bassam

Howard Gordono a Gideon Raff spojili hlavy dohromady a přišli se zajímavou seriálovou novinkou, ve které se vám představí Barry, který je v Americe dětským doktorem, v Abbudinu je však možným nástupcem prezidenta. Pojďme si představit pilotní epizodu seriálu Tyrant.


0 0
26.6.2014

Tyrant se v USA vysílá stanici FX, první řada má deset epizod a my za sebou máme první z nich, která odstartovala celkem slušně. Tyrant sledovalo 2,1 milionu diváků s ratingem 0,6 %.

Děj pilotu v kostce

Molly přemluví svého muže Barryho, aby jeli do Abbudinu na svatbu Barryho synovce. Molly chce totiž poznat zemi, odkud Barry pochází. Barry má však na svou vlast nemilé vzpomínky z dětství a nechce se vracet, nakonec se však nechá přemluvit a rodina letí do Abbudinu, kde jsou součástí prezidentské rodiny a je s nimi i tak zacházeno. Na svatbě synovce však otec Barryho dostane mrtvici. Ještě než zemře, stihne Barrymu říct, že si vybral špatně. Barry dostane strach a chce odletět ze země pryč, když už se letadlo chystá odstartovat, je zadrženo a zdá se, že Barryho rodina bude muset v zemi zůstat.


Barry a jeho vzpomínky

Během pilotní epizody Barryho doprovází záblesky z jeho dětství, kdy vzpomíná, jak otec ve všem upřednostňoval jeho bratra Jamala. Vidíme, že Jamal byl vychováván jako jasný nástupce svého otce a Bassam byl vždy brán jako ten druhý. Nebál se však svému otci ukázat, že si možná vybral špatně a že on je ten pravý.

Má to Barry v sobě?

Barry se nám ukazuje jako velmi uzavřená osobnost. O svých pocitech a problémech se svou ženou téměř nemluví a vše kupí uvnitř sebe a ač chce či nechce je synem svého otce – diktátora. Viděli jsme, že zabít už jednou dokázal a jak ukázal na svém synovi, když chce něčeho dosáhnout, nebojí se použít sílu, tam kde však síla není potřeba, používá rozum, aby získal to, co chce. Stává se z něj ideální kandidát na prezidenta Abbudinu. Je to důvod, proč ze země v 16 letech utekl? Uvědomoval si své činy a bál se kam to směřuje? Nebo již nadále nechtěl být ve stínu svého bratra?

Jaký je Barryho vztah s Fauzim?

Barry se během noci vyplíží ven a navštíví svého přítele Fauzi Nidala, který působí jako místní novinář a píše o situaci v zemi. Je vidět, že Fauzi by velmi stál o nějaké Barryho vyjádření k situaci, ten s ním však politiku probírat nechce. Otázkou je, jak jejich přátelství je Fauzi schopen využít či zneužít?

Kdo se pokusil zabít Jamala?

Jamalovi to s jeho ženou neklape, toho jsme si samozřejmě všimli. Navštěvuje tak zcela jinou ženu. Hned po smrti svého otce ji vyzvedl, opil se v autě a vyrazili si na projížďku. Žena se ho pokusila zabít, když to nevyšlo, zakousla se do jeho přirození a Jamal vyletěl ze silnice. Jednala žena na vlastní pěst anebo dostala od někoho úkol zabít Jamala? Co když mrtvice prezidenta vůbec nebyla mrtvice a někdo se pokouší vyhladit rod Al Fayeedů? Pokusí se to hodit na jeho bratra a rozvrátit tak rodinu?

Barryho teď čeká nelehká zkouška a hlavně rozhodování. Zůstane, anebo se vrátí zpět do USA? Jak to bude s jeho rodinou. Sammy bude skákat radostí deset metrů do vzduchu, ale co Tammy a Molly? Budou chtít zůstat v arabském státě?

Hodnocení pilotu: 80 %

Diskuze /4

davistercz

Plánuje se nějaký samostatný webpage pro tenhle seriál ?

#2 1Bobesh1
26.6.2014 | 16:14:08
1Bobesh1

#1 davistercz: Však svoji stránku už seriál má. Jestli bude mít i design ještě nevím, nezjišťoval jsem to.

admin
26.6.2014 | 16:15:57
Kamylko

jednoznacne sa to cele bude odohravat v arabskom state, momentalne si ani neviem predstavit ze by sa vratili do USA. A som zvedavy teda ze ci po nom pojdu kvoli tomu, ze by v tom mohol mat prsty alebo kvoli tomu, ze by mal prevzat veducu rolu v tej krajine. Za mna davam po prvej epizode 85%

26.6.2014 | 16:32:59
vojtamkv

Mě to zaujalo, asi nás čeká spousta zvratů a odhalení. Takový islámský Dallas. :)

26.6.2014 | 21:30:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Sledujte si nás