Tyrant (Tyran) Překvapivá podívaná letošního léta. To je druhá řada Tyrantu

Překvapivá podívaná letošního léta. To je druhá řada Tyrantu

Překvapivá podívaná letošního léta. To je druhá řada Tyrantu

Málokdo si tohoto seriálového skvostu všiml. Seriálu Tyrant se povedlo to, co se povede jen málokterému seriálu. Druhá řada byla ještě lepší, mnohem lepší, než řada první.


14 0
7.9.2015

Tyrant letos mnohé opravdu zaskočil, a to když se ze zajímavého rodinného dramatu, stalo výborné akční drama, které se nám okrajově snažilo svým způsobem přiblížit události v Sýrii. Následující článek obsahuje spoilery, takže čtěte, pouze na svou zodpovědnost.

Barry, Bassam alias Khalil

Bez Barryho by to nešlo. To si asi říkal každý, kdo seriál loni sledoval. Během první epizody druhé řady bylo rozhodnuto o Bassamově popravě. Jenomže Jamal byl vždycky ten slabší a ten váhavější, jak nám ukázaly už flashbacky v řadě první. Nikdy nedokázal nic dotáhnout do konce a nedotáhl tak ani popravu svého bratra.


Rozhodl se ho předhodit osudu a odvezl Bassama do pouště, kde ho zanechal. Naštěstí Bassama našli Beduíni, kteří mají v povaze pohostinnost a tak se o Bassama postarali. Ten, ač původně nechtěl, se rozhodl svou Zemi zachránit před nájezdem Kalifátu, který chtěl zpustošit jeho zemi, svrhnout jeho bratra a převzít moc.

Jamalova paranoia rostla

Již během první řady se nám Jamal ukázal jako paranoidní blázen a během této řady se vše potvrdilo. Ukázalo se, že není schopen věřit naprosto nikomu ani svému vlastnímu synovi. Dokonce i jeho výbušnost eskalovala, což odnesli členové rodiny.

Akčnější a napínavější

První řadu můžeme označit spíše jako rodinné/politické drama, kdy se nejprve seznámíme se situací v Abuddinu a následně sledujeme, jak jeden bratr chce vystřídat druhého bratra. Pomalými krůčky se Bassam přibližuje ke svému cíli.

V řadě druhé jde však o zcela něco jiného. Bassam musí nejprve bojovat o svůj život, následně na sebe vezme identitu Khalila a jde bojovat proti Kalifátu hlava nehlava. Nechybí ani původní myšlenka politického dramatu. Seriál skvěle zvládá zkombinovat dva zcela odlišné žánry a vzniká nám tak velmi vydařená podívaná, u které se divák nenudí ani chvilku.

FX na Tyrantovi nešetřilo

Dobrou zprávou je, že stanice FX na produkci druhé řady nešetřila, a my se tak dočkáme velmi působivých efektů. Přesunutí natáčení do Turecka seriálu rozhodně prospělo a FX mohla peníze investovat do produkce a nemusela se tolik bát o bezpečí štábu.

Více peněz však do karet Tyrantu nehraje. Druhá řada zcela jistě vyšla stanici FX na více peněz, ale sledovanost značně poklesla. Seriál v průměru sledovalo o 400 tisíc diváků méně, což je ratingový pokles o 0,2 %. Tím se Tyrant pohyboval okolo ratingu 0,5 %. To jsou pro stanici FX zcela průměrná čísla. Na druhou stranu sledovanost úvodu sezóny se vyhoupla mezi nejlepší výsledky stanice FX v kategorii L+3 (tedy premiéra + zhlédnutí tři dny po premiéře), což jsou pro kabelovku taky velmi podstatná čísla. V tomto ohledu jsou veškeré předpovědi o budoucnosti dosti těžké a nezbývá nám než čekat, jak to s Tyrantem dopadne.

Verdikt

Druhá řada Tyrantu byla jiná a podle nás velmi povedeně jiná. Byla líbivá a akčnější. Nechyběly intriky ani milostné chvilky. Byla velmi dobře vyvážená. Dialogy nebyly utahané. Žádná dějová linie nevyzněla zbytečně. Tvůrcům se velmi dobře podařilo z děje odstranit zbytečné postavy. Na druhou stranu nové postavy, které se ve druhé řadě objevily, byly zajímavé a propracované. Hlubší provázání Sammyho v ději bylo také přínosné. Vše na co tvůrci druhé řady sáhli, se povedlo. Druhou řadu by si rozhodně žádný seriálový nadšenec neměl nechat ujít.

Hodnocení druhé řady: 95 %

OHODNOŤTE SERIÁL TYRANT I VY

Foto: FX

Diskuze /8

diastan

Naprostá paráda :)

Hlavně ať odklepou 3 řadu …

7.9.2015 | 22:17:23
skaal

Plně souhlasím, druhá řada je výborná :)

8.9.2015 | 0:39:31
Azran

Jednoducho parada jeden z mojich top serialov vobec, snad nam tu 3ku odklepnu, pretoze by to bola velka skoda keby to skoncilo len tak ako to skoncilo . :D

8.9.2015 | 8:33:01
Sir29

Tyrant je podle mě jeden z nejvíce nedoceněných seriálů vůbec, což je škoda i vzhledem k aktuálnímu politickému dění. Snad bude třetí řada potvrzena…

8.9.2015 | 11:58:15
Daydreamer54

Souhlas s článkem i předchozími komentáři. Už první řada se mi líbila, ale ta druhá byla opravdu strhující. Kéž to vyjde s třetí řadou!

8.9.2015 | 15:19:05
pdoctor

no, pokud by serial mel skoncit takto po druhe serii, byla bych hodne zklamana :(Nechapu, proc se na tento serial diva tak malo lidi. Druha serie byla pro me urcite mnohem lepsi nez prvni. Zaroven se ale serial zatim vubec nevycerpal, vidim mnoho moznosti, jak by se mohl vyvijet dale, tak snad se i dalsi serie dockame

9.9.2015 | 17:49:44
Majco

Serial je skvely akurat ho ludia necakali takze sa stal len ‚dalsim bezvyznamnym‘ serialom. Chyba bolo jednoznacne v reklame.

10.9.2015 | 2:06:10
diastan

Děkuji Děkuji Děkuji !!!! :-D It’s official. Return to Abbudin for Tyrant’s all-new season in 2016.

8.10.2015 | 20:39:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Momentka

Momentka

Sledujte si nás